Przegląd mediów

25
kwiecień
sierpień 2018

8 kroków przy czyszczeniu wejść i powierzchni wspólnych

2018-08-19  |  20:39
Przegląd mediów

Czyszczenie wejść i powierzchni wspólnych jest diametralnie różne od sprzątania sanitariatów czy powierzchni biurowych. Obszary takie jak wejścia są narażone na wzmożony ruch i zabrudzenia niż większość innych stref i powierzchni, z jakimi przyjdzie nam się zmierzyć podczas codziennego utrzymania czystości.

 

Poniżej prezentujemy kilka kroków, jakie należy wykonać, aby skutecznie wykonać czyszczenie wejść i powierzchni wspólnych w budynkach czy biurowcach, gdzie natężenie ruchu jest największe.

Czyszczenie wejść i powierzchni wspolnych w 8 krokach.

1. Podczas czyszczenia wejść usuń wszystkie zbędne przedmioty takie jak stoliki czy donice, aby nie przeszkadzały podczas wykonywania usługi.

2. Poświęć więcej uwagi i czasu na dokładne odkurzanie wykładziny, dywanu czy maty wejściowej. Dobre usunięcie zabrudzeń z tych miejsc zapobiegnie rozprzestrzenianiu się zanieczyszczeń.

3. Jeżeli podczas czyszczenia wejść i powierzchni wspólnych zauważysz, że są plamy, zidentyfikuj o ile jest to możliwe czy jest to plama np. po winie, czy może po wylaniu innych substancji. Jeżeli już wiemy co to za zabrudzenie, używamy odpowiednich środków czystości i je usuwamy.

4. Do mycia podłóg twardych używaj tylko i wyłącznie mopa z mikrofibry, w celu skutecznego czyszczenia.

5. Pamiętaj o tym, aby rozstawić odpowiednie znaki ostrzegawcze, śliskie powierzchnie mogą doprowadzić do urazu, a co za tym idzie możemy zostać pociągnięci do odpowiedzialności w związku z tym, że ktoś np. złamie nogę.

6. To, co się rzuca bardzo w oczy to trudne do usunięcia ślady obcasów i inne otarcia, które powstają na powierzchniach, gdzie ruch jest dość duży. Zwróć na to szczególną uwagę, ponieważ odwiedzający, jak i zarządcy budynków są uczuleni na tym punkcie.

7. Największy błąd, jaki jest popełniany przez serwis sprzątający to zapominanie o detalach. Czyszczenie wejść i powierzchni wspólnych to nie tylko podłogi i wykładziny, ale także elementy ze stali nierdzewnej. Nic tak nie rzuca się w oczy, jak ślady palców na powierzchni.

8. Oczywiście należy dobrać odpowiednie środki czystości i sprzęt, który będzie niezbędny, aby skutecznie pozbyć się zabrudzeń. Co więcej, czyszczenie wejść wymaga bardzo szybkich działań, więc serwis musi być maksymalnie przygotowany i zorganizowany. Należy pamiętać o tym, aby wykonywanie usługi nie zakłóciło pracy personelu i nie było zbyt uciążliwe dla odwiedzających gości. Można by powiedzieć, żeby być „niewidzialnym”.

Na pierwszy rzut oka proces czyszczenia wygląda na przysłowiową „bułkę z masłem”. Jednakże nie jest to wcale takie proste jak by się nam mogło wydawać. Kluczem do sukcesu jest odpowiednia organizacja i przygotowanie zespołu. Wielokrotnie na pewno każdy z nas odwiedzając biurowce widział jak serwis sprzątający dość często jest zagubiony i praca nie przebiega sprawnie. Ale trening czyni mistrza!


Serwis Informacyjny Branży Czytsości - www.branzaczystosci.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.

Informacje z dnia: 19 sierpnia

Kalendarium

Patronaty medialne

Obsługa konferencji prasowych i innych wydarzeń

Agencja informacyjna Newseria realizując zleconą obsługę wydarzenia przygotowuje pełny zapis konferencji, a także realizuje wywiady z gośćmi i uczestnikami wydarzenia.

> Zobacz pełne informacje o naszej ofercie.

Partner sekcji zdrowie

Firma

Na rynku pracy są już cztery różne pokolenia. To ogromne wyzwanie dla pracodawców

Obecnie na polskim rynku pracy są cztery pokolenia: najstarsi baby boomersi, pokolenie X, pokolenie Y oraz najmłodsze – pokolenie Z. Każde z nich ma odmienne oczekiwania i podejście do pracy. Charakterystyka poszczególnych pokoleń to dla firm narzędzie, które umożliwia im wprowadzanie odpowiednich instrumentów i konstruowanie skutecznych systemów motywacyjnych. Budowanie zaangażowania i lojalności wśród pracowników – zwłaszcza w generacji Z – to obecnie największe wyzwanie dla pracodawców.

Infrastruktura

Nowe prawo budowlane ma uprościć i przyspieszyć proces inwestycji. Urzędnicy będą sojusznikami inwestorów

Prostsze i szybsze procedury, większa pewność wydawanych decyzji oraz większe bezpieczeństwo pożarowe – to najważniejsze założenia nowego prawa budowlanego proponowanego przez resort inwestycji i rozwoju. Nowe przepisy mają ułatwić i przyspieszyć uzyskiwanie pozwolenia na budowę. Do wniosku inwestor będzie musiał składać znacznie mniej dokumentów projektowych niż do tej pory. Pojawią się też terminy, w jakich urzędy muszą wydać określone zgody i decyzje, oraz sankcje za ich przekroczenie. Chcemy, żeby inwestor wiedział, że ma w urzędnikach sojuszników – podkreśla Artur Soboń, wiceminister inwestycji i rozwoju.

 

Zdrowie

Polacy najbardziej boją się chorób układu sercowo-naczyniowego. 8 na 10 stara się przed nimi zabezpieczyć

80 proc. Polaków obawia się najbardziej schorzeń układu krążenia, w tym zawałów serca, udarów mózgu czy miażdżycy, a 60 proc. – nowotworów – wynika z raportu Pharmeny pt. „Kondycja zdrowotna Polaków”. Większość badanych wie, jak można przeciwdziałać tym chorobom, ale z wdrażaniem tego w życie idzie już znacznie gorzej. Eksperci podkreślają, że ważny jest ruch i odpowiednie odżywianie. Produkty z diety japońskiej – uważanej za jedną z najzdrowszych na świecie – cieszą się znikomą popularnością, chociaż to one są źródłem cennej cząsteczki 1-MNA, wspierającej układ sercowo-naczyniowy.

Prawo

S. Kluza: jest coraz więcej obszarów, w których państwo powinno być aktywne. Potrzebne wsparcie przy aktywizacji zawodowej młodych

Trend ingerencji państwa w  gospodarkę jest w Polsce coraz wyraźniejszy, ale wciąż jesteśmy bardziej liberalni niż np. Niemcy. Z badań CBOS wynika, że w Polsce ponad połowa osób opowiada się za aktywną rolą państwa w gospodarce, przede wszystkim w zakresie wspierania przedsiębiorczości. Poprzez program 500+ państwo wspiera redystrybucję, a zwolnienie z podatku osób przed 26 rokiem życia motywuje do wcześniejszej aktywności zawodowej – ocenia Stanisław Kluza, były minister finansów.