Komunikaty PR

Młode Miasto w Gdańsku stanie się wizytówką Gdańska

2017-12-07  |  15:15
Biuro prasowe
Kontakt

Krzysztof Król
Ultra Relations

Al. Zwycięstwa 96/98
81-451 Gdynia
krzysztof|ultrareltions.com| |krzysztof|ultrareltions.com
728612070
ultrarelations.com

Młode Miasto. Największa szansa Gdańska od lat

Wizualizacje do pobrania: https://1drv.ms/f/s!Ak6vnk2kpo84hZJ9dqOW-n29jh8r9A

Lata oczekiwań na zagospodarowanie strategicznych terenów w samym centrum Gdańska dobiegają końca. Młode Miasto, bo tak nazywa się powstająca na rewitalizowanych terenach poprzemysłowych dzielnica, będzie nowoczesną, wielofunkcyjną przestrzenią miejską na miarę XXI wieku. Współczesna architektura będzie przeplatać się tam z przyjaznymi przestrzeniami publicznymi i ogólnodostępnymi nabrzeżami, przestrzeń do mieszkania z biurowcami, to, co historyczne, z nowym i postępowym. Właściciele łącznie 50 hektarów ziemi na tym terenie, m. in: firmy Atrium, Cavatina, Echo Investment, Edonia, Shipyard City Gdańsk – mówią zgodnym głosem: wspólnie chcemy zbudować tu dzielnicę przyszłości.

 

Przestrzeń Młodego Miasta czekała na tchnienie nowego życia od końca lat dziewięćdziesiątych XX wieku. To wtedy prywatni inwestorzy zakupili postindustrialne tereny, na których niegdyś funkcjonował przemysł stoczniowy. Opracowano dla nich założenia urbanistyczne i uchwalono miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, w oparciu o który powstała infrastruktura drogowa i techniczna. Jednak to właśnie teraz ogromny, 50-hektarowy obszar położony pomiędzy Martwą Wisłą, placem Solidarności, ulicą Jana z Kolna, Marynarki Polskiej oraz Twardą otrzymał niepowtarzalną w skali miasta, a może nawet i kraju, szansę. Właściciele terenów podjęli unikatową współpracę, kierując się wspólnym celem. Zamiast konkurować ze sobą, zjednoczyli siły, aby teren Młodego Miasta odzyskał należyty blask. Rozpoczęcie pierwszych prac budowlanych planowane jest na wiosnę 2018 roku.

 

Próżno szukać w Polsce podobnej inwestycji, której efektem będzie powstanie zupełnie nowej dzielnicy w samym centrum dużej metropolii – mówi Sebastian Drausal, rzecznik prasowy. – Na strategicznie zlokalizowanych działkach już niedługo wystartuje zakrojony na szeroką skalę proces transformacji, którego efektem ma być dzielnica przyszłości. Taka, która może stać się nową gdańską wizytówką i powodem do dumy – nie tylko w Polsce – dodaje.

 

Unoszący się nad tym terenem duch „Solidarności” został upamiętniony przez działalność Europejskiego Centrum Solidarności, Salę BHP, Pomnik Poległych Stoczniowców. Energia tego miejsca nie została zatracona i dzięki niej znajdują tu swoje miejsce liczne inicjatywy artystyczno-społeczne skupione wokół ulicy Elektryków, klubu Protokultura czy centrum 100cznia. Młode Miasto już teraz posiada mocne fundamenty do dalszego rozwoju. Obecni właściciele chcą przywrócić terenowi jego dawną świetność zarówno poprzez rewitalizację budynków, które posiadają walory historyczne, jak i przez wprowadzenie tam współczesnej architektury. Te połączone zabiegi nadadzą charakter i niepowtarzalny kształt odradzającej się dzielnicy. Atmosfera sprawczości i młodzieńczej energii na nowo zagości na tych terenach.

 

Młode Miasto, jak sama nazwa wskazuje, nie będzie oglądać się wyłącznie na to, co dawniej. Wręcz przeciwnie – aspiracją inwestorów jest realizacja ambitnych, podążających z duchem czasów inwestycji. Rewitalizacja poprzemysłowych budynków to tylko jeden z elementów przemian. Na terenach nowej dzielnicy pojawi się odważna, światowa architektura. Świadczyć może o tym choćby fakt, że od samego początku w pracach koncepcyjnych i projektowych nowopowstającej dzielnicy zapraszano renomowane pracownie, takie jak Sasaki Associates, DunnettCraven, Grupa 5 czy Atelier Loegler. Dzięki takiemu podejściu Młode Miasto stanie się nowoczesną, wielofunkcyjną dzielnicą z wyjątkową w skali Europy przestrzenią publiczną, której ramy zostały wyznaczone w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego.

 

– Moment, w którym znajduje się obecnie dzielnica, jest przełomowy. Po okresie dyskusji nad rozwojem Młodego Miasta, analizach prawno-własnościowych i urbanistycznych, przystępujemy do działania. Gotowość odpowiedzialnych inwestorów do podjęcia skoordynowanych działań jest szansą na skuteczne zrewitalizowanie terenu poprzemysłowego i przywrócenie do życia historycznej dzielnicy Gdańska – tłumaczy Sebastian Drausal.

 

Przykładami, do których odwołują się inwestorzy, są jedne z najsłynniejszych rewitalizacji terenów postindustrialnych na świecie. Takie, które nie tylko zachowują to, co odziedziczone w spadku po minionych epokach, ale jednocześnie wykorzystują to dziedzictwo jako punkt wyjściowy do realizacji zupełnie nowych wizji. Są wśród nich takie projekty, jak hamburska dzielnica HafenCity powstała na terenach dawnego portu czy Aker Brygge – zrewitalizowane tereny byłej stoczni w samym centrum Oslo. Nie mniej ważnymi inspiracjami są przemiany, jakie zaszły w Londynie – na terenie Docklands i Canary Wharf czy w nowojorskim South Street Seaport. Wszystkie te sławne rewitalizacje zadziały się na byłych terenach portowych i stoczniowych, są więc idealnym kierunkowskazem dla gdańskiego Młodego Miasta.

 

Pewnym jest, że dzięki zbliżającym się pracom Młode Miasto zyska zarówno przestrzeń do życia i wypoczynku, jak i do pracy. Nowe inwestycje oznaczać będą budowę tysięcy mieszkań w różnych segmentach. Miejscem, które działać będzie jak magnes, stanie się pas zrewitalizowanego nabrzeża. Zarówno w przywróconych do funkcjonowania, jak i nowych budynkach wzdłuż nabrzeża zagoszczą lokale gastronomiczne, galerie sztuki czy butiki. Ta nowa przestrzeń z deptakami i ścieżkami rowerowymi ma szansę stać się jednym z ulubionych miejsc spędzania wolnego czasu gdańszczan i turystów. Podobną rolę – miejsca spotkań i relaksu – spełniać będzie „Droga do Wolności”, kwitnący jabłoniami deptak wiodący od Placu Solidarności do odrestaurowanego nabrzeża.

 

Równie ważną funkcję dla tempa rozwoju nowej dzielnicy pełnić będą powstające na tym terenie przestrzenie biurowe. Będą one realizowane w pierwszych etapach rozwoju Młodego Miasta – rozpoczęcie tego typu inwestycji planowane jest na wiosnę 2018 roku. Właściciele gruntów zapowiedzieli pojawienie się w tym miejscu architektury tworzonej we współpracy z najlepszymi pracowniami architektonicznymi i biurami projektowymi.

Ważny akcent w wizji powstawania nowej dzielnicy kładziony jest na stworzenie w tym miejscu fantastycznie zlokalizowanego i nowoczesnego centrum biznesowego. Już teraz wiadomo, że pod względem lokalizacji nie będzie ono miało sobie równych wśród innych miejsc tego typu w Gdańsku. Dzięki pojawieniu się nowych biurowców, a co za tym idzie firm i ich pracowników, teren Młodego Miasta otrzyma poważny impuls do dalszego rozwoju i powstania kolejnych inwestycji – tłumaczy Sebastian Drausal.

 

Od zaprzestania produkcji stoczniowej na terenie Młodego Miasta minęło 20 lat. Gdańsk, w równym stopniu co Polska, przeszedł w tym okresie olbrzymie przemiany. Dziś nikomu nie przyszłoby już do głowy, aby w miejscu z tak wielkim potencjałem, praktycznie w samym sercu miasta, lokować przemysł ciężki. Obecni właściciele gruntów chcą wykorzystać tę szansę i na nowo, w odpowiedzialny sposób zagospodarować tereny nad Martwą Wisłą. Z uwagi na wymiar inwestycyjny całego przedsięwzięcia, planowane działania prowadzone będą stopniowo i wieloetapowo. A co najważniejsze – przy ścisłej współpracy inwestorów. Już niebawem deweloperzy ujawniać będą detale dotyczące poszczególnych realizacji.

 

 

Z pozdrowieniami,

Krzysztof Król

Ultra Relations

Tel. 728 612 070

Ultrarelations.com

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Komunikaty PR”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy (media)
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Nowi najemcy strefy urody w Galerii Zaspa Biuro prasowe
2017-12-12 | 15:00

Nowi najemcy strefy urody w Galerii Zaspa

Salon fryzjerski Akcja Cięcie zajmuje powierzchnię 40 mkw. i został oddany do użytku klientów 8 grudnia. Będzie w nim można skorzystać z szerokiej oferty usług z zakresu
Nieruchomości Homescanner.pl - obiektywne raporty o sprzedawanych nieruchomościach
2017-12-12 | 12:00

Homescanner.pl - obiektywne raporty o sprzedawanych nieruchomościach

Szybki i łatwy dostęp 24 godziny na dobę, obiektywna wiedza i kompleksowa informacja - Homescanner.pl to pierwsza i jak na razie jedyna na rynku platforma online z dostępem do raportów
Nieruchomości Jak dużo osób kupuje nowe mieszkania w pakietach
2017-12-12 | 01:00

Jak dużo osób kupuje nowe mieszkania w pakietach

Ilu klientów deweloperów decyduje się na zakup kilku lub więcej mieszkań w powstających osiedlach? Jakie lokale i projekty wybierają inwestorzy? Sondę prezentuje serwis

Partner serwisu

Dziś w serwisie Innowacje

Inteligentny kask może uratować życie. Chroni głowę i poinformuje o miejscu wypadku

Polacy stworzyli inteligentny kask, który nie tylko chroni przed urazami głowy, lecz także powiadomi przełożonych o wypadku lub innym zdarzeniu, zagrażającym życiu i zdrowiu pracowników budowy. Dzięki temu możliwe jest sprawne przygotowanie akcji, która pomoże poszkodowanym w niebezpiecznej sytuacji. Kask wyposażono w mikrokontroler z GPS-em, akcelerometrem, czujnikiem temperatury i modułem łączności bezprzewodowej. Czujniki zbierają informacje, które przekazują do aplikacji zainstalowanej na telefonie przełożonego. Rozwiązanie jest już dostępne na rynku.

Telekomunikacja

W 61 proc. dużych firm doszło do wycieku danych przez brak zabezpieczeń w urządzeniach drukujących. Takich ataków będzie coraz więcej

W tym roku 61 proc. dużych firm w Stanach Zjednoczonych i Europie zgłosiło wyciek danych spowodowany brakiem zabezpieczeń w urządzeniach drukujących. Dostęp do wrażliwych danych przez osoby nieuprawnione może mieć poważne skutki dla przedsiębiorstwa, wśród nich straty finansowe i wizerunkowe. Urządzenia drukujące mają istotny wpływ na bezpieczeństwo informacji, a ich rola jest często bagatelizowana w kontekście dbania o bezpieczeństwo dokumentów.

Bankowość

Wysoki wkład własny przy kredycie na zakup mieszkania hamuje rynek. Wyklucza też dużą część potencjalnych nabywców

Wymagany obecnie 20-proc. wkład własny przy zaciąganiu kredytu na zakup mieszkania pozytywnie wpływa na stabilność rynku, ale wyklucza z niego wielu kredytobiorców, którzy nie dysponują kilkudziesięcioma tysiącami złotych na swoje pierwsze lokum. Wysokość wkładu własnego można regulować, w zależności od kondycji branży nieruchomości i oceny ryzyka – podkreślają eksperci fundacji HRE Think Thank. Przy ścisłym nadzorze pozwoli to kupić własne M osobom, które do tej pory nie mieściły się w restrykcyjnych wymogach.

Patronat Newserii

Firma

Mateusz Grzesiak: własny biznes nie jest dla ludzi, którzy szukają w życiu wygody

Startując w biznesie, trzeba wybrać dziedzinę, którą się kocha – uważa konsultant i psycholog biznesu dr Mateusz Grzesiak. Dopiero na tej podstawie można opracować wizję firmy, którą się buduje, i właściwe plany strategiczne jego osiągnięcia. Warunkami powodzenia są również wyzbycie się lęku przed porażką, skłonności do wygody i niechęci do podejmowania ryzyka.

Handel

W 2022 r. rynek modowy w Polsce osiągnie wartość ponad 43 mld zł. To coraz bardziej perspektywiczna branża dla młodych ludzi

Polskie firmy odzieżowe nie boją się rywalizacji nawet na zagranicznych rynkach i nie mają wobec zachodniej konkurencji kompleksów. Według prognoz PMR rynek odzieży i obuwia w Polsce w 2022 roku osiągnie wartość 43,2 mld zł. Także globalnie staje się coraz większą siłą gospodarczą. Sukcesy krajowych firm powodują, że branża ta przyciąga coraz więcej młodych osób, które wybierają tę ścieżkę kariery.