Przegląd mediów

sierpień 2018

8 kroków przy czyszczeniu wejść i powierzchni wspólnych

2018-08-19  |  20:39
Przegląd mediów

Czyszczenie wejść i powierzchni wspólnych jest diametralnie różne od sprzątania sanitariatów czy powierzchni biurowych. Obszary takie jak wejścia są narażone na wzmożony ruch i zabrudzenia niż większość innych stref i powierzchni, z jakimi przyjdzie nam się zmierzyć podczas codziennego utrzymania czystości.

 

Poniżej prezentujemy kilka kroków, jakie należy wykonać, aby skutecznie wykonać czyszczenie wejść i powierzchni wspólnych w budynkach czy biurowcach, gdzie natężenie ruchu jest największe.

Czyszczenie wejść i powierzchni wspolnych w 8 krokach.

1. Podczas czyszczenia wejść usuń wszystkie zbędne przedmioty takie jak stoliki czy donice, aby nie przeszkadzały podczas wykonywania usługi.

2. Poświęć więcej uwagi i czasu na dokładne odkurzanie wykładziny, dywanu czy maty wejściowej. Dobre usunięcie zabrudzeń z tych miejsc zapobiegnie rozprzestrzenianiu się zanieczyszczeń.

3. Jeżeli podczas czyszczenia wejść i powierzchni wspólnych zauważysz, że są plamy, zidentyfikuj o ile jest to możliwe czy jest to plama np. po winie, czy może po wylaniu innych substancji. Jeżeli już wiemy co to za zabrudzenie, używamy odpowiednich środków czystości i je usuwamy.

4. Do mycia podłóg twardych używaj tylko i wyłącznie mopa z mikrofibry, w celu skutecznego czyszczenia.

5. Pamiętaj o tym, aby rozstawić odpowiednie znaki ostrzegawcze, śliskie powierzchnie mogą doprowadzić do urazu, a co za tym idzie możemy zostać pociągnięci do odpowiedzialności w związku z tym, że ktoś np. złamie nogę.

6. To, co się rzuca bardzo w oczy to trudne do usunięcia ślady obcasów i inne otarcia, które powstają na powierzchniach, gdzie ruch jest dość duży. Zwróć na to szczególną uwagę, ponieważ odwiedzający, jak i zarządcy budynków są uczuleni na tym punkcie.

7. Największy błąd, jaki jest popełniany przez serwis sprzątający to zapominanie o detalach. Czyszczenie wejść i powierzchni wspólnych to nie tylko podłogi i wykładziny, ale także elementy ze stali nierdzewnej. Nic tak nie rzuca się w oczy, jak ślady palców na powierzchni.

8. Oczywiście należy dobrać odpowiednie środki czystości i sprzęt, który będzie niezbędny, aby skutecznie pozbyć się zabrudzeń. Co więcej, czyszczenie wejść wymaga bardzo szybkich działań, więc serwis musi być maksymalnie przygotowany i zorganizowany. Należy pamiętać o tym, aby wykonywanie usługi nie zakłóciło pracy personelu i nie było zbyt uciążliwe dla odwiedzających gości. Można by powiedzieć, żeby być „niewidzialnym”.

Na pierwszy rzut oka proces czyszczenia wygląda na przysłowiową „bułkę z masłem”. Jednakże nie jest to wcale takie proste jak by się nam mogło wydawać. Kluczem do sukcesu jest odpowiednia organizacja i przygotowanie zespołu. Wielokrotnie na pewno każdy z nas odwiedzając biurowce widział jak serwis sprzątający dość często jest zagubiony i praca nie przebiega sprawnie. Ale trening czyni mistrza!


Serwis Informacyjny Branży Czytsości - www.branzaczystosci.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Komunikaty PR”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy (media)

Informacje z dnia: 19 sierpnia

Kalendarium

CES 2019

Konsument

Dziś startuje usługa Twój e-PIT. Urząd skarbowy wypełni deklaracje za podatników

15 lutego startuje usługa Twój e-PIT, w ramach której urząd skarbowy wypełni deklaracje PIT-37 i PIT-38 zamiast podatników. Może skorzystać z niej nawet 20 mln osób. W tym celu należy się zalogować w systemie i sprawdzić, czy dane w automatycznie wygenerowanym formularzu są poprawne. Jeśli nie, można je uaktualnić, uzupełniając deklarację m.in. o ulgi i odliczenia. Jeśli podatnik nie wprowadzi zmian, zeznanie roczne w zaproponowanej formie zostanie złożone do 30 kwietnia. W przyszłym roku podobna intuicyjna usługa zostanie uruchomiona również dla przedsiębiorców – zapowiada minister finansów Teresa Czerwińska.

Transport

Procedowane w UE zmiany mogą oznaczać koniec dominacji polskiej branży transportowej. Zagrożonych jest wiele miejsc pracy

Proponowane przez Unię Europejską nowe przepisy o zabezpieczeniu społecznym, w połączeniu z Pakietem mobilności czy zmianami w zakresie dostępu do zawodu i rynku mogą oznaczać katastrofę dla polskich firm przewozowych. Ich sytuację może pogorszyć także twardy brexit. W konsekwencji kilkadziesiąt tysięcy firm ograniczy swoją działalność lub upadnie, a to oznacza likwidację wielu miejsc pracy – ostrzega Maciej Wroński, prezes Związku Pracodawców „Transport i Logistyka Polska”.

Przemysł

W ciągu pięciu lat światowa sprzedaż robotów dla przemysłu wzrośnie dziesięciokrotnie. W Polsce ich wykorzystanie wciąż niewielkie

Popyt na roboty współpracujące, zaprojektowane do pracy z ludźmi, zwiększy się przynajmniej dziesięciokrotnie w ciągu nadchodzących pięciu lat. W Polsce ten wzrost będzie jeszcze większy, bo pod względem wykorzystania robotów w przemyśle na razie odstajemy od sąsiadów – prognozuje Enrico Krog Iversen, dyrektor generalny OnRobot. Dla polskich firm wykorzystanie robotów może być odpowiedzią na niedobory kadr i rosnące płace, a dodatkowo pozwoli zwiększyć wydajność i obniżyć koszty. Zakres możliwości robotów stale się poszerza, więc mogą być wykorzystywane w coraz większej liczbie gałęzi przemysłu.

Media i PR

Najgorsze w historii wyniki dla szukających pracy w branży PR. W 2018 roku pojawiło się dla nich jedynie 1,1 tys. ogłoszeń

Tylko nieco ponad 1,1 tys. ofert pracy dla PR-owców pojawiło się w 2018 roku. To najgorszy wynik od kiedy prowadzone są badania, czyli od 2008 roku – wynika z danych PRoto.pl. Z analizy ubiegłorocznych ogłoszeń wynika, że w agencjach PR zmienia się profil stanowisk, na które poszukiwano pracowników. Choć na najwięcej ofert pracy mogą liczyć konsultanci i asystenci, do których skierowane jest mniej więcej co trzecie ogłoszenie, coraz częściej poszukiwani są też specjaliści. Na pracę mogą liczyć osoby, które mają już kilkuletnie doświadczenie. Najwięcej ofert pracy w firmach dotyczyło branż IT i nowych technologii.