Komunikaty PR

STILL: IFOY razy dwa!

2017-05-16  |  09:45

9 maja w Monachium wręczono IFOY - prestiżowe nagrody dla najlepszych rozwiązań intralogistycznych roku. Dwie z czterech statuetek trafiły do firmy STILL. Marka triumfowała w kategoriach Wózek Magazynowy oraz Pojazd Specjalny.

W procesie weryfikacji nominowanych rozwiązań, grono ekspertów testowało je pod kątem 80 kryteriów wydajnościowych. Odrębnym czynnikiem była ocena innowacyjności, prowadzona przez przedstawicieli poważanego Instytutu Fraunhofera oraz hamburskiego Uniwersytetu Technicznego. W wyniku obrad jury, w swoich kategoriach zwyciężyły STILL iGo neo CX 20 (Wózek Magazynowy) oraz STILL LiftRunner (Pojazd Specjalny).

iGo neo – Magazynowy Wózek Roku
nagroda za innowacyjność, uniwersalność i 47% oszczędności

iGo neo CX 20 to autonomiczny wózek do kompletacji o udźwigu na poziomie 2 ton, wyposażony w oprogramowanie i czujniki, dzięki którym samoczynnie podąża za operatorem. Urządzenie całkowicie zwalnia człowieka z konieczności sterowania pojazdem. W efekcie może on w pełni skupić się na pobieraniu towarów, co zwiększa efektywność i redukuje liczbę popełnianych błędów. – Podczas dni testowych  iGo neo CX 20 dał niezwykły pokaz swoich możliwości, przekonując oceniających, konsultantów i jury finałowe. Kluczowym czynnikami były: wysoka innowacyjność, fenomenalna wartość dodana dla klienta i potencjał wdrożeniowy – mówi dr Jochen Köckler, członek zarządu Deutsche Messe. Za istotną przewagę konkurencyjną uznano fakt, że wózek jest gotów do pracy autonomicznej i integracji z istniejącą infrastrukturą natychmiast po dostarczeniu do magazynu - bez skomplikowanych i kosztownych przygotowań. Znaczenie miała także skala potencjalnych oszczędności. W testach wykazano, że stosując rozwiązanie, można zwiększyć wydajność kompletacji o 47%. Dodatkowe, długofalowe korzyści wiążą się ze zmniejszeniem liczby absencji – jest to możliwe dzięki wyeliminowaniu części męczących, powtarzalnych ruchów koniecznych dotychczas do realizacji zadań.

LiftRunner – Pojazd Specjalny Roku
nagroda za wybitne dostosowanie do rynkowych potrzeb

System STILL LiftRunner to częściowo zautomatyzowany zestaw transportowy, eliminujący konieczność ręcznego przemieszczania platform podczas przyłączania ich do ciągnika. Jest wyposażony w dwie pary obsługiwanych z kabiny wideł z autonomicznie napędzanymi podnośnikami hydraulicznymi. Za najbardziej innowacyjne elementy uznano możliwość zastosowania rozwiązania do obsługi bardzo zróżnicowanych gabarytów oraz zdalne sterowanie załadunkiem za pośrednictwem ekranu dotykowego. Wskazane funkcjonalności pozwalają odciążyć pracowników, całkowicie eliminując potrzebę ręcznego pobierania towarów o dużej masie, co umożliwia powierzenie zadań związanych z kompletacją każdemu operatorowi uprawnionemu do prowadzenia wózka – niezależnie od jego siły fizycznej. – Czynnikami, które zadecydowały o nagrodzeniu LiftRunner była skala związanych z jego wdrożeniem usprawnień oraz uwzględnienie przez projektantów perspektywy demograficznych zmian, zachodzących w rozwiniętych gospodarczo społeczeństwach – podsumował Birgit Heitzer, Dyrektor Logistyki Korporacyjnej Rewe Group.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł Najwięksi aktorzy o przyszłości wody na świecie Biuro prasowe
2020-11-26 | 15:00

Najwięksi aktorzy o przyszłości wody na świecie

„Wspaniały błękitny świat: Jak rozwiązać kryzys wodny”    Film dokumentalny „Brave Blue World”, przez który widza przeprowadza kojący głos Liama
Przemysł „Etykiety piankowe” – czy sprawdzą się w produkcji na zlecenie?
2020-11-26 | 08:00

„Etykiety piankowe” – czy sprawdzą się w produkcji na zlecenie?

Podmioty specjalizujące się produkcją na zlecenie (np. producenci urządzeń sterowniczych, rozdzielni elektrycznych, czy instalacji), gdzie każdy produkt jest inny, często napotykają
Przemysł AkzoNobel realizuje cele zrównoważonego rozwoju
2020-11-25 | 14:00

AkzoNobel realizuje cele zrównoważonego rozwoju

W ramach planu zmniejszenia emisji dwutlenku węgla o połowę do 2030 r. firma AkzoNobel zamontowała ostatnio panele słoneczne w swoich dwóch zakładach znajdujących się na

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Biogen

Aktualne oferty pracy

Specjalista ds. sprzedaży

Aktualnie poszukujemy kandydatów i kandydatek na stanowisko: Specjalista ds. sprzedaży. Ze szczegółami oferty można zapoznać się na tej podstronie.

Handel

Galerie Otwarcie sklepów i galerii handlowych pozwoli gospodarce złapać oddech. Gastronomia i turystyka muszą czekać na szczestarają się na nowo przyciągnąć klientów po lockdownie. Zapewnienie rozrywki i programy lojalnościowe stają się kluczowe [DEPESZA]

Według GUS w październiku sprzedaż detaliczna w cenach stałych spadła o 2,3 proc. w ujęciu rocznym, do czego przyczyniło się głównie pogorszenie nastrojów konsumentów i ograniczanie przez nich wydatków. Konsumpcję tradycyjnie napędzi okres przedświąteczny, na co niewątpliwie wpłynie ponowne otwarcie sektora handlu. Trudno jednak prognozować, czy zanotuje taki wzrost jak zwykle w grudniu. Z przedświątecznej gorączki nie skorzystają w takim stopniu gastronomia i hotele. – Pełne odmrożenie w tych sektorach nastąpi prawdopodobnie pod wpływem szczepionki – ocenia Piotr Arak z Polskiego Instytutu Ekonomicznego.

Przemysł

Pandemia zwiększy innowacyjność województw. Liderem pozostaje Mazowsze, ale pozostałe ośrodki szybko zmniejszają dystans

Mazowsze, Małopolska, Dolny Śląsk i Pomorze – to liderzy innowacyjności regionów w Polsce. Wpływają na to wysokie uprzemysłowienie lokalnych gospodarek i ośrodki akademickie, które razem z firmami prowadzą działalność badawczo-rozwojową. Mniejsze miasta systematycznie zmniejszają jednak dystans do liderów, a postęp technologiczny po kryzysie będzie jeszcze bardziej dynamiczny. – Firmy i gospodarki chcące utrzymać konkurencyjność międzynarodową powinny inwestować w automatyzację – podkreśla Grzegorz Maliszewski, główny ekonomista Banku Millennium, współautor raportu „Indeks Millennium 2020  Potencjał innowacyjności regionów”.

Farmacja

W tym roku w Polsce może być blisko dwa razy więcej zachorowań na raka prostaty. Nowoczesne leki refundowane są jednak tylko dla pacjentów z przerzutami

Stowarzyszenie UroConti szacuje, że w tym roku w Polsce można spodziewać się nawet 20 tys. nowych zachorowań na raka prostaty, czyli prawie dwukrotnie więcej niż zwykle. Wpływ na to ma pandemia i spowodowane nią opóźnienia w diagnostyce. Lekarze podkreślają, że choroba wykryta we wczesnym stadium jest całkowicie uleczalna, a dostęp do najnowocześniejszych metod leczenia sukcesywnie się poprawia. Dużym problemem wciąż jest jednak polityka refundacyjna i ograniczenia programu lekowego. W tej chwili nowoczesne leki można zastosować tylko u tych pacjentów, u których rak prostaty dał już przerzuty. – To osłabia naszą walkę z tym nowotworem – podkreślają lekarze.

 
 

Prawo

Trwają prace nad uregulowaniem pracy zdalnej. Propozycje rządu mogą zniechęcić pracodawców zbyt dużą liczbą formalności

Rząd zapowiedział, że kwestie dotyczące pracy zdalnej zostaną wpisane do Kodeksu pracy. Takie rozwiązania popiera 85 proc. pracowników badanych przez Gumtree.pl. Problem w tym, że w dużej mierze przedstawione propozycje opierają się na dotychczasowych uregulowaniach dotyczących telepracy. – Są to zapisy zdecydowanie przeregulowane, wprowadzające dużo formalności, które zniechęcają pracodawców do tego, aby skorzystać z pracy zdalnej – ocenia radca prawny Wojciech Bigaj. Propozycje są teraz konsultowane ze stroną społeczną. Wśród nich znalazły się m.in. potrzebne zapisy dotyczące kosztów pracy zdalnej, czyli określenie, jakie wydatki powinien ponosić pracownik, a jakie pracodawca.