Komunikaty PR

Rynek domów inteligentnych w Polsce będzie warty nawet 600 milionów złotych

2018-04-27  |  08:00
Biuro prasowe
Do pobrania Paigo ( 0.06 MB )

Żyjemy w świecie aplikacji i rozwiązań smart dostępnych na wyciągnięcie ręki. Bankowość, transport, inteligentny dom, zamówienia usług – to tylko niektóre z obszarów zarządzanych przez nas coraz częściej za pomocą smartfonów. Jednocześnie stajemy się mobilni, zawsze online, zapobiegliwi i patriotyczni gospodarczo. Ten trend widać również w kwestii mieszkań, chcemy aby i one były smart, dlatego rynek tzw. inteligentnych domów wciąż rośnie. Specjaliści Paigo uważają, że rynek jest dziś wart co najmniej 150 mln złotych, a w ciągu 4-6 lat wzrośnie nawet czterokrotnie, do ponad 600 mln złotych.

Dostęp do internetu jest dziś dobrem powszechnym. Z kolei znakiem czasów: myślenie o technologii w zakresie utylitarystycznym. - Technologia powinna służyć człowiekowi i być realną alternatywą w tym sensie, by oferować dodatkowe możliwości przy jednoczesnym umożliwianiu osiągania zysków ekstra, na przykład w postaci oszczędności czasu lub pieniędzy - podkreśla Kamil Pawlak, prezes Paigo - W przypadku naszych inteligentnych rozwiązań dla domu są to m.in.: wzrost poczucia bezpieczeństwa wynikający z możliwości stałego monitorowania sytuacji, w tym m.in. kamer, czujników ruchu, czujników przepięć czy zalania, ale także zmniejszenie kosztów prądu i energii.

Bezpieczeństwo, komfort, oszczędność

Bezpieczeństwo oraz oszczędności, także czasu, to elementy, które bardzo cenimy w rozwiązaniach smart. Inteligentny dom daje użytkownikowi kontrolę nad pracą poszczególnych elementów wyposażenia z poziomu swojego smartfona. Są to m.in. możliwość sterowania ogrzewaniem, alarmem, pralką, ale także zdalne zasłanianie rolet. Dodatkowo, poprzez zainstalowanie specjalnych mierników mocy, realnie obniżamy koszty zużycia energii.

- Dzięki rozwiązaniom inteligentnego domu możemy, np. zamknąć okno otwarte zimą i zniwelować straty w kosztach ogrzewania. Z drugiej strony możemy zarządzać ogrzewaniem dzięki specjalnym czujnikom zmniejszając koszty własne i zużywanie surowców. Skonfigurowany system sam zgasi światło po określonym czasie bezruchu w pomieszczeniu, będzie zarządzał temperaturą podczas naszego snu, a także zareaguje na warunki pogodowe, przyciemniając światła przy wysokim natężeniu światła słonecznego.

Inteligentny dom umożliwia więc sterowanie czasem. Funkcja ta pozwala nagrzać dom przed powrotem z pracy, schładzać i dogrzewać przestrzeń zgodnie z naszymi preferencjami, by wskazać wspomniane zarządzanie temperaturą podczas snu lub włączyć światło o wskazanej godzinie. Poprzez stały monitoring można zapobiec wielu uszkodzeniom, jakie notorycznie przydarzają się w każdym domu. Dzięki technologii wpływamy korzystnie na środowisko naturalne poprzez kontrolę wilgotności, temperatury czy CO2.

Technologia na każdą przestrzeń

Jeszcze dekadę temu system inteligentnego domu kosztował nawet 50 tys. zł co wynikało z ograniczeń technicznych. Wdrożenie systemu wymagało położenia kabli podłączonych do centrali, co przekładało się także na bardzo wysokie zużycie prądu. - Ostatnio w 2-pokojowym mieszkaniu w bloku założyliśmy klientowi system inteligentnego domu, który kosztował raptem 5 tys. złotych, więc dziesięciokrotnie mniej niż kosztowało to kiedyś. Nasz system jest tani w eksploatacji, dzięki niskiemu poziomowi zużycia energii. Co więcej, jest on całkowicie bezprzewodowy, a dzięki temu łatwy w montażu. Zaletą jest także jego modułowość. Do zamontowanego systemu możemy dokładać kolejne rozwiązania, zależnie od potrzeb i aktualnych możliwości finansowych użytkownika. Nie ma żadnych przeciwskazań do montażu w niewielkim mieszkaniu lub dużym, piętrowym domu - mówi Kamil Pawlak, Paigo - Od początku przyświecał nam cel stworzenia inteligentnego domu - intuicyjnego systemu, którego koszt byłby racjonalny i przystępny. Szansą na to był jeden scentralizowany system, zamiast wielu niezależnych elementów. Wszystkie funkcje sterowane za pomocą jednego narzędzia. Ważna jest także komplementarność takiego rozwiązania. Czujniki współgrając ze sobą tworzą spójną całość, a elementami systemu możemy sterować za pomocą centralki. Jest nią tablet z interfejsem użytkownika obejmującym wszystkie elementy w ramach systemu, stworzony po to, by uniezależnić użytkowników od korzystania ze smartfonów.

Polska innowacja i polski rynek

Paigo powstało w 2014 r. w Ozorkowie, miasteczku w województwie łódzkim. Dziś zatrudnia programistów, projektantów i grafików, a swoim klientom oferuje innowacyjne rozwiązania oparte na technologii z-wave, stworzonej na rzecz automatyki budynkowej. Zastosowanie niskiej częstotliwości pozwala przenikać przez przeszkody, takie jak ściany, a droga pomiędzy elementem systemu a centralą odbywa się w ramach systemu replikowanego: element systemu łączy się z kolejnym elementem, tzw. sąsiadem, do momentu przesłania danych. System Paigo można dowolnie konfigurować, łącząc się z każdym urządzeniem elektrycznym posiadającym swój sterownik, od ekspresu do kawy po baterię słoneczną.

- Myślę, że to co dziś wydaje nam się nowością, za 10-15 lat będzie standardem - uważa Kamil Pawlak, Paigo - Jeśli weźmiemy pod uwagę, że nawet dwóch na trzech Polaków interesuje się rozwiązaniami smart, a wraz ze zmianą pokoleniową jesteśmy nie tylko coraz bardziej otwarci na rozwiązania inteligentne, ale wręcz uważamy ich obecność za naturalny element otaczającej nas rzeczywistości, a także, że proponujemy dziś rozwiązania w przystępnych cenach, to możemy prognozować dalszy dynamiczny rozwój rynku.
 

Paigo
Polska firma innowacyjna, a zarazem nazwa systemu inteligentnego domu. Paigo wykorzystuje technologię z-wave i jako jedyna na rynku, oferuje klientom centralę główną w formie tabletu opartą o aktualizujący się software. Siedziba firmy mieści się w Ozorkowie, biuro handlowe zlokalizowane jest w Warszawie. 
www.paigo.eu

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Komunikaty PR”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy (media)
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Inteligentne zabezpieczenia – innowacyjne rozwiązania od Axis Biuro prasowe
2018-05-25 | 10:00

Inteligentne zabezpieczenia – innowacyjne rozwiązania od Axis

Wśród kilku nowości oferowanych przez Axis, które przykuły uwagę choćby na ostatnim prestiżowym ISC West w Las Vegas, warto zwrócić uwagę m.in. na kamery dedykowane
IT i technologie Blockchain vs marki luksusowe
2018-05-25 | 10:00

Blockchain vs marki luksusowe

Kryptowaluty są przedmiotem zainteresowania zarówno inwestorów, jak i organów państwowych od czasu ich wprowadzenia, czyli od 2008 roku. Mimo, że początki powstawania
IT i technologie Stabilnie! To tylko gimbal.
2018-05-24 | 23:59

Stabilnie! To tylko gimbal.

O tym, że konkurencja w wirtualnym świecie jest ogromna, wie każdy, zatem nie warto odpuszczać na żadnym etapie produkcji. To już nie kwestia tego czy warto, a wręcz, tego, że wypada

Kalendarium

Patronaty medialne

Obsługa konferencji prasowych i innych wydarzeń

Agencja informacyjna Newseria realizując zleconą obsługę wydarzenia przygotowuje pełny zapis konferencji, a także realizuje wywiady z gośćmi i uczestnikami wydarzenia.

> Zobacz pełne informacje o naszej ofercie.

Wydarzenia

POZNAŃ MOTOR SHOW 2018

Zakończyły się Poznań Motor Show 2018, największe targi motoryzacyjne w Polsce i czwarte w Europie. Tegoroczne wydarzenie odbywało się pod hasłem „Motoryzacja Jutra” – na targach można było zobaczyć ponad 60 motoryzacyjnych premier, samochodów koncepcyjnych oraz wizję motoryzacji według projektantów i inżynierów przyszłości.

Zapraszamy do śledzenia naszych relacji.

Edukacja

Nawet co trzecia praca dyplomowa nosi znamiona plagiatu. Jednolity System Antyplagiatowy pomoże walczyć z problemem, ale go nie wyeliminuje

Plagiaty stają się coraz częstszym problemem na uczelniach. Już teraz szacuje się, że nawet co trzecia praca dyplomowa nosi znamiona plagiatu. Uczelnie są w stanie znaleźć tylko część skopiowanych fragmentów. Wprowadzenie Jednolitego Systemu Antyplagiatowego ma to zmienić, jednak zdaniem ekspertów przepisy są niejasne. Do wyeliminowania zjawiska konieczna jest odpowiednia edukacja studentów i wykładowców. Potrzeba także ścisłej współpracy między uczelniami a twórcami systemów antyplagiatowych – przekonują eksperci.

Prawo

Od dziś firmy i instytucje będą funkcjonować w nowej rzeczywistości. W życie wchodzi RODO

RODO, czyli unijne rozporządzenie dotyczące ochrony danych osobowych, zaczyna od dziś obowiązywać. Dla firm i wszystkich instytucji nowe prawo oznacza prawdziwą rewolucję i duże zmiany w dotychczasowym modelu funkcjonowania. Najbliższe miesiące pokażą, jak w praktyce będą działać nowe przepisy. Podmioty, które jeszcze się do nich nie przygotowały, powinny to zrobić jak najszybciej, zwłaszcza że RODO może spowodować zwiększoną aktywność cyberprzestępców, którzy będą testować stopień gotowości firm i instytucji na nowe przepisy.

 
 

Firma

Rynek biurowy wciąż rośnie. Napędza go rozwój centrów usług wspólnych

Polska jest jedną z najbardziej atrakcyjnych lokalizacji dla centrów usług wspólnych, a rozwój tego sektora napędza rynek nieruchomości biurowych. W ubiegłym roku zarówno podaż, jak i popyt na nowe biura były rekordowe. Ze względu na wysoką konkurencję deweloperzy sięgają po coraz to nowe sposoby na przyciąganie najemców.

Sport

Prawie połowa Polaków jest aktywna fizycznie raz w tygodniu, a 30 proc. trzy razy w tygodniu. Do uprawiania sportu motywuje ich głównie zdrowie

Polacy coraz bardziej przekonują się do aktywności fizycznej. Blisko połowa uprawia sport raz w tygodniu, a 30 proc. – nawet trzy razy w tygodniu – wynika z raportu MultiSport Index. Grupa osób aktywnych fizycznie różni się ze względu na podejście i motywację do uprawiania sportu. Blisko 7,5 mln Polaków traktuje ruch jako sposób na zachowanie zdrowia oraz formę relaksu. Dla prawie 6 mln osób aktywność to sposób na utrzymanie lub poprawę sylwetki. Ponad 3 mln preferuje sporty zespołowe.