Komunikaty PR

Universal Robots osiąga w 2017 r. spektakularny, 72 proc., wzrost przychodów

2018-03-14  |  14:30
Biuro prasowe

 

Zwiększony popyt na oferowane w przystępnej cenie, przyjazne użytkownikowi, pracujące bez osłon zabezpieczających, ramiona robotyczne, zapewnił Universal Robots przychody w wysokości 170 mln USD (1,125 mld DKK) – w porównaniu z 2016 oznacza to wzrost o 72 proc.

 

Warszawa, marzec 2018 r. – Wynik finansowy za 2017 r., który przekroczył ustanowiony w 2013 roku cel w wysokości 1 mld DKK, firma Universal Robots zawdzięcza przede wszystkim imponującemu wynikowi za czwarty kwartał, który wyniósł 54 mln USD i był o 64 proc. wyższy w porównaniu z tym samym okresem poprzedniego roku. Był to zarazem najlepszy kwartał w historii firmy. Zysk operacyjny wzrósł ponad dwukrotnie, z 9 proc. w 2016 r. do 19 proc. w 2017 r.

„Bezprecedensowy, sięgający 72 proc. w ujęciu rok do roku wzrost przychodów zawdzięczamy rosnącej świadomości ekonomicznych zalet naszych wiodących na rynku robotów współpracujących w coraz szerszym obszarze zastosowań oraz zaangażowaniu pracowników i partnerów na rzecz wyboru tej technologii” – podkreślił Jürgen von Hollen, prezes Universal Robots. „Świetne wyniki za czwarty kwartał i cały rok są efektem prawdziwie zespołowego wysiłku, będącego owocem wyjątkowej społeczności Universal Robots – pracowników, partnerów i klientów – razem zapewniających pełen sukcesów rozwój”.

„W 2018 roku spodziewamy się dalszego wzrostu przychodów o co najmniej 50 proc.” – kontynuuje von Hollen. „Oczekuje się, że w nadchodzących latach segment cobotów nadal będzie jednym z kluczowych czynników wzrostu rynku automatyki. Spodziewam się, że Universal Robots wciąż będzie korzystać ze swojej wiodącej pozycji na rynku robotów współpracujących, osiągając w tym roku co najmniej rynkową stopę wzrostu przewidywaną dla cobotów w 2018 r. Będzie to jednak możliwe tylko poprzez skoncentrowanie się na naszych celach, w tym zaawansowaniu technologicznym, rozszerzaniu platformy Universal Robots+ i dalszej globalizacji sprzedaży oraz zasięgu usług”.

 

Globalna ekspansja

Globalne inwestycje to m.in. niedawne otwarcie przez Universal Robots nie jednego, lecz aż dwóch centrów usługowych – pierwszych tego rodzaju obiektów poza Danią – w Stanach Zjednoczonych i Chinach, aby przybliżyć się do użytkownika. „Nasi klienci nie mogą sobie pozwolić na utratę produktywności, dlatego pragniemy za wszelką cenę uniknąć przestojów. Dążymy do tego, by cobot Universal Robots nigdy nie stał bezczynnie, oczekując na naprawę lub części zamienne” – powiedział Jürgen von Hollen.

Universal Robots otworzył również niedawno nową placówkę w Bostonie, która stanowi pierwszy krok na drodze do rozszerzenia globalnych funkcji działów poza granice Danii. „Nowa lokalizacja w Bostonie pomoże nam w uzyskaniu dostępu do większej puli zasobów oraz wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Rozwój organizacji, szczególnie w obszarze badań i rozwoju oraz sprzedaży i usług, będzie mieć dla Universal Robots kluczowe znaczenie w 2018 roku. Dwie placówki prowadzące sprzedaż i prace badawczo-rozwojowe pozwolą nam na szybsze dostosowanie skali działalności oraz przyspieszenie działań związanych z poszukiwaniem i pozyskiwaniem najbardziej utalentowanych i wykwalifikowanych pracowników do Universal Robots” – tłumaczy von Hollen. „Otwieramy również biura sprzedaży we Włoszech i w Turcji, planujemy także utworzenie biura w Meksyku i trzeciego z kolei w Chinach”.

Universal Robots utrzyma ponadto silny nacisk na rozszerzanie środowiska Universal Robots+ oraz internetowej platformy edukacyjnej Universal Robots Academy, która właśnie przekroczyła granicę 20 tys. użytkowników z całego świata.

 

Zaangażowani pracownicy

Za powodzeniem Universal Robots stoją przed wszystkim oddani pracownicy.

„Bardzo się cieszę, że zgodnie z wynikami najnowszego badania zaangażowania, 91 proc. naszych pracowników odczuwa dumę z pracy dla Universal Robots. Zadbanie o to, aby Universal Robots znalazło się w gronie najbardziej atrakcyjnych pracodawców, było dla mnie priorytetowe. Oferujemy szkolenia i ścieżki kariery umożliwiające ludziom rozwój zgodny z ich osobistymi ambicjami” – mówi von Hollen.

Universal Robots zatrudnia obecnie ponad 470 pracowników w 22 biurach w 15 krajach. Centrala firmy mieści się w Danii, a biura regionalne w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Francji, Hiszpanii, Włoszech, Czechach, Turcji, Chinach, Indiach, Singapurze, Japonii, Korei Południowej, na Tajwanie i w Meksyku. Spółka utrzymuje również prężny kanał dystrybucji w postaci sieci około 300 partnerów na całym świecie.

 

O Universal Robots

Universal Robots został założony w 2005 r. Współzałożycielem był Esben Østergaard, dyrektor ds. technologii (CTO), który postanowił przyczynić się do rozpowszechnienia technologii robotów, tworząc niewielkie, łatwe w użyciu, przystępne cenowo oraz elastyczne i bezpieczne we współpracy roboty przemysłowe. Od 2008 r. kiedy został wprowadzony na rynek pierwszy robot współpracujący (cobot), firma rozwija się w szybkim tempie, a przyjazne użytkownikom coboty są obecnie sprzedawane w ponad 50 krajach na całym świecie. Firma, która jest częścią Teradyne Inc., ma swoją siedzibę w duńskim Odense, a jej przedstawicielstwa i oddziały mieszczą się w Stanach Zjednoczonych, Hiszpanii, Niemczech, Francji, Turcji, Meksyku, Czechach, Chinach, Singapurze, Indiach, Japonii, Korei Południowej oraz na Tajwanie i we Włoszech. W 2017 r. przychód Universal Robots wyniósł 170 mln USD. Więcej informacji na https://www.universal-robots.com/pl/

 

Press kit:

Press kit i zdjęcia dostępne są pod adresem: www.skyfish.com/p/universal-robots

 

Więcej informacji:

Zofia Bielska

Omega Communication

ul. Puławska 12A/8

02-566 Warszawa

+48 22 854 1634

zbielska@communication.pl

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Komunikaty PR”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy (media)
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł VOX organizuje targi branżowe. Szesnasta edycja już za nami Biuro prasowe
2018-03-19 | 11:00

VOX organizuje targi branżowe. Szesnasta edycja już za nami

Zakończyła się szesnasta edycja Targów VOX skierowana do profesjonalistów. W tym roku wydarzenie odbyło się w trzech lokalizacjach: Expo Silesia w Sosnowcu, na MTP w Poznaniu
Przemysł Bardzo dobre wyniki Danfoss w 2017 roku
2018-03-19 | 01:00

Bardzo dobre wyniki Danfoss w 2017 roku

W roku 2017 sprzedaż netto wzrosła o ponad 4 miliardy DKK (550 milionów euro) i osiągnęła poziom 43,3 miliarda DKK (5,8 miliarda euro), co stanowiło 12-procentowy wzrost w lokalnej
Przemysł Meblarze przetestowali centrum wiertarskie FTT R8
2018-03-16 | 08:30

Meblarze przetestowali centrum wiertarskie FTT R8

Centrum wiertarskie FTT R8 w marcu stanie pośród kilkudziesięciu maszyn w centrum TekLab w Warszawie. Już teraz można umawiać się na jego testowanie. Swoje opinie na temat maszyny

Patronaty medialne

Obsługa konferencji prasowych i innych wydarzeń

Agencja informacyjna Newseria realizując zleconą obsługę wydarzenia przygotowuje pełny zapis konferencji, a także realizuje wywiady z gośćmi i uczestnikami wydarzenia.

> Zobacz pełne informacje o naszej ofercie.

Wydarzenia

Newseria na #MWC2018 w Barcelonie

Kolejny raz Barcelona jest gospodarzem Mobile World Congress. #MWC2018 to innowacyjne produkty, technologie przyszłości, świat nowoczesnych rozwiązań w jednym miejscu. Między 26 lutego a 1 marca, w Hiszpanii tysiące biznesmenów, innowatorów i programistów pokażą najnowsze rozwiązania, które zmieniają życie codzienne. Smartfony, aplikacje i wirtualna rzeczywistość – tam gdzie zmienia się świat, będzie też Newseria, która pokaże to, co wkrótce nada nowe oblicze elektronice.

Zapraszamy do śledzenia naszych relacji z #MWC2018

Transport

Szybciej niż auta elektryczne w Polsce przyjmie się trend współdzielenia samochodów. Liczba aut spadnie nawet o 80 proc.

W 2017 roku sprzedaż samochodów elektrycznych w Polsce liczona razem z hybrydami typu plug-in przekroczyła raptem tysiąc sztuk, podczas gdy np. w Norwegii czy Niemczech sprzedano ich kilkadziesiąt tysięcy. Mimo przyjętych w nowej ustawie zachęt i spadających cen takich aut, upłynie jeszcze co najmniej kilka lat, zanim elektryki staną się codziennością na polskich drogach. Dużo szybciej może się przyjąć w Polsce trend carsharingu, czyli współdzielenia samochodów. Dzięki temu zapotrzebowanie na własne auta może spaść nawet o 80 proc.

Telekomunikacja

Polska doceniona na forum ONZ. Projekt połączenia szkół szerokopasmowym internetem zdobył w Genewie prestiżową nagrodę

Projekt Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej, zakładający, że do końca tej dekady wszystkie szkoły w Polsce zostaną podłączone do szybkiego szerokopasmowego internetu, zdobył w Genewie prestiżową nagrodę WSIS Prizes. Organizatorem konkursu jest agenda ONZ – Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny (ITU). Wyróżnienie zostało przyznane dzięki głosom internautów z całego świata. OSE to największa tego typu inicjatywa w Europie, która ma wprowadzić edukację cyfrową do polskich szkół. 

Konsument

Coraz więcej klientów chce ubezpieczać swój smartfon. Ochroną można objąć również używane telefony

Większość Polaków nie wyobraża sobie codziennego funkcjonowania bez smartfona pod ręką. Rośnie też zainteresowanie ubezpieczaniem takich urządzeń przed przypadkowym uszkodzeniem. Do tej pory polisą można było objąć wyłącznie nowy smartfon, kupiony w salonie operatora. Brakowało za to rozwiązań dla telefonów używanych. Grupa Ubezpieczeniowa Europa wprowadziła na rynek aplikację mobilną, za pośrednictwem której można wykupić polisę chroniącą wyświetlacz smartfona. To jedno z pierwszych takich rozwiązań w skali europejskiego rynku.

Problemy społeczne

Początek wiosny to dobry moment na poważne zmiany w życiu. Impuls mogą dać również pracodawcy

Wiosna to czas na zmiany i odnowę energetyczną. Wystarczy zmiana sposobu myślenia, obranie sobie celu i konsekwentne dążenie do niego, by poprawić swój dobrostan. Impulsem do działania mogą być również pracodawcy, którzy coraz częściej dbają o dobrostan swoich pracowników. Udostępnienie serwisu rowerowego czy dostawy świeżych owoców mogą zachęcić do zmiany stylu życia na zdrowszy, a akcje wolontariackie skłonić pracowników do zaangażowania na rzecz innych osób. Dobrostan pracowników nie powinien być jednorazową akcją, ale elementem strategii – podkreślają eksperci.