Komunikaty PR

PKS Polonus dołącza do sieci SuperPKS

2016-10-14  |  09:00
Biuro prasowe

Siatka połączeń nowej marki  autobusowej  SuperPKS rozszerzy się o kolejne linie dalekobieżne, na których pasażerowie – nie tylko z dużych miast – będą mogli podróżować w komfortowych warunkach, nawet od złotówki. To efekt umowy o współpracy, którą  podpisał PKS Polonus – jeden z największych w Polsce przewoźników autobusowych z firmą Teroplan S.A. – liderem technologicznym. Podpisana umowa jest kluczowa dla projektu SuperPKS z uwagi na strategiczną rolę spółki Polonus – jako firmy należącej do Skarbu Państwa i obsługującej ponad 36 dalekobieżnych tras  krajowych.  

PKS Polonus to trzeci przewoźnik, obok PKS Elbląg i PKS w Suwałkach, który dołącza do innowacyjnego projektu SuperPKS, mającego wzmacniać konkurencyjność polskiego transportu publicznego. PKS Polonus to zarówno pionier w zakresie wprowadzania technologii do przewozów, jak i firma konsekwentnie inwestująca w nowy tabor. Przewoźnik posiada 44 nowoczesne, komfortowe i bezpieczne autokary, które obsłużyły w 2015 roku na trasach krajowych, międzynarodowych oraz w komunikacji lokalnej ponad  2 mln pasażerów.

Projekt SuperPKS to odpowiedź polskich przewoźników na rosnące wymagania podróżujących, którzy oczekują wygodnych i nowocześnie wyposażonych autobusów, także na krótszych trasach. Dodatkowo połączenie sił z firmą technologiczną Teroplan S.A. pozwala na dostarczanie takich rozwiązań, jak: bilety i systemy informacji pasażerskiej online czy dynamiczne zarządzanie cenami. Wszystkim partnerom przedsięwzięcia daje to szanse na odniesienie sukcesu rynkowego, w zetknięciu z konsolidującymi się grupami już istniejącymi na polskim rynku czy też zamierzającymi na niego wejść.

- Nasza decyzja o przystąpieniu do projektu SuperPKS wynika z głębokiego przekonania, że możemy osiągnąć jeszcze więcej współdziałając, aniżeli konkurując. Konkurowanie dla wielu uczestników jest wyniszczające, co potwierdza ograniczenie ekspansji, bądź wycofywanie się z rynku podmiotów, które do niedawna kreowały wojny cenowe na rynku przewozowym – powiedział Maciej Acedański, prezes PKS Polonus.

-Jakość i standardy podróżowania, które już w tej chwili oferuje PKS Polonus oraz rozwiązania technologiczne dostarczane przez firmę Teroplan jeszcze bardziej wzmocnią markę SuperPKS i umożliwią tworzenie usługi o wyjątkowej wartości dla pasażerów – podkreślił Andrzej Soroczyński, prezes zarządu Teroplan S.A. – Mamy także nadzieję, że dołączenie do projektu tak silnego i dobrze radzącego sobie na rynku partnera zachęci do współpracy z nami innych przewoźników.

Autokarami SuperPKS od marca tego roku można podróżować na liniach: Trójmiasto-Warszawa-Elbląg, Poznań-Elbląg, Suwałki-Gdańsk, Suwałki-Warszawa. Od listopada charakterystyczne czarno-żółte autobusy, obsługiwane przez PKS Polonus, wyruszą na trasy: Warszawa-Koszalin i Warszawa-Ustrzyki Dolne. Dodatkowe połączenie pojawi się także na istniejącej już linii: Warszawa- Suwałki. Do końca roku planowane jest uruchomienie kolejnych tras. Partnerzy projektu zakładają, iż w przypadku wzajemnego zadowolenia ze współpracy docelowo cała krajowa komunikacja dalekobieżna PKS Polonus będzie realizowana pod marką SuperPKS.

Informacje dodatkowe związane z projektem i partnerami

SuperPKS to innowacyjny projekt realizowany od marca 2016 przez grupę doświadczonych, polskich przewoźników z różnych regionów Polski oraz firmę nowych technologii Teroplan S.A. Marka SuperPKS chce oferować pasażerom, także z mniejszych miejscowości, podróże w komfortowych i bezpiecznych warunkach, w dobrej cenie oraz stale podnosić standard świadczonych usług. W projekcie, oprócz firmy nowych technologii Teroplan S.A. obecnie udział biorą: PKS Elbląg, PKS Suwałki i PKS Polonus.  

PKS Polonus to nowoczesna, dynamiczna i posiadająca ponad 65 letnie doświadczenie w przewozach pasażerskich firma, tak na ogólnopolskim, jak i europejskim rynku komunikacyjnym. Czołowy przewoźnik na Mazowszu, który oferuje szeroki zakres połączeń międzymiastowych w komunikacji dalekobieżnej oraz komunikacji lokalnej, łączącej południowo-wschodnie oraz północno-zachodnie rejony podwarszawskie ze stolicą. Przewoźnik realizuje ponad 30 różnych połączeń w komunikacji dalekobieżnej do dużych miast, miejscowości wypoczynkowych i uzdrowiskowych, oferując pasażerom miejsca w wysokiej klasy autobusach. 

Teroplan S.A. polska firma z branży nowoczesnych technologii, która od 2008 roku tworzy i dostarcza innowacyjne i kompleksowe rozwiązania informatyczne dla branży transportu publicznego. Współpraca z ponad 600 przewoźnikami pozwoliła jej zdobyć doświadczenie i wiedzę ekspercką w zakresie tworzenia narzędzi takich, jak np. dedykowane systemy sprzedaży czy algorytmiczne taryfy dynamiczne, które dają możliwość skutecznego konkurowania o względy pasażerów. Firma jest także twórcą i właścicielem największej wyszukiwarki połączeń kolejowych i autobusowych e-podróznik.pl.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Transport BRAK ZDJĘCIA
2019-09-12 | 12:30

Dachser z nową bezpośrednią linią na zachód Niemiec

Dachser, jeden z wiodących globalnych operatorów logistycznych, uruchomił nowe połączenie drobnicowe z Sosnowca i Wrocławia do niemieckiego Rheine. Towary rodzimych eksporterów teraz jeszcze sprawniej docierają do
Transport BRAK ZDJĘCIA
2019-09-09 | 12:30

Dachser otworzył oddział w Rzeszowie

Dachser, jeden z wiodących europejskich operatorów logistycznych, uruchomił z początkiem września br. nowy oddział w Rzeszowie. Podkarpacki obiekt to dziewiąta lokalizacja Dachser w Polsce. Oprócz transportu drogowego i
Transport Branża chłodnicza poszukuje specjalistów
2019-09-05 | 15:44

Branża chłodnicza poszukuje specjalistów

Wraz z dynamicznym rozwojem rynku FMCG rośnie również zapotrzebowanie na specjalistów pracujących w branżach pokrewnych, oferujących komplementarne usługi takie jak montaż

Kalendarium

Telekomunikacja

Minister cyfryzacji: Cyberbezpieczeństwo fundamentem przy budowie sieci 5G. W 2020 roku będzie działać w co najmniej jednym mieście w Polsce

Priorytetem we wdrażaniu 5G jest cyberbezpieczeństwo, to jeden z głównych warunków stawianych dostawcom nowej technologii i jej komponentów – podkreśla minister cyfryzacji Marek Zagórski. Zgodnie z wymogami Unii Europejskiej pod koniec 2020 roku nowy standard telekomunikacyjny ma objąć zasięgiem przynajmniej jedno miasto w Polsce. W ubiegłym tygodniu Orange Polska i Ericsson wspólnie uruchomili w Warszawie testową sieć 5G. Podobne próby prowadzi też Huawei.

Patronaty Newserii

European Business & Investment Summit 2019 Warsaw

Firma

Zagrożenia terrorystyczne napędzają rynek środków ochrony indywidualnej. Wykorzystuje je nie tylko wojsko i służby specjalne, lecz także przemysł

Rynek środków ochrony indywidualnej nieustannie rośnie. Wpływają na to m.in. ryzyka związane z atakami terrorystycznymi mogącymi wykorzystywać broń chemiczną i biologiczną czy przenoszenie się wirusów. Powodzenie akcji ratowniczych czy misji wojskowych zależy w dużej mierze od stosowanego sprzętu. Rozwiązania ochrony dróg oddechowych, ale też ochrony słuchu i wzroku są już codziennością w przemyśle.  

Farmacja

Polska firma farmaceutyczna szuka młodych talentów już w liceach. Na najlepszych czekają stypendia naukowe

Adamed, jedna z największych w Polsce firm farmaceutyczno-biotechnologicznych, poszukuje młodych talentów. 5 lat temu uruchomiła program ADAMED SmartUP, którego celem jest wyszukiwanie i wspieranie utalentowanych młodych ludzi w dziedzinie nauk ścisłych oraz przyrodniczych już na etapie liceum. Najlepsi z nich mają szansę na udział w indywidualnych konsultacjach edukacyjnych oraz zdobycie stypendium finansowego, które mogą przeznaczyć na wymarzone studia i dalszy rozwój, ułatwiający im start kariery naukowej. Kolejna 6. edycja rekrutacji do programu ruszyła z początkiem września.

Transport

Polski rynek kurierski jest jednym z najszybciej rosnących w Europie. To napędza inwestycje branży w innowacje

Szacuje się, że w 2021 roku wolumen przesyłek może wzrosnąć do 500 mln sztuk z niecałych 392 w roku 2018. Szybki rozwój branży napędza inwestycje firm logistycznych w technologie i innowacje, dyktowane oczekiwaniami klientów, które są związane głównie z jak najszybszym czasem dostawy. Dlatego DHL Parcel uruchomił właśnie pod Warszawą nowy terminal, wyposażony w najnowocześniejsze urządzenie sortujące w Europie. Ten pozwala rozdzielić 7,5 tys. paczek w ciągu godziny i umożliwi dostarczanie klientom przesyłek w czasie, który jest dla nich najbardziej dogodny.