Komunikaty PR

OKNOPLAST wspiera innowacyjny projekt architektoniczny Mieszkamy na Odrze

2015-12-08  |  16:00
Biuro prasowe
Kontakt
Katarzyna Możdżonek
OKNOPLAST

Ochmanów 117
32-003 Podłęże
biuro|oknoplast.com.pl| |biuro|oknoplast.com.pl
+48 12 279 71 71
www.oknoplast.com.pl

Ze względu na innowacyjny i wizjonerski wymiar akcji partnerem strategicznym projektu została firma OKNOPLAST.

Czym jest projekt Mieszkamy na Odrze?

Mieszkamy na Odrze to odważny przykład zaadaptowania nowoczesnej architektury do własnych marzeń i potrzeb. Projekt zakłada powstanie przy brzegu Odry pływającego domu – pierwszego w Szczecinie i jednego z pierwszych w Polsce. Będzie to nowy, ciekawy punkt na mapie miasta, który ma szansę stać się jego wizytówką. Dom zacumuje przy wyspie Grodzkiej od strony Łasztowni, za mostem mariny miejskiej. Jest to idealne położenie za względu na bliskość centrum, a także zieloną okolicę na wyspie.

Jak powstanie pływający dom?

Dom zbudowany będzie z komponentów i złożony w całość dopiero na miejscu wodowania. Jednym z nich będą energooszczędne przeszklenia Aluhaus, należące do Grupy OKNOPLAST. Całkowity czas budowy od momentu zlecenia produkcji do zwodowania jednostki to 3 miesiące. Budowa domu ma wystartować już na początku 2016 roku. Budynek ten nie wymaga stałego podłączenia do instalacji energetycznych ani wodnych, dlatego też będzie mógł się swobodnie przemieszczać i cumować w dowolnym miejscu. Obiekt będzie całoroczny, a możliwość zmiany położenia względem słońca pozwoli zużywać minimalną ilość energii.

Czym wyróżnia się pływający dom ze Szczecina?

Pływający dom w ramach projektu Mieszkamy na Odrze to nie tylko nietypowa konstrukcja, ale także nowy format społeczno-kulturalny. W zamyśle pomysłodawców, poprzez swoją formułę, będzie on miejscem przyjaznym kulturze i otwartym na przyjmowanie gości. – Niezaprzeczalną wartością naszego projektu są korzyści, jakie będzie on przynosił mieszkańcom Szczecina. Zrealizowany zostanie tu m.in. Program Rezydencji Artystów, odbywać się tu będą również cykliczne koncerty, konferencje oraz wystawy, mające m.in. na celu promowanie lokalnych twórców – mówi Patryk Paluszek z fundacji Na Odrze, pomysłodawca projektu Mieszkamy na Odrze.

Nowy pomysł, nowe narzędzia

Aby zrealizować tę nietypową inicjatywę, jej twórcy skorzystali z nowoczesnych technologii. Za pomocą portalu www.wspieram.to gromadzą środki na realizację swojego marzenia. Do 13 grudnia na portalu trwa zbiórka, w której nagrodą jest bezpłatny weekend w domu na wodzie. Każdy, kto finansowo wesprze projekt będzie mógł liczyć na niższą cenę niż później na portalu Airbnb za nocleg, bowiem dom na Odrze będzie otwarty na polskich i zagranicznych turystów.

OKNOPLAST partnerem strategicznym domu na Odrze

W Internecie projekt wypatrzyli również przedstawiciele OKNOPLAST. Jako trendsetter i autor wielu innowacyjnych rozwiązań w branży okiennej, podkrakowska firma chętnie angażuje się w różnego rodzaju innowacyjne przedsięwzięcia z zakresu budownictwa i designe’u. Dlatego OKNOPLAST został strategicznym partnerem akcji Mieszkamy na Odrze. W ramach współpracy w tej wyjątkowej konstrukcji będzie można cieszyć się słońcem dzięki oknom z Grupy OKNOPLAST. Fundacja wybrała je ze względu na ich ponadprzeciętne parametry techniczne, w tym odporność konstrukcji na wiatr, co jest szczególnie istotne w przypadku tego typu projektu oraz jego lokalizacji.

Podkrakowskie przedsiębiorstwo wsparło również projekt finansowo. Mamy nadzieję, że nasze wsparcie przysłuży się rozwojowi innowacyjnych technologii architektonicznych oraz celów społeczno-kulturalnych, jakie wyznaczyli sobie twórcy. Mam tu na myśli zwłaszcza szerzenie wiedzy na temat energooszczędnych rozwiązań budowlanych, jak również popularyzację minimalistycznych rozwiązań z zakresu architektury i designe’u. – przekonuje Magdalena Cedro-Czubaj, Dyrektor Marketingu OKNOPLAST.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Firma INFINE zakończyła prace modernizacyjne lokali w Sadyba Best Mall Biuro prasowe
2020-11-27 | 14:40

Firma INFINE zakończyła prace modernizacyjne lokali w Sadyba Best Mall

Mimo trwającej pandemii koronawirusa, wiele obiektów handlowych w Polsce stara się efektywnie wykorzystać ten czas, realizując zaplanowane inwestycje. Na przełomie września i
Nieruchomości Konstrukcja Alinea gotowa. Budynek przykuwa uwagę
2020-11-27 | 09:00

Konstrukcja Alinea gotowa. Budynek przykuwa uwagę

Na Białołęce w Warszawie trwa realizacja projektu Alinea. Doskonale widać już charakterystyczne wcięcia, którym obiekt zawdzięcza nazwę. Ma wyróżnić się nie tylko
Nieruchomości PLGBC wraz z grupą ekspertów opracowało projekt modelowej uchwały dla samorządów
2020-11-27 | 09:00

PLGBC wraz z grupą ekspertów opracowało projekt modelowej uchwały dla samorządów

W ramach prac Komisji Legislacyjnej, PLGBC podjęło próbę wypracowania wzoru uchwały, która będzie ułatwiać zrównoważone inwestycje w miastach i gminach. Prace

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Biogen

Aktualne oferty pracy

Specjalista ds. sprzedaży

Aktualnie poszukujemy kandydatów i kandydatek na stanowisko: Specjalista ds. sprzedaży. Ze szczegółami oferty można zapoznać się na tej podstronie.

Farmacja

W wyniku pandemii tysiące chorych na osteoporozę pozostają bez pomocy. Lekarze i pacjenci apelują o proste zmiany umożliwiające diagnostykę i leczenie [DEPESZA]

Na osteoporozę choruje w Polsce aż 2,1 mln osób, a liczba nowych przypadków rośnie. Nieleczona prowadzi do niepełnosprawności i trwałego kalectwa, a nawet śmierci. Tymczasem pandemia COVID-19 spowodowała kilkumiesięczny przestój w diagnostyce i terapii tej choroby. Dane NFZ pokazują, że liczba porad udzielonych w poradniach leczenia osteoporozy spadła w tym roku o ponad 20 proc., a wizyt w gabinetach reumatologów i ortopedów – o 1/3. Lekarze alarmują, że opóźnienia będą mieć nieodwracalne konsekwencje dla tysięcy pacjentów, i apelują do Ministerstwa Zdrowia o wdrożenie prostych rozwiązań, które odciążą system. 

 

Infrastruktura

Firmy budowlane nie odczuwają dużego spowolnienia. Osłabienie koniunktury w budownictwie spodziewane jest w przyszłym roku

Pandemia nie zatrzymała budowlanki. Jak pokazuje listopadowa ankieta PZPB, firmy budowlane mają zapełnione portfele zleceń pozyskanych jeszcze przed pandemią COVID-19, a większość z nich pracuje w tej chwili z 80–90-proc. wydajnością. Ostatnie miesiące przyniosły pewne odbicie zwłaszcza w sektorze mieszkaniowym. Branża budowlana musi jednak przygotować się na skutki kryzysu gospodarczego w następstwie pandemii, choć osłabienie koniunktury pojawi się z pewnym opóźnieniem.

Serwis specjalny

Wyprzedaże u dealerów mają pobudzić sprzedaż aut przed końcem grudnia. Mimo to w całym roku spadki przekroczą 20 proc.

Sprzedaż samochodów osobowych i dostawczych przez pierwsze 10 miesięcy 2020 roku spadła o 26 proc. Po 20 dniach listopada widać większe zainteresowanie klientów – w osobówkach wzrost sięgnął 7 proc., w autach dostawczych – 26,5 proc. r/r. To może być efekt rozpoczętych wyprzedaży roczników 2020. Pod tym względem pandemiczny rok nie będzie znacząco różnił się od poprzednich. Tym bardziej że od 2021 roku wchodzi w życie nowa norma Euro 6d związana z emisją spalin. Przedstawiciele branży podkreślają, że każdy impuls popytowy byłby na wagę złota, np. programy dopłat połączone ze złomowaniem.

 
 

Infrastruktura

Mniejsze miasta dzięki pandemii mogą zahamować odpływ ludności. Nowych mieszkańców przyciągnęłyby inwestycje w czyste środowisko i oferta mieszkań na wynajem

Wyludnianie się małych i średnich miast i ucieczka młodych do większych aglomeracji to zjawisko obserwowane od dawna. Dzięki pandemii i pracy zdalnej okazało się, że nie trzeba mieszkać blisko miejsca pracy, co może okazać się szansą dla mniejszych ośrodków. Ich dużym plusem są też niższe koszty utrzymania. Jeśli lokalne społeczności zaproponują wykształconym ludziom warunki do wygodnego i przyjemnego życia, m.in. czyste środowisko i atrakcyjną ofertę mieszkaniową, będą mogły konkurować z większymi miastami o nowych mieszkańców. To może pomóc samorządom pozyskać wykwalifikowanych pracowników m.in. do pracy w urzędach, szpitalach czy szkołach.