Przegląd mediów

marzec 2019

Jak wygląda czyszczenie podłóg w szkołach?

2019-03-10  |  10:37
Przegląd mediów

Utrzymanie w dobrej kondycji i czyszczenie podłóg w szkołach może stanowić prawdziwe wyzwanie dla serwisu sprzątającego lub dla osób odpowiedzialnych za czystość w placówce edukacyjnej. Jak dobrze wiecie podłogi w szkołach są każdego dnia narażone są ogromną ilość zanieczyszczeń i brudu znajdującego się na butach uczniów. Błoto, woda czy piasek to nie jedyna zmora szkolnych administratorów. Uszkodzenia mechaniczne czy zużycie z powodu naprężeń to także poważny problem. Dlatego oczekuje się, że czyszczenie podłóg w szkołach nie będzie polegało jedynie na zwykłym posprzątaniu, lecz także na odpowiednim i fachowym zabezpieczeniu posadzki.

 

Zadbać o bezpieczeństwo

Jak ważne jest bezpieczeństwo uczniów i nauczycieli oraz wszystkich tych, którzy odwiedzają szkołę nie trzeba tłumaczyć. Właściwa konserwacja i czyszczenie to niezbędne czynności, które pomogą utrzymać szkolną posadzkę w „długowieczności”, ale także poruszanie się po podłodze będzie bezpieczne. Niewłaściwe zabezpieczenie i czyszczenie podłóg w szkołach mogą narazić uczniów i nauczycieli na poślizgnięcie się i upadek. Co ważne, pamiętajcie, aby oprócz regularnego czyszczenia, serwis sprzątający lub pracownicy odpowiedzialni za utrzymanie czystości odpowiednio zabezpieczyli newralgiczne miejsca w maty lub dywany. Takie miejsca to np. wejścia do budynku, klasy czy biura.

Czyszczenie podłóg w szkołach to kosztowna sprawa

Szkolne budżety na utrzymanie czystości, konserwacje i profesjonalne środki czystości są dość mocno okrojone. Dlatego czyszczenie podłóg w szkołach może być dla wielu firm nie atrakcyjne, ponieważ oferty, jakie otrzymują od szkół, są nie do przyjęcia ze względów na koszty. Jednakże nikt nie myśli o tym, że inwestycja w odpowiednią posadzkę może w dłuższym okresie przynieść spore oszczędności. Poprzez ciągłe utrzymywanie czystości przez wykfalifikowany personel lub firmę sprzątającą oraz przy użyciu profesjonalnych i odpowiednich środków czystości szkoły będą oszczędzać pieniądze na długi czas unikając kosztowych przestojów związanych z wymianą podłóg.

 

Brak wykwalifikowanej kadry w szkołach

Największym problemem, z jakim borykają się szkoły to brak odpowiednio przeszkolonych osób, które mogą zająć się czyszczeniem podłóg w szkołach. Szkoły jak już wcześniej wspomnieliśmy nie mają zbyt dużych finansów przeznaczonych na osoby zajmujące się czyszczeniem i konserwacją. Co więcej, szkoły kupują najtańsze produkty do utrzymania czystości. Szkoły muszą inwestować w rozwój swoich pracowników lub zatrudnić profesjonalny serwis sprzątający, który będzie trzymał pieczę nad podłogami w szkołach i ich czystością. Równorzędną sprawą jest zakup odpowiednich i wysokiej jakości środków czystości i sprzętu.

 

Co musi zrobić szkoła?

Czyszczenie podłóg w szkołach jak sami na pewno widzicie, nie należy do najłatwiejszych. 50% trudności wynika z przyczyn bardziej formalnych i wieloletnich zaniedbań, jakich się dopuszczono. Kto 15 lat temu zastanawiał się nad odpowiednim czyszczeniem i doborem środków czystości podczas mycia posadzki w szkołach. Myto często samą wodą lub środkami, których nie powinno się używać. Niestety takie są realia, z którymi dyrekcja, personel oraz firmy sprzątające muszą sprostać, ponieważ standardy i postrzeganie estetyki ciągle rosną.


Więcej na www.branzaczystosci.pl - Największy Serwis Informacyjny Branży Czystości w Polsce

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.

Informacje z dnia: 10 marca

Ochrona środowiska

Minister rolnictwa: Mamy wielką suszę hydrologiczną. Od sierpnia uruchamiamy program nawodnień w rolnictwie wart 1 mld zł

Połączenie coraz częstszych okresów wysokich temperatur i niewielkich opadów powoduje, że susza dotyka kraj co roku. Bardzo złą sytuację ogólną pogarszają dodatkowo bezśnieżne zimy oraz suche jesienie. Już teraz susza dotknęła w Polsce osiem województw, w niektórych regionach plony mogą być nawet o kilkadziesiąt procent niższe. W sierpniu zostanie uruchomiony nowy program nawodnień w rolnictwie. Skorzystają na nim gminy najbardziej poszkodowane przez suszę w ostatnich latach – zapowiada Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa i rozwoju wsi.

Handel

Branża piwowarska w Polsce przechodzi rewolucję. Radykalnie zmieniły się upodobania konsumentów

W ubiegłym roku segment piw bezalkoholowych w Polsce zanotował 80-procentowy wzrost sprzedaży – była to najwyższa dynamika na całym europejskim rynku. W tym roku branża spodziewa się podobnego, być może nawet trzycyfrowego wzrostu. Piwa nisko- i bezalkoholowe to obecnie najbardziej perspektywiczny segment piwnego rynku. Rośnie on kosztem piw mocnych wysokoalkoholowych – ich spożycie oscyluje już wokół marginalnego poziomu. Polska branża piwowarska – która jest trzecim największym w Unii Europejskiej producentem – musi szybko reagować na radykalną zmianę upodobań konsumentów. Z drugiej strony – jest pod silną presją kosztową, wywołaną m.in. wzrostem cen surowców i kosztów pracy oraz zapowiedzią podwyżki akcyzy. 

Media i PR

Niektórzy nastoletni blogerzy i vlogerzy mogą liczyć na spore zarobki. Z aktywnością w sieci wiążą swoje plany na przyszłość

Nastoletni twórcy w internecie bardzo poważnie traktują swoją działalność, wkładając w nią dużo zaangażowania i przy okazji zdobywając przydatne kompetencje cyfrowe i społeczne. Przeważająca większość traktuje prowadzenie bloga czy vloga jako bezpośredni wstęp do przyszłej kariery zawodowej albo przynajmniej perspektywiczne hobby. Pozytywny feedback ze strony odbiorców daje twórcom duży impuls do samorozwoju, niezależność, możliwość zdobywania nieograniczonej wiedzy, a w wielu przypadkach także konkretnych pieniędzy – wynika z raportu NASK „Pozytywny internet i jego młodzi twórcy”.

Problemy społeczne

Polacy nie potrafią odpoczywać na wakacjach. Prawie 40 proc. nie odcina się od pracy podczas urlopu

36 proc. Polaków nie umie zapomnieć o pracy podczas wakacyjnego wyjazdu. Efekt jest taki, że po wakacjach wracamy jeszcze bardziej zmęczeni, niż byliśmy przed urlopem. Kluczowa jest tutaj czysta głowa oraz umiejętność zapomnienia, choć na chwilę, o pracy. Ważny jest relaks, robienie tego, co faktycznie sprawia nam przyjemność, oraz spędzanie czasu z bliskimi – doradza dr Karolina Oleksa-Marewska, psycholog z Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu. Część osób traktuje wypoczynek jako kolejny obowiązek i zapomina o własnych potrzebach, a w czasie urlopu nadal robi to, co uważa, że musi lub powinna robić. Tylko bez nakładania na siebie niepotrzebnej presji, urlop ma szansę spełnić swoją funkcję – przekonuje psycholog.

Media i PR

Prezes Radia Kolor: Wszystkie stacje prywatne są przeciwne cyfryzacji. Jednak to projekt nie do zatrzymania

– Cyfryzacja radiofonii w systemie DAB+ jest procesem nie do zatrzymania, mimo że większość dużych rozgłośni jest jej przeciwna – mówi Alina Strześniewska, prezes Radia Kolor. Dodaje, że w tej chwili są na próbnych emisjach we Wrocławiu i w Gdańsku, a już w przyszłym tygodniu będą składać wniosek na Warszawę. O planach dotyczących cyfryzacji szefowa Radia Kolor mówiła podczas odbywającej się w tym tygodniu gali rozdania nagród Grube Ryby 2019, połączonych z 26. urodzinami rozgłośni.