Komunikaty PR

Jak zrekrutować rekrutera? Niestandardowa kampania eRecruiter

2018-03-14  |  14:40
Biuro prasowe
Do pobrania press ( 0.04 MB )

Z okazji pozyskania 1000. klienta eRecruiter przygotował nietypową kampanię skierowaną do rekruterów. Zespół eRecruiter opublikował ogłoszenie, w którym poszukiwał Gwiazdy HR. Chętnych rekruterów zaprosił do swojego biura, aby opowiedzieli o codziennej pracy. Nie wiedzieli oni jednak, jaki jest prawdziwy powód zaproszenia.

Postanowiliśmy nagrać wideo, podczas którego nasi klienci odpowiedzą na pytania dotyczące systemu eRecruiter. Zależało nam na tym, aby ich wypowiedzi były spontaniczne i oddawały ducha współpracy z nami. Nie bylibyśmy jednak sobą, gdybyśmy przy okazji nie mieli dla naszych użytkowników elementu zaskoczenia, którego nie chcieliśmy zdradzać na etapie zaproszenia. Nikt z nich nie wiedział, że chodzi o celebrację 1000. klienta – tłumaczy Katarzyna Trzaska, eRecruiter.

Zrób to, co umiesz najlepiej

eRecruiter to platforma do zarządzania rekrutacjami, wspierająca na co dzień tysiące rekruterów w zbieraniu aplikacji, komunikacji z kandydatami i współpracy z biznesem w jednym miejscu. Pomysł na zachęcenie klientów systemu do interakcji był prosty. Zrobiono to, w czym system się specjalizuje – przeprowadzono proces rekrutacyjny.

Jak przebiegała akcja? Na początku stworzono specjalne „ogłoszenie o pracę” na jedyne w swoim rodzaju stanowisko – Gwiazdę HR. W treści wskazano, że poszukiwany jest superbohater, który na co dzień zajmuje się rekrutacją przez system, lubi występować publicznie i nie boi się kamery. W sekcji „Oferujemy”, zachęcano rekruterów przeżyciem niezapomnianego dnia na planie zdjęciowym, poznaniem jak wygląda nagranie „od kuchni”, profesjonalną makijażystką i współtworzeniem „historii HRowej kinematografii”. Ogłoszenie opublikowano na kanałach społecznościowych systemu eRecruiter oraz rozesłano do rekruterów przez opiekunów klienta.

Zaproszenie do wzięcia udziału w nagraniu otrzymałam od naszej opiekunki po stronie eRecruiter. Zaintrygowała mnie nazwa wydarzenia – Gwiazda HRoraz możliwość wzięcia udziału w nagraniu prawdziwego, krótkometrażowego filmu, z pełnymi przygotowaniami, profesjonalną ekipą itd. To było coś zupełnie nowego! – mówi Patrycja Wyszyńska, Maxi Zoo.

Efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania. Zgłosiło się kilkunastu chętnych. Wszystkie osoby zaproszono na nagranie, ostatecznie w filmie stworzonym przez dom produkcyjny Warsaw Production wzięli udział przedstawiciele firm: FRISCO.PL, Maxi Zoo Polska, Medicover Polska, Home Broker, Open Finance, Soletanche Polska oraz bioMérieux SSC Europe.

Ulepszaj swoją pracę

Dlaczego wyżej wymienione firmy zdecydowały się na przeprowadzanie swoich rekrutacji przy pomocy platformy rekrutacyjnej? Patrycja Wyszyńska z Maxi Zoo tłumaczy: Priorytetem w wyborze platformy była dla mnie możliwość zagwarantowania naszym procesom rekrutacyjnym pełnego bezpieczeństwa, czyli spełnienie wszystkich wymogów dotyczących ochrony danych osobowych, określonych w odpowiednich aktach prawnych. Jeśli dostawca platformy nie może takiego wymogu spełnić, podjęcie współpracy nie jest dla mnie możliwe. Myślę, że rekruterzy powinni zwrócić na to szczególną uwagę przy wyborze swojego narzędzia pracy, zwłaszcza w bliskiej perspektywie wprowadzenia RODO.

Również Agnieszka Orzeszak z firmy Frisco.pl kładzie nacisk na kwestie prawne: Zdecydowanie najważniejszym wyzwaniem stawianym przed narzędziami do rekrutacji jest dopasowanie ich funkcjonalności do zgodności z obowiązującymi przepisami, zarówno polskimi jak i unijnymi. Bez wcześniejszego sprawdzenia platformy pod tym kątem, nie ma sensu nawiązywać z nią współpracy.

Joanna Soboń-Jaśkiewicz z firmy bioMérieux SSC Europe sp. z o.o. dodaje: Najistotniejsza jest ergonomia systemu i jego przejrzystość. System ma mi ułatwić pracę, a nie komplikować ją pustymi działaniami administracyjnymi, które niewiele wnoszą. Dodatkowo lubię pewność, że kandydat będzie informowany na bieżąco o kolejnych krokach rekrutacji i będzie to zrobione w profesjonalny sposób.

Powyższe opinie oddają najważniejsze cechy systemu eRecruiter. Dzięki jego kompleksowości oraz ciągłemu rozwojowi firma zyskała zaufanie klientów, za co postanowiła podziękować w szczególny sposób.

Celebruj sukcesy razem z klientem

Podczas nagrania rekruterzy zwracali uwagę na najważniejsze dla nich funkcje systemu, bez których nie wyobrażają sobie codziennej pracy, opowiadali, jak długo pracują na systemie, czy co by zrobili, gdyby eRecruiter przestał istnieć. Co ważne, wideo było tylko pretekstem do celebrowania sukcesu systemu eRecruiter, czyli pozyskania 1000 klientów. W czasie nagrania rekruterzy byli zaskakiwani niespodzianką w postaci tortu, prezentu i podziękowań za to, że to właśnie dzięki nim system ma powody do świętowania. Wideo można obejrzeć na profilach eRecruiter na portalach facebook i youtube. Nagranie zostało wyświetlone już ponad 20 tys. razy, a liczba ta wciąż rośnie.

Chcieliśmy wyrazić wdzięczność naszym klientom. To oni są naszą największą wizytówką i to dla nich codziennie kilkadziesiąt osób tworzy system. Rekruterzy biorący udział w nagraniu pozytywnie zaskoczeni tym, że dziękujemy im za codzienną współpracę. A przecież docenienie klienta powinno być podstawą każdego biznesu! Tym właśnie budujemy przewagę – otaczamy użytkowników opieką od samego początku współpracy poprzez dedykowanych opiekunów, wewnętrzny chat, pomoc techniczną. Firmy odwdzięczają się nam stałą, długoletnią współpracą, dzięki której możemy teraz świętować podpisanie umowy z 1000. klientem – mówi Katarzyna Trzaska, eRecruiter.

A co o nagraniu mówili sami zainteresowani?

Cała akcja była fajną i profesjonalnie przygotowaną przygodą z wesołymi osobami – mówi Joanna Soboń-Jaśkiewicz, bioMérieux SSC Europe.

Trochę się denerwowałam przed nagraniem –  nie byłam pewna co mnie czeka i jakie padną pytania. Jednak do odważnych świat należy – nie miałam nic do stracenia, a okazało się to być niesamowitym doświadczeniem – dodaje Patrycja Wyszyńska, Maxi Zoo.

Każdego dnia, w zamkniętych gabinetach i salach konferencyjnych, przy kolejnych kubkach kawy, działy marketingu/pr/sprzedaży zastanawiają się jak najlepiej wypromować swój produkt. Co jeszcze wymyślić? W jaki sposób zaskoczyć odbiorcę? Zespół eRecruiter wpadł na prosty pomysł: oddajmy głos klientom! W końcu, kto jak nie oni lepiej dokona rekomendacji? Dokonano, wydawać by się mogło, niemożliwego – zrekrutowano rekruterów. Dzięki wysokiemu poziomowi dostarczanej usługi systemowi udało się zgromadzić wokół siebie zaangażowanych użytkowników, którzy z chęcią stali się ambasadorami i „twarzami” marki.

Film można obejrzeć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=xA1wDw3ZGP0&t=1s

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Komunikaty PR”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy (media)
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Media i PR Nowa osoba w zespole Bidlab Biuro prasowe
2018-03-21 | 01:00

Nowa osoba w zespole Bidlab

Paweł Piskorz odpowiada w Bidlab za trafikowanie kampanii, głównie z wykorzystaniem rozwiązań social mediowych, a także za wsparcie klienta w planowaniu działań efektywnościowych.
Media i PR Yield Riser na targach IOTX w Dubaju
2018-03-20 | 01:00

Yield Riser na targach IOTX w Dubaju

Yield Riser, już na początku maja będzie jednym z wystawców na targach IOTX w Dubaju. To doskonała okazja do zaprezentowania swojej oferty na arenie międzynarodowej oraz na nawiązanie
Media i PR „Kurpiodobre!” – ciąg dalszy kampanii reklamowej firmy JBB Bałdyga
2018-03-16 | 12:00

„Kurpiodobre!” – ciąg dalszy kampanii reklamowej firmy JBB Bałdyga

5 marca ponownie ruszyła ogólnopolska kampania reklamowa firmy JBB Bałdyga. Spoty reklamowe emitowane są w czterech największych stacjach telewizyjnych. Kampania ma charakter

Patronaty medialne

Obsługa konferencji prasowych i innych wydarzeń

Agencja informacyjna Newseria realizując zleconą obsługę wydarzenia przygotowuje pełny zapis konferencji, a także realizuje wywiady z gośćmi i uczestnikami wydarzenia.

> Zobacz pełne informacje o naszej ofercie.

Wydarzenia

Newseria na #MWC2018 w Barcelonie

Kolejny raz Barcelona jest gospodarzem Mobile World Congress. #MWC2018 to innowacyjne produkty, technologie przyszłości, świat nowoczesnych rozwiązań w jednym miejscu. Między 26 lutego a 1 marca, w Hiszpanii tysiące biznesmenów, innowatorów i programistów pokażą najnowsze rozwiązania, które zmieniają życie codzienne. Smartfony, aplikacje i wirtualna rzeczywistość – tam gdzie zmienia się świat, będzie też Newseria, która pokaże to, co wkrótce nada nowe oblicze elektronice.

Zapraszamy do śledzenia naszych relacji z #MWC2018

Transport

Szybciej niż auta elektryczne w Polsce przyjmie się trend współdzielenia samochodów. Liczba aut spadnie nawet o 80 proc.

W 2017 roku sprzedaż samochodów elektrycznych w Polsce liczona razem z hybrydami typu plug-in przekroczyła raptem tysiąc sztuk, podczas gdy np. w Norwegii czy Niemczech sprzedano ich kilkadziesiąt tysięcy. Mimo przyjętych w nowej ustawie zachęt i spadających cen takich aut, upłynie jeszcze co najmniej kilka lat, zanim elektryki staną się codziennością na polskich drogach. Dużo szybciej może się przyjąć w Polsce trend carsharingu, czyli współdzielenia samochodów. Dzięki temu zapotrzebowanie na własne auta może spaść nawet o 80 proc.

Telekomunikacja

Polska doceniona na forum ONZ. Projekt połączenia szkół szerokopasmowym internetem zdobył w Genewie prestiżową nagrodę

Projekt Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej, zakładający, że do końca tej dekady wszystkie szkoły w Polsce zostaną podłączone do szybkiego szerokopasmowego internetu, zdobył w Genewie prestiżową nagrodę WSIS Prizes. Organizatorem konkursu jest agenda ONZ – Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny (ITU). Wyróżnienie zostało przyznane dzięki głosom internautów z całego świata. OSE to największa tego typu inicjatywa w Europie, która ma wprowadzić edukację cyfrową do polskich szkół. 

Konsument

Coraz więcej klientów chce ubezpieczać swój smartfon. Ochroną można objąć również używane telefony

Większość Polaków nie wyobraża sobie codziennego funkcjonowania bez smartfona pod ręką. Rośnie też zainteresowanie ubezpieczaniem takich urządzeń przed przypadkowym uszkodzeniem. Do tej pory polisą można było objąć wyłącznie nowy smartfon, kupiony w salonie operatora. Brakowało za to rozwiązań dla telefonów używanych. Grupa Ubezpieczeniowa Europa wprowadziła na rynek aplikację mobilną, za pośrednictwem której można wykupić polisę chroniącą wyświetlacz smartfona. To jedno z pierwszych takich rozwiązań w skali europejskiego rynku.

Problemy społeczne

Początek wiosny to dobry moment na poważne zmiany w życiu. Impuls mogą dać również pracodawcy

Wiosna to czas na zmiany i odnowę energetyczną. Wystarczy zmiana sposobu myślenia, obranie sobie celu i konsekwentne dążenie do niego, by poprawić swój dobrostan. Impulsem do działania mogą być również pracodawcy, którzy coraz częściej dbają o dobrostan swoich pracowników. Udostępnienie serwisu rowerowego czy dostawy świeżych owoców mogą zachęcić do zmiany stylu życia na zdrowszy, a akcje wolontariackie skłonić pracowników do zaangażowania na rzecz innych osób. Dobrostan pracowników nie powinien być jednorazową akcją, ale elementem strategii – podkreślają eksperci.