News powiązane z podwyżki cen

2015-12-30 | 06:35
Motoryzacja
BM Reflex: Ceny ropy w przyszłym roku mogą odbić się od dna. Głównie z powodu mniejszej produkcji w USA News powiązane z podwyżki cen

BM Reflex: Ceny ropy w przyszłym roku mogą odbić się od dna. Głównie z powodu mniejszej produkcji w USA

W ciągu ostatniego miesiąca cena ropy naftowej na londyńskiej giełdzie spadła o ponad 18 proc. We wtorek za baryłkę trzeba było płacić niecałe 37 dolarów. Analitycy BM Reflex prognozują, że w najbliższych kilku miesiącach nie będzie drastycznej zmiany cen. Większych wzrostów można spodziewać się wiosną. Długotrwałe odbicie będzie zaś możliwe dzięki ograniczeniu podaży ropy w USA.
więcej
2012-08-20 | 10:00
Ubezpieczenia
PIU: skłonność Polaków do ubezpieczania nie zwiększa się

PIU: skłonność Polaków do ubezpieczania nie zwiększa się

Mimo nasilających się skutków ekstremalnych zjawisk pogodowych, Polacy wciąż niechętnie ubezpieczają swój dobytek. Sprzedaż ubezpieczeń majątkowych wzrosła wprawdzie w pierwszym kwartale tego roku o około 10 proc., ale nie poprawiło to znacząco statystyk. Tylko co trzeci z nas ubezpiecza swój dom. Nie pomagają apele ani zachęty. – Nie można powiedzieć, byśmy w ciągu ostatnich lat stali się jakoś bardzo przezornym społeczeństwem – ocenia Marcin Tarczyński, ekspert Polskiej Izby Ubezpieczeń.
więcej
2012-03-23 | 06:40
Rolnictwo
BGŻ: Czekają nas podwyżki cen mięsa. Rekordowo droga wieprzowina

BGŻ: Czekają nas podwyżki cen mięsa. Rekordowo droga wieprzowina

Tegoroczny koszyk wielkanocny będzie droższy niż przed rokiem. Oprócz wysokich podwyżek cen jajek klientów czekają również większe wydatki na mięso drobiowe. Pozostałe gatunki mięs będą drożały dopiero po świętach. Za to ceny pieczywa i makaronów powinny pozostać stabilne - prognozują analitycy BGŻ.
więcej
2011-12-17 | 12:00
Gospodarka
M. Szubski (Prezes PGNiG): Podwyżka cen gazu jest nieunikniona

M. Szubski (Prezes PGNiG): Podwyżka cen gazu jest nieunikniona

Prezes PGNIG - Michał Szubski w zeszłym tygodniu tak uzasadniał konieczność podwyżki cen gazu
więcej