Robotyka i SI”, „E-sport”, „Inteligentny dom” –  nowe kategorie w serwisie agencyjnym Newseria Innowacje. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani otrzymywaniem powiadomień z tych kategorii, prosimy o dokonanie zmian po zalogowaniu się do swoich profili. 

Przegląd mediów

24
sierpień
sierpień 2018

8 kroków przy czyszczeniu wejść i powierzchni wspólnych

2018-08-19  |  20:39
Przegląd mediów

Czyszczenie wejść i powierzchni wspólnych jest diametralnie różne od sprzątania sanitariatów czy powierzchni biurowych. Obszary takie jak wejścia są narażone na wzmożony ruch i zabrudzenia niż większość innych stref i powierzchni, z jakimi przyjdzie nam się zmierzyć podczas codziennego utrzymania czystości.

 

Poniżej prezentujemy kilka kroków, jakie należy wykonać, aby skutecznie wykonać czyszczenie wejść i powierzchni wspólnych w budynkach czy biurowcach, gdzie natężenie ruchu jest największe.

Czyszczenie wejść i powierzchni wspolnych w 8 krokach.

1. Podczas czyszczenia wejść usuń wszystkie zbędne przedmioty takie jak stoliki czy donice, aby nie przeszkadzały podczas wykonywania usługi.

2. Poświęć więcej uwagi i czasu na dokładne odkurzanie wykładziny, dywanu czy maty wejściowej. Dobre usunięcie zabrudzeń z tych miejsc zapobiegnie rozprzestrzenianiu się zanieczyszczeń.

3. Jeżeli podczas czyszczenia wejść i powierzchni wspólnych zauważysz, że są plamy, zidentyfikuj o ile jest to możliwe czy jest to plama np. po winie, czy może po wylaniu innych substancji. Jeżeli już wiemy co to za zabrudzenie, używamy odpowiednich środków czystości i je usuwamy.

4. Do mycia podłóg twardych używaj tylko i wyłącznie mopa z mikrofibry, w celu skutecznego czyszczenia.

5. Pamiętaj o tym, aby rozstawić odpowiednie znaki ostrzegawcze, śliskie powierzchnie mogą doprowadzić do urazu, a co za tym idzie możemy zostać pociągnięci do odpowiedzialności w związku z tym, że ktoś np. złamie nogę.

6. To, co się rzuca bardzo w oczy to trudne do usunięcia ślady obcasów i inne otarcia, które powstają na powierzchniach, gdzie ruch jest dość duży. Zwróć na to szczególną uwagę, ponieważ odwiedzający, jak i zarządcy budynków są uczuleni na tym punkcie.

7. Największy błąd, jaki jest popełniany przez serwis sprzątający to zapominanie o detalach. Czyszczenie wejść i powierzchni wspólnych to nie tylko podłogi i wykładziny, ale także elementy ze stali nierdzewnej. Nic tak nie rzuca się w oczy, jak ślady palców na powierzchni.

8. Oczywiście należy dobrać odpowiednie środki czystości i sprzęt, który będzie niezbędny, aby skutecznie pozbyć się zabrudzeń. Co więcej, czyszczenie wejść wymaga bardzo szybkich działań, więc serwis musi być maksymalnie przygotowany i zorganizowany. Należy pamiętać o tym, aby wykonywanie usługi nie zakłóciło pracy personelu i nie było zbyt uciążliwe dla odwiedzających gości. Można by powiedzieć, żeby być „niewidzialnym”.

Na pierwszy rzut oka proces czyszczenia wygląda na przysłowiową „bułkę z masłem”. Jednakże nie jest to wcale takie proste jak by się nam mogło wydawać. Kluczem do sukcesu jest odpowiednia organizacja i przygotowanie zespołu. Wielokrotnie na pewno każdy z nas odwiedzając biurowce widział jak serwis sprzątający dość często jest zagubiony i praca nie przebiega sprawnie. Ale trening czyni mistrza!


Serwis Informacyjny Branży Czytsości - www.branzaczystosci.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.

Informacje z dnia: 19 sierpnia

Kalendarium

Patronaty Newserii

MSPO - Targi Obronne Zbrojeniowe 2019 - Kielce
XXIX Forum Ekonomiczne - Krynica

Infrastruktura

Polska będzie mogła kupować tańszy gaz od różnych producentów. Wkrótce spodziewane jest pozwolenie na budowę i wybór wykonawcy podmorskiego odcinka Baltic Pipe

Budowa Baltic Pipe oznacza niższe ceny i większe bezpieczeństwo dostaw – mówi Tomasz Stępień, prezes Gaz-System. Jak podkreśla, niedługo projekt powinien uzyskać pozwolenia na budowę, a na przełomie tego i przyszłego roku będą uruchamiane kolejne przetargi na dostawy dla tej inwestycji. Błękitny surowiec ze złóż na Morzu Północnym ma popłynąć do Polski w październiku 2022 roku i pozwoli uniezależnić się od dostaw z Rosji, skąd pochodzi obecnie ok. 90 proc. importowanego gazu.

Problemy społeczne

Psychiatria w reformie. Resort zdrowia chce odbudować kadry i poprawić opiekę psychiatryczną dla dzieci i młodzieży

Psychiatria – przez lata zaniedbywana – jest na etapie głębokiej reformy, ale ten proces nie potrwa miesiąc czy nawet rok – mówi minister zdrowia Łukasz Szumowski. Jak ocenił, wprowadzony w ubiegłym roku pilotaż Centrów Zdrowia Psychicznego działa dobrze i zostanie rozszerzony. Niedługo ruszy też kompleksowa reforma psychiatrii dzieci i młodzieży, wśród których zaburzenia psychiczne są coraz częstszym problemem. Celem jest to, żeby opieka psychiatryczna była łatwiej dostępna, dostosowanego do indywidualnych potrzeb pacjentów i nie wiązała się z długimi pobytami na oddziałach psychiatrycznych.

IFA 2019 Berlin

Konsument

Coraz więcej Polaków przygotowuje przetwory. Robią to głównie kobiety, ale panowie specjalizują się w nalewkach

Nawet 75 proc. Polaków deklaruje, że robi przetwory na zimę. W spiżarniach będą królować ogórki kiszone, dżemy i konfitury, soki, a także nalewki – wynika z Barometru Providenta. Choć przetwory to domena przede wszystkim osób starszych, to także i młodzi coraz częściej kultywują tradycję. Weki to gwarancja smaku i naturalnych składników, a część osób przygotowuje przetwory ze względu na oszczędności.

Złote Spinacze 2019

Finanse

Prawidłowe oszacowanie wartości czynszu to duży problem przy transakcjach najmu. Pomocne są internetowe porównywarki

Na polskim rynku co roku dochodzi do nawet 1 mln transakcji najmu. Określenie wartości czynszu najmu stanowi częsty problem zarówno dla właścicieli mieszkań, jak i potencjalnych lokatorów. Wynajmującym i najemcom przychodzi z pomocą technologia – internetowe porównywarki agregują dane z portali ogłoszeniowych i na tej podstawie tworzą automatyczną kalkulację ceny. Zdarza się jednak, że nie biorą pod uwagę indywidualnych atutów danej nieruchomości, jak np. widok z okna, na co właściciele mieszkań powinni zwracać uwagę.