Strona główna

Nowa folia pre-stretch FORTE. Nowe trendy w zakresie pakowania produktów na palecie

2018-05-17  |  14:48

Co to jest folia pre-stretch

​​Tradycyjna folia stretch posiada określony podczas procesu produkcji parametr maksymalnego rozciągu np. do 400%. W praktyce wygląda to w ten sposób, że gdy weźmiemy standardową folię stretch rozciągliwą i zaczniemy ciągnąć, możemy ją rozciągnąć znacznie i uzyskać z 1 metra folii nawet 5 metrów folii. 

Na podobnej zasadzie produkowana jest folia pre-stretch czyli folia wstępnie rozciągnięta która produkowana jest w procesie rozciągania standardowej folii stretch w zakładzie producenta. 

​Folia powstaje poprzez mechanicznie rozciągnięcie folii stretch między 2 rolkami: rozwijającą i nawijającą. Ponieważ rolka wtórna (nawijająca) jest większa i obraca się szybciej niż wałek główny (rozwijający), folia stretch zostaje przeciągnięty między nimi i rozciągnięta do wymaganych parametrów.

Zastosowania folii pre stretch

Folie pre-stretch, czyli folie wstępnie rozciągnięte stosowane są w przypadku pakowania lekkich i/lub delikatnych produktów na palecie np. opakowania z tworzyw sztucznych (butelki, pojemniki, naczynia, szalki), gdzie nie potrzeba grubych folii stretch.

Drugim przypadkiem zastosowania folii wstępnie rozciągniętych jest owijanie palet na prostych owijarkach bez systemu wstępnego rozciągu (z hamulcem mechanicznym). Ponieważ folie wstępnie rozciągnięte mają niewielką rozciągliwość (jak nazwa wskazuje są one rozciągnięte wcześniej w procesie produkcji) można dzięki ich zastosowaniu wprowadzić znaczne oszczędności na owijarkach bez systemu rozciągu, zastępując aktualnie stosowane grube folie stretch.

 • owijanie palet na owijarkach
 • palety z workami z cukrem, paszą, mąką
 • palety z napojami w butelkach i kartonikach
 • palety z opakowaniami z tworzyw sztucznych
 • palety z mrożonkami
 • palety z ketchupem, sosami, musztardą
 • palety z przetworami i słodyczami
 • palety z kostką brukową
 • palety kompletacyjne
 • palety z kartonami 
 • palety z paczkami
 • i wiele innych​

 

Nowa folia pre-stretch Trioplast na rynku polskim: FORCE

Na rynek polski szwedzki producent folii Trioplast AB wprowadza nową gamę produktów: folie stretch INFINITY oraz folie pre-stertch FORCE. Folie Trioplast obecne są na polskim rynku od wielu lat. Dobrze znane sa folie rolnicze i folie stretch stosowane w przemyśle, zakładach produkcyjnych i w magazynach logistycznych. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom rynku oraz najnowszym trendom w sektorze pakowania produktów, Trioplast systematycznie rozwija swój potencjał produkcyjny wprowadzając innowacyjne rozwiązania i nowe linie produkcji folii. 

Folia pre-stretch Force to aktualnie jedne z najlepszych folii wstępnie rozciągniętych pre-stretch maszynowych dostępnych w Polsce. Folie wstępnie rozciągnięte to aktualnie jeden z gorących trendów w pakowaniu produktów na paletach ze względu na wysoką wydajność i uniwersalność pozwalającą na zastosowanie na prawie każdej owijarce palet. 

Produkcja, sprzedaż i dystrybucja

Trioplast AB jest szwedzką grupą przemysłową zatrudniającą ponad 1000 pracowników i osiągającą roczne obroty rzędu 4 mld SEK. Grupa Trioplast jest jednym z wiodących europejskich producentów folii polietylenowych.
Trioplast produkuje i dystrybuuje folie i materiały opakowaniowe do zastosowań w różnych gałęziach przemysłu i rolnictwa. Firma Trioplast zajmuje wiodącą pozycję w Europie w dziedzinie folii polietylenowej dla rolnictwa, przemysłu, higieny i medycyny. Firma uzyskała tak wysoką pozycję na rynku dzięki rozwijaniu i utrzymywaniu doskonałych, długoterminowych relacji i aktywnego dialogu z klientami i partnerami. Rezultatem jest szeroka oferta dla klientów, doskonała jakość produktu i wysoki poziom usług. Trioplast we współpracy z klientami wypracowuje nowe innowacyjne rozwiązania oparte na realnych potrzebach odbiorców.

DI-ZET Sp. z o.o. Sp. K.

Firma DI-ZET Sp. z o.o. Sp. K. jest od wielu lat dystrybutorem folii stretch Trioplast w Polsce. Firma obsługuje w zakresie stałych, ciągłych dostaw folii stretch wiodące zakłady produkcyjne i magazyny logistyczne na terenie całego kraju. Dystrybucja folii Trioplast odbywa się z magazynu centralnego w Warszawie.

Więcej: NowaFolia.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Komunikaty PR”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy (media)

Informacje z dnia: 17 maja

Kalendarium

CES 2019

Edukacja

Studia dualne coraz popularniejsze wśród studentów i przedsiębiorców. To szansa dla firm na pozyskanie pracowników z praktyczną wiedzą

Studia dualne, czyli nowoczesny model kształcenia łączący tradycyjne zajęcia akademickie z pracą zawodową, cieszą się rosnącą popularnością wśród studentów i przedsiębiorców. Są najlepszą odpowiedzią na potrzeby rynku pracy – jako alternatywna forma pozyskania pracowników przez pracodawców, którzy podczas zajęć praktycznych mają możliwość zaproponowania studentom stażu i zatrudnienia w swojej firmie. Dla studentów staż w firmie współpracującej z uczelnią to szansa na zdobycie doświadczenia w kierunku, w którym się kształcą, oraz kompetencji miękkich. Na wprowadzenie modelu studiów dualnych decyduje się coraz więcej polskich uczelni, i to już nie tylko na kierunkach technicznych.

Telekomunikacja

Polacy pracują nad wykorzystaniem sztucznej inteligencji. NASK chce w ten sposób m.in. zapewnić cyberbezpieczeństwo w szkołach

Sztuczna inteligencja ma potencjał, żeby przeobrazić nie tylko przemysł czy rynek pracy, lecz także całą administrację publiczną. Jednym z krytycznych obszarów jej zastosowania jest też cyberbezpieczeństwo. Instytut Badawczy NASK prowadzi obecnie badania nad analizą obrazów w oparciu o techniki sztucznej inteligencji i wykorzystaniem tego rozwiązania w celu wykrywania niechcianych treści czy ataków hakerskich. Instytut wykorzysta AI także w celu zapewnienia bezpieczeństwa Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej, która połączy szybkim internetem 26 tys. szkół w całej Polsce.

Farmacja

Polska daleko w tyle w leczeniu raka prostaty. Pacjenci apelują o zmianę w programie lekowym

Diagnozę rak gruczołu krokowego słyszy co roku około 10 tys. mężczyzn. W leczeniu tego nowotworu Polska znacznie odbiega od standardów. W Europie już od kilku lat stosuje się nowoczesne leki hormonalne przed chemioterapią, co pozwala wydłużyć życie pacjentów i poprawić jego jakość. To również szansa dla tych, którzy do chemioterapii się nie kwalifikują. W Polsce – mimo wielokrotnych apeli środowisk pacjenckich i lekarzy – nadal nie są refundowane. Program lekowy powinien być nośnikiem postępu, a nie konserwą historyczną, dlatego powinien zostać rozszerzony – podkreśla dr Leszek Borkowski, farmakolog kliniczny ze Szpitala Wolskiego. 

Edukacja

Mała aktywność fizyczna dzieci to zagrożenie dla ich zdrowia. Co piąty uczeń opuszcza lekcje WF-u

Co trzeci ośmiolatek w Polsce ma nadmierną masę ciała. Problem z otyłością ma 12,7 proc. z nich. Co dziesiąty drugoklasista ma nieprawidłowe ciśnienie właśnie ze względu na zbyt dużą wagę. Jednocześnie tylko 24 proc. dzieci ćwiczy przynajmniej godzinę dziennie, co zaleca Światowa Organizacja Zdrowia. Program Aktywne Szkoły MultiSport pomaga to zmienić. Dzięki niemu dzieci odzyskały 43 proc. sprawności fizycznej, którą ich rówieśnicy stracili między 1999 a 2009 rokiem. Niedawno ruszyła druga edycja programu, tym razem dla uczniów z województwa mazowieckiego.