Komunikaty PR

Veeam i Microsoft rozszerzają sojusz, by razem zapewnić najwyższą dostępność IT

2017-05-19  |  13:45
Biuro prasowe

Firma Veeam Software poinformowała podczas konferencji VeeamON 2017 o rozszerzeniu partnerstwa z firmą Microsoft. Veeam ogłosił wprowadzenie nowych funkcji, które pozwalają każdej firmie spełnić oczekiwania użytkowników w zakresie bezproblemowego korzystania z usług cyfrowego świata. Przedsiębiorstwa mogą niezawodnie świadczyć te usługi dzięki ochronie aplikacji i danych w chmurze hybrydowej, wykorzystując backup i usuwanie skutków awarii oparte na Microsoft Azure oraz platformie dostępności Veeam ‘Always-On Cloud’.

Według firmy Gartner, „Od 2016 do 2020 r. wykorzystanie DRaaS lub IaaS do przełączania awaryjnego aplikacji produkcyjnych wzrośnie o ponad 200 procent”. Dlatego popyt na proste, ale zapewniające duże możliwości rozwiązania do chmurowego backupu i usuwania skutków awarii rośnie w zwrotnym tempie. Dzieje się tak, ponieważ chmura, poprzez swoją elastyczność i model płacenia w miarę potrzeb, reprezentuje najlepszą platformę do usuwania skutków awarii i zapewniania dostępności na żądanie.[i]

Dzisiejsze oświadczenie rozszerza sojusz między firmami Veeam oraz Microsoft i zapewnia klientom następujące korzyści:

  • Nieprzerwaną ciągłość działania (Non-Stop Business Continuity) – za sprawą chmurowego backupu oraz usuwania skutków awarii (disaster recovery, DR) bazującego na platformie dostępności Veeam ‘Always-On Cloud’ oraz Azure
  • Płynność Transformacji Cyfrowej (Digital Transformation Agility) – poprzez łatwe, bezpieczne i niezawodne zarzadzanie danymi oraz ich migrację między chmurami w celu wykorzystania elastyczności Azure
  • Ograniczenie kosztów poprzez wykorzystanie elastycznej platformy Veeam i modelu użytkowania Azure


Proste usuwanie skutków awarii (DR) na żądanie w Azure

Kiedy dochodzi do katastrofy, firmy każdej wielkości potrzebują niezawodnego, chmurowego rozwiązania DR, dostępnego na żądanie. Chmura sprawia, że usuwanie skutków awarii jest w zasięgu finansowym firm bez względu na skalę ich działalności. Jednak wiele z nich wciąż nie potrafi prawidłowo zarządzać skomplikowanym procesem DR, w tym przywracaniem danych oraz konfiguracją sieci, co zapewniałoby użytkownikom komfortową pracę.

  • Nowe Veeam Disaster Recovery w Microsoft Azure upraszcza i automatyzuje usuwanie skutków awarii w Azure, pomagając firmom zachować ciągłość biznesową i stałą dostępność krytycznych procesów poprzez będące do dyspozycji na każde żądanie rozwiązanie DR w Azure. Veeam Disaster Recovery w Azure łączy Veeam Direct Restore oraz nowe rozwiązanie Veeam PN (Veeam Powered Network).
  • Nowe Veeam PN dla Microsoft Azure to zaawansowane rozwiązanie, które upraszcza i automatyzuje konfigurowanie lokalizacji DR w Azure z wykorzystaniem łączności sieciowej definiowanej programowo (software-defined networking, SDN). Rozwiązanie, które pomaga zachować ciągłość biznesową i stałą dostępność poprzez eliminację skomplikowanych wdrożeń VPN, zostało zaprojektowane z myślą o firmach każdej wielkości i dostawcach usług.


Natywna obsługa chmurowej pamięci obiektowej (Azure Blob) w nowym pakiecie Veeam Availability Suite v10

Veeam zapowiedział obsługę Scale-Out Backup Repository (SOBR) dla chmurowej pamięci obiektowej jako rozszerzenia warstwy archiwizacji. Ta nowa funkcja, dostępna w pakiecie Veeam Availability Suite v10, pozwala klientom zapisywać kopie zapasowe Veeam w pamięci masowej Azure Blob. Natywna obsługa pomoże klientom wykorzystać Azure do ograniczenia kosztów długoterminowej archiwizacji danych, retencji i zachowywania zgodności z przepisami.

Nowy Veeam Agent dla Microsoft Windows (rozwiązanie zapowiedziane wcześniej)

Rozwiązanie Veeam Agent dla Microsoft Windows zostało zapowiedziane już wcześniej a podczas konferencji VeeamON 2017 zostaje udostępnione ogółowi użytkowników. Rozwiązanie to rozszerza platformę dostępności Veeam ‘Always-On Cloud’ na chmurę publiczną i serwery fizyczne. Produkt ten oferuje funkcje i możliwości, które mają na celu zagwarantować stałą dostępność fizycznych serwerów, stacji roboczych i punktów końcowych Windows, a także usług Windows działających w Azure.

Zwiększona pojemność dysku w Azure

Microsoft poinformował, że wszyscy klienci Azure będą mogli korzystać z dysków o pojemności nawet 4 TB (poprzednio 1 TB). Klienci Veeam zyskają w ten sposób bardziej ekonomiczne rozwiązanie, ponieważ będą mogli użyć wirtualnego urządzenia Veeam (virtual appliance) do zapisania czterokrotnie większej ilości danych backupu w Azure Storage. Funkcja ta zostanie udostępniona w połowie 2017 roku.

Nowy Veeam Backup dla Microsoft Office 365 z obsługą wielu dzierżawców

Veeam zapowiedział również aktualizację swojego rozwiązania SaaS, Veeam Backup dla Office 365, które jest już używane przez ponad 11 tys. organizacji – zaledwie cztery miesiące po premierze. Architektura obsługująca wielu dzierżawców umożliwia teraz ochronę większych wdrożeń Office 365 przy użyciu pojedynczej instalacji, jednocześnie pozwalając partnerom Veeam Cloud and Service Provider (VCSP) na świadczenie usług backupu danych Office 365.

Ponadto Veeam wprowadził rozszerzone opcje automatyzacji z wykorzystaniem RESTful API i PowerShell SDK, które minimalizują nakład pracy administracyjnej, przyspieszają odzyskiwanie danych i ograniczają koszty. Trwają też prace nad kolejną wersją Veeam Backup dla Office 365, która zgodnie z życzeniami wielu użytkowników zaoferuje obsługę SharePoint Online oraz OneDrive for Business.

Peter McKay, prezes i dyrektor współzarządzający Veeam, oraz Mark Russinovich, główny dyrektor ds. technologii w Microsoft Azure, poinformowali o nowych funkcjach podczas VeeamON 2017, największego na świecie wydarzenia, które poświęcone jest zagadnieniom chmury hybrydowej oraz gwarantowania stałej dostępności danych i usług w cyfrowym świecie. Konferencja odbywała się w dniach 16-18 maja w Nowym Orleanie w Luizjanie (USA).


„Coraz więcej przedsiębiorstw zaczyna używać Microsoft Azure w ramach migracji do chmury hybrydowej, która wspiera strategiczne inicjatywy transformacji cyfrowej. Chmura hybrydowa stwarza nowe wyzwania, ale i okazje do spełnienia oczekiwań użytkowników poprzez zapewnienie całodobowej dostępności. Dlatego Veeam i Microsoft oferują klientom nowe rozwiązania do backupu i usuwania skutków awarii z wykorzystaniem Azure. Dzięki Veeam przedsiębiorstwa mogą bez obaw przejść na Azure i chmurę hybrydową, wiedząc, że ich dane i aplikacje będą zawsze dostępne, cokolwiek by się działo” – powiedział Peter McKay, prezes i dyrektor współzarządzający Veeam.

„Firma Veeam powstała w erze wirtualizacji i chmury, nic więc dziwnego, że jesteśmy liderem, jeśli chodzi o zapewnianie stałej dostępności w środowiskach chmury hybrydowej. Nasza ścisła współpraca z Microsoftem pozwala nam w pełni wykorzystać możliwości Azure, aby zapewnić usuwanie skutków awarii w oparciu o chmurę, bezpośredni dostęp do pamięci masowej Azure Blob oraz wielu innych funkcji, dzięki którym rozwiązania zapewniające stałą dostępność w chmurze hybrydowej stają się jeszcze bardziej niezawodne i łatwiejsze w zarządzaniu. Veeam i Microsoft wspólnie eliminują wiele przeszkód, z którymi zmagali się klienci używający naszych technologii do chmurowego backupu i usuwania skutków awarii, a także do długoterminowej archiwizacji i retencji danych w celu uzyskania znacznie większej kontroli i zgodności z przepisami” – skomentował Paul Mattes, wiceprezes grupy Global Cloud w firmie Veeam.

Mark Russinovich, główny dyrektor ds. technologii w Microsoft Azure, powiedział: „Dzięki naszej bliskiej współpracy klienci Microsoft Azure i Veeam już od dłuższego czasu mogą korzystać z naszych wzajemnie uzupełniających się technologii. Obie firmy mają wspólną wizję przekształcenia IT pod kątem elastyczności biznesowej. Zapowiedziane dziś rozwiązania pomogą nam wspierać krytyczne aplikacje biznesowe wspólnych klientów, aby zagwarantować, że skorzystają oni na skali, wydajności i niezawodności chmurowej platformy Azure”.

 


[i] [i] [i] 2016 Magic Quadrant for Datacenter Backup and Recovery Software

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Komunikaty PR”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy (media)
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Platforma e-commerce, czyli oszczędności w organizacji Biuro prasowe
2017-10-20 | 15:55

Platforma e-commerce, czyli oszczędności w organizacji

Postępująca cyfryzacja oraz łatwiejszy i coraz bardziej powszechny dostęp do internetu sprawiają, że polskie przedsiębiorstwa stają się coraz bardziej świadome korzyści, jakie daje
IT i technologie Wideokonferencje ClearOne natywnie zgodne ze Skype for Business
2017-10-20 | 13:00

Wideokonferencje ClearOne natywnie zgodne ze Skype for Business

ClearOne, czołowy dostawca rozwiązań audio-wideo, wprowadził w swoich systemach wideokonferencyjnych COLLABORATE Pro natywną obsługę Skype dla firm (Skype for Business) firmy Microsoft.
IT i technologie Ewolucja pamięi masowej od Commvault
2017-10-20 | 11:30

Ewolucja pamięi masowej od Commvault

Firma Commvault, globalny lider w dziedzinie rozwiązań klasy korporacyjnej do tworzenia kopii zapasowych, odtwarzania i archiwizowania danych oraz ich przetwarzania w chmurze, przedstawiła dwa

Kalendarium

Patronaty medialne

Obsługa konferencji prasowych i innych wydarzeń

Agencja informacyjna Newseria realizując zleconą obsługę wydarzenia przygotowuje pełny zapis konferencji, a także realizuje wywiady z gośćmi i uczestnikami wydarzenia.

> Zobacz pełne informacje o naszej ofercie.

Dziś w serwisie Innowacje

Holograficzne obrazy 3D pozwolą lekarzom zajrzeć w głąb organu. Nowa technologia ułatwia diagnozę pacjentów i skraca czas trwania zabiegów

W ciągu kilku najbliższych lat lekarze zamiast stosowania monitorów dwuwymiarowych, będą wykorzystywać trójwymiarowe obrazy holograficzne. Pomagają one zwizualizować skany badań. Dzięki takiemu rozwiązaniu lekarz przed operacją może obracać zeskanowany organ czy zajrzeć w jego głąb, co pozwala na lepsze przygotowanie do zabiegu i skrócenie czasu jego trwania. Docelowo trójwymiarowe wizualizacje wspomogą telemedycynę i diagnozę pacjentów.

Ochrona środowiska

Za 30 lat zdecydowana większość z 10 mld ludzi na świecie będzie mieszkać w miastach. To wymaga poważnych zmian

W 2050 roku dwie trzecie światowej populacji będzie mieszkać w miastach – szacuje ONZ. To stawia przed metropoliami szereg wyzwań związanych m.in. z rosnącym zapotrzebowaniem na energię, żywność czy przestrzeń do życia. W budowę zrównoważonych miast angażują się nie tylko ich władze i rządy centralne, lecz także prywatny biznes. Przykładem jest firma BASF Polska, która obchodzi 25-lecie działalności na polskim rynku.

Polityka

G. Verheugen: Największym wyzwaniem ekonomicznym dla Europy jest przygotowanie się na ostrą konkurencję. Kraje Dalekiego Wschodu są coraz silniejsze

Europa powinna przygotować się na ostrą konkurencję - mówi Günter Verheugen, były komisarz Unii Europejskiej. Dodaje, że to obecnie największe wyzwanie ekonomiczne przed jakim stoi europejska gospodarka. Jej słabe strony szczególnie widoczne są na południu. Zdaniem ekspertów Europa, poszczególne jej kraje i ich regiony powinny stawić czoła konkurencji, eksponując swoje mocne strony i inwestując w nie. Przykładem sukcesu takiej strategii może być region łódzki – organizator zakończonego właśnie jubileuszowego X Europejskiego Forum Gospodarczego – Łódzkie 2017.

Patronat Newserii

Media i PR

Od przyszłego roku duże firmy muszą sporządzać raporty społeczne. W Polsce ten obowiązek obejmie około 300 przedsiębiorstw

W przyszłym roku zacznie w Polsce obowiązywać znowelizowana ustawa o rachunkowości, która nałoży na duże przedsiębiorstwa obowiązek raportowania społecznego. W Polsce obejmie on około 300 dużych firm, które będą zobowiązane upubliczniać swoje działania w obszarach takich, jak etyka i prawa człowieka, przeciwdziałanie korupcji, sprawy pracownicze czy ochrona środowiska. W praktyce oznacza to, że dla największych przedsiębiorstw działalność CSR przestanie być przywilejem, a stanie się obowiązkiem.

Sport

Polskie dzieci mają coraz większy problem z nadwagą i otyłością. W walce z problemem potrzebna jest pomoc szkół i wsparcie finansowe

Według statystyk Instytutu Matki i Dziecka już co trzecie polskie dziecko zmaga się z nadwagą lub otyłością. Sukcesy polskich sportowców pomagają wypromować sport, aktywność i zdrowe odżywianie wśród młodzieży, ale potrzebne jest również zaangażowanie szkół, rodziców i wsparcie finansowe – zwłaszcza w mniejszych miejscowościach. Akcja Drużyna Energii, która wystartowała w tym tygodniu, ma na celu dotrzeć do szkół z całej Polski i zachęcić młodzież do ruchu w zupełnie niestandardowy sposób, tzn. dzięki mediom społecznościowym.