Komunikaty PR

Start-up NFWare, wyróżniony w konkursie Orange Fab, pozyskał fundusze na ekspans

2017-03-29  |  08:35
Do pobrania press ( 0 MB )

•    Zdobyte w ramach nowej rundy finansowania środki zostaną przeznaczone na umocnienie pozycji firmy na rynkach europejskich oraz ekspansję biznesową w Stanach Zjednoczonych.
•    NFWare zajmuje się tworzeniem innowacyjnego oprogramowania do wirtualizacji routingu IP dla telekomów, pozwalającego obniżyć koszty infrastruktury sieciowej nawet o 70 proc.

NFWare, start-up wyróżniony w zeszłorocznej edycji konkursu Orange Fab, pozyskał środki na ekspansję międzynarodową. W nowej rundzie finansowania, prowadzonej przez fundusz Sistema Venture Capital, wzięli udział dotychczasowi inwestorzy (fundusze Maxfield Capital i Almaz Capital) oraz należący do hiszpańskiego giganta telekomunikacyjnego Telefónica, akcelerator start-upowy Wayra. Pozyskane od nich środki, w wysokości 2 milionów dolarów, zostaną przeznaczone przez NFWare na rozwój biznesowy w Europie i Stanach Zjednoczonych.

- Technologie wirtualizacyjne staną się fundamentem infrastruktury sieciowej nowej generacji, w której sieć 5G i tzw. Internet Rzeczy (Internet of Things) będą kluczowymi czynnikami wzrostu znaczenia technologii NFV (Network Function Virtualization) w branży telekomunikacyjnej. W związku z tym rozwiązania takie jak nasze będą zyskiwać w najbliższym czasie na popularności. Dlatego chcemy zawczasu wzmacniać naszą pozycję w Europie oraz rozpocząć ekspansję na rynku amerykańskim – mówi Alexander Britkin, założyciel i prezes NFWare.

NFWare pomaga telekomom obniżyć koszty infrastruktury nawet o 70 proc.

NFWare zajmuje się tworzeniem i rozwijaniem innowacyjnego oprogramowania do wirtualizacji routingu IP dla operatorów telekomunikacyjnych. Umożliwia ono przetwarzanie ruchu internetowego z prędkością oferowaną przez zaawansowany i drogi hardware, ale z wykorzystaniem standardowych serwerów x86. Produkty NFWare działają skutecznie nawet w krytycznych punktach sieci i pozwalają telekomom obniżyć koszty infrastruktury sieciowej nawet o 70 proc.

- Wielkość ruchu internetowego na świecie rośnie w sposób wykładniczy. Operatorzy telekomunikacyjni, firmy internetowe, centra danych muszą ciągle inwestować w zwiększanie możliwości swojej infrastruktury sieciowej. NFWare oferuje eleganckie technologicznie oraz efektywne rozwiązanie, pozwalając na znaczące zredukowanie kosztów i wzrost prędkości przetwarzania ruchu internetowego – mówi Alexey Katkov, szef funduszu Sistema VC, który prowadził aktualną rundę finansowania NFWare.

Hardware’owa wydajność dzięki software’owym rozwiązaniom

Produkty oferowane przez NFWare pozwalają na uzyskanie przepustowości ruchu internetowego na poziomie nawet 200 gigabitów na sekundę na jednej wirtualnej maszynie. Dla operatorów telekomunikacyjnych i centrów danych rozwiązania tego typu pozwalają na bardzo efektywne połączenie wydajności na poziomie podobnym do hardware’owego z elastycznością oferowaną przez software. 

Produkty NFWare bazują na technologiach NFV (Network Function Virtualization) oraz SDN (Software Defined Networking). Rozwiązania oparte o te technologie pozwalają na migrację infrastruktury sieciowej do środowiska wirtualnego, umożliwiając firmom telekomunikacyjnym przechodzenie z rozwiązań hardware’owych na software’owe. 

- NFWare jest dostawcą rozwiązań sieciowych nowej generacji, z „software’owym DNA”. Pomysł zespołu NFWare, aby wymyślić zupełnie nowe podejście do rozwiązań sieciowych w oparciu o platformę x86, był właściwy. W ten sposób można w pełni wykorzystać potencjał sprzętu już obecnego na rynku, łącząc go z rozwiązaniami chmurowymi w celu zakwestionowania dotychczasowego hardware’owego status quo – dodaje Dor Skuler, członek Rady Nadzorczej NFWare, zajmujący wcześniej stanowisko Vice President w firmie Alcatel-Lucent, gdzie był odpowiedzialny za stworzenie pierwszej na świecie platformy umożliwiającej wykorzystanie technologii NFV.

Rozwiązania nagradzane i sprawdzone przez gigantów telekomunikacyjnych

Rozwiązania oferowane przez NFWare są już obecnie stosowane przez wiodących europejskich operatorów sieciowych. Firma realizowała projekty dla największych operatorów telekomunikacyjnych, takich jak Telefónica i Rostelecom. W lutym 2017 roku NFWare ogłosiło nawiązanie współpracy z internetowym gigantem, Grupą Mail.Ru.

W 2016 roku firma została wyróżniona w polskim konkursie Orange Fab, w ramach którego wybierane są start-upy, z którymi telekomunikacyjny gigant nawiązuje współpracę w celu wspólnego rozwijania zaawansowanych technologicznie rozwiązań. W zeszłym roku NFWare wygrało również konkurs Challenge Up! organizowany przez Deutsche Telekom, Intel i Cisco.

Według analiz firmy doradczej Analysys Mason Group, wartość rynku rozwiązań umożliwiających wirtualizację infrastruktury sieciowej wynosiła w 2016 roku 2,4 miliarda dolarów. Do 2023 roku ma ona sięgnąć 29 miliardów dolarów. Wiodący operatorzy telekomunikacyjni planują zwirtualizować większość swoich sieci do 2020 roku.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie IFS z tytułem Major Player wśród dostawców ERP w modelu SaaS i w chmurze Biuro prasowe
2019-04-18 | 23:00

IFS z tytułem Major Player wśród dostawców ERP w modelu SaaS i w chmurze

IFS oferuje kompleksowe rozwiązanie ERP dla globalnych przedsiębiorstw, które zajmują się produkcją i dystrybucją wyrobów, zarządzaniem majątkiem oraz świadczeniem usług
IT i technologie Kto analizuje, nie błądzi
2019-04-18 | 23:00

Kto analizuje, nie błądzi

Kluczowe wskaźniki efektywności Odpowiednio zwizualizowane dane usprawniają pracę kadry kierowniczej, ale też poszczególnych zespołów w firmie. Specjaliści odpowiadający
IT i technologie BRAK ZDJĘCIA
2019-04-18 | 17:00

Schneider Electric rozszerza serię zasilaczy UPS Galaxy o nowy model

  ·         Kompaktowa i elastyczna konstrukcja doskonale sprawdzająca się w każdym środowisku ·         Sprawność do 99% i

Kalendarium

Patronaty medialne

Obsługa konferencji prasowych i innych wydarzeń

Agencja informacyjna Newseria realizując zleconą obsługę wydarzenia przygotowuje pełny zapis konferencji, a także realizuje wywiady z gośćmi i uczestnikami wydarzenia.

> Zobacz pełne informacje o naszej ofercie.

Partner sekcji zdrowie

Handel

Polacy bardziej niż Niemcy i Brytyjczycy są przywiązani do tradycyjnych sklepów. Mimo to już połowa robi zakupy w sieci

Handel internetowy rozwija się w Polsce bardzo szybko – w tym roku będzie wart już 50 mld zł, a zakupy online robi już 15 mln Polaków. Z drugiej strony polscy konsumenci wyróżniają się na tle innych nacji przywiązaniem do tradycyjnego kanału sprzedaży. 49 proc. chce mieć możliwość przetestowania produktów w fizycznym sklepie przed zakupem – wynika z badań SAP. Polacy oczekują spójnego podejścia marek do klientów we wszystkich kanałach sprzedaży. To dla sprzedawców wyzwanie, w którym wsparciem może być wdrożenie odpowiednich technologii. 

Finanse

Agencja Rozwoju Przemysłu wesprze małe i średnie firmy. Na ich finansowanie w tym roku przeznaczy 200 mln zł

Do końca tego roku Agencja Rozwoju Przemysłu przeznaczy 200 mln zł na finansowanie małych i średnich firm. Takim podmiotom trudniej jest pozyskać środki komercyjne od banków, zwłaszcza jeżeli są krótko na rynku. ARP udzieli im pożyczek m.in. na realizację innowacyjnych projektów, inwestycji, wsparcie płynności finansowej czy finansowanie zamówień. Co istotne, spółki nie ogranicza prawo bankowe czy regulacje KNF, co daje jej większą elastyczność i pozwala finansować przedsięwzięcia, które przez banki mogłyby być uznane za zbyt ryzykowne.

Ochrona środowiska

Firmy stawiają na racjonalne wykorzystywanie zasobów. W całej UE może to przynieść 600 mld euro oszczędności rocznie

Po cyfrowej transformacji firmy czeka w najbliższych latach kolejna duża zmiana. Do 2030 roku muszą się dostosować do wymogów gospodarki obiegu zamkniętego (GOZ), która zakłada optymalne wykorzystanie odpadów i surowców naturalnych. Jak wynika z badań Stena Recycling, oczekują tego sami konsumenci. 65 proc. z nich jest skłonnych zrezygnować z produktów ulubionej firmy, a w zamian wybrać taką, która wdraża zasady GOZ. Gospodarka cyrkularna pomoże też firmom zmniejszyć koszty działalności – w skali UE przyniesie 600 mld euro oszczędności i stworzy 2 mln nowych miejsc pracy. Część firm zaczęła już transformację w kierunku GOZ – przykłady najlepszych zostały wyłonione w Stena Circular Economy Award. ​ 

 

Telekomunikacja

Trwa czwarta rewolucja przemysłowa łącząca pracę ludzi z pracą maszyn. Niedoskonałe prawo i problem z ochroną danych mogą jednak wstrzymać postęp technologiczny

Czwarta rewolucja przemysłowa będzie mieć przełożenie na gospodarkę, biznes i rynek pracy. Jak podaje Ministerstwo Cyfryzacji, szerokie wykorzystanie sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego i analizy danych pozwoli osiągnąć poziom PKB zaplanowany na lata 2035–2036 już o pięć lat wcześniej. Jednak nowe technologie oznaczają także duże wyzwania związane z legislacją oraz cyberbezpieczeństwem. Pod tym względem przełomowy był ubiegły rok, kiedy weszły w życie ustawa o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa oraz RODO – wynika z nowego raportu NASK „Cyberbezpieczeństwo A.D. 2018”.

Handel

Tylko 17 proc. polskich firm korzysta z ubezpieczeń i gwarancji eksportowych. Brakuje świadomości, że mogą to być dobre narzędzia do zwiększenia sprzedaży i płynności

W ubiegłym roku polskie firmy po raz pierwszy ubezpieczyły obroty warte blisko pół biliona złotych. Łączna kwota ubezpieczonych należności wyniosła blisko 157 mld zł, czyli o 9 proc. więcej niż w 2017 roku. Mimo tych wzrostów sytuacja w tym segmencie rynku jest daleka od oczekiwań ubezpieczycieli. Kluczowe jest pozyskanie nowych klientów – przekonuje Marcin Olczak z firmy Marsh. Obecnie co piąta firma w ogóle nie ubezpiecza transakcji sprzedaży swoich wyrobów, a tylko 17 proc. korzysta z ubezpieczeń i gwarancji eksportowych. Firmy nie są świadome, że te narzędzia mogą być wykorzystywane do zwiększania sprzedaży i wsparcia płynności finansowej.