Przegląd mediów

marzec 2019

Jak wygląda czyszczenie podłóg w szkołach?

2019-03-10  |  10:37
Przegląd mediów

Utrzymanie w dobrej kondycji i czyszczenie podłóg w szkołach może stanowić prawdziwe wyzwanie dla serwisu sprzątającego lub dla osób odpowiedzialnych za czystość w placówce edukacyjnej. Jak dobrze wiecie podłogi w szkołach są każdego dnia narażone są ogromną ilość zanieczyszczeń i brudu znajdującego się na butach uczniów. Błoto, woda czy piasek to nie jedyna zmora szkolnych administratorów. Uszkodzenia mechaniczne czy zużycie z powodu naprężeń to także poważny problem. Dlatego oczekuje się, że czyszczenie podłóg w szkołach nie będzie polegało jedynie na zwykłym posprzątaniu, lecz także na odpowiednim i fachowym zabezpieczeniu posadzki.

 

Zadbać o bezpieczeństwo

Jak ważne jest bezpieczeństwo uczniów i nauczycieli oraz wszystkich tych, którzy odwiedzają szkołę nie trzeba tłumaczyć. Właściwa konserwacja i czyszczenie to niezbędne czynności, które pomogą utrzymać szkolną posadzkę w „długowieczności”, ale także poruszanie się po podłodze będzie bezpieczne. Niewłaściwe zabezpieczenie i czyszczenie podłóg w szkołach mogą narazić uczniów i nauczycieli na poślizgnięcie się i upadek. Co ważne, pamiętajcie, aby oprócz regularnego czyszczenia, serwis sprzątający lub pracownicy odpowiedzialni za utrzymanie czystości odpowiednio zabezpieczyli newralgiczne miejsca w maty lub dywany. Takie miejsca to np. wejścia do budynku, klasy czy biura.

Czyszczenie podłóg w szkołach to kosztowna sprawa

Szkolne budżety na utrzymanie czystości, konserwacje i profesjonalne środki czystości są dość mocno okrojone. Dlatego czyszczenie podłóg w szkołach może być dla wielu firm nie atrakcyjne, ponieważ oferty, jakie otrzymują od szkół, są nie do przyjęcia ze względów na koszty. Jednakże nikt nie myśli o tym, że inwestycja w odpowiednią posadzkę może w dłuższym okresie przynieść spore oszczędności. Poprzez ciągłe utrzymywanie czystości przez wykfalifikowany personel lub firmę sprzątającą oraz przy użyciu profesjonalnych i odpowiednich środków czystości szkoły będą oszczędzać pieniądze na długi czas unikając kosztowych przestojów związanych z wymianą podłóg.

 

Brak wykwalifikowanej kadry w szkołach

Największym problemem, z jakim borykają się szkoły to brak odpowiednio przeszkolonych osób, które mogą zająć się czyszczeniem podłóg w szkołach. Szkoły jak już wcześniej wspomnieliśmy nie mają zbyt dużych finansów przeznaczonych na osoby zajmujące się czyszczeniem i konserwacją. Co więcej, szkoły kupują najtańsze produkty do utrzymania czystości. Szkoły muszą inwestować w rozwój swoich pracowników lub zatrudnić profesjonalny serwis sprzątający, który będzie trzymał pieczę nad podłogami w szkołach i ich czystością. Równorzędną sprawą jest zakup odpowiednich i wysokiej jakości środków czystości i sprzętu.

 

Co musi zrobić szkoła?

Czyszczenie podłóg w szkołach jak sami na pewno widzicie, nie należy do najłatwiejszych. 50% trudności wynika z przyczyn bardziej formalnych i wieloletnich zaniedbań, jakich się dopuszczono. Kto 15 lat temu zastanawiał się nad odpowiednim czyszczeniem i doborem środków czystości podczas mycia posadzki w szkołach. Myto często samą wodą lub środkami, których nie powinno się używać. Niestety takie są realia, z którymi dyrekcja, personel oraz firmy sprzątające muszą sprostać, ponieważ standardy i postrzeganie estetyki ciągle rosną.


Więcej na www.branzaczystosci.pl - Największy Serwis Informacyjny Branży Czystości w Polsce

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.

Informacje z dnia: 10 marca

Patronaty medialne

Obsługa konferencji prasowych i innych wydarzeń

Agencja informacyjna Newseria realizując zleconą obsługę wydarzenia przygotowuje pełny zapis konferencji, a także realizuje wywiady z gośćmi i uczestnikami wydarzenia.

> Zobacz pełne informacje o naszej ofercie.

Handel

Prezes Allegro zapowiada duże zmiany w najbliższych miesiącach. Wśród nich odroczone płatności, wyszukiwanie wizualne i bilety na wydarzenia kulturalne

Blisko 60 proc. polskich internautów regularnie odwiedza Allegro i coraz częściej robi tam zakupy. Platforma chce zachęcić do kupowania online kolejne osoby, planuje więc na ten rok wiele zmian i usprawnień. Wśród najważniejszych jest włączenie do oferty biletów na wydarzenia kulturalne i wprowadzenie odroczonych płatności. Allegro cały czas pracuje także nad przyspieszeniem dostaw. Umożliwi klientom śledzenie przesyłki na smartfonie. Sprzedawcom zaoferuje za to możliwość analizy sprzedaży na tle konkurencji oraz nowe usługi finansowe, np. leasing.

Farmacja

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów. Na świecie pojawiają się nowe leki, ale w Polsce jest problem z ich refundacją

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość. Przykładowo, w leczeniu szpiczaka zarejestrowano w ostatnich latach aż sześć nowych cząsteczek. W Polsce problematyczna jest jednak refundacja nowych terapii, przez co lekarze i pacjenci nie mają do nich dostępu. 

Prawo

Nadchodzą trudne czasy dla towarzystw funduszy inwestycyjnych. Połowa z nich może zniknąć z polskiego rynku

Wyniki niektórych funduszy inwestycyjnych i związany z nimi kryzys zaufania oraz wejście w życie dyrektywy MiFID II spowodowały trudności na rynku TFI. Pogłębiają je również spowolnienie koniunktury w Europie i wojna handlowa między USA a Chinami. Duża część towarzystw funduszy inwestycyjnych, zwłaszcza tych mniejszych, nie przetrwa – przewiduje szef jednego z największych holdingów na świecie zarządzających funduszami inwestycyjnymi Franklin Templeton Investments w Polsce. Jego zdaniem w ciągu najbliższych 2–5 lat z rynku zniknie nawet połowa z 60 TFI.

Edukacja

6 maja licealiści rozpoczną zmagania maturalne. Rodzice mogą wesprzeć młodzież w przygotowaniach do egzaminu dojrzałości

Okres przygotowań do testów i egzaminów to czas, kiedy rodzice powinni zacząć budować relację z dzieckiem na temat poczucia jego własnej wartości, wiedzy, umiejętności, kompetencji – mówi Magdalena Szul-Fryda, wykładowca z Wyższej Szkole Bankowej w Opolu. Wsparcie jest szczególnie ważne podczas matury, czyli w symbolicznym momencie przechodzenia w dorosłość. Warto wspólnie przygotować plan B na wypadek niezdanych egzaminów, co według danych z ubiegłego roku zdarzyło się co piątemu uczniowi. Tymczasem wielu rodziców przenosi na dzieci swoje oczekiwania, nie potrafi z nimi rozmawiać, co dodatkowo stresuje maturzystów i ich demotywuje.