Przegląd mediów

marzec 2019

Latający odkurzacz to nie science fiction

2019-03-10  |  10:47
Przegląd mediów

W pełni zautomatyzowany latający odkurzacz (VacHumme) został stworzony przez studenta Toma Hardinga. Odkurzający dron działa dzięki funkcji mapowania przestrzeni, zaprojektowany został do latania w jednym pomieszczeniu. Latający odkurzacz jest w stanie wciągnąć kurz z każdej powierzchni, do której uda mu się dotrzeć.

Wynalazek Toma Hardinga podczas swojej pracy uczy się i zapamiętuje trasy jakie pokonał odkurzając dostępne powierzchnie. Jesteśmy potrzebni dopiero wtedy, kiedy należy opróżnić zbiornik z zebranymi zabrudzeniami oraz gdy poziom baterii osiągnie niski poziom wtedy musimy urządzenie naładować.

 

Potrzeba matką wynalazków

Jeden z tematów zaliczeniowych na Uniwersytecie w Brighton było zaprojektowanie produktu, który pomógłby w codziennych pracach osobom powyżej 30 roku życia, którzy mieszkają sami. Po zapoznaniu się z zadanym tematem młody wynalazca postanowił stworzyć produkt, który pomógł by zmniejszyć ilość pracy jaką musi wykonać jedna osoba, aby utrzymać porządek we własnym domu.

Młody wynalazca Tom Harding prezentujący swój wynalazek – latający odkurzacz VacHumme

Latający odkurzacz nie jest dostępny jeszcze w sprzedaży, Tom przygotowuje plan i poszukuje środków finansowych, dzięki którym uda mu się dostosować urządzenie do sprzedaży komercyjnej. Jak zaznacza sam wynalazca cel jest długoterminowy, ale najważniejsze to pozyskać pierwszych inwestorów, którzy będą zainteresowani rozwijać jego wynalazek.

Teraz latający odkurzacz a potem….

Jak sami widzicie brakuje naprawdę niewiele aby stworzyć urządzenie, które będzie pomocne w wykonywaniu takich czynności jak sprzątanie. Za kilka lat może się okazać, że branża sprzątająca zmieni się nie do poznania. Może w pełni nie uda się zastąpić czynnika ludzkiego w procesie czyszczenia, ale jesteśmy głęboko przekonani, że będą to dość kluczowe zmiany.

Aktualnie na całym świecie w każdej branży postępuje automatyzacja, więc dlaczego nie w branży czystości? Doskonale zdajemy sobie sprawę, że wielu właściciele firm sprzątających, zarządcy budynków czy osoby utrzymujące porządek we własnym domu są dość sceptycznie nastawieni do tego typu robotów. Postępu technologii nie zatrzymamy, dlatego należy śledzić i promować najnowsze rozwiązania technologiczne dla branży.


Więcej na www.branzaczystosci.pl - Największy Serwis Informacyjny Branży Czystości w Polsce

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.

Informacje z dnia: 10 marca

Ochrona środowiska

Minister rolnictwa: Mamy wielką suszę hydrologiczną. Od sierpnia uruchamiamy program nawodnień w rolnictwie wart 1 mld zł

Połączenie coraz częstszych okresów wysokich temperatur i niewielkich opadów powoduje, że susza dotyka kraj co roku. Bardzo złą sytuację ogólną pogarszają dodatkowo bezśnieżne zimy oraz suche jesienie. Już teraz susza dotknęła w Polsce osiem województw, w niektórych regionach plony mogą być nawet o kilkadziesiąt procent niższe. W sierpniu zostanie uruchomiony nowy program nawodnień w rolnictwie. Skorzystają na nim gminy najbardziej poszkodowane przez suszę w ostatnich latach – zapowiada Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa i rozwoju wsi.

Handel

Branża piwowarska w Polsce przechodzi rewolucję. Radykalnie zmieniły się upodobania konsumentów

W ubiegłym roku segment piw bezalkoholowych w Polsce zanotował 80-procentowy wzrost sprzedaży – była to najwyższa dynamika na całym europejskim rynku. W tym roku branża spodziewa się podobnego, być może nawet trzycyfrowego wzrostu. Piwa nisko- i bezalkoholowe to obecnie najbardziej perspektywiczny segment piwnego rynku. Rośnie on kosztem piw mocnych wysokoalkoholowych – ich spożycie oscyluje już wokół marginalnego poziomu. Polska branża piwowarska – która jest trzecim największym w Unii Europejskiej producentem – musi szybko reagować na radykalną zmianę upodobań konsumentów. Z drugiej strony – jest pod silną presją kosztową, wywołaną m.in. wzrostem cen surowców i kosztów pracy oraz zapowiedzią podwyżki akcyzy. 

Media i PR

Niektórzy nastoletni blogerzy i vlogerzy mogą liczyć na spore zarobki. Z aktywnością w sieci wiążą swoje plany na przyszłość

Nastoletni twórcy w internecie bardzo poważnie traktują swoją działalność, wkładając w nią dużo zaangażowania i przy okazji zdobywając przydatne kompetencje cyfrowe i społeczne. Przeważająca większość traktuje prowadzenie bloga czy vloga jako bezpośredni wstęp do przyszłej kariery zawodowej albo przynajmniej perspektywiczne hobby. Pozytywny feedback ze strony odbiorców daje twórcom duży impuls do samorozwoju, niezależność, możliwość zdobywania nieograniczonej wiedzy, a w wielu przypadkach także konkretnych pieniędzy – wynika z raportu NASK „Pozytywny internet i jego młodzi twórcy”.

Problemy społeczne

Polacy nie potrafią odpoczywać na wakacjach. Prawie 40 proc. nie odcina się od pracy podczas urlopu

36 proc. Polaków nie umie zapomnieć o pracy podczas wakacyjnego wyjazdu. Efekt jest taki, że po wakacjach wracamy jeszcze bardziej zmęczeni, niż byliśmy przed urlopem. Kluczowa jest tutaj czysta głowa oraz umiejętność zapomnienia, choć na chwilę, o pracy. Ważny jest relaks, robienie tego, co faktycznie sprawia nam przyjemność, oraz spędzanie czasu z bliskimi – doradza dr Karolina Oleksa-Marewska, psycholog z Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu. Część osób traktuje wypoczynek jako kolejny obowiązek i zapomina o własnych potrzebach, a w czasie urlopu nadal robi to, co uważa, że musi lub powinna robić. Tylko bez nakładania na siebie niepotrzebnej presji, urlop ma szansę spełnić swoją funkcję – przekonuje psycholog.

Media i PR

Prezes Radia Kolor: Wszystkie stacje prywatne są przeciwne cyfryzacji. Jednak to projekt nie do zatrzymania

– Cyfryzacja radiofonii w systemie DAB+ jest procesem nie do zatrzymania, mimo że większość dużych rozgłośni jest jej przeciwna – mówi Alina Strześniewska, prezes Radia Kolor. Dodaje, że w tej chwili są na próbnych emisjach we Wrocławiu i w Gdańsku, a już w przyszłym tygodniu będą składać wniosek na Warszawę. O planach dotyczących cyfryzacji szefowa Radia Kolor mówiła podczas odbywającej się w tym tygodniu gali rozdania nagród Grube Ryby 2019, połączonych z 26. urodzinami rozgłośni.