Strona główna

Nowa folia pre-stretch FORTE. Nowe trendy w zakresie pakowania produktów na palecie

2018-05-17  |  14:48

Co to jest folia pre-stretch

​​Tradycyjna folia stretch posiada określony podczas procesu produkcji parametr maksymalnego rozciągu np. do 400%. W praktyce wygląda to w ten sposób, że gdy weźmiemy standardową folię stretch rozciągliwą i zaczniemy ciągnąć, możemy ją rozciągnąć znacznie i uzyskać z 1 metra folii nawet 5 metrów folii. 

Na podobnej zasadzie produkowana jest folia pre-stretch czyli folia wstępnie rozciągnięta która produkowana jest w procesie rozciągania standardowej folii stretch w zakładzie producenta. 

​Folia powstaje poprzez mechanicznie rozciągnięcie folii stretch między 2 rolkami: rozwijającą i nawijającą. Ponieważ rolka wtórna (nawijająca) jest większa i obraca się szybciej niż wałek główny (rozwijający), folia stretch zostaje przeciągnięty między nimi i rozciągnięta do wymaganych parametrów.

Zastosowania folii pre stretch

Folie pre-stretch, czyli folie wstępnie rozciągnięte stosowane są w przypadku pakowania lekkich i/lub delikatnych produktów na palecie np. opakowania z tworzyw sztucznych (butelki, pojemniki, naczynia, szalki), gdzie nie potrzeba grubych folii stretch.

Drugim przypadkiem zastosowania folii wstępnie rozciągniętych jest owijanie palet na prostych owijarkach bez systemu wstępnego rozciągu (z hamulcem mechanicznym). Ponieważ folie wstępnie rozciągnięte mają niewielką rozciągliwość (jak nazwa wskazuje są one rozciągnięte wcześniej w procesie produkcji) można dzięki ich zastosowaniu wprowadzić znaczne oszczędności na owijarkach bez systemu rozciągu, zastępując aktualnie stosowane grube folie stretch.

 • owijanie palet na owijarkach
 • palety z workami z cukrem, paszą, mąką
 • palety z napojami w butelkach i kartonikach
 • palety z opakowaniami z tworzyw sztucznych
 • palety z mrożonkami
 • palety z ketchupem, sosami, musztardą
 • palety z przetworami i słodyczami
 • palety z kostką brukową
 • palety kompletacyjne
 • palety z kartonami 
 • palety z paczkami
 • i wiele innych​

 

Nowa folia pre-stretch Trioplast na rynku polskim: FORCE

Na rynek polski szwedzki producent folii Trioplast AB wprowadza nową gamę produktów: folie stretch INFINITY oraz folie pre-stertch FORCE. Folie Trioplast obecne są na polskim rynku od wielu lat. Dobrze znane sa folie rolnicze i folie stretch stosowane w przemyśle, zakładach produkcyjnych i w magazynach logistycznych. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom rynku oraz najnowszym trendom w sektorze pakowania produktów, Trioplast systematycznie rozwija swój potencjał produkcyjny wprowadzając innowacyjne rozwiązania i nowe linie produkcji folii. 

Folia pre-stretch Force to aktualnie jedne z najlepszych folii wstępnie rozciągniętych pre-stretch maszynowych dostępnych w Polsce. Folie wstępnie rozciągnięte to aktualnie jeden z gorących trendów w pakowaniu produktów na paletach ze względu na wysoką wydajność i uniwersalność pozwalającą na zastosowanie na prawie każdej owijarce palet. 

Produkcja, sprzedaż i dystrybucja

Trioplast AB jest szwedzką grupą przemysłową zatrudniającą ponad 1000 pracowników i osiągającą roczne obroty rzędu 4 mld SEK. Grupa Trioplast jest jednym z wiodących europejskich producentów folii polietylenowych.
Trioplast produkuje i dystrybuuje folie i materiały opakowaniowe do zastosowań w różnych gałęziach przemysłu i rolnictwa. Firma Trioplast zajmuje wiodącą pozycję w Europie w dziedzinie folii polietylenowej dla rolnictwa, przemysłu, higieny i medycyny. Firma uzyskała tak wysoką pozycję na rynku dzięki rozwijaniu i utrzymywaniu doskonałych, długoterminowych relacji i aktywnego dialogu z klientami i partnerami. Rezultatem jest szeroka oferta dla klientów, doskonała jakość produktu i wysoki poziom usług. Trioplast we współpracy z klientami wypracowuje nowe innowacyjne rozwiązania oparte na realnych potrzebach odbiorców.

DI-ZET Sp. z o.o. Sp. K.

Firma DI-ZET Sp. z o.o. Sp. K. jest od wielu lat dystrybutorem folii stretch Trioplast w Polsce. Firma obsługuje w zakresie stałych, ciągłych dostaw folii stretch wiodące zakłady produkcyjne i magazyny logistyczne na terenie całego kraju. Dystrybucja folii Trioplast odbywa się z magazynu centralnego w Warszawie.

Więcej: NowaFolia.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.

Informacje z dnia: 17 maja

Patronaty medialne

Obsługa konferencji prasowych i innych wydarzeń

Agencja informacyjna Newseria realizując zleconą obsługę wydarzenia przygotowuje pełny zapis konferencji, a także realizuje wywiady z gośćmi i uczestnikami wydarzenia.

> Zobacz pełne informacje o naszej ofercie.

Prawo

Wypełnienie PIT zajmuje Polakom średnio 42 minuty. Od tego roku fiskus uprościł rozliczenia i zwrot podatku ma być szybszy

Choć większość podatników deklaruje, że nie mają z tym większych trudności, to połowa zleca przygotowanie rozliczenia innej osobie. Od tego roku do rozliczenia z fiskusem wystarczy chwila. Dzięki usłudze „Twój e-PIT” nie trzeba już samodzielnie wypełniać deklaracji, iść z nią do urzędu skarbowego czy wysyłać pocztą, bo wypełniony formularz przygotowuje administracja skarbowa. PIT można sprawdzić na portalu podatnika do końca kwietnia. 

Zdrowie

Z kina do medycyny. Nowoczesne techniki wizualizacji rewolucjonizują chirurgię i diagnostykę

Nowoczesne wizualizacje umożliwiają tworzenie niezwykle precyzyjnego obrazu wnętrza ludzkiego ciała. Ułatwia to stawianie diagnozy oraz zwiększa precyzję wykonywania zabiegów chirurgicznych. Stanowi też istotną pomoc w nauce anatomii dla studentów medycyny. Technologia ta wykorzystuje metody stosowane przez twórców animacji filmowych.

Prawo

Obywatele UE coraz częściej zmieniają kraj zamieszkania z powodu pracy. Nowy europejski urząd będzie chronić prawa takich pracowników

W ostatnim dziesięcioleciu liczba obywateli Unii Europejskiej mieszkających lub pracujących w innym państwie członkowskim wzrosła prawie dwukrotnie – do 17 mln w 2017 roku. Odpowiedzią na rosnącą mobilność Europejczyków ma być Europejski Urząd ds. Pracy – nowa agencja unijna, która będzie stać na straży przestrzegania przepisów regulujących mobilność pracowników i chronić ich przed nadużyciami. Nowy eurourząd będzie również źródłem informacji dla obywateli i przedsiębiorców oraz pomoże w rozstrzyganiu sporów transgranicznych, np. w przypadku restrukturyzacji firm, które działają w kilku państwach członkowskich UE.

Problemy społeczne

Ponad połowa osób z autyzmem boi się wychodzić z domu. Problemem jest brak akceptacji i nieprzystosowanie przestrzeni publicznych

Mimo że w ostatnich latach wzrosła świadomość na temat autyzmu, to osoby ze spektrum autyzmu i ich rodziny oceniają, że w społeczeństwie nadal brakuje zrozumienia. 69 proc. z nich spotkało się z dyskryminacją w miejscach publicznych. 77 proc. odczuwa stres związany z opuszczeniem domu, a dla 52 proc. jest on na tyle duży, że w ogóle unikają wychodzenia. Co dziesiąty rodzic dziecka z ASD spotkał się z bezpośrednią, słowną agresją albo groźbami – wynika z badań Fundacji JiM. Aby zwiększyć społeczną świadomość dotyczącą autyzmu, fundacja zapoczątkowała kampanię Polska na niebiesko pod hasłem „Autyzm. Wystarczy zrozumieć”.