Newsy

Małgorzata Rozenek: Jeżeli chcemy przygotować sobie beach body na lato, to musimy zacząć działać już w lutym. Zmiany są widoczne już po trzech tygodniach prawidłowego odżywiania się

2021-02-24  |  06:17

Prezenterka podkreśla, że poprzez swój najnowszy program „Rozenek cudnie chudnie” ma do spełnienia misję. Chce zmotywować kobiety do zadbania o swój wygląd, zachęcić je do zmiany nawyków żywieniowych i pozwolić im uwierzyć, że wcale nie trzeba mieć milionów na koncie, by wyglądać jak prawdziwa gwiazda. Wystarczy konsekwentnie zmieniać swój styl życia na zdrowszy.

Małgorzata Rozenek tłumaczy, że jej program opiera się na sprawdzonych radach dietetyków i trenerów personalnych. Ona sama po ciąży miała możliwość sprawdzenia różnych ćwiczeń, diet i zabiegów. Teraz swoimi doświadczeniami dzieli się z innymi kobietami. Obala mity i pokazuje wszystko bez zakłamań po to, aby każda z pań, oglądając ten program, mogła wybrać dla siebie właściwy sposób odżywiania i odpowiednią aktywność fizyczną. Prezenterka zapewnia, że już pierwszy odcinek spotkał się z pozytywnym odzewem ze strony widzów.

– Mnie osobiście program bardzo się podoba, ale to nie jest ważne, czy mi się podoba. Najważniejsze jest, że podoba się widzom. Zaliczył bardzo mocny debiut i mam bardzo dużo pozytywnych sygnałów, że ogląda się go świetnie. To jest program poradnikowy i on taki ma być. Chciałabym, żeby efektem były takie informacje jak były po „Perfekcyjnej”, że „pani Małgosiu, dała mi pani kopa do działania”. I teraz już też dostaję takie informacje: „zainspirowała mnie pani do zmiany” mówi agencji Newseria Lifestyle ”

Program „Rozenek cudnie chudnie” zadebiutował na antenie TVN Style w lutym i jak przekonuje jego gospodyni, moment premiery nie był przypadkowy.

Jeżeli chcemy przygotować sobie beach body, jeżeli chcemy być zadowoleni z siebie latem, to właśnie już w lutym powinniśmy zacząć działać. Luty jest do tego idealnym momentem, dlatego że mamy odpowiednią ilość czasu na to, żeby przeprowadzić pewne zmiany – mówi prezenterka.

Radzi, by zacząć od zmiany sposobu odżywiania. Trzeba odstawić na bok wszelkie niezdrowe produkty, a wprowadzić do swojej diety takie, które są bogate w witaminy i składniki odżywcze.

– Mówi się, że 21 dni tworzy nasze prawidłowe nawyki. Naukowcy nie do końca są z tym zgodni, ale jest tak, że te trzy tygodnie prawidłowych nawyków zaczynają być widoczne. Efektem zdrowego trybu życia jest wysmuklenie sylwetki, poprawa jakości włosów i poprawa jakości skóry. I dlatego namawiam do zdrowego trybu życia, a reszta przyjedzie w bonusie – mówi.

Małgorzata Rozenek zachęca więc  do działania wszystkich, którzy chcą zadbać o swoją formę. Nie zgadza się też ze stwierdzeniem, że osobom zamożnym łatwiej jest schudnąć. Jej zdaniem w momencie wyjściowym każdy ma równe szanse, ale wszystko zależy od stopnia determinacji, silnej woli i zaangażowania. Poza tym wprowadzenie do swojego codziennego menu zdrowych produktów wcale nie oznacza, że musimy głębiej sięgnąć do portfela.

– Często mówi się, że pieniądze pewne rzeczy ułatwiają, i rzeczywiście, one na pewno ułatwiają, ale nie sam proces chudnięcia i wracania na ścieżkę zdrowia. Zdrowy tryb życia i zdrowe jedzenie wbrew pozorom kosztuje mniej, niż gdybyśmy pili alkohol, palili papierosy, jedli przetworzone produkty. Jak pójdziesz do warzywniaka i kupisz sobie warzywa, a w sklepie zrezygnujesz z niezdrowych słodyczy, z niezdrowego alkoholu i z nikotyny, tylko kupisz zdrową kaszę, to nagle okaże się, że zostaną ci jeszcze pieniądze na to, żeby pójść i zrobić sobie jakiś zabieg – mówi prezenterka.

Nowy cykl Małgorzaty Rozenek ma też zburzyć mit gwiazd, które już miesiąc po narodzinach dziecka chwalą się w mediach społecznościowych szczupłym i wysportowanym ciałem. Prezenterka przekonuje, że powrót do formy sprzed ciąży to długa i niełatwa droga, a odchudzać trzeba się z głową.

Program „Rozenek cudnie chudnie” można oglądać w poniedziałki o godz. 20:10 na antenie TVN Style oraz na platformie VOD Player.pl.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Aleksandra Popławska: Zazwyczaj dostaję fajne prezenty. Najbardziej cieszy mnie, jak ktoś mi coś namaluje albo napisze wiersz

Aktorkę można teraz oglądać między innymi w spektaklu „Wyjątkowy prezent” w reżyserii Tomasza Sapryka. Dzięki tej sztuce widzowie mogą się przekonać, że wyszukany, drogi i niezwykle odważny upominek nie tylko może zepsuć urodzinową imprezę, ale także relacje rodzinne i przyjacielskie. Aleksandra Popławska zdaje sobie sprawę z tego, że wiele osób ma nie lada dylemat, co podarować komuś z okazji urodzin czy imienin. Jednocześnie podkreśla, że ona sama nigdy nie dostała nietrafionego prezentu, który szybko wylądował w koszu.

Media

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski: Mamy wieloletnie doświadczenie telewizyjne. To nam pozwoliło zbudować wideopodcast „Serio?” od strony merytorycznej i technicznej

Po zwolnieniu z TVP Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski ruszyli na podbój YouTube’a. Do autorskiego wideopodcastu „Serio?” para zamierza zapraszać gości, którzy działają na różnych płaszczyznach, mają nietuzinkowe pasje i swoim postępowaniem dają dobry przykład innym. Prezenterzy wierzą, że ich nowy projekt z odcinka na odcinek będzie się cieszył coraz większą popularnością. Na razie obserwuje ich ok. 5 tys. subskrybentów. Obydwoje zapewniają, że nie boją się nowych wyzwań zawodowych, a satysfakcję sprawia im to, że przy realizacji nagrań mogą w pełni wykorzystać swoje doświadczenie telewizyjne.

Edukacja

Co piąte polskie dziecko padło ofiarą cyberprzemocy. Brakuje narzędzi, które pomogłyby z tym zjawiskiem walczyć

Według badań HBSC co szósty nastolatek na świecie padł ofiarą cyberprzemocy – informuje Europejskie Biuro Regionalne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). W Polsce jest pod tym względem dużo gorzej. Nawet jedno na pięcioro dzieci mogło doświadczyć przemocy w sieci – alarmują naukowcy. Grupą najbardziej narażoną na cyberprzemoc są 13-latki. Porównanie danych z obecnej i poprzedniej edycji badania wskazuje, że dotychczasowe programy przeciwdziałania przemocy, i to nie tylko w obszarze cyber, nie są skuteczne. Eksperci podkreślają, że trzeba w nie włączyć nie tylko szkoły, ale też placówki medyczne, rodziców i samą młodzież.