Przegląd mediów

22
kwiecień
Najnowszy wpis

Rok RODO

sierpień 2018

8 kroków przy czyszczeniu wejść i powierzchni wspólnych

2018-08-19  |  20:39
Przegląd mediów

Czyszczenie wejść i powierzchni wspólnych jest diametralnie różne od sprzątania sanitariatów czy powierzchni biurowych. Obszary takie jak wejścia są narażone na wzmożony ruch i zabrudzenia niż większość innych stref i powierzchni, z jakimi przyjdzie nam się zmierzyć podczas codziennego utrzymania czystości.

 

Poniżej prezentujemy kilka kroków, jakie należy wykonać, aby skutecznie wykonać czyszczenie wejść i powierzchni wspólnych w budynkach czy biurowcach, gdzie natężenie ruchu jest największe.

Czyszczenie wejść i powierzchni wspolnych w 8 krokach.

1. Podczas czyszczenia wejść usuń wszystkie zbędne przedmioty takie jak stoliki czy donice, aby nie przeszkadzały podczas wykonywania usługi.

2. Poświęć więcej uwagi i czasu na dokładne odkurzanie wykładziny, dywanu czy maty wejściowej. Dobre usunięcie zabrudzeń z tych miejsc zapobiegnie rozprzestrzenianiu się zanieczyszczeń.

3. Jeżeli podczas czyszczenia wejść i powierzchni wspólnych zauważysz, że są plamy, zidentyfikuj o ile jest to możliwe czy jest to plama np. po winie, czy może po wylaniu innych substancji. Jeżeli już wiemy co to za zabrudzenie, używamy odpowiednich środków czystości i je usuwamy.

4. Do mycia podłóg twardych używaj tylko i wyłącznie mopa z mikrofibry, w celu skutecznego czyszczenia.

5. Pamiętaj o tym, aby rozstawić odpowiednie znaki ostrzegawcze, śliskie powierzchnie mogą doprowadzić do urazu, a co za tym idzie możemy zostać pociągnięci do odpowiedzialności w związku z tym, że ktoś np. złamie nogę.

6. To, co się rzuca bardzo w oczy to trudne do usunięcia ślady obcasów i inne otarcia, które powstają na powierzchniach, gdzie ruch jest dość duży. Zwróć na to szczególną uwagę, ponieważ odwiedzający, jak i zarządcy budynków są uczuleni na tym punkcie.

7. Największy błąd, jaki jest popełniany przez serwis sprzątający to zapominanie o detalach. Czyszczenie wejść i powierzchni wspólnych to nie tylko podłogi i wykładziny, ale także elementy ze stali nierdzewnej. Nic tak nie rzuca się w oczy, jak ślady palców na powierzchni.

8. Oczywiście należy dobrać odpowiednie środki czystości i sprzęt, który będzie niezbędny, aby skutecznie pozbyć się zabrudzeń. Co więcej, czyszczenie wejść wymaga bardzo szybkich działań, więc serwis musi być maksymalnie przygotowany i zorganizowany. Należy pamiętać o tym, aby wykonywanie usługi nie zakłóciło pracy personelu i nie było zbyt uciążliwe dla odwiedzających gości. Można by powiedzieć, żeby być „niewidzialnym”.

Na pierwszy rzut oka proces czyszczenia wygląda na przysłowiową „bułkę z masłem”. Jednakże nie jest to wcale takie proste jak by się nam mogło wydawać. Kluczem do sukcesu jest odpowiednia organizacja i przygotowanie zespołu. Wielokrotnie na pewno każdy z nas odwiedzając biurowce widział jak serwis sprzątający dość często jest zagubiony i praca nie przebiega sprawnie. Ale trening czyni mistrza!


Serwis Informacyjny Branży Czytsości - www.branzaczystosci.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.

Informacje z dnia: 19 sierpnia

Kalendarium

Patronaty medialne

Obsługa konferencji prasowych i innych wydarzeń

Agencja informacyjna Newseria realizując zleconą obsługę wydarzenia przygotowuje pełny zapis konferencji, a także realizuje wywiady z gośćmi i uczestnikami wydarzenia.

> Zobacz pełne informacje o naszej ofercie.

Partner sekcji zdrowie

Farmacja

Liczba niezaszczepionych dzieci wzrosła prawie sześciokrotnie. Resort zdrowia chce edukować Polaków i wzmacniać ich zaufanie do lekarzy

Już ponad 30 tys. rodziców odmówiło poddania dziecka szczepieniom ochronnym. Zdaniem resortu zdrowia to jedna z przyczyn wzrostu zachorowań na odrę, jaki miał miejsce w 2016 i 2018 roku. Rząd obawia się powrotu innych chorób, takich jak błonica i tężec, stąd nacisk na kampanie edukacyjne. Prowadzi je m.in. Główna Inspekcja Sanitarna, a ich celem jest przekonanie Polaków, że szczepienia nie powodują negatywnych skutków ubocznych, mogą natomiast ratować życie i zdrowie

Prawo

Od niedzieli ważna zmiana w przepisach dotyczących zadłużonych lokatorów. Może ona oznaczać problemy dla właścicieli lokali

21 kwietnia wejdzie w życie nowelizacja ustawy o ochronie praw lokatorów oraz Kodeksu postępowania cywilnego. Na zmianę art. 1046 kodeksu powinni zwrócić uwagę zwłaszcza nabywcy lokali w licytacjach komorniczych, ale również wynajmujący mieszkania osobom, które zalegają z czynszem. Zniknie bowiem zapis, że na wniosek komornika gmina powinna w ciągu 6 miesięcy znaleźć dłużnikowi lokal zastępczy. Teraz to będzie mogło trwać znacznie dłużej.

Handel

Jajka są nawet o połowę tańsze niż na Boże Narodzenie. W najbliższych latach ceny mogą jednak znacznie wzrosnąć

Znacznie niższe ceny jaj w porównaniu do końcówki 2018 roku to wynik dużej nadpodaży, bo produkcja rośnie, a konsumpcja pozostaje na stabilnym poziomie. Jeśli zostaną wprowadzone zapowiedzi o wycofywaniu jaj z chowu klatkowego, to w najbliższych latach konsumenci muszą się liczyć z dużymi podwyżkami. Ten rodzaj jaj ze względu na cenę jest dziś najchętniej wybierany. Coraz częściej też kupujemy je na bazarkach. Jeśli decydujemy się na zakup jaj w miejscach poza systemem weterynaryjnym, bierzemy na siebie ryzyko przede wszystkim różnych zakażeń bakteryjnych – podkreśla Mariusz Szymyślik, dyrektor Krajowej Izby Producentów Drobiu i Pasz.

 

Handel

Polacy bardziej niż Niemcy i Brytyjczycy są przywiązani do tradycyjnych sklepów. Mimo to już połowa robi zakupy w sieci

Handel internetowy rozwija się w Polsce bardzo szybko – w tym roku będzie wart już 50 mld zł, a zakupy online robi już 15 mln Polaków. Z drugiej strony polscy konsumenci wyróżniają się na tle innych nacji przywiązaniem do tradycyjnego kanału sprzedaży. 49 proc. chce mieć możliwość przetestowania produktów w fizycznym sklepie przed zakupem – wynika z badań SAP. Polacy oczekują spójnego podejścia marek do klientów we wszystkich kanałach sprzedaży. To dla sprzedawców wyzwanie, w którym wsparciem może być wdrożenie odpowiednich technologii.