Komunikaty PR

Lexus LC wyróżniony przez Ward’s Auto

2017-04-21  |  12:30
Biuro prasowe

Nowy Lexus LC, flagowe coupé japońskiego producenta samochodów luksusowych, został zaliczony przez amerykański magazyn Ward’s AutoWorld do dziesiątki aut o najlepszych  wnętrzach. To kolejna prestiżowa nagroda dla tego modelu, który właśnie trafia na rynek.

Zestawiając publikowaną od siedmiu lat listę dziesięciu samochodów o najlepszych wnętrzach (Wards 10 Best Interiors), dziennikarze magazynu oceniali 31 nowych modeli. Kryteria oceny obejmowały estetykę, komfort, ergonomię, wykorzystane materiały, jakość wykonania i wykończenia oraz wygodę korzystania z pokładowej elektroniki.

O Lexusie LC autorzy napisali: „Wybiegający w przyszłość design nowego coupé Lexusa zapowiada duże zainteresowanie ze strony zamożnych klientów, myślących o zakupie wyróżniającego się sportowego auta. Wrażenie, jakie robi muskularne, nisko zawieszone nadwozie, zostaje spotęgowane po otwarciu drzwi. Po przekroczeniu progów z nakładkami z węglowego kompozytu zasiadamy w pokrytych skórą, świetnie trzymających fotelach, mając nad głową podsufitkę z zamszowej Alcantary. Paleta dostępnych kompozycji kolorystyki wnętrza jest niesamowita – od karmazynowego Rioja Red po Bespoke White, łączący siedzenia i oparcia o barwie kości słoniowej z niebieskim oraz pomarańczowymi akcentami, które zachwycą klientów pragnących prawdziwej oryginalności. Nawet w przypadku dość konserwatywnych kompozycji – jak karmelowy beż w testowanym samochodzie – szczegóły designu, takie jak efektowne wykończenie drzwi, układające się jak draperia, natychmiast przekonały jurorów”.

Sportowy Lexus LC to luksusowe coupé, będące seryjną realizacją koncepcyjnego samochodu LF-LC (Lexus Future Luxury Coupé), podobnie jak jego protoplasta uhonorowane nagrodami Eyes on Design na North American International Auto Show w Detroit. W tym roku Lexus LC zdobył nagrodę Car Design of the Year dla najlepszego samochodu seryjnego, a przez magazyn Playboy został wybrany autem 25-lecia.

Auto jest produkowane w dwóch wersjach silnikowych. Napęd modelu LC 500 stanowi pięciolitrowy, wolnossący silnik o mocy 477,5 KM przy 7100 obr./min i maksymalnym momencie obrotowym 540 Nm przy 4800 obr./min, współpracujący z bardzo szybką, dziesięciobiegową przekładnią automatyczną. Hybrydowy Lexus LC 500h wykorzystuje jednostkę napędową Multi Stage Hybrid System o łącznej mocy 359 KM z 24-zaworowym, 3,5 litrowym silnikiem V6.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Komunikaty PR”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy (media)
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Motoryzacja Amerykanie kupują Priusa Prime na pniu Biuro prasowe
2017-04-24 | 12:00

Amerykanie kupują Priusa Prime na pniu

Toyota Prius Prime, amerykańska wersja Priusa Plug-in Hybrid, zadebiutowała na rynku w USA w listopadzie ubiegłego roku i szybko znalazła się na liście bestsellerów. W pierwszym
Motoryzacja 10 atutów nowego Yarisa
2017-04-24 | 09:00

10 atutów nowego Yarisa

Toyota Yaris 2017 po faceliftingu to kolejna odsłona najpopularniejszego samochodu Toyoty w Europie. Miejski hatchback ma na rynku Europy Zachodniej 6,5 procentowy udział w rynku, największy od
Motoryzacja Lexus LC - piękny przedmiot pożądania
2017-04-21 | 09:00

Lexus LC - piękny przedmiot pożądania

Po miesiącu od rozpoczęcia sprzedaży w Japonii nowego Lexusa LC liczba zamówień na to nagradzane za design auto przekroczyła wielkość popytu przewidywaną na... trzy lata. Lexus

Kalendarium

Dziś w serwisie Innowacje

Polska firma stworzyła specjalnego robota do nauki programowania. Trafi do polskich szkół

Do 2020 roku na świecie będzie brakować nawet miliona programistów. Już teraz w Polsce na specjalistów z tej branży czeka nawet 50 tys. miejsc pracy. Naukę programowania najlepiej zacząć od najmłodszych lat. Od września nauka programowania wejdzie do podstawy programowej, a wraz z nią do polskich szkół może trafić innowacyjny robot Photon. To robot, który rozwija się wraz z dzieckiem, ucząc je programowania. Spółka Photon Entertainmnet, twórca robota, podpisała umowę z Grupą MAC, dzięki której wzbogacona wersja edukacyjna robota trafi do szkół i przedszkoli. 

Patronaty medialne

Obsługa konferencji prasowych i innych wydarzeń

Agencja informacyjna Newseria realizując zleconą obsługę wydarzenia przygotowuje pełny zapis konferencji, a także realizuje wywiady z gośćmi i uczestnikami wydarzenia.

> Zobacz pełne informacje o naszej ofercie.

Firma

Szybko rośnie liczba nowych rodzajów polis. To wymusza na ubezpieczycielach inwestycje w nowoczesne narzędzia informatyczne

Ubezpieczenia zwierząt domowych, sprzętu mobilnego czy polisy od ukąszenia kleszcza – liczba nowych produktów ubezpieczeniowych gwałtownie rośnie. To wynik zmieniającego się rynku i potrzeb klientów. Aby skutecznie wprowadzić je na rynek i nimi zarządzać, ubezpieczyciele potrzebują odpowiednich narzędzi informatycznych – przekonują eksperci Sollers Consulting. Przyszłością są platformy, które umożliwią klientom samodzielny zakup polis. Bez takich narzędzi ubezpieczyciele mogą mieć problem z utrzymaniem się na rynku.

Ochrona środowiska

Energia słoneczna mogłaby pomóc ograniczyć problem smogu. Warunkiem dostęp klientów indywidualnych do finansowania

Fotowoltaika rośnie w Polsce skokowo. Wartość tego rynku przekroczyła kilkaset milionów złotych, a eksperci prognozują w nadchodzących latach dalszy dynamiczny wzrost. Fotowoltaika będzie rosła wraz z całym rynkiem odnawialnych źródeł energii, który może w przyszłości rozwiązać problem dramatycznie złej jakości powietrza w Polsce. Warunkiem jest jednak dostęp klientów indywidualnych do instrumentów finansowania, których na razie na rynku brakuje.

Patronat Newserii

Nauka

Pracodawcy coraz mniejszą wagę przywiązują do wykształcenia. Liczą się umiejętności techniczne i doświadczenie

Rośnie zapotrzebowanie na specjalistów z konkretnym fachem w ręku. Pracodawcy coraz mniejszą wagę przywiązują do wykształcenia, dużo bardziej liczą się dla nich umiejętności i doświadczenie – przekonuje Natalia Bogdan, prezes agencji pracy Jobhouse. Dlatego pierwsze kroki na rynku pracy dobrze jest stawiać jeszcze na studiach, podejmując prace dorywcze lub angażując się w wolontariat. Ponad połowa studentów dorabia po zajęciach, czemu sprzyja elastyczny wymiar czasu pracy, jaki oferują pracodawcy.

Przemysł spożywczy

Prof. dr hab. Krzysztof Krygier: w grupie tłuszczów stałych najzdrowszy jest olej palmowy, a najmniej zdrowy olej kokosowy

Na temat tłuszczów spożywczych krąży coraz więcej mitów. Olej kokosowy uważany jest za najzdrowszy. Eksperci zauważają, że w rzeczywistości jest jednak odwrotnie – zawiera on bowiem 90 proc. tłuszczów nasyconych, których wedle oficjalnych rekomendacji instytucji naukowych należy unikać. Mimo złych opinii spośród tłuszczów stałych zdecydowanie zdrowszy jest tłuszcz palmowy. Zawiera niemal dwukrotnie mniej tłuszczów nasyconych. Jest powszechnie stosowany w przemyśle spożywczych, przede wszystkim ze względu na wysoką wydajność, łatwą produkcję i dobre właściwości teksturalne.

Konsument

Millenialsi coraz ważniejszą grupą dla branży motoryzacyjnej. Aż 96 proc. z nich korzysta z samochodu

Pokolenie millenialsów ceni mobilność. Zdecydowana większość, bo 80 proc., deklaruje, że nie rozstaje się z telefonem komórkowym przez całą dobę. Dwie trzecie wysyła około piętnastu wiadomości dziennie. Na równi z komunikacją ważna jest dla nich możliwość przemieszczania się, a 96 proc. korzysta z samochodu – wynika z badań zrealizowanych przez ARC Rynek i Opinia dla Volkswagen Bank Polska.