Strona główna

Nowa folia pre-stretch FORTE. Nowe trendy w zakresie pakowania produktów na palecie

2018-05-17  |  14:48

Co to jest folia pre-stretch

​​Tradycyjna folia stretch posiada określony podczas procesu produkcji parametr maksymalnego rozciągu np. do 400%. W praktyce wygląda to w ten sposób, że gdy weźmiemy standardową folię stretch rozciągliwą i zaczniemy ciągnąć, możemy ją rozciągnąć znacznie i uzyskać z 1 metra folii nawet 5 metrów folii. 

Na podobnej zasadzie produkowana jest folia pre-stretch czyli folia wstępnie rozciągnięta która produkowana jest w procesie rozciągania standardowej folii stretch w zakładzie producenta. 

​Folia powstaje poprzez mechanicznie rozciągnięcie folii stretch między 2 rolkami: rozwijającą i nawijającą. Ponieważ rolka wtórna (nawijająca) jest większa i obraca się szybciej niż wałek główny (rozwijający), folia stretch zostaje przeciągnięty między nimi i rozciągnięta do wymaganych parametrów.

Zastosowania folii pre stretch

Folie pre-stretch, czyli folie wstępnie rozciągnięte stosowane są w przypadku pakowania lekkich i/lub delikatnych produktów na palecie np. opakowania z tworzyw sztucznych (butelki, pojemniki, naczynia, szalki), gdzie nie potrzeba grubych folii stretch.

Drugim przypadkiem zastosowania folii wstępnie rozciągniętych jest owijanie palet na prostych owijarkach bez systemu wstępnego rozciągu (z hamulcem mechanicznym). Ponieważ folie wstępnie rozciągnięte mają niewielką rozciągliwość (jak nazwa wskazuje są one rozciągnięte wcześniej w procesie produkcji) można dzięki ich zastosowaniu wprowadzić znaczne oszczędności na owijarkach bez systemu rozciągu, zastępując aktualnie stosowane grube folie stretch.

 • owijanie palet na owijarkach
 • palety z workami z cukrem, paszą, mąką
 • palety z napojami w butelkach i kartonikach
 • palety z opakowaniami z tworzyw sztucznych
 • palety z mrożonkami
 • palety z ketchupem, sosami, musztardą
 • palety z przetworami i słodyczami
 • palety z kostką brukową
 • palety kompletacyjne
 • palety z kartonami 
 • palety z paczkami
 • i wiele innych​

 

Nowa folia pre-stretch Trioplast na rynku polskim: FORCE

Na rynek polski szwedzki producent folii Trioplast AB wprowadza nową gamę produktów: folie stretch INFINITY oraz folie pre-stertch FORCE. Folie Trioplast obecne są na polskim rynku od wielu lat. Dobrze znane sa folie rolnicze i folie stretch stosowane w przemyśle, zakładach produkcyjnych i w magazynach logistycznych. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom rynku oraz najnowszym trendom w sektorze pakowania produktów, Trioplast systematycznie rozwija swój potencjał produkcyjny wprowadzając innowacyjne rozwiązania i nowe linie produkcji folii. 

Folia pre-stretch Force to aktualnie jedne z najlepszych folii wstępnie rozciągniętych pre-stretch maszynowych dostępnych w Polsce. Folie wstępnie rozciągnięte to aktualnie jeden z gorących trendów w pakowaniu produktów na paletach ze względu na wysoką wydajność i uniwersalność pozwalającą na zastosowanie na prawie każdej owijarce palet. 

Produkcja, sprzedaż i dystrybucja

Trioplast AB jest szwedzką grupą przemysłową zatrudniającą ponad 1000 pracowników i osiągającą roczne obroty rzędu 4 mld SEK. Grupa Trioplast jest jednym z wiodących europejskich producentów folii polietylenowych.
Trioplast produkuje i dystrybuuje folie i materiały opakowaniowe do zastosowań w różnych gałęziach przemysłu i rolnictwa. Firma Trioplast zajmuje wiodącą pozycję w Europie w dziedzinie folii polietylenowej dla rolnictwa, przemysłu, higieny i medycyny. Firma uzyskała tak wysoką pozycję na rynku dzięki rozwijaniu i utrzymywaniu doskonałych, długoterminowych relacji i aktywnego dialogu z klientami i partnerami. Rezultatem jest szeroka oferta dla klientów, doskonała jakość produktu i wysoki poziom usług. Trioplast we współpracy z klientami wypracowuje nowe innowacyjne rozwiązania oparte na realnych potrzebach odbiorców.

DI-ZET Sp. z o.o. Sp. K.

Firma DI-ZET Sp. z o.o. Sp. K. jest od wielu lat dystrybutorem folii stretch Trioplast w Polsce. Firma obsługuje w zakresie stałych, ciągłych dostaw folii stretch wiodące zakłady produkcyjne i magazyny logistyczne na terenie całego kraju. Dystrybucja folii Trioplast odbywa się z magazynu centralnego w Warszawie.

Więcej: NowaFolia.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.

Informacje z dnia: 17 maja

Kalendarium

Infrastruktura

Pomorskie stawia na innowacyjną branżę stoczniową. Region chce przyciągać kolejne firmy z tego sektora

Potencjał sektora stoczniowego w Polsce dynamicznie się rozwija, a firmy działające w tej branży dostają zamówienia na coraz bardziej zaawansowane technologicznie produkty. Na gdańskiej Wyspie Ostrów – dzięki rewitalizacji terenów postoczniowych prowadzonej przez Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną – powstaje nowoczesna infrastruktura, która ma zachęcać do inwestycji kolejne firmy z sektora morskiego. Powstawanie innowacji w branży napędzane jest także przez programy wsparcia dla start-upów i kształcenie kadr z zakresu automatyzacji i programowania.

Przemysł

4,5 mld zł może w tym roku trafić z NCBR do polskich spółek. Firmy muszą spełnić tylko jeden warunek – muszą być innowacyjne

Wsparcie w wysokości 50 mld zł i ponad 10 tys. umów zawartych z beneficjentami – to bilans 10 lat działalności Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Tylko w tym roku NCBR ma do rozdysponowania kolejne 4,5 mld zł, z czego blisko połowę w ramach konkursu Szybka Ścieżka, która cieszy się największym zainteresowaniem przedsiębiorstw. O granty może się starać w zasadzie każda firma, głównym warunkiem jest jednak innowacyjność projektu i komponent badawczo-rozwojowy.

Transport

Przybywa zielonych autobusów w Polsce. W 2018 roku na ulice miast wyjechało 317 autobusów z alternatywnymi napędami

Sprzedaż ekologicznych autobusów miejskich dynamicznie rośnie. W ubiegłym roku na drogi polskich aglomeracji wyjechało 317 ekoautobusów, w tym 63 elektryki i 200 hybryd. – w połączeniach między miastami udział tych pojazdów jest niewielki, bo trudno je wykorzystywać na dalekich trasach – mówi Bogdan Kurys, wiceprezes firmy Sindbad. Jednak flota autokarów także staje się coraz bardziej ekologiczna. – Potrzeba wymiany sprzętu jest wymuszona, inaczej nie moglibyśmy realizować połączeń międzynarodowych – ocenia Kurys.

Konsument

Od lipca program Rodzina 500+ będzie obejmował 6,8 mln dzieci. Nie wpłynął na dzietność, ale ma pozytywny wpływ na gospodarkę

Statystyki GUS pokazują, że program Rodzina 500+ nie jest skutecznym narzędziem kształtowania polityki demograficznej, ale – jak podkreśla były minister finansów Stanisław Kluza – należy go pozytywnie oceniać w kontekście jego długoterminowego oddziaływania na gospodarkę i kształtowania polityki prorodzinnej państwa. Rodzina 500+ jest programem o charakterze sprawiedliwościowym, redystrybucyjnym i istotnie przekłada się na stabilny i zrównoważony rozwój gospodarczy – uważa ekonomista.