Przegląd mediów

kwiecień 2021

Młoda Wawa już w sprzedaży

2021-04-19  |  12:12
Przegląd mediów

Grupa Victoria Dom rozpoczęła sprzedaż mieszkań w swojej nowej inwestycji Młoda Wawa. To kolejna propozycja dewelopera w coraz modniejszej, prawobrzeżnej części Warszawy. Pięciokondygnacyjny budynek, w którym zaprojektowano 151 mieszkań, deweloper planuje oddać do użytku w II kwartale 2023 r.

Młoda Wawa zlokalizowana w dzielnicy Rembertów jest nowocześnie zaprojektowanym trzybryłowym budynkiem o 5. kondygnacjach naziemnych, który powstanie przy ul. Młodnickiej, skąd w ok. 20 minut można dotrzeć do centrum stolicy. Przyszli mieszkańcy mogą wybierać spośród funkcjonalnych 151 mieszkań od 1 do 5 pokoi o metrażach od 26 m2 do 89 m2. Ceny dostępnych lokali zaczynają się już od 264 tys. zł. Każde z mieszkań ma ogródek lub balkon. W otoczeniu ogrodzonej inwestycji zaprojektowano strefy relaksu, plac zabaw, stojaki na rowery oraz lokale usługowe na parterze budynku. Przewidziano także 151 miejsc parkingowych. – Prawobrzeżna Warszawa to coraz chętniej wybierane, szczególnie przez młodych ludzi, miejsce osiedlania się w stolicy. Decyduje o tym kilka praktycznych czynników: rozsądna odległość od miejsca pracy i towarzyszące jej bezproblemowe oraz różnorodne skomunikowanie z lewobrzeżną częścią miasta, bardzo intensywny rozwój miejskiej infrastruktury, bogactwo terenów zielonych, a także atrakcyjne ceny lokali – mówi Anna Krystecka, dyrektor marketingu Grupy Victoria Dom.

Niedaleko centrum, ale w sąsiedztwie lasu

W najbliższej okolicy przyszli mieszkańcy Młodej Wawy do dyspozycji będą mieli przedszkole i szkoły (Zespół Szkół Nr 74 i Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st.), a studenci – możliwość studiów oraz kształcenia podyplomowego w Akademii Sztuki Wojennej lub w Szkole Wyższej Pedagogiki Specjalnej. Mocną stroną tej lokalizacji jest bliskość terenów rekreacyjnych oraz obiektów sportowych. Zieleń, głównie tereny leśne, stanowi aż 30 proc. powierzchni dzielnicy Rembertów. W pobliżu inwestycji znajdują się także ścieżki edukacyjne na terenach nazywanych Zielonymi Płucami Warszawy oraz Tężnia Solankowa Anin. To dodatkowe zalety dla miłośników aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu, także rodziców ze swoimi pociechami. Zaplecze handlowe, obok spożywczych sklepów sieciowych, to m.in. Leroy Merlin i Selgros. Atutem inwestycji jest również blisko położona stacja Szybkiej Kolei Miejskiej, gdzie zatrzymują się pociągi Kolei Mazowieckich.

Młoda Wawa przede wszystkim dla młodych

Według portalu Gethome.pl, Rembertów staje się coraz bardziej popularny. Niska zabudowa jednorodzinna i wielorodzinna, a także położenie wśród terenów leśnych – to niewątpliwe zalety tej części Warszawy. – Dlatego młode pary oraz rodziny właśnie w Rembertowie najchętniej kupują swoje pierwsze mieszkania – ocenia Anna Krystecka. – Cenią wybraną dzielnicę również za to, że znajduje się blisko centrum Warszawy, oraz daje im szansę odpoczynku od wielkomiejskiego zgiełku w warunkach nieskrępowanego kontaktu z przyrodą – dodaje.

Grupa Victoria Dom to Victoria Dom SA i spółki od niej zależne. Victoria Dom to deweloper z 23-letnim doświadczeniem, którego filozofią jest maksymalne uproszczenie zakupu mieszkania. Pomaga w tym Dom Kredytowy Victoria. Grupa VD oddała do użytku ponad 6,4 tys. mieszkań i domów. Obecnie w różnych fazach realizacji i przygotowania jest ponad 10 tys. lokali. Spółka, która prowadzi inwestycje przede wszystkim w Warszawie, w ubiegłym roku rozpoczęła również budowę osiedla Viva Piast w Krakowie. Od 5 lat jest obecna także na rynku niemieckim – w Berlinie, a od roku w Lipsku. Victoria Dom jest członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich, ma certyfikat dewelopera poświadczający wiarygodność i fachowość usług. Victoria Dom była wielokrotnie nagradzana, ostatnio została wyróżniona m.in. nagrodą Deweloper Roku „Gazety Finansowej”, Diamentem Forbesa, a Osiedle Ursus Factory uznane Inwestycją Roku 2020 w Warszawie przez użytkowników obido.pl

Więcej informacji na stronie: www.victoriadom.pl

 

 

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.

Informacje z dnia: 19 kwietnia

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Podkarpacka Dolina Lotnicza przygotowuje się do mocnego odbicia po kryzysie. Firmy notują wzrost zamówień i chcą wrócić do stanu zatrudnienia sprzed pandemii

W wyniku pandemii i zatrzymania globalnego ruchu lotniczego firmy z podkarpackiego klastra Dolina Lotnicza straciły około 35 proc. wartości sprzedaży, co pociągnęło za sobą zwolnienia w sumie 2 tys. pracowników. Rok 2021 ma być okresem wychodzenia z kryzysu, odzyskiwania pracowników i powrotu do normalnego funkcjonowania. – Prognozujemy 15-proc. wzrost w tym roku, a pod koniec przyszłego powinniśmy wracać do poziomów sprzed pandemii – przewiduje Marek Darecki, prezes zarządu Doliny Lotniczej. Po pandemii firmy branży lotniczej chcą być bardziej nowoczesne i korzystać z zalet pracy zdalnej.

Handel

Koronakryzys przekonał konsumentów do bardziej odpowiedzialnej konsumpcji. Na znaczeniu będzie zyskiwać gospodarka współdzielenia

Coraz więcej osób decyduje się na dostęp do dóbr i usług na życzenie zamiast posiadania ich na własność. Raport firmy Statista szacuje, że do 2025 roku rynek ekonomii współdzielenia będzie wart 335 mld dol. Jednym z kluczowych obszarów jej zastosowania jest transport, a w ostatnich latach współdzielona mobilność to jeden z najszybciej rosnących trendów zarówno w Polsce, jak i całej Europie. Jarosław Wojtas, ekspert Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu, ocenia, że pandemia COVID-19 tylko chwilowo zachwiała rynkiem współdzielonych usług, a koronakryzys dodatkowo przekonał konsumentów do bardziej odpowiedzialnych, zrównoważonych decyzji. Dlatego sharing economy po pandemii powinna dalej zyskiwać na znaczeniu.

Prawo

Rząd pracuje nad nową polityką migracyjną, ale bez konsultacji z przedstawicielami imigrantów. Potrzebnych jest szereg ułatwień, nie tylko administracyjnych

Eksperci są zgodni, że Polska potrzebuje imigrantów zarobkowych. Jednak musi im zapewnić takie warunki prawne i urzędowe, by ułatwić im zarówno wjazd, pobyt, jak i funkcjonowanie na rynku pracy, a także dostęp do usług zdrowotnych czy informacji i pomocy w rodzimym języku. Przedstawiciele migrantów apelują o spójną politykę państwa w tym zakresie i ubolewają, że prace nad polityką migracyjną Polski, które od roku trwają w rządzie, nie są konsultowane ani z organizacjami pozarządowymi reprezentującymi cudzoziemców, ani z pracodawcami.

Zdrowie

Psy i koty nie zagrażają człowiekowi w związku z COVID-19. Jednak szczepienia zwierząt powinny być priorytetem dla UE po zakończeniu pandemii

W Unii Europejskiej rośnie świadomość dotycząca znaczenia regularnych szczepień zwierząt. Taką konieczność uznaje 69 proc. badanych w ośmiu krajach członkowskich – wynika z raportu AnimalhealthEurope. Ma to szczególne znaczenie w przypadku chorób takich jak COVID-19, która dotyka także zwierząt. Nie odnotowano dotąd przypadku przeniesienia choroby ze zwierzaka domowego na człowieka, ale odkryto, że norki mogą przenosić koronawirusa zarówno między sobą, jak i na ludzi. To stwarza także ryzyko kolejnych mutacji wirusa. – Dlatego zależy nam na szybkim wyszczepieniu całej populacji wrażliwych osobników, czy to zwierząt, czy to ludzi – mówi Artur Zalewski, lekarz weterynarii, dyrektor biura zarządu Polskiego Stowarzyszenia Producentów i Importerów Leków Weterynaryjnych POLPROWET.