Przegląd mediów

luty 2021

Krakowskie osiedle Viva Piast „wychodzi z ziemi”

2021-02-24  |  09:17
Przegląd mediów

Na krakowskim osiedlu Viva Piast zakończono prace podziemne. Inwestycja Victorii Dom w krakowskich Mistrzejowicach jest realizowana zgodnie z harmonogramem. Stale powiększa się także grono nabywców mieszkań. Oddanie całości do użytku – tak jak zostało zaplanowane – nastąpi w II kwartale 2022 r.

Aktualnie w inwestycji wykonywany jest strop nad poziomem zero – zrealizowano już 30% prac. Do końca zbliża się budowa kanalizacji deszczowej. Na różnych etapach są prace nad kanalizacją sanitarną oraz instalacją ciepłowniczą i teletechniczną – mają być zakończone w ciągu najbliższych miesięcy. – Do tej pory wykorzystaliśmy na budowie ok. 6,4 tys. m3 betonu i ponad 360 ton stali zbrojeniowej. Podziemne prace budowlane zostały zakończone. Moment, w którym budynek „wychodzi z ziemi” i zaczyna piąć się w górę jest oczekiwany przez każdego inwestora. Teraz budowa staje się bardziej widoczna. Wszystko idzie zgodnie z harmonogramem – mówi Joanna Sosnowska, dyrektor działu technicznego Victorii Dom.

Budynek wznoszony jest w technologii tradycyjnej, żelbetowej i murowanej z naturalnych silikatów, które gwarantują dobrą izolacyjność akustyczną i kumulację ciepła oraz doskonale regulują wilgotność w mieszkaniach. We wszystkich projektach Victorii Dom korzystamy z materiałów wysokiej jakości. Tak jest też w przypadku osiedla Viva Piast. Wiemy, że mieszkania będą służyły ich nabywcom przez lata, dokładamy więc należytej staranności przy doborze materiałów budowlanych i wykończeniowych. Oddajemy mieszkania, które są estetyczne, ergonomiczne i rzetelnie wykonane – mówi Anna Krystecka, dyrektor marketingu Victoria Dom. Wykonawcą generalnym Viva Piast jest Unibep SA, jedno z największych przedsiębiorstw budowlanych w Polsce, znane w Krakowie z realizacji m.in. najnowocześniejszego akademika w kraju – LivinnX Kraków.

Osiedle Viva Piast, położone przy ul. Piasta Kołodzieja w krakowskich Mistrzejowicach to 9-kondygnacyjna inwestycja, w której zaprojektowano 140 mieszkań oraz 125 miejsc postojowych. Ceny mieszkań zaczynają się od 290 tys. zł. W ofercie dostępne są mieszkania: 1-pokojowe (30 m2), 2-pokojowe (od 32 m2), 3-pokojowe (od 48 m2) i 4-pokojowe (od 75 ms). Projekt jest odpowiedzią na potrzeby tych wszystkich, którzy poszukują funkcjonalnych rozwiązań mieszkaniowych, zapewniających komfort życia. Nawet małe metraże (32 m2) mają dwa oddzielne pomieszczenia. – W każdym segmencie zaprojektowano cichobieżną windę, przestronne klatki schodowe z wózkowniami oraz komórki lokatorskie. Mieszkania na wyższych kondygnacjach będą miały balkon, loggię lub duży taras, a mieszkania na parterze – ogródki. Dostępne będą punkty do ładowania samochodów elektrycznych oraz duża liczba miejsc do parkowania rowerów – mówi Sebastian Chwedeczko z krakowskiej Pracowni StandArt Architekci, projektanta inwestycji.

Victoria Dom to deweloper z 23-letnim doświadczeniem, którego filozofią jest maksymalne uproszczenie zakupu mieszkania. Pomaga w tym Dom Kredytowy Victoria. Victoria Dom oddała do użytku ponad 6,4 tys. mieszkań i domów. Obecnie w różnych fazach realizacji i przygotowania jest ponad 10 tys. mieszkań. Spółka, która prowadzi inwestycje przede wszystkim w Warszawie, w ubiegłym roku rozpoczęła również budowę osiedla Viva Piast w Krakowie. Od 5 lat deweloper jest obecny także na rynku niemieckim. Victoria Dom jest członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich, posiada certyfikat dewelopera poświadczający wiarygodność i fachowość usług. Więcej informacji na stronie: www.victoriadom.pl

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.

Informacje z dnia: 24 lutego

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

ZBP: Niekorzystne dla banków rozstrzygnięcia ws. kredytów frankowych oznaczałyby upadek części sektora bankowego. Banki nie byłyby w stanie finansować bieżących potrzeb gospodarki

Dziś Izba Cywilna Sądu Najwyższego w składzie siedmiu sędziów ma się zająć kwestią rozliczeń po ewentualnym unieważnieniu przez sąd umowy kredytu frankowego. Pytania w tym temacie wysłał do SN Rzecznik Finansowy. Z kolei w przyszłym tygodniu izba w pełnym składzie ma wydać uchwałę w sprawie sześciu pytań pierwszej prezes SN również dotyczących frankowiczów. Zarówno kredytobiorcy, jak i banki czekają na rozstrzygnięcie palącego problemu. Według Związku Banków Polskich, choć nie sposób przewidzieć, w którym kierunku ono pójdzie, to jeśli sądzić po wyroku TSUE, stanowisko SN powinno być wyważone i uwzględniać interesy obu stron. To z kolei może przyspieszyć zawieranie ugód.

Transport

Sztuczna inteligencja pomoże zapobiegać wypadkom kolejowym i zwiększy punktualność pociągów. Nad takimi rozwiązaniami pracują polscy inżynierowie

Do wprowadzenia całkowicie autonomicznych pociągów szykują się już zarówno koleje pasażerskie, jak i towarowe. W tej chwili pociągi bez maszynisty funkcjonują tylko na wyodrębnionych liniach, a systemy autonomicznego kierowania są wykorzystywane w metrze m.in. w Paryżu, Sydney czy Szanghaju. Rozwiązania te są rozwijane dzięki sztucznej inteligencji, która dziś wykorzystywana jest na świecie w kolejach dużych prędkości. Chociaż w Polsce są one dopiero na etapie planowania, technologie z zakresu SI są już rozwijane i wdrażane przez polskich przewoźników oraz inżynierów. Wśród korzyści inteligentnych rozwiązań są m.in. większe bezpieczeństwo i zapobieganie awariom, ograniczenie kosztów, większa punktualność pociągów i komfort podróżnych.

Prawo

W 2022 roku zmienią się zasady urlopu rodzicielskiego. Unijne przepisy wymuszą przebudowę Kodeksu pracy

Polska ma czas do sierpnia przyszłego roku, aby wdrożyć zapisy unijnej dyrektywy work–​life balance. Regulacja, która dotyczy równowagi między życiem zawodowym a prywatnym, wprowadzi ważne zmiany dla rodziców i wymusi przebudowę Kodeksu pracy. Jedną z najważniejszych będzie modyfikacja uprawnień ojców w zakresie korzystania z urlopów rodzicielskich. Ma ona pozwolić kobietom na łatwiejszy powrót do obowiązków zawodowych po urodzeniu dziecka. Wdrożenia unijnego prawa w Polsce będzie pilnować powołana w styczniu przez Fundację Share The Care Rada Programowa, w skład której wchodzą ekonomiści, prawnicy, psycholodzy i socjolodzy, politycy, przedstawiciele biznesu oraz organizacji pozarządowych.

Konsument

Dzieła sztuki ponownie dostępne dla publiczności. Zwiedzający tłumnie wracają do muzeów i galerii [DEPESZA]

Od 4 maja działają już takie instytucje kultury jak muzea i galerie sztuki. Teatry na odmrożenie muszą jeszcze poczekać do końca miesiąca. – Miesiące zamknięcia przekonały nas, że muzeum żyje i wypełnia swoją rolę, gdy odwiedza je publiczność. Bez niej jest tylko pięknym magazynem – mówi Jolanta Hercog z Muzeum Narodowego. Instytucja jest w pełni przygotowana na powrót zwiedzających. W najbliższych tygodniach otworzy dla nich trzy nowe wystawy czasowe, w tym m.in. malarstwa holenderskiego i flamandzkiego. To korporacyjna Kolekcja ERGO Hestii, która z okazji 30-lecia firmy po raz pierwszy zostanie pokazana szerokiej publiczności.