Komunikaty PR

Veeam i Microsoft rozszerzają sojusz, by razem zapewnić najwyższą dostępność IT

2017-05-19  |  13:45
Biuro prasowe

Firma Veeam Software poinformowała podczas konferencji VeeamON 2017 o rozszerzeniu partnerstwa z firmą Microsoft. Veeam ogłosił wprowadzenie nowych funkcji, które pozwalają każdej firmie spełnić oczekiwania użytkowników w zakresie bezproblemowego korzystania z usług cyfrowego świata. Przedsiębiorstwa mogą niezawodnie świadczyć te usługi dzięki ochronie aplikacji i danych w chmurze hybrydowej, wykorzystując backup i usuwanie skutków awarii oparte na Microsoft Azure oraz platformie dostępności Veeam ‘Always-On Cloud’.

Według firmy Gartner, „Od 2016 do 2020 r. wykorzystanie DRaaS lub IaaS do przełączania awaryjnego aplikacji produkcyjnych wzrośnie o ponad 200 procent”. Dlatego popyt na proste, ale zapewniające duże możliwości rozwiązania do chmurowego backupu i usuwania skutków awarii rośnie w zwrotnym tempie. Dzieje się tak, ponieważ chmura, poprzez swoją elastyczność i model płacenia w miarę potrzeb, reprezentuje najlepszą platformę do usuwania skutków awarii i zapewniania dostępności na żądanie.[i]

Dzisiejsze oświadczenie rozszerza sojusz między firmami Veeam oraz Microsoft i zapewnia klientom następujące korzyści:

  • Nieprzerwaną ciągłość działania (Non-Stop Business Continuity) – za sprawą chmurowego backupu oraz usuwania skutków awarii (disaster recovery, DR) bazującego na platformie dostępności Veeam ‘Always-On Cloud’ oraz Azure
  • Płynność Transformacji Cyfrowej (Digital Transformation Agility) – poprzez łatwe, bezpieczne i niezawodne zarzadzanie danymi oraz ich migrację między chmurami w celu wykorzystania elastyczności Azure
  • Ograniczenie kosztów poprzez wykorzystanie elastycznej platformy Veeam i modelu użytkowania Azure


Proste usuwanie skutków awarii (DR) na żądanie w Azure

Kiedy dochodzi do katastrofy, firmy każdej wielkości potrzebują niezawodnego, chmurowego rozwiązania DR, dostępnego na żądanie. Chmura sprawia, że usuwanie skutków awarii jest w zasięgu finansowym firm bez względu na skalę ich działalności. Jednak wiele z nich wciąż nie potrafi prawidłowo zarządzać skomplikowanym procesem DR, w tym przywracaniem danych oraz konfiguracją sieci, co zapewniałoby użytkownikom komfortową pracę.

  • Nowe Veeam Disaster Recovery w Microsoft Azure upraszcza i automatyzuje usuwanie skutków awarii w Azure, pomagając firmom zachować ciągłość biznesową i stałą dostępność krytycznych procesów poprzez będące do dyspozycji na każde żądanie rozwiązanie DR w Azure. Veeam Disaster Recovery w Azure łączy Veeam Direct Restore oraz nowe rozwiązanie Veeam PN (Veeam Powered Network).
  • Nowe Veeam PN dla Microsoft Azure to zaawansowane rozwiązanie, które upraszcza i automatyzuje konfigurowanie lokalizacji DR w Azure z wykorzystaniem łączności sieciowej definiowanej programowo (software-defined networking, SDN). Rozwiązanie, które pomaga zachować ciągłość biznesową i stałą dostępność poprzez eliminację skomplikowanych wdrożeń VPN, zostało zaprojektowane z myślą o firmach każdej wielkości i dostawcach usług.


Natywna obsługa chmurowej pamięci obiektowej (Azure Blob) w nowym pakiecie Veeam Availability Suite v10

Veeam zapowiedział obsługę Scale-Out Backup Repository (SOBR) dla chmurowej pamięci obiektowej jako rozszerzenia warstwy archiwizacji. Ta nowa funkcja, dostępna w pakiecie Veeam Availability Suite v10, pozwala klientom zapisywać kopie zapasowe Veeam w pamięci masowej Azure Blob. Natywna obsługa pomoże klientom wykorzystać Azure do ograniczenia kosztów długoterminowej archiwizacji danych, retencji i zachowywania zgodności z przepisami.

Nowy Veeam Agent dla Microsoft Windows (rozwiązanie zapowiedziane wcześniej)

Rozwiązanie Veeam Agent dla Microsoft Windows zostało zapowiedziane już wcześniej a podczas konferencji VeeamON 2017 zostaje udostępnione ogółowi użytkowników. Rozwiązanie to rozszerza platformę dostępności Veeam ‘Always-On Cloud’ na chmurę publiczną i serwery fizyczne. Produkt ten oferuje funkcje i możliwości, które mają na celu zagwarantować stałą dostępność fizycznych serwerów, stacji roboczych i punktów końcowych Windows, a także usług Windows działających w Azure.

Zwiększona pojemność dysku w Azure

Microsoft poinformował, że wszyscy klienci Azure będą mogli korzystać z dysków o pojemności nawet 4 TB (poprzednio 1 TB). Klienci Veeam zyskają w ten sposób bardziej ekonomiczne rozwiązanie, ponieważ będą mogli użyć wirtualnego urządzenia Veeam (virtual appliance) do zapisania czterokrotnie większej ilości danych backupu w Azure Storage. Funkcja ta zostanie udostępniona w połowie 2017 roku.

Nowy Veeam Backup dla Microsoft Office 365 z obsługą wielu dzierżawców

Veeam zapowiedział również aktualizację swojego rozwiązania SaaS, Veeam Backup dla Office 365, które jest już używane przez ponad 11 tys. organizacji – zaledwie cztery miesiące po premierze. Architektura obsługująca wielu dzierżawców umożliwia teraz ochronę większych wdrożeń Office 365 przy użyciu pojedynczej instalacji, jednocześnie pozwalając partnerom Veeam Cloud and Service Provider (VCSP) na świadczenie usług backupu danych Office 365.

Ponadto Veeam wprowadził rozszerzone opcje automatyzacji z wykorzystaniem RESTful API i PowerShell SDK, które minimalizują nakład pracy administracyjnej, przyspieszają odzyskiwanie danych i ograniczają koszty. Trwają też prace nad kolejną wersją Veeam Backup dla Office 365, która zgodnie z życzeniami wielu użytkowników zaoferuje obsługę SharePoint Online oraz OneDrive for Business.

Peter McKay, prezes i dyrektor współzarządzający Veeam, oraz Mark Russinovich, główny dyrektor ds. technologii w Microsoft Azure, poinformowali o nowych funkcjach podczas VeeamON 2017, największego na świecie wydarzenia, które poświęcone jest zagadnieniom chmury hybrydowej oraz gwarantowania stałej dostępności danych i usług w cyfrowym świecie. Konferencja odbywała się w dniach 16-18 maja w Nowym Orleanie w Luizjanie (USA).


„Coraz więcej przedsiębiorstw zaczyna używać Microsoft Azure w ramach migracji do chmury hybrydowej, która wspiera strategiczne inicjatywy transformacji cyfrowej. Chmura hybrydowa stwarza nowe wyzwania, ale i okazje do spełnienia oczekiwań użytkowników poprzez zapewnienie całodobowej dostępności. Dlatego Veeam i Microsoft oferują klientom nowe rozwiązania do backupu i usuwania skutków awarii z wykorzystaniem Azure. Dzięki Veeam przedsiębiorstwa mogą bez obaw przejść na Azure i chmurę hybrydową, wiedząc, że ich dane i aplikacje będą zawsze dostępne, cokolwiek by się działo” – powiedział Peter McKay, prezes i dyrektor współzarządzający Veeam.

„Firma Veeam powstała w erze wirtualizacji i chmury, nic więc dziwnego, że jesteśmy liderem, jeśli chodzi o zapewnianie stałej dostępności w środowiskach chmury hybrydowej. Nasza ścisła współpraca z Microsoftem pozwala nam w pełni wykorzystać możliwości Azure, aby zapewnić usuwanie skutków awarii w oparciu o chmurę, bezpośredni dostęp do pamięci masowej Azure Blob oraz wielu innych funkcji, dzięki którym rozwiązania zapewniające stałą dostępność w chmurze hybrydowej stają się jeszcze bardziej niezawodne i łatwiejsze w zarządzaniu. Veeam i Microsoft wspólnie eliminują wiele przeszkód, z którymi zmagali się klienci używający naszych technologii do chmurowego backupu i usuwania skutków awarii, a także do długoterminowej archiwizacji i retencji danych w celu uzyskania znacznie większej kontroli i zgodności z przepisami” – skomentował Paul Mattes, wiceprezes grupy Global Cloud w firmie Veeam.

Mark Russinovich, główny dyrektor ds. technologii w Microsoft Azure, powiedział: „Dzięki naszej bliskiej współpracy klienci Microsoft Azure i Veeam już od dłuższego czasu mogą korzystać z naszych wzajemnie uzupełniających się technologii. Obie firmy mają wspólną wizję przekształcenia IT pod kątem elastyczności biznesowej. Zapowiedziane dziś rozwiązania pomogą nam wspierać krytyczne aplikacje biznesowe wspólnych klientów, aby zagwarantować, że skorzystają oni na skali, wydajności i niezawodności chmurowej platformy Azure”.

 


[i] [i] [i] 2016 Magic Quadrant for Datacenter Backup and Recovery Software

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Komunikaty PR”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy (media)
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie BRAK ZDJĘCIA
2017-05-26 | 14:35

E-commerce: Zakupy online liderem, tradycyjne sklepy się cyfryzują

  Internet potwierdza swoją handlową ofensywę. Według niedawnych analiz Deloitte liczba osób, które zrobiły zakupy online (48%) po raz pierwszy w historii była wyższa, niż w stacjonarnych sklepach (45%).Jednocześnie
IT i technologie Sferis wprowadza programy antywirusowe Bitdefender do swojej oferty.
2017-05-26 | 10:00

Sferis wprowadza programy antywirusowe Bitdefender do swojej oferty.

Sferis spółka z o.o. - dynamicznie rozwijająca się, specjalistyczna sieć sprzedaży detalicznej oferująca produkty elektroniki użytkowej wraz z firmą Marken Systemy Antywirusowe,
IT i technologie Najnowsze testy antywirusów na Windows 10 – Bitdefender TOP Product
2017-05-26 | 10:00

Najnowsze testy antywirusów na Windows 10 – Bitdefender TOP Product

Instytut AV-Test po raz kolejny poddał badaniom programy antywirusowe różnych marek, by zweryfikować które z nich wykazują się najlepiej. Oprogramowanie było sprawdzane pod

Kalendarium

Patronaty medialne

Obsługa konferencji prasowych i innych wydarzeń

Agencja informacyjna Newseria realizując zleconą obsługę wydarzenia przygotowuje pełny zapis konferencji, a także realizuje wywiady z gośćmi i uczestnikami wydarzenia.

> Zobacz pełne informacje o naszej ofercie.

Dziś w serwisie Innowacje

Wirtualna rzeczywistość pozwala zobaczyć Warszawę w niezwykłej wersji: nietkniętą przez zniszczenia II wojny światowej

Rzeczywistość wirtualna oferuje wiele niezwykłych możliwości, ale jedną z najbardziej pobudzających wyobraźnię jest alternatywna wersja historii świata. „Wykreślona Warszawa” to właśnie projekt z kręgu VR, który pozwala zobaczyć, jak wyglądałaby stolica Polski w latach 40. ubiegłego wieku, jeśli nie dotknęłyby jej zniszczenia związane z II wojną światową. 

Przemysł

Decyzja o zakupie okrętów podwodnych w najbliższych tygodniach. MON wybiera między trzema ofertami

W przetargu na dostawę okrętów podwodnych oferty są trzy: francuska, niemiecko-norweska i szwedzka. Każda z nich ma swoje silne strony – podkreśla Jerzy Polaczek, poseł PiS i wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Spraw Wewnętrznych. Jego zdaniem niemiecka oferta gwarantuje partnerstwo gospodarcze i polityczne, ale pod znakiem zapytania pozostaje kompletność oferty. Okręty mają być bowiem wyposażone w rakiety manewrujące, zdolne niszczyć cele w odległości kilkuset kilometrów. Na razie gwarantuje to tylko francuska stocznia. Kontrakt z Francuzami mógłby być nowym otwarciem we wzajemnych stosunkach po sprawie z przetargiem na helikoptery.

Regionalne - Wrocław

Polska przyciąga coraz więcej zagranicznych inwestorów. Szacuje się, że w ubiegłym roku napłynęło do kraju 50 mld zł

Inwestycje zagraniczne napędzają wzrost gospodarczy Polski. Szacuje się, że w 2016 roku napływ zagranicznych inwestycji bezpośrednich do Polski przekroczył 50 mld zł. Dużym beneficjentem jest m.in. Dolny Śląsk. Nowe inwestycje budują wizerunek Polski jako atrakcyjnego miejsca do inwestycji, wpływają też na rozwój poszczególnych regionów kraju. Choć dominuje u nas kapitał francuski i niemiecki, jednym z ważniejszych inwestorów stają się także kraje skandynawskie.

Patronat Newserii

Problemy społeczne

U blisko połowy chorych agresywny nowotwór tarczycy jest diagnozowany zbyt późno. Przyczyną jest niska świadomość Polaków

Z roku na rok zwiększa się zachorowalność Polaków na raka rdzeniastego tarczycy, także wśród ludzi młodych. Jest to jeden z bardziej agresywnych nowotworów tego organu. Wcześnie wykryty może być całkowicie uleczalny, jednak blisko połowa pacjentów zgłasza się do lekarza w zaawansowanym stadium choroby. Przyczyną jest niska świadomość na temat nowotworów tarczycy – znaczna część Polaków nie zdaje sobie sprawy z ich istnienia, nie wie też, jakie badania profilaktyczne należy wykonywać.

Bankowość

Zadłużeni we frankach szwajcarskich mają szansę na chwilę oddechu. Pod koniec roku waluta może kosztować ok. 3,5 zł

W ciągu ostatniego półrocza frank szwajcarski potaniał o ponad 7 proc. Od kilku tygodni balansuje na dolnej granicy przedziału, w którym porusza się od przeszło dwóch lat, czyli ok. 3,80 zł. Zdaniem Przemysława Kwietnia, głównego ekonomisty XTB, w sprzyjających okolicznościach za pół roku może osiągnąć niewidziany od uwolnienia franka poziom 3,5 zł. To dobra wiadomość dla kredytobiorców.

Finanse

Start-upy mogą liczyć na coraz większe wsparcie finansowe. To zwiększy ich szanse na sukces rynkowy

W Polsce działa ok. 2,7 tys. start-upów. Zdecydowana większość z nich, bo aż 73 proc., znajduje się na jednym z dwóch środkowych etapów rozwoju. Tylko 15 proc. jest na etapie ekspansji rynkowej. Liczba firm, które odnoszą rynkowy sukces, może być większa głównie dzięki dynamicznemu rozwojowi instytucji wspierających start-upy i większym możliwościom finansowania innowacyjnych przedsięwzięć.