Przegląd mediów

kwiecień 2019

Mistrzostwa w myciu okien podczas „The Cleaning Show” w Londynie

2019-04-04  |  21:20
Przegląd mediów

Branżowe spotkanie „The Cleaning Show”, które odbyło się w Londynie w dniach 19-21 marca 2019 r., było również gospodarzem pierwszych w historii mistrzostw świata w myciu okien. Podczas zawodów można było spotkać zawodników z całego świata, co bardzo dobrze świadczy o zainteresowaniu i poziomie wydarzenia.

O co w tym wszystkim chodzi?

Zawodnicy zostali wyposażeni w odpowiedni sprzęt do czyszczenia okien oraz w blisko 8 litrów wody, następnie mieli za zadanie umyć trzy okna takie jak możemy spotkać każdym biurze. Głównym kryterium, jakim kierowali się sędziowie to czas, stosowano również kary czasowe na podstawie pozostawionych smug czy zacieków na czyszczonych powierzchniach.

Dystrybutorzy sprzedający sprzęt do czyszczenia okien oraz producenci środków czystości podkreślają, że takie konkursy są doskonałą okazją do przetestowania produktów przez najlepszych ludzi w swoim fachu. Dzięki temu między innymi będzie można zaprojektować i stworzyć sprzęt do czyszczenia okien z myślą o najlepszej ergonomii oraz wykonać taki produkt z najlepszych dostępnych materiałów. Konstrukcja i wydajność narzędzi do czyszczenia okien ma kluczowe znaczenie w codziennej pracy.

 

Zwycięzca może być tylko jeden

Zwycięzcą i mistrzem świata w myciu okien został Jeremiah Hickey z Kalifornii (USA). Amerykanin umył 3 okna w zaledwie 17,02 sekundy. Niestety nie udało się pobić rekordu Guinnessa – aktualny rekordzistą w myciu okien na czas jest Terry „Turbo” Burrows z Essex w Anglii z czasem zaledwie 9, 14 sekund. Główną nagrodą w konkursie było 1000 funtów, lecz oprócz wysokiej nagrody pieniężnej zyskano również prestiż oraz możliwość rywalizacji z najlepszymi na całym świecie.

Może w przyszłym roku uda się pobić rekord lub w podczas kolejnych mistrzostw Polacy zaznaczą swoją obecność. Kto wie, może taka konkurencja pojawi się w przy okazji Targów Profesjonalnych Rozwiązań Utrzymania Czystości, które zostały przeniesione na jesień 2020?


Więcej na www.branzaczystosci.pl - Największy Serwis Informacyjny Branży Czystości w Polsce

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.

Informacje z dnia: 4 kwietnia

Więcej ważnych informacji

Złote Spinacze 2021

Handel

Przez pandemię aż 42 proc. Polaków musiało ciąć wydatki. Jednak tylko 1/3 zamierza ograniczać konsumpcję także w przyszłości

Aż 42 proc. Polaków w trakcie pandemii COVID-19 musiało rezygnować albo ograniczyć część wydatków. Najczęściej dotyczyło to wyjazdu na wakacje, zakupu nowych ubrań, obuwia, kosmetyków czy sprzętu RTV/AGD. Ponad połowa badanych wskazała, że w czasie pandemii takie zakupy nie były im potrzebne, ale 31 proc. musiało wprowadzić oszczędności ze względu na obniżkę dochodów lub utratę pracy. Co ciekawe, co piąty Polak zdecydował się też na ograniczenie wydatków ze względu na wzrost świadomości ekologicznej. Przypadający w tym roku 29 lipca Dzień Długu Ekologicznego – obchodzony prawie miesiąc wcześniej niż w roku ubiegłym – pokazuje jednak, że poziom konsumpcji zaczyna już wracać do poziomu sprzed pandemii.

Ochrona środowiska

UE szuka sposobów na zwiększenie recyklingu tworzyw sztucznych. Jedną z najbardziej obiecujących technologii jest recykling chemiczny

Według Plastic Europe europejscy producenci tworzyw sztucznych inwestują już miliardy euro w recykling chemiczny, wskazywany jako jedna z kluczowych technologii w przechodzeniu na unijną gospodarkę obiegu zamkniętego. Pozwala ona przetworzyć na nowy surowiec odpady, które inaczej trafiłyby do spalenia lub na wysypisko. Dlatego – jak podaje Plastic Europe – europejscy producenci będą zwiększać nakłady na recykling chemiczny, które do 2030 roku mają sięgnąć już ok. 7,2 mld euro.

Farmacja

Ruszyła akcja bezpłatnych badań przeciw wirusowi HCV. Zakażonych nim może być nawet 150 tys. Polaków, z czego 86 proc. nie zdaje sobie z tego sprawy

Szacuje się, że w Polsce zakażonych wirusem HCV jest ok. 150 tys. osób, z których aż 86 proc. nie zdaje sobie z tego sprawy. Wirus ten jest odpowiedzialny za wirusowe zapalenie wątroby typu C i około 60 proc. przypadków raka wątroby, który w Polsce powoduje rokrocznie ok. 2 tys. zgonów. Z okazji przypadającego 28 lipca Światowego Dnia Wirusowego Zapalenia Wątroby lekarze przypominają, że HCV bardzo łatwo się zakazić. np. w wyniku zwykłego skaleczenia, podczas wizyty u manicurzystki, kosmetyczki czy nawet u dentysty. Dlatego specjaliści zachęcają do poddania się bezpłatnym badaniom w tym kierunku, które do końca tego roku – bez rejestracji i zbędnych formalności – można wykonywać w ponad 300 placówkach w całej Polsce.

Handel

W Polsce pojawia się coraz więcej bawełnianej odzieży z certyfikatem Sprawiedliwego Handlu. Ubiegły rok był pod tym względem rekordowy

Uprawą bawełny na świecie zajmuje się około 100 milionów rolników, z czego 90 proc. działa w ubogich krajach Afryki i Azji, takich jak Uganda, Indie czy Senegal. Muszą oni stawiać czoła konkurencji z zamożniejszych krajów, która jest w stanie zaniżać ceny. Dlatego Fairtrade organizuje ich w spółdzielnie, gwarantując cenę minimalną pozwalającą na utrzymanie, a także premię umożliwiającą rozwój.