News powiązane z dystrybucja prasy

W czasie pandemii wzrosła sprzedaż elektronicznych wydań gazet. Mimo to wydawnictwa prasowe są w trudnej sytuacji News powiązane z dystrybucja prasy

W czasie pandemii wzrosła sprzedaż elektronicznych wydań gazet. Mimo to wydawnictwa prasowe są w trudnej sytuacji

Zamknięte lub zawieszone tytuły, zwolnienia i obniżone pensje dla pracowników to skutki pandemii koronawirusa dla wydawnictw prasowych. Sytuacja wydawców wciąż jest trudna. – W okresie izolacji znacząco spadła sprzedaż wydań papierowych gazet, natomiast wyraźnie wzrosła sprzedaż wydań cyfrowych w różnych postaciach oraz, dyrektor generalny Izby Wydawców Prasy. Czytelnicy jednak przyznają, że częściej sięgali po prasę i poświęcali jej więcej uwagi. To pokazuje, że gazetom nie grozi całkowita eliminacja z rynku.
więcej
2016-04-13 | 06:45
Handel
Kolporter wstrzymuje plany rozwojowe w oczekiwaniu na ostateczny kształt ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej

Kolporter wstrzymuje plany rozwojowe w oczekiwaniu na ostateczny kształt ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej

Licząca ponad 1000 saloników prasowych sieć Kolportera wstrzymuje swoje plany rozwojowe. Pod koniec ubiegłego roku sieć wprowadziła nowy format Top Presso, gdzie oprócz zakupu prasy można się napić kawy lub zjeść przekąskę. Myśli także o rozwoju oferty. Z konkretnymi działaniami musi jednak poczekać do czasu, aż będą znane nowe założenia do ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej.
więcej