Komunikaty PR

Universal Robots osiąga w 2017 r. spektakularny, 72 proc., wzrost przychodów

2018-03-14  |  14:30
Biuro prasowe

 

Zwiększony popyt na oferowane w przystępnej cenie, przyjazne użytkownikowi, pracujące bez osłon zabezpieczających, ramiona robotyczne, zapewnił Universal Robots przychody w wysokości 170 mln USD (1,125 mld DKK) – w porównaniu z 2016 oznacza to wzrost o 72 proc.

 

Warszawa, marzec 2018 r. – Wynik finansowy za 2017 r., który przekroczył ustanowiony w 2013 roku cel w wysokości 1 mld DKK, firma Universal Robots zawdzięcza przede wszystkim imponującemu wynikowi za czwarty kwartał, który wyniósł 54 mln USD i był o 64 proc. wyższy w porównaniu z tym samym okresem poprzedniego roku. Był to zarazem najlepszy kwartał w historii firmy. Zysk operacyjny wzrósł ponad dwukrotnie, z 9 proc. w 2016 r. do 19 proc. w 2017 r.

„Bezprecedensowy, sięgający 72 proc. w ujęciu rok do roku wzrost przychodów zawdzięczamy rosnącej świadomości ekonomicznych zalet naszych wiodących na rynku robotów współpracujących w coraz szerszym obszarze zastosowań oraz zaangażowaniu pracowników i partnerów na rzecz wyboru tej technologii” – podkreślił Jürgen von Hollen, prezes Universal Robots. „Świetne wyniki za czwarty kwartał i cały rok są efektem prawdziwie zespołowego wysiłku, będącego owocem wyjątkowej społeczności Universal Robots – pracowników, partnerów i klientów – razem zapewniających pełen sukcesów rozwój”.

„W 2018 roku spodziewamy się dalszego wzrostu przychodów o co najmniej 50 proc.” – kontynuuje von Hollen. „Oczekuje się, że w nadchodzących latach segment cobotów nadal będzie jednym z kluczowych czynników wzrostu rynku automatyki. Spodziewam się, że Universal Robots wciąż będzie korzystać ze swojej wiodącej pozycji na rynku robotów współpracujących, osiągając w tym roku co najmniej rynkową stopę wzrostu przewidywaną dla cobotów w 2018 r. Będzie to jednak możliwe tylko poprzez skoncentrowanie się na naszych celach, w tym zaawansowaniu technologicznym, rozszerzaniu platformy Universal Robots+ i dalszej globalizacji sprzedaży oraz zasięgu usług”.

 

Globalna ekspansja

Globalne inwestycje to m.in. niedawne otwarcie przez Universal Robots nie jednego, lecz aż dwóch centrów usługowych – pierwszych tego rodzaju obiektów poza Danią – w Stanach Zjednoczonych i Chinach, aby przybliżyć się do użytkownika. „Nasi klienci nie mogą sobie pozwolić na utratę produktywności, dlatego pragniemy za wszelką cenę uniknąć przestojów. Dążymy do tego, by cobot Universal Robots nigdy nie stał bezczynnie, oczekując na naprawę lub części zamienne” – powiedział Jürgen von Hollen.

Universal Robots otworzył również niedawno nową placówkę w Bostonie, która stanowi pierwszy krok na drodze do rozszerzenia globalnych funkcji działów poza granice Danii. „Nowa lokalizacja w Bostonie pomoże nam w uzyskaniu dostępu do większej puli zasobów oraz wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Rozwój organizacji, szczególnie w obszarze badań i rozwoju oraz sprzedaży i usług, będzie mieć dla Universal Robots kluczowe znaczenie w 2018 roku. Dwie placówki prowadzące sprzedaż i prace badawczo-rozwojowe pozwolą nam na szybsze dostosowanie skali działalności oraz przyspieszenie działań związanych z poszukiwaniem i pozyskiwaniem najbardziej utalentowanych i wykwalifikowanych pracowników do Universal Robots” – tłumaczy von Hollen. „Otwieramy również biura sprzedaży we Włoszech i w Turcji, planujemy także utworzenie biura w Meksyku i trzeciego z kolei w Chinach”.

Universal Robots utrzyma ponadto silny nacisk na rozszerzanie środowiska Universal Robots+ oraz internetowej platformy edukacyjnej Universal Robots Academy, która właśnie przekroczyła granicę 20 tys. użytkowników z całego świata.

 

Zaangażowani pracownicy

Za powodzeniem Universal Robots stoją przed wszystkim oddani pracownicy.

„Bardzo się cieszę, że zgodnie z wynikami najnowszego badania zaangażowania, 91 proc. naszych pracowników odczuwa dumę z pracy dla Universal Robots. Zadbanie o to, aby Universal Robots znalazło się w gronie najbardziej atrakcyjnych pracodawców, było dla mnie priorytetowe. Oferujemy szkolenia i ścieżki kariery umożliwiające ludziom rozwój zgodny z ich osobistymi ambicjami” – mówi von Hollen.

Universal Robots zatrudnia obecnie ponad 470 pracowników w 22 biurach w 15 krajach. Centrala firmy mieści się w Danii, a biura regionalne w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Francji, Hiszpanii, Włoszech, Czechach, Turcji, Chinach, Indiach, Singapurze, Japonii, Korei Południowej, na Tajwanie i w Meksyku. Spółka utrzymuje również prężny kanał dystrybucji w postaci sieci około 300 partnerów na całym świecie.

 

O Universal Robots

Universal Robots został założony w 2005 r. Współzałożycielem był Esben Østergaard, dyrektor ds. technologii (CTO), który postanowił przyczynić się do rozpowszechnienia technologii robotów, tworząc niewielkie, łatwe w użyciu, przystępne cenowo oraz elastyczne i bezpieczne we współpracy roboty przemysłowe. Od 2008 r. kiedy został wprowadzony na rynek pierwszy robot współpracujący (cobot), firma rozwija się w szybkim tempie, a przyjazne użytkownikom coboty są obecnie sprzedawane w ponad 50 krajach na całym świecie. Firma, która jest częścią Teradyne Inc., ma swoją siedzibę w duńskim Odense, a jej przedstawicielstwa i oddziały mieszczą się w Stanach Zjednoczonych, Hiszpanii, Niemczech, Francji, Turcji, Meksyku, Czechach, Chinach, Singapurze, Indiach, Japonii, Korei Południowej oraz na Tajwanie i we Włoszech. W 2017 r. przychód Universal Robots wyniósł 170 mln USD. Więcej informacji na https://www.universal-robots.com/pl/

 

Press kit:

Press kit i zdjęcia dostępne są pod adresem: www.skyfish.com/p/universal-robots

 

Więcej informacji:

Zofia Bielska

Omega Communication

ul. Puławska 12A/8

02-566 Warszawa

+48 22 854 1634

zbielska@communication.pl

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Komunikaty PR”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy (media)
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł W Poznaniu powstaje 31 tysięcy opon. Codziennie! Biuro prasowe
2018-08-15 | 08:00

W Poznaniu powstaje 31 tysięcy opon. Codziennie!

125 395 900 – właśnie tyle opon wyprodukowała już fabryka Bridgestone Poznań. Gdyby rozdysponować je wszystkie wśród poznaniaków, każdy mieszkaniec stolicy
Przemysł „Zielony” popiół – drugie życie surowca
2018-08-02 | 16:00

„Zielony” popiół – drugie życie surowca

Zakład Separacji Popiołów Siekierki oczyszcza popioły lotne powstające podczas spalania węgla i przekształca je w dwa rodzaje produktów, które wprowadzane są ponownie
Przemysł Nowe podejście do zarządzania procesem obiegu środków ochrony osobistej
2018-07-31 | 10:00

Nowe podejście do zarządzania procesem obiegu środków ochrony osobistej

Pracodawca ma obowiązek zapewnić pracownikowi środki BHP niezbędne do bezpiecznego wykonania zleconej pracy. Efektywne działanie w tym obszarze wymaga zaangażowania ogromnych zasobów,

Kalendarium

31 sierpnia
4 września

Patronat Newserii

Patronaty medialne

Obsługa konferencji prasowych i innych wydarzeń

Agencja informacyjna Newseria realizując zleconą obsługę wydarzenia przygotowuje pełny zapis konferencji, a także realizuje wywiady z gośćmi i uczestnikami wydarzenia.

> Zobacz pełne informacje o naszej ofercie.

Motoryzacja

Podkarpackie chce przyciągać kolejnych inwestorów. Region stawia na innowacyjne i dobrze płatne miejsca pracy

Podkarpackie, które już w tej chwili plasuje się w gronie krajowych liderów innowacyjności, chce przyciągać kolejnych inwestorów i tworzyć dobrze płatne miejsca pracy. Jednymi z najbardziej perspektywicznych branż są motoryzacja oraz informatyka, w tym przyszłościowy sektor gamingowy. Obok lotnictwa i jakości życia należą one do inteligentnych specjalizacji regionu.

Praca

Polska drugim po Rosji zarobkowym krajem najchętniej wybieranym przez Ukraińców. Średnio spędzają u nas 3–4 miesiące

Obywatele Ukrainy pracują w Polsce średnio trzy, cztery miesiące, ale jest to bardzo intensywny czas. Jak wynika z badań Grupy Progres, w ubiegłym roku liczba godzin roboczych pracownika tymczasowego z Ukrainy wynosiła w tym okresie 533, czyli o 177 więcej niż w przypadku pracowników z Polski. Najbardziej aktywni zawodowo są Ukraińcy w wieku 31–40 lat. Polska jest drugim – po Rosji – krajem, w którym chcą pracować nasi wschodni sąsiedzi.

Media i PR

Technologia wypiera sondaże. Polscy naukowcy dzięki zaawansowanej analizie danych mogą dokładniej prognozować wyniki wyborów

Badacze z Uniwersytetu Warszawskiego wykorzystują zaawansowaną analizę danych do prognozowania wyników wyborów, nastrojów społecznych czy trendów gospodarczych. W tym celu wyszukują i przetwarzają ogólnodostępne artykuły, wpisy na blogach i forach, a dzięki dużo większej próbie badawczej uzyskiwane przez nich wyniki są dokładniejsze nawet od oficjalnych sondaży czy prognoz. Ta metoda może również znaleźć zastosowanie w biznesie, m.in. do prognozowania rozwoju trendów technologicznych czy branż, w które warto inwestować.

XXVIII Forum Ekonomiczne 2018

Handel

Co czwarty Polak kupuje ekologiczne kosmetyki. To efekt coraz silniejszego trendu slow life

Brak parabenów, silikonów, detergentów, surowców z roślin genetycznie modyfikowanych i sztucznych barwników sprawia, że ekokosmetyki zyskują coraz większe uznanie konsumentów. Sięga po nie 25 proc. klientów, częściej kobiety – blisko 40 proc. Kosmetyki naturalne stanowią kilka procent rynku kosmetycznego w Polsce, jednak ze względu na silny trend slow life ich sprzedaż stale rośnie. Choć do Europy Zachodniej sporo nam jeszcze brakuje, to patrząc na ilość ekologicznych targów czy restauracji wege, szybko będziemy ją gonić – podkreślają eksperci.