Komunikaty PR

Turcja – rozwój bez zawirowań szansą dla Polskiego eksportu?

2014-07-31  |  11:40
Kontakt
Artur Niewrzędowski
Talking Heads

Jeżewskiego 5F/34
02-796 Warszawa
artur.niewrzedowski|thpr.pl| |artur.niewrzedowski|thpr.pl
509433874
www.thpr.pl
Do pobrania Komunikat ( 0 MB )

Odział Euler Hermes w Turcji, został wybrany przez Global Banking & Finance Review, jedną z najważniejszych niezależnych instytucji finansowych w Turcji i otrzymał tytuł „Najlepszego Towarzystwa Ubezpieczeń Kredytu Kupieckiego”. Również polskie firmy mogą skorzystać na dynamicznym i długofalowym wzroście tureckiej gospodarki, zwłaszcza w dziedzinie przemysłu maszynowego, chemicznego czy motoryzacyjnego.
Produkcja tureckiego przemysłu w 2013 roku okazała się odporna na zawirowania polityczne (zamieszki w Stambule i afera korupcyjna) i niepokoje na globalnych rynkach finansowych. Popyt krajowy był główną siłą napędową wzrostu, przy wzroście konsumpcji prywatnej o 4,6%, wydatków publicznych o 5,9% i inwestycji o 4,3%. Gospodarka turecka została ukierunkowana silnie proeksportowo (eksport w ciągu dziesięciu lat ma być trzy-czterokrotnie wyższy), co ma też zapewne wpływ na obecny deficyt handlowy Turcji, wynikający z wielu inwestycji – w ubiegłym roku turecki import wzrósł aż o 8,5%.
Jak mówi Tomasz Starus, członek zarządu Euler Hermes odpowiedzialny za ocenę ryzyka: „Polski eksport do Turcji wpisuje się w to rosnące tureckie zapotrzebowanie – sprzedajemy na tamtejszym rynku głównie maszyny, wyroby elektryczne, wyroby chemiczne oraz żywność (też ma korzystne perspektywy w obliczu rosnącego spożycia indywidualnego w Turcji). Co prawda w bieżącym roku deprecjacja waluty, impuls inflacyjny i monetarne zacieśnianie osłabiły dynamikę popytu konsumenckiego, chociaż i tak jest ona wciąż niezła na tle np. europejskich krajów (+2,9%)… Ale co warto zaznaczyć – władze tureckie wciąż stawiają na rozwój, zwiększając w tym roku wydatki publiczne aż o 8,6%, w efekcie czego inwestycje publiczne rosną o ponad 4%. Jest to ważna informacja dla polskich eksporterów – rynek turecki wciąż jest dla nich dużą szansą, a perspektywy wzrostu nie są chwilowe, ale długofalowe. Warto aby np. polskie firmy maszynowe, chemiczne czy z sektora motoryzacyjnego korzystały z tego – nie tylko eksportując, ale też rozwijając trwałą kooperację z przemysłem tureckim, wykorzystując jego konkurencyjne cenowo komponenty w swojej produkcji. Euler Hermes zna tamtejszy rynek dogłębnie, o czym świadczy nagroda dla najlepszego ubezpieczyciela transakcji na tamtejszym rynku – zachęcam do skorzystania z naszej wiedzy i weryfikowania przy naszej pomocy możliwości współpracy z partnerami tureckimi.”
Ubezpieczenie kredytu to w Turcji stosunkowo nowy produkt. Jako lider rynku globalnego w tej kategorii, znajdujemy się w czołówce jednostek budujących świadomość jej wartości oraz pomagamy naszym tureckim klientom, aby dzięki niej mogli zwiększać wartość swojej działalności i strategii. Podkreślając znaczenie bezpiecznego handlu, pomagamy firmom w Turcji w utrzymaniu stabilnego wzrostu. Otrzymana nagroda potwierdza, że jesteśmy na właściwej drodze. Zachęca nas do kontynuowania starań wiązanych z innowacyjnością i obsługą klienta – mówi Özlem Özüner, CEO w Euler Hermes Turcja.
W tym roku pismo Global Banking & Finance Review, po raz drugi z rzędu uznało Euler Hermes za „Najszybciej rozwijające się towarzystwo oferujące ubezpieczenie kredytu handlowego w regionie Rady Współpracy Zatoki Perskiej”.
Euler Hermes wszedł na rynek turecki we wrześniu 2010; centrala firmy mieści się w Stambule. Spółka należy do regionu Basenu Morza Śródziemnego, Bliskiego Wschodu i Afryki (MMEA) w grupie Euler Hermes, zatrudniającego obecnie ponad 600 pracowników w regonie Rady Współpracy Zatoki Perskiej, Grecji, Włoszech, Maroku, Portugalii oraz Turcji.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Marka Nadwyraz.com promująca polszczyznę dostępna w salonach Empik Biuro prasowe
2019-09-17 | 11:20

Marka Nadwyraz.com promująca polszczyznę dostępna w salonach Empik

Marka Nadwyraz.com dostępna w sieci salonów Empik. Marka odzieżowa promująca polszczyznę i literaturę podbija serca Polaków. Nadwyraz.com to marka odzieżowa, która
Firma BRAK ZDJĘCIA
2019-09-16 | 01:00

Banki odmawiają kredytów - co dalej z finansowaniem firm?

Banki zaostrzają warunki przyznawania kredytów firmom – szczególnie tym najmniejszym, które tego najbardziej potrzebują. Ograniczenie finansowania wpływa na nastroje przedsiębiorców – mierzący je
Firma BRAK ZDJĘCIA
2019-09-13 | 11:00

Drutex wśród najlepszych firm Pomorza

Drutex, wiodący producent okien, drzwi i rolet w Europie, znalazł się w czołówce najlepszych firm Pomorza. Prestiżowy ranking Top 100 Pomorza, przygotowany przez redakcję Dziennika Bałtyckiego, wyróżnił firmę za jej

Kalendarium

Telekomunikacja

Minister cyfryzacji: Cyberbezpieczeństwo fundamentem przy budowie sieci 5G. W 2020 roku będzie działać w co najmniej jednym mieście w Polsce

Priorytetem we wdrażaniu 5G jest cyberbezpieczeństwo, to jeden z głównych warunków stawianych dostawcom nowej technologii i jej komponentów – podkreśla minister cyfryzacji Marek Zagórski. Zgodnie z wymogami Unii Europejskiej pod koniec 2020 roku nowy standard telekomunikacyjny ma objąć zasięgiem przynajmniej jedno miasto w Polsce. W ubiegłym tygodniu Orange Polska i Ericsson wspólnie uruchomili w Warszawie testową sieć 5G. Podobne próby prowadzi też Huawei.

Patronaty Newserii

European Business & Investment Summit 2019 Warsaw

Firma

Zagrożenia terrorystyczne napędzają rynek środków ochrony indywidualnej. Wykorzystuje je nie tylko wojsko i służby specjalne, lecz także przemysł

Rynek środków ochrony indywidualnej nieustannie rośnie. Wpływają na to m.in. ryzyka związane z atakami terrorystycznymi mogącymi wykorzystywać broń chemiczną i biologiczną czy przenoszenie się wirusów. Powodzenie akcji ratowniczych czy misji wojskowych zależy w dużej mierze od stosowanego sprzętu. Rozwiązania ochrony dróg oddechowych, ale też ochrony słuchu i wzroku są już codziennością w przemyśle.  

Farmacja

Polska firma farmaceutyczna szuka młodych talentów już w liceach. Na najlepszych czekają stypendia naukowe

Adamed, jedna z największych w Polsce firm farmaceutyczno-biotechnologicznych, poszukuje młodych talentów. 5 lat temu uruchomiła program ADAMED SmartUP, którego celem jest wyszukiwanie i wspieranie utalentowanych młodych ludzi w dziedzinie nauk ścisłych oraz przyrodniczych już na etapie liceum. Najlepsi z nich mają szansę na udział w indywidualnych konsultacjach edukacyjnych oraz zdobycie stypendium finansowego, które mogą przeznaczyć na wymarzone studia i dalszy rozwój, ułatwiający im start kariery naukowej. Kolejna 6. edycja rekrutacji do programu ruszyła z początkiem września.

Transport

Polski rynek kurierski jest jednym z najszybciej rosnących w Europie. To napędza inwestycje branży w innowacje

Szacuje się, że w 2021 roku wolumen przesyłek może wzrosnąć do 500 mln sztuk z niecałych 392 w roku 2018. Szybki rozwój branży napędza inwestycje firm logistycznych w technologie i innowacje, dyktowane oczekiwaniami klientów, które są związane głównie z jak najszybszym czasem dostawy. Dlatego DHL Parcel uruchomił właśnie pod Warszawą nowy terminal, wyposażony w najnowocześniejsze urządzenie sortujące w Europie. Ten pozwala rozdzielić 7,5 tys. paczek w ciągu godziny i umożliwi dostarczanie klientom przesyłek w czasie, który jest dla nich najbardziej dogodny.