Komunikaty PR

Nasze własne M. Eksperci radzą, na co zwrócić uwagę podczas zakupu mieszkania.

2015-06-22  |  14:20
Biuro prasowe
Kontakt
Anna Grabowska
Marketing&Communications Consultants

Wilcza 28/10
00-544 Warszawa
agrabowska|mcconsultants.pl| |agrabowska|mcconsultants.pl
600 349 410
www.mcconsultants.pl

Zakup własnego mieszkania to jest bardzo ważny życiowy krok. Często wiąże się z koniecznością zaciągnięcia wieloletniego kredytu, dlatego taka decyzja powinna być dokładnie przemyślana. Zanim podpiszemy umowę zakupu, warto też skorzystać z konsultacji ze specjalistami z dziedziny nieruchomości. 

Dopasuj mieszkanie do swoich planów

 

Zanim wybierzesz swoje przyszłe mieszkanie, zadaj sobie dwa podstawowe pytania: czego potrzebuję i jakie mam są moje plany względem mieszkania? Od odpowiedzi na nie będzie zależeć to, czy poszukiwania ograniczą się do rynku pierwotnego, czy też weźmiesz pod uwagę również rynek wtórny.  

 

Jeśli planujemy w tym mieszkaniu spędzić co najmniej kilkanaście lat, warto skorzystać z bogatej oferty rynku pierwotnego. Dzięki temu zyskujemy gwarancję, że nasze mieszkanie zostanie wykonane w nowoczesnej technologii, z wykorzystaniem bezpiecznych materiałów, spełniających najnowsze normy” – radzi Adam Dąbkowski, dyrektor generalny Nexity Polska.

 

Przy zakupie warto też uwzględnić metraż mieszkania oraz cenę. Ta ostatnia jest często podstawowym kryterium podczas selekcji ofert. To istotny czynnik, jeśli chcesz skorzystać z programu Mieszkanie Dla Młodych, który obecnie wspiera zakup mieszkania tylko z rynku pierwotnego, którego cena za metr kwadratowy mieści się w określonym przedziale cenowym.

 

Jeśli mieszkanie ma być dla nas inwestycją, przeznaczoną pod wynajem, metraż może być mniejszy, natomiast warto zadbać o to, by salon i kuchnia były oddzielnymi pomieszczeniami. Wówczas w mieszkaniu większa liczba lokatorów będzie mogła cieszyć się własnym pokojem. Natomiast rodzina z dziećmi raczej powinna zdecydować się na większe, przestrzenne mieszkanie. Dobrze, gdyby było wyposażone w odrębne łazienkę oraz toaletę. Duży ogródek, balkon czy taras, na którym można wspólnie spędzać wolny czas, będą tu dodatkowym atutem. Niezależnie od przeznaczenia mieszkania, zawsze należy rozsądnie ocenić, czy sugerowana cena jest adekwatna do tego, co możemy za nią zyskać” – sugeruje Adam Dąbkowski. 

 

Czego potrzebujesz, aby czuć się komfortowo?

 

Wybierając mieszkanie, dokładnie przeanalizuj swoje potrzeby. Zastanów się, czy odpowiada Ci jego rozkład i ergonomia. Oprócz rozkładu mieszkania, ważna jest lokalizacja. Nowe osiedla często powstają na obrzeżach miast, dzięki czemu mieszkańcy mają ciszę i spokój, jednak wybierając nowe mieszkanie weź pod uwagę, ile czasu Ci dojazd do centrum czy do miejsca pracy. Pamiętaj też, że mieszkanie powinno zaspokajać indywidualne potrzeby każdego z lokatorów. 

 

„Z naszych badań i doświadczeń wynika, że niektórzy klienci chcieliby mieć duże balkony, duże tarasy, duże ogródki, ogrody zimowe, a jednocześnie mały metraż mieszkania”. – mówi Adam Dąbkowski. I dodaje:  Niektórzy nasi klienci chcieli mieć dobrze doświetlone mieszkania z dużą ilością okien, nie za głębokie, z widnymi łazienkami, widnymi kuchniami. Klienci chcą też mieszkać w nowoczesnym budynku o ciekawej architekturze, która nie zestarzeje się szybko. Dokładnie analizowaliśmy ich potrzeby, a wszystkie wskazówki udało się nam uwzględnić projektując mieszkania w Bemowo Bianco 2”.

 

Zanim postanowisz nabyć konkretne mieszkanie, spokojnie zastanów się, na czym ci najbardziej zależy, co jest niezbędne, by mieszkanie odpowiadało twoim potrzebom, a z jakich aspektów gotowy jesteś zrezygnować.

 

Naszym Klientom proponujemy, by wykonali listę potrzeb mieszkaniowych. Zadajmy sobie pytanie, co nam bardziej odpowiada: mieszkanie w centrum czy na kameralnym osiedlu na obrzeżach, mieszkanie dla singla, pary czy kilkupokojowe dla rodziny, kuchnia oddzielna czy w postaci aneksu, z oknem czy bez, jedna łazienka czy łazienka plus toaleta z prysznicem? Weźmy pod uwagę sposób i czas dojazdu do pracy, centrum handlowego, przedszkola. Określmy niezbędną powierzchnię, jaką powinien mieć nasz taras czy ogródek. Zwróćmy uwagę na okolicę i to, czy osiedle jest otoczone zielenią. To wszystko są kluczowe sprawy, wpływające na nasze poczucie komfortu”. – wylicza ekspert.

 

Skorzystaj z porad eksperta

 

Kiedy już masz na oku określone mieszkanie, skonsultuj wstępną decyzję z ekspertem, który doradzi i pomoże Ci rozwiać wątpliwości. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z dni otwartych organizowanych przez deweloperów. To okazja do tego, by dowiedzieć się więcej na temat różnych inwestycji dewelopera. Często podczas dni otwartych deweloper oferuje możliwość promocyjnego zakupu mieszkania. Taką strategię stosuje m.in. Nexity Polska, które w dniach w dniach 26-28 czerwca 2015r. zorganizuje Dni Otwarte Bemowo Bianco 2.

 

W naszych działaniach sprzedażowych kluczową rolę odgrywają Dni Otwarte każdej z inwestycji. Wcześniej każda osoba zainteresowana może odwiedzić nasze biuro sprzedaży, dokładnie zapoznać się ze szczegółami oferty, dopytać o wszelkie detale, a potem – aż do Dni Otwartych - ma czas na to, by spokojnie rozważyć wszystkie zalety i wady mieszkań, zastanowić się nad swoimi potrzebami, przeanalizować swój budżet i możliwości finansowe” – kwituje Dyrektor Generalny Nexity Polska.

 

Nie zapomnij o kwestiach prawnych

 

Aby procedura zakupu mieszkania przebiegła bezproblemowo, a nowy właściciel był zadowolony ze swojego lokum, dobrze jest zasięgnąć porady prawnej u specjalisty w zakresie nieruchomości. Dowiesz się od niego, czego w szczególności powinieneś dopilnować, by uniknąć ewentualnych problemów na każdym etapie, od wyboru oferty aż po odbiór kluczy.

 

Jeszcze przed podjęciem finalnej decyzji o zakupie mieszkania z rynku pierwotnego, naszym klientom sugerujemy, by sprawdzili wcześniejsze inwestycje dewelopera i upewnili się, czy zostały ukończone terminowo i bezproblemowo. Choć od kilku lat funkcjonuje już ustawa deweloperska, chroniąca interesy nabywców, przypominamy, aby przed podpisaniem umowy skontrolować wpisy do księgi wieczystej, określić status prawny gruntów, na których powstanie osiedle i zorientować się, jakie są plany zagospodarowania przestrzennego inwestycji. Zalecamy im również, aby dokładnie zapoznali się z umową deweloperską i dopilnowali, by zawarto w niej tak precyzyjne zapisy, jak to tylko możliwe, a także poddali wnikliwej analizie informacje ujawnione w prospekcie informacyjnym” – doradzają Andrzej Szmigiel i Krzysztof Papros z warszawskiej kancelarii SPP Legal Szmigiel&Papros, która niedawno dołączyła do prestiżowej międzynarodowej sieci prawniczej CEE Attorneys.

Kontakt dla mediów:

Karolina Krzysik - Klemanów

Marketing & Communications Consultants

e-mail: krzysik@mcconsultants.pl

tel.: (+48) 662 031 031

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Akademia SEGRO przybliża licealistom branżę magazynową Biuro prasowe
2021-10-15 | 15:00

Akademia SEGRO przybliża licealistom branżę magazynową

Finał projektu Akademia SEGRO organizowanego przez firmę SEGRO, dewelopera, zarządcę i właściciela powierzchni produkcyjno-magazynowych i Fundację Wspierania Edukacji i Rozwoju
Nieruchomości TECH LIGHT z nową lokalizacją pod Warszawą
2021-10-15 | 09:30

TECH LIGHT z nową lokalizacją pod Warszawą

Firma TECH LIGHT, producent i projektant profili oświetleniowych LED, zdecydowała się na relokację do parku magazynowego Panattoni A2 Warsaw East Park położonego tuż przy węźle
Nieruchomości Jesienny przestój na budowie. Jak zabezpieczyć konstrukcję dachu?
2021-10-15 | 05:50

Jesienny przestój na budowie. Jak zabezpieczyć konstrukcję dachu?

Przerwa w harmonogramie robót to coś, z czym powinien liczyć się każdy inwestor. Inaczej wygląda ona jednak w ciepłych miesiącach letnich, a inaczej gdy nadchodzą jesienne słoty

Więcej ważnych informacji

Media i PR

W Warszawie powstało największe i najnowocześniejsze centrum prasowe w Polsce. Ma pomóc w rozwoju ekosystemu innowacji

Od października rozpoczęło działalność największe centrum prasowe w Polsce. Fundacja Venture Café Warsaw wspólnie z agencją informacyjną Newseria otworzyły Centrum Prasowe Newseria. Innowacyjne centrum komunikacji – zlokalizowane przy ulicy Chmielnej w biurowcu Varso – ma być odpowiedzią na rosnący popyt na tego rodzaju usługi. Będą w nim organizowane konferencje, śniadania prasowe i debaty. Centrum umożliwia streaming, także w wersji hybrydowej, i system tłumaczenia symultanicznego. W przyszłości powstanie tu także wirtualne studio.

Polityka

Samorządy łączą siły w walce przeciw Polskiemu Ładowi. Straty w budżetach mogą się odbić na usługach dla mieszkańców

 Jako samorządy nie mamy nic przeciwko temu, żeby nasi mieszkańcy płacili mniej podatków, ale oczekujemy w związku z tym rekompensaty, bo my z tych podatków również utrzymujemy inne usługi publiczne – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent miasta stołecznego Warszawy. Jak wyliczyło Ministerstwo Finansów, na planowanych zmianach podatkowych samorządy stracą 145 mld zł w ciągu dekady. Razem z obniżką podatków wprowadzoną w 2019 roku straty przekraczają 200 mld zł. Z kolei proponowane przez rząd rekompensaty opiewają na 48 mld zł. Samorządowcy, którzy w środę w Warszawie protestowali przeciw wprowadzanym zmianom, przestrzegają, że odbiją się one na mieszkańcach.

Zdrowie

Szczepienia wśród młodych ludzi będą kluczowe dla przebiegu czwartej fali COVID-19. To oni stanowią największe ryzyko przenoszenia wirusa

– Czwarta fala pandemii koronawirusa ma wiele scenariuszy, ale pewne jest, że jej przebieg zależy od liczby osób zaszczepionych. Teraz najważniejsze jest, aby zaszczepili się młodzi ludzie, tzw. superrozprzestrzeniacze – mówi prof. dr hab. n. med. Jarosław Pinkas, dziekan Szkoły Zdrowia Publicznego Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego, konsultant krajowy w dziedzinie zdrowia publicznego. Jak podkreśla, system ochrony zdrowia jest przygotowany na czwartą falę – nie brakuje respiratorów, szpitale tymczasowe są w gotowości, a większość pracowników służby zdrowia przyjęła dwie dawki szczepionki i czeka na dawkę przypominającą. Do tej pory przyjęło ją ponad 350 tys. osób.

Telekomunikacja

Ceramika może być podstawą innowacji w wielu branżach. Stosuje ją już telekomunikacja w smartfonach 5G czy zbrojeniówka w czołgach

Medycyna, elektronika, telekomunikacja czy przemysł zbrojeniowy oraz jądrowy – to dziedziny gospodarki, w których zastosowanie znajduje ceramika, dziś kojarzona głównie z materiałami budowlanymi czy akcesoriami do wnętrz. Co więcej, zaawansowana ceramika jest zaliczana do materiałów determinujących innowacyjność tych branż. Ceramiczne elementy w smartfonach pozwolą w pełni wykorzystać łączność w technologii 5G, a produkowane w drukarkach 3D ceramiczne protezy są dobrze przyjmowane przez organizm pacjenta. Rynek tego typu materiałów wzrośnie w ciągu kilku najbliższych lat o jedną trzecią.