News powiązane z Kapsch

2014-10-10 | 06:55
Transport
Madryt wprowadza opłaty od aut wjeżdżających do centrum. Jego śladem chciałyby pójść polskie miasta News powiązane z Kapsch

Madryt wprowadza opłaty od aut wjeżdżających do centrum. Jego śladem chciałyby pójść polskie miasta

Od stycznia w Madrycie będzie obowiązywał elektroniczny system ograniczający wjazd do centrum miasta. Strefa wolna od samochodów zwiększy się ze 192 do 350 hektarów. Polskie miasta chciałyby pójść śladem hiszpańskiej metropolii, ale na przeszkodzie stoi mało elastyczny system prawny, który zabrania zarówno pobierania opłat za wjazd do centrum, jak i regulowania ceny za parkowanie.
więcej
2014-02-28 | 06:35
IT i technologie
Polska branża teleinformatyczna będzie rozwijać się najszybciej w regionie

Polska branża teleinformatyczna będzie rozwijać się najszybciej w regionie

Polski rynek teleinformatyczny (ICT) może być warty nawet 80 mld zł. Ma też największy potencjał w regionie. Inwestycje w informatykę w Polsce dorównują tym w Austrii, a do tego nasz kraj przoduje w wykorzystaniu technologii chmur obliczeniowych. Korzystają na tym kraje firmy z branży oraz międzynarodowe korporacje, które ze względu na zasoby wykwalifikowanej kadry programistów w Polsce lokują swoje centra rozwojowe.
więcej
2013-04-23 | 06:30
Infrastruktura
Firmy z branży infrastrukturalnej łączą siły. Będą współpracować w ramach klastra technologicznego

Firmy z branży infrastrukturalnej łączą siły. Będą współpracować w ramach klastra technologicznego

Firmy infrastrukturalne zjednoczyły się w ramach Klastra „Interdyscyplinarne Partnerstwo na rzecz Innowacyjnego Rozwoju Transportu i Infrastruktury”, by wspólnie przeprowadzić badania i analizy branżowe oraz upowszechniać ich wyniki. Współpracować będą m.in. Politechnika Śląska, Akademia Leona Koźmińskiego, Kapsch Telematic Services i Lotos Asfalt.
więcej
2012-03-01 | 13:55
Infrastruktura

Przychody z viaTOLL: 550 mln zł w ciągu 8 miesięcy

System elektronicznego poboru opłat tylko w tym roku przyniósł do Skarbu Państwa 120 mln zł. To oznacza, że codziennie z e-myta wpływa ok. 2 mln zł. Są to wyniki zgodne z prognozami GDDKiA i Ministerstwa Transportu.
więcej
2012-01-26 | 12:03
Infrastruktura
Nagrody Gazety Finansowej - wyróżnienie dla Kapsch Telematic Services

Nagrody "Gazety Finansowej" - wyróżnienie dla Kapsch Telematic Services

Tytuł "Finansisty Roku 2011" przyznano wicepremierowi i ministrowi gospodarki za efektywne kierowanie polska gospodarką w czasach kryzysu. Nagrodę specjalną otrzymał były szef KNF, Stanisław Kluza. Wśród wyróżnionych znaleźli się także m.in. Marek Cywiński, prezes firmy Kapsch, Jerzy Marciniak prezes Azotów Tarnów i Jakub Karnowski prezes PKO TFI.
więcej
2012-01-26 | 09:17
Infrastruktura

viaTOLL: 417 mln zł w pół roku. Więcej niż prognozowało Min. Infrastruktury

Po sześciu miesiącach funkcjonowania system viaTOLL wygenerował dla Skarbu Państwa przychody większe od szacowanych. Opłaty za korzystanie z infrastruktury drogowej przyniosły 417 mln zł – o 17 mln zł więcej niż zakładało Ministerstwo Infrastruktury.
więcej