Przegląd mediów

marzec 2019

Latający odkurzacz to nie science fiction

2019-03-10  |  10:47
Przegląd mediów

W pełni zautomatyzowany latający odkurzacz (VacHumme) został stworzony przez studenta Toma Hardinga. Odkurzający dron działa dzięki funkcji mapowania przestrzeni, zaprojektowany został do latania w jednym pomieszczeniu. Latający odkurzacz jest w stanie wciągnąć kurz z każdej powierzchni, do której uda mu się dotrzeć.

Wynalazek Toma Hardinga podczas swojej pracy uczy się i zapamiętuje trasy jakie pokonał odkurzając dostępne powierzchnie. Jesteśmy potrzebni dopiero wtedy, kiedy należy opróżnić zbiornik z zebranymi zabrudzeniami oraz gdy poziom baterii osiągnie niski poziom wtedy musimy urządzenie naładować.

 

Potrzeba matką wynalazków

Jeden z tematów zaliczeniowych na Uniwersytecie w Brighton było zaprojektowanie produktu, który pomógłby w codziennych pracach osobom powyżej 30 roku życia, którzy mieszkają sami. Po zapoznaniu się z zadanym tematem młody wynalazca postanowił stworzyć produkt, który pomógł by zmniejszyć ilość pracy jaką musi wykonać jedna osoba, aby utrzymać porządek we własnym domu.

Młody wynalazca Tom Harding prezentujący swój wynalazek – latający odkurzacz VacHumme

Latający odkurzacz nie jest dostępny jeszcze w sprzedaży, Tom przygotowuje plan i poszukuje środków finansowych, dzięki którym uda mu się dostosować urządzenie do sprzedaży komercyjnej. Jak zaznacza sam wynalazca cel jest długoterminowy, ale najważniejsze to pozyskać pierwszych inwestorów, którzy będą zainteresowani rozwijać jego wynalazek.

Teraz latający odkurzacz a potem….

Jak sami widzicie brakuje naprawdę niewiele aby stworzyć urządzenie, które będzie pomocne w wykonywaniu takich czynności jak sprzątanie. Za kilka lat może się okazać, że branża sprzątająca zmieni się nie do poznania. Może w pełni nie uda się zastąpić czynnika ludzkiego w procesie czyszczenia, ale jesteśmy głęboko przekonani, że będą to dość kluczowe zmiany.

Aktualnie na całym świecie w każdej branży postępuje automatyzacja, więc dlaczego nie w branży czystości? Doskonale zdajemy sobie sprawę, że wielu właściciele firm sprzątających, zarządcy budynków czy osoby utrzymujące porządek we własnym domu są dość sceptycznie nastawieni do tego typu robotów. Postępu technologii nie zatrzymamy, dlatego należy śledzić i promować najnowsze rozwiązania technologiczne dla branży.


Więcej na www.branzaczystosci.pl - Największy Serwis Informacyjny Branży Czystości w Polsce

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.

Informacje z dnia: 10 marca

Patronaty medialne

Obsługa konferencji prasowych i innych wydarzeń

Agencja informacyjna Newseria realizując zleconą obsługę wydarzenia przygotowuje pełny zapis konferencji, a także realizuje wywiady z gośćmi i uczestnikami wydarzenia.

> Zobacz pełne informacje o naszej ofercie.

Handel

Prezes Allegro zapowiada duże zmiany w najbliższych miesiącach. Wśród nich odroczone płatności, wyszukiwanie wizualne i bilety na wydarzenia kulturalne

Blisko 60 proc. polskich internautów regularnie odwiedza Allegro i coraz częściej robi tam zakupy. Platforma chce zachęcić do kupowania online kolejne osoby, planuje więc na ten rok wiele zmian i usprawnień. Wśród najważniejszych jest włączenie do oferty biletów na wydarzenia kulturalne i wprowadzenie odroczonych płatności. Allegro cały czas pracuje także nad przyspieszeniem dostaw. Umożliwi klientom śledzenie przesyłki na smartfonie. Sprzedawcom zaoferuje za to możliwość analizy sprzedaży na tle konkurencji oraz nowe usługi finansowe, np. leasing.

Farmacja

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów. Na świecie pojawiają się nowe leki, ale w Polsce jest problem z ich refundacją

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość. Przykładowo, w leczeniu szpiczaka zarejestrowano w ostatnich latach aż sześć nowych cząsteczek. W Polsce problematyczna jest jednak refundacja nowych terapii, przez co lekarze i pacjenci nie mają do nich dostępu. 

Prawo

Nadchodzą trudne czasy dla towarzystw funduszy inwestycyjnych. Połowa z nich może zniknąć z polskiego rynku

Wyniki niektórych funduszy inwestycyjnych i związany z nimi kryzys zaufania oraz wejście w życie dyrektywy MiFID II spowodowały trudności na rynku TFI. Pogłębiają je również spowolnienie koniunktury w Europie i wojna handlowa między USA a Chinami. Duża część towarzystw funduszy inwestycyjnych, zwłaszcza tych mniejszych, nie przetrwa – przewiduje szef jednego z największych holdingów na świecie zarządzających funduszami inwestycyjnymi Franklin Templeton Investments w Polsce. Jego zdaniem w ciągu najbliższych 2–5 lat z rynku zniknie nawet połowa z 60 TFI.

Edukacja

6 maja licealiści rozpoczną zmagania maturalne. Rodzice mogą wesprzeć młodzież w przygotowaniach do egzaminu dojrzałości

Okres przygotowań do testów i egzaminów to czas, kiedy rodzice powinni zacząć budować relację z dzieckiem na temat poczucia jego własnej wartości, wiedzy, umiejętności, kompetencji – mówi Magdalena Szul-Fryda, wykładowca z Wyższej Szkole Bankowej w Opolu. Wsparcie jest szczególnie ważne podczas matury, czyli w symbolicznym momencie przechodzenia w dorosłość. Warto wspólnie przygotować plan B na wypadek niezdanych egzaminów, co według danych z ubiegłego roku zdarzyło się co piątemu uczniowi. Tymczasem wielu rodziców przenosi na dzieci swoje oczekiwania, nie potrafi z nimi rozmawiać, co dodatkowo stresuje maturzystów i ich demotywuje.