Komunikaty PR

Start-up NFWare, wyróżniony w konkursie Orange Fab, pozyskał fundusze na ekspans

2017-03-29  |  08:35
Do pobrania press ( 0 MB )

•    Zdobyte w ramach nowej rundy finansowania środki zostaną przeznaczone na umocnienie pozycji firmy na rynkach europejskich oraz ekspansję biznesową w Stanach Zjednoczonych.
•    NFWare zajmuje się tworzeniem innowacyjnego oprogramowania do wirtualizacji routingu IP dla telekomów, pozwalającego obniżyć koszty infrastruktury sieciowej nawet o 70 proc.

NFWare, start-up wyróżniony w zeszłorocznej edycji konkursu Orange Fab, pozyskał środki na ekspansję międzynarodową. W nowej rundzie finansowania, prowadzonej przez fundusz Sistema Venture Capital, wzięli udział dotychczasowi inwestorzy (fundusze Maxfield Capital i Almaz Capital) oraz należący do hiszpańskiego giganta telekomunikacyjnego Telefónica, akcelerator start-upowy Wayra. Pozyskane od nich środki, w wysokości 2 milionów dolarów, zostaną przeznaczone przez NFWare na rozwój biznesowy w Europie i Stanach Zjednoczonych.

- Technologie wirtualizacyjne staną się fundamentem infrastruktury sieciowej nowej generacji, w której sieć 5G i tzw. Internet Rzeczy (Internet of Things) będą kluczowymi czynnikami wzrostu znaczenia technologii NFV (Network Function Virtualization) w branży telekomunikacyjnej. W związku z tym rozwiązania takie jak nasze będą zyskiwać w najbliższym czasie na popularności. Dlatego chcemy zawczasu wzmacniać naszą pozycję w Europie oraz rozpocząć ekspansję na rynku amerykańskim – mówi Alexander Britkin, założyciel i prezes NFWare.

NFWare pomaga telekomom obniżyć koszty infrastruktury nawet o 70 proc.

NFWare zajmuje się tworzeniem i rozwijaniem innowacyjnego oprogramowania do wirtualizacji routingu IP dla operatorów telekomunikacyjnych. Umożliwia ono przetwarzanie ruchu internetowego z prędkością oferowaną przez zaawansowany i drogi hardware, ale z wykorzystaniem standardowych serwerów x86. Produkty NFWare działają skutecznie nawet w krytycznych punktach sieci i pozwalają telekomom obniżyć koszty infrastruktury sieciowej nawet o 70 proc.

- Wielkość ruchu internetowego na świecie rośnie w sposób wykładniczy. Operatorzy telekomunikacyjni, firmy internetowe, centra danych muszą ciągle inwestować w zwiększanie możliwości swojej infrastruktury sieciowej. NFWare oferuje eleganckie technologicznie oraz efektywne rozwiązanie, pozwalając na znaczące zredukowanie kosztów i wzrost prędkości przetwarzania ruchu internetowego – mówi Alexey Katkov, szef funduszu Sistema VC, który prowadził aktualną rundę finansowania NFWare.

Hardware’owa wydajność dzięki software’owym rozwiązaniom

Produkty oferowane przez NFWare pozwalają na uzyskanie przepustowości ruchu internetowego na poziomie nawet 200 gigabitów na sekundę na jednej wirtualnej maszynie. Dla operatorów telekomunikacyjnych i centrów danych rozwiązania tego typu pozwalają na bardzo efektywne połączenie wydajności na poziomie podobnym do hardware’owego z elastycznością oferowaną przez software. 

Produkty NFWare bazują na technologiach NFV (Network Function Virtualization) oraz SDN (Software Defined Networking). Rozwiązania oparte o te technologie pozwalają na migrację infrastruktury sieciowej do środowiska wirtualnego, umożliwiając firmom telekomunikacyjnym przechodzenie z rozwiązań hardware’owych na software’owe. 

- NFWare jest dostawcą rozwiązań sieciowych nowej generacji, z „software’owym DNA”. Pomysł zespołu NFWare, aby wymyślić zupełnie nowe podejście do rozwiązań sieciowych w oparciu o platformę x86, był właściwy. W ten sposób można w pełni wykorzystać potencjał sprzętu już obecnego na rynku, łącząc go z rozwiązaniami chmurowymi w celu zakwestionowania dotychczasowego hardware’owego status quo – dodaje Dor Skuler, członek Rady Nadzorczej NFWare, zajmujący wcześniej stanowisko Vice President w firmie Alcatel-Lucent, gdzie był odpowiedzialny za stworzenie pierwszej na świecie platformy umożliwiającej wykorzystanie technologii NFV.

Rozwiązania nagradzane i sprawdzone przez gigantów telekomunikacyjnych

Rozwiązania oferowane przez NFWare są już obecnie stosowane przez wiodących europejskich operatorów sieciowych. Firma realizowała projekty dla największych operatorów telekomunikacyjnych, takich jak Telefónica i Rostelecom. W lutym 2017 roku NFWare ogłosiło nawiązanie współpracy z internetowym gigantem, Grupą Mail.Ru.

W 2016 roku firma została wyróżniona w polskim konkursie Orange Fab, w ramach którego wybierane są start-upy, z którymi telekomunikacyjny gigant nawiązuje współpracę w celu wspólnego rozwijania zaawansowanych technologicznie rozwiązań. W zeszłym roku NFWare wygrało również konkurs Challenge Up! organizowany przez Deutsche Telekom, Intel i Cisco.

Według analiz firmy doradczej Analysys Mason Group, wartość rynku rozwiązań umożliwiających wirtualizację infrastruktury sieciowej wynosiła w 2016 roku 2,4 miliarda dolarów. Do 2023 roku ma ona sięgnąć 29 miliardów dolarów. Wiodący operatorzy telekomunikacyjni planują zwirtualizować większość swoich sieci do 2020 roku.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Komunikaty PR”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy (media)
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Cyberbezpieczeństwo w Polskich firmach 2019 [RAPORT] Biuro prasowe
2019-02-15 | 10:00

Cyberbezpieczeństwo w Polskich firmach 2019 [RAPORT]

Cyberataki będą kosztować przedsiębiorstwa 6 bilionów dolarów rocznie - to więcej niż zarabiają handlarze narkotyków. Ransomware będzie atakował co 14 sekund, a
IT i technologie Edimax BR-6478AC V3 - wydajny router dla domu lub biura
2019-02-14 | 01:00

Edimax BR-6478AC V3 - wydajny router dla domu lub biura

Nowoczesne domy i firmy potrzebują wydajnego, niezawodnego oraz bezpiecznego Wi-Fi. Dzięki czterem antenom o wysokim wzmocnieniu, technologii 11ac i portom gigabitowym dwupasmowy router
IT i technologie BRAK ZDJĘCIA
2019-02-13 | 14:50

Innowacyjność – kompetencje mają kluczowe znaczenie

  Przedsiębiorcy dostrzegają potencjał drzemiący w cyfrowej transformacji. 92% przedstawicieli europejskiego sektora MŚP, którzy wzięli udział w badaniu Ricoh wskazuje, że ta ma znaczący wpływ na ich branżę, ale tylko

Kalendarium

CES 2019

Konsument

Dziś startuje usługa Twój e-PIT. Urząd skarbowy wypełni deklaracje za podatników

15 lutego startuje usługa Twój e-PIT, w ramach której urząd skarbowy wypełni deklaracje PIT-37 i PIT-38 zamiast podatników. Może skorzystać z niej nawet 20 mln osób. W tym celu należy się zalogować w systemie i sprawdzić, czy dane w automatycznie wygenerowanym formularzu są poprawne. Jeśli nie, można je uaktualnić, uzupełniając deklarację m.in. o ulgi i odliczenia. Jeśli podatnik nie wprowadzi zmian, zeznanie roczne w zaproponowanej formie zostanie złożone do 30 kwietnia. W przyszłym roku podobna intuicyjna usługa zostanie uruchomiona również dla przedsiębiorców – zapowiada minister finansów Teresa Czerwińska.

Transport

Procedowane w UE zmiany mogą oznaczać koniec dominacji polskiej branży transportowej. Zagrożonych jest wiele miejsc pracy

Proponowane przez Unię Europejską nowe przepisy o zabezpieczeniu społecznym, w połączeniu z Pakietem mobilności czy zmianami w zakresie dostępu do zawodu i rynku mogą oznaczać katastrofę dla polskich firm przewozowych. Ich sytuację może pogorszyć także twardy brexit. W konsekwencji kilkadziesiąt tysięcy firm ograniczy swoją działalność lub upadnie, a to oznacza likwidację wielu miejsc pracy – ostrzega Maciej Wroński, prezes Związku Pracodawców „Transport i Logistyka Polska”.

Przemysł

W ciągu pięciu lat światowa sprzedaż robotów dla przemysłu wzrośnie dziesięciokrotnie. W Polsce ich wykorzystanie wciąż niewielkie

Popyt na roboty współpracujące, zaprojektowane do pracy z ludźmi, zwiększy się przynajmniej dziesięciokrotnie w ciągu nadchodzących pięciu lat. W Polsce ten wzrost będzie jeszcze większy, bo pod względem wykorzystania robotów w przemyśle na razie odstajemy od sąsiadów – prognozuje Enrico Krog Iversen, dyrektor generalny OnRobot. Dla polskich firm wykorzystanie robotów może być odpowiedzią na niedobory kadr i rosnące płace, a dodatkowo pozwoli zwiększyć wydajność i obniżyć koszty. Zakres możliwości robotów stale się poszerza, więc mogą być wykorzystywane w coraz większej liczbie gałęzi przemysłu.

Media i PR

Najgorsze w historii wyniki dla szukających pracy w branży PR. W 2018 roku pojawiło się dla nich jedynie 1,1 tys. ogłoszeń

Tylko nieco ponad 1,1 tys. ofert pracy dla PR-owców pojawiło się w 2018 roku. To najgorszy wynik od kiedy prowadzone są badania, czyli od 2008 roku – wynika z danych PRoto.pl. Z analizy ubiegłorocznych ogłoszeń wynika, że w agencjach PR zmienia się profil stanowisk, na które poszukiwano pracowników. Choć na najwięcej ofert pracy mogą liczyć konsultanci i asystenci, do których skierowane jest mniej więcej co trzecie ogłoszenie, coraz częściej poszukiwani są też specjaliści. Na pracę mogą liczyć osoby, które mają już kilkuletnie doświadczenie. Najwięcej ofert pracy w firmach dotyczyło branż IT i nowych technologii.