News powiązane z AAU

2012-12-03 | 06:50
Energetyka
M. Korolec o szczycie w Doha: mamy naprawdę trudne negocjacje w dwóch obszarach News powiązane z AAU

M. Korolec o szczycie w Doha: mamy naprawdę trudne negocjacje w dwóch obszarach

Do końca tygodnia państwa członkowskie ONZ podejmą decyzje w sprawie ograniczenia emisji dwutlenku węgla i tym samym przeciwdziałania globalnemu ociepleniu. Minister środowiska Marcin Korolec uważa, że mimo trudnych negocjacji, uda się osiągnąć międzynarodowe porozumienie w sprawie Protokołu z Kioto. Najważniejsze ustalenia będą dotyczyć czasu trwania i poziomu zobowiązań, które państwa podejmą od 2013 roku. Kwestią drugorzędną mają być prawa do zachowania jednostek emisji CO2 (tzw. AAU). Dzięki nim Polska zarobiła do tej pory ok. 780 mln zł.
więcej
2012-11-20 | 06:50
Energetyka
Polska zarobiła kolejne 80 mln zł na handlu CO2

Polska zarobiła kolejne 80 mln zł na handlu CO2

Hiszpania i Portugalia to kolejne państwa, które kupiły od Polski uprawnienia do emisji dwutlenku węgla. Na ich sprzedaży zarobiliśmy już prawie 780 mln zł, które przeznaczamy na ocieplanie szkół, przedszkoli i szpitali czy na oświetlenie miast. Rząd negocjuje już kolejne umowy.
więcej
2012-10-31 | 06:53
Ochrona środowiska
Min. M. Korolec: Stany Zjednoczone w większym stopniu redukują emisję CO2 niż Unia Europejska

Min. M. Korolec: Stany Zjednoczone w większym stopniu redukują emisję CO2 niż Unia Europejska

– Polityka energetyczna Stanów Zjednoczonych daje znacznie lepsze wyniki niż polityka klimatyczna Unii Europejskiej, jeżeli weźmiemy redukcję emisji CO2 – mówi Agencji Informacyjnej Newseria Marcin Korolec, szef resortu środowiska. Potrzebne jest nowe globalne porozumienie, by walczyć ze skutkami ocieplenia klimatycznego. Unia Europejska przygotowuje się do negocjacji w ramach OZN, które rozpoczną się za kilka tygodni w Katarze. Ostatnie ustalania dają nadzieję, że będziemy mówić wspólnym głosem.
więcej