Komunikaty PR

Na rynku pojawił się innowacyjny system budowy domów energooszczędnych

2016-03-21  |  01:00
Biuro prasowe

Na rynku pojawił się innowacyjny system budowy domów energooszczędnych. Twórcy liczą na sukces nie tylko w Polsce, ale również i za granicą  

W ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, dzięki wsparciu funduszu inwestycyjnego Laboratorium Inwestycji, powstał polski projekt GreMagor. Umożliwia on budowę innowacyjnych domów modułowych. Jego głównym założeniem jest energooszczędność i ekologiczność. W porównaniu z zachodnimi rozwiązaniami jest niedrogi.

System energooszczędny GreMagor od samego początku był projektowany w taki sposób, aby konstrukcje powstające w tej technologii zużywały mało energii i były przyjazne środowisku. W połączeniu z wypełnieniem termoizolacyjnym w postaci granulatu, stanowi on konstrukcję gotową na standard pasywny NF15. Powoduje to, że niezależnie od wybranego wariantu cenowego, jest ona zawsze pasywna lub co najmniej energooszczędna.

Nad ostateczną wersją systemu pracowało wiele doświadczonych osób, wykonując setki prototypów, co ostatecznie, po blisko 10 latach zakończyło się sukcesem. Technologię można zastosować w szybkim czasie w różnego typu konstrukcjach. Dlatego wszystkie znormalizowane elementy pozwalają składać budowle w oparciu o różne pomysły architektoniczne oraz komercyjne.

- Moduły w tej technologii są tak skonstruowane i tak do siebie dopasowane, że nie można pomylić się przy ich montażu. Jednocześnie umożliwia ona zarówno bardzo szybki montaż, jak i demontaż, co pozwala na stosowanie tego systemu w różnych częściach świata na przykład podczas klęsk żywiołowych, czy z przeznaczeniem na cele mieszkaniowe, medyczne lub administracyjne, mówi Grzegorz Stelmaszczyk, prezes zarządu Cada Casa Sp. z o.o.

Dużą zaletą systemu jest doskonała odporność na wahania temperatur, a także energooszczędność. To sprawia, że można go zastosować w regionach świata charakteryzujących się ogromną amplitudą temperatur. System przyczynia się do dużego ułatwienia budowy i ograniczenia kosztów, ponieważ konstrukcja ścian składa się wyłącznie z modułów wypełnionych materiałem termoizolacyjnym i ich poszyciem, co nie wymaga dodatkowego pracochłonnego i kosztownego montażu dociepleń oraz innych elementów. Dzięki formie i kształtowi modułów, a tym samym konstrukcji całych ścian,  można bardzo szybko dokonać montażu wszelkich instalacji, a także zastosować odnawialne materiały do termoizolacji w formie granulatów, takie jak włókna celulozy lub wełny skalnej.

Konstrukcja ścian umożliwia stosowanie ekologicznych materiałów termoizolacyjnych w formie granulatów. Grubość ściany pozwala uzyskać doskonały współczynnik przenikania ciepła, a jej wypełniona konstrukcja jest dyfuzyjnie otwarta. Łatwe jest również umieszczanie materiału termoizolacyjnego. Jednolita otwarta przestrzeń ścian i stropów eliminuje powstawanie mostków termicznych. Ze względu na niewielki rozmiar modułów, budowle składa się bez pomocy dźwigów i podnośników, bardzo łatwy jest również ich transport.

- Jest to projekt na skalę światową i biorąc pod uwagę fakt na jego zapotrzebowanie za granicą, chociażby w takich krajach jak w Niemczech, Szwecji czy Kanadzie, wierzymy, że zostanie dostrzeżona jego innowacyjność. Jego mocne strony to nowoczesna technologia XXI wieku, przystosowana do coraz większych wymogów na rynku budowlanym, dodaje prezes Stelmaszczyk.

Montaż budynku z modułów jest łatwy w wykonaniu i nie wymaga żadnych kwalifikacji budowlanych. Konstrukcja budynku staje się przy tym tak mocna, że jest odporna nie tylko na bardzo silny wiatr, ale nawet na wstrząsy sejsmiczne, co zostało potwierdzone w badaniach prowadzonych w Niemczech.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości BRAK ZDJĘCIA
2019-06-24 | 18:00

Hines - a new manager of the warehouse near Olsztynek

Hines, the international real estate firm, is pleased to announce that on behalf of IGIS Asset Management ("IGIS"), it has completed the acquisition of the Zalando Lounge distribution center in Ameryka near Olsztynek. Hines will be the
Nieruchomości BRAK ZDJĘCIA
2019-06-24 | 17:00

Hines Polska nowym zarządcą magazynu k. Olsztynka

Hines, międzynarodowa firma działająca na rynku nieruchomości, ma przyjemność poinformować, że w imieniu firmy IGIS Asset Management („IGIS”) dokonała transakcji nabycia centrum dystrybucyjnego Zalando Lounge w Ameryce k.
Nieruchomości Reduta Nowe Podolany w budowie
2019-06-24 | 11:00

Reduta Nowe Podolany w budowie

Słoneczna aura sprzyja pracom budowlanym przy ulicy Jasielskiej. Dzięki czemu reduta Nowe Podolany zmienia się z dnia na dzień. Obecnie inwestor w klatce 8A wykonuje stropodach – czyli

Prawo

Od lipca duże firmy dołączą do pracowniczych planów kapitałowych. Ponad 400 przedsiębiorców wybrało inne rozwiązanie

1 lipca przedsiębiorstwa zatrudniające powyżej 250 pracowników zostaną automatycznie włączone do pracowniczych planów kapitałowych (PPK). Na alternatywną wersję, czyli wdrożenie pracowniczego programu emerytalnego (PPE), zdecydowało się dotąd 411 firm. Wśród nich są m.in. spółki Grupy VELUX, które zatrudniają łącznie ponad 1,8 tys. osób. Firma podkreśla, że PPE to rozwiązanie korzystniejsze dla samych pracowników, bo w całości finansowane przez pracodawcę. Od momentu uruchomienia programu w spółkach grupy dołączyło do nich już 75 proc. zatrudnionych.

Finanse

Małym i średnim firmom trudno pozyskać pieniądze na rozwój. Coraz częściej finansują go dzięki emisji obligacji skierowanej do konkretnych inwestorów

Małe i średnie firmy mają często problem z dostępem do finansowania zewnętrznego, ponieważ banki wolą mniej ryzykowne inwestycje, giełda preferuje większe podmioty, a rynek obligacji korporacyjnych wciąż odczuwa skutki afery GetBacku. Alternatywą może być emisja obligacji skierowana do konkretnych inwestorów.

Farmacja

Wcześnie wykryty rak piersi może być uleczalny. W Polsce brakuje jednak dostępu do nowoczesnej terapii i wiedzy na temat tej choroby

Zastosowanie terapii celowanej z wykorzystaniem podwójnej blokady na wczesnym etapie rozwoju HER2-dodatniego raka piersi może doprowadzić do całkowitego wyleczenia. W Polsce refundacji podlega jednak tylko jeden z dwóch wykorzystywanych w tej terapii leków. Eksperci podkreślają, że problemem jest także to, że kobiety, które słyszą diagnozę „wczesny rak piersi”, są pozostawione same sobie, bez dostępu do informacji i wsparcia w pierwszym, bardzo trudnym etapie leczenia. Tego typu wsparcie chcą zaoferować twórcy kampanii „Wylecz raka piersi HER2+”.

Handel

Polska w krótkim terminie nie powinna negatywnie odczuć wznowienia wojny handlowej między USA a Chinami. Sytuacja może nawet sprzyjać rodzimemu eksportowi

Po półrocznym zawieszeniu w maju wybuchła kolejna odsłona bitwy na cła między Stanami Zjednoczonymi a Chinami – prezydent Donald Trump podniósł stawki dla chińskich towarów o wartości 200 mld dol. i zagroził wprowadzeniem kolejnych opłat. Na cenzurowanym znalazł się chiński koncern Huawei, z którym na skutek dekretu Trumpa amerykańscy potentaci zrywają współpracę. Choć Polska znajduje się na peryferiach tego konfliktu, może on skutkować m.in. osłabieniem złotego, co jest korzystne dla eksporterów.