Przegląd mediów

listopad 2019

Ogłoszenie laureatów Ogólnopolskiego Programu Budowlanego 2019!

2019-11-20  |  12:22
Przegląd mediów

Program 10. Jubileuszowej Edycji Ogólnopolskiego Programu Budowlanego został rozstrzygnięty. Zwycięzców poznaliśmy podczas Targów Mieszkaniowych Nowy DOM, Nowe MIESZKANIE, 17 listopada na PGE Narodowym. Wśród nich najlepsze firmy budowlane, deweloperzy, inwestycje i produkty w 2019 roku! Organizatorem programu jest Certyfikacja Krajowa.

Program ma na celu wyłonienie oraz intensywną promocję najlepszych deweloperów, inwestycji mieszkaniowych i komercyjnych, firm budowlanych, producentów i dystrybutorów materiałów budowlano-wykończeniowych oraz produktów – począwszy od spoiw i chemii budowlanej, poprzez stolarkę drzwiową i okienną, skończywszy na elementach wyposażenia i dekoracji wnętrz.

Firmy biorące udział w Ogólnopolskim Programie Budowlanym z roku na rok prezentują coraz wyższy poziom. Rośnie konkurencja, zarówno pośród kandydatur rozpatrywanych przez Organizatora, jak i na rynku budowlanym. Konkurs miał za zadanie wyłonić najlepszych w Polsce deweloperów i przedsiębiorstwa budowlane oraz wyróżnić firmy oferujące wysokiej jakości produkty i usługi skierowane do branży budowlano-wykończeniowej.

 

Poznaliśmy laureatów w kilku kategoriach: Deweloper Roku, Inwestycja Roku, Firma Budowlana Roku, Firma Roku oraz Produkt Roku.

Statuetki wręczył Marcin Andrzejewski Dyrektor Programowy Certyfikacji Krajowej.

Tytuł Deweloper Roku 2019 przyznano firmom:

BKC-INVEST BARTOSZ CICHOREK.
MODERNA HOLDING SP. Z O.O.
MOTA-ENGIL REAL ESTATE MAGNAMENT SP. Z O.O.
SMP INVEST Sp. z o.o.  Sp. K.
BIG CITY DEVELOPMENT Sp. z o.o. INVESTMENT SK
Yuniversal Development spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
BARTLA DEVELOPMENT
Buszrem Spółka Akcyjna
GREEN HOUSE VEVELPOMENT S.A.

Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego DACH BUD Sp. z o.o.

 

 

Inwestycje Budowlane Roku 2019:


Zielony Imielin – Warszawa
Osiedle Sens – Bydgoszcz   – Budlex Sp. z o.o.

WILLA ZBYTKI   Warszawa – 4 BUILDING SP. Z O.O. SP.K.

OLIWSKI PARK APARTAMENT Gdańsk – MODERNA HOLDING SP. Z O.O.

BLIŻEJ GWIAZD NA MEHOFFERA Warszawa – INREST GROUP SP. Z O.O. SPÓŁKA KOMANDYTOWA


YANA – Warszawa
ILUMINO
AUORE – Warszawa – MOTA-EMGIL REAL ESTATE MAGNAMENT SP. Z O.O.

BIAŁOSTOCKA 59   Warszawa – SMP INVEST Sp. z o.o.  Sp. K.

Rezydencja pod Świerkami   Warszawa Wesoła, Stara Miłosna – GPK Invest Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k.

APARTAMENTY PRZY WORONICZA  Warszawa – Yuniversal Development spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

WARSZAWSKA 96  Lublin – BIG CITY DEVELOPMENT Sp. z o.o. INVESTMENT SK

Bulwary Park” – APK DEVELOPER SP. Z O.O. SP. KOM.

LOKUM VENA – LOKUM DEWELOPER


Osiedle Harmonia – BARTLA DEVELOPMENT

Sobola Biel – Sobola Biel I Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k.
 

Firma Budowlana Roku 2019:

POLARGOS SP. Z O.O.
TRASKO-INWEST Sp. z o.o.
Konsorcjum Projektowo – Wykonawcze „Ekobudowa” Sp. z o.o.

Firma Roku 2019: 

KONTRAKTOR PAWEŁ ROMANOWSKI  TARAS FACTORY  
CZECHBUD-BIS ZAKŁAD OGÓLNOBUDOWLANY KRZYSZTOF ORSZULSKI


Produkt Roku 2019:

KONTRAKTOR PAWEŁ ROMANOWSKI TARAS FACTORY   – PERGOLA
Wełna Mineralna TECHNONICOL – TECHNONICOL Sp. z o.o.

Centralne Biuro Certyfikacji Krajowej to instytucja wspierająca przedsiębiorców od wielu lat. To miejsce stworzone z myślą zrzeszenia, wspomagania oraz promocji selektywnie wybranych firm, oferujących najwyższej jakości produkty i usługi w Polsce.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.

Informacje z dnia: 20 listopada

Medium

Więcej ważnych informacji

Komunikat

Ważne informacje dla dziennikarzy radiowych

Dziennikarze radiowi mają możliwość pobierania oryginalnego klipu dźwiękowego oraz  z lektorem w przypadku materiałów, w których ekspertami są obcokrajowcy.

Zapraszamy do kontaktu media|newseria.pl?subject=Kontakt%20dla%20medi%C3%B3w| style="background-color: rgb(255, 255, 255);"|media|newseria.pl 

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

System gospodarki odpadami w gminach wymaga poprawy. Potrzeba więcej pieniędzy i nowoczesnych instalacji

Koszty gospodarowania odpadami w gminach rosną, stanowiąc coraz większe obciążenie dla ich budżetów. Samorządy mają też problem z zagospodarowaniem dużych ilości odpadów komunalnych, których nie da się poddać recyklingowi i nie można składować. W Rzeszowie takie odpady trafiają do należącej do PGE Energia Ciepła instalacji, która w procesie termicznego przetwarzania odzyskuje z nich energię i ciepło. Korzystają z nich mieszkańcy i jednostki samorządu. Eksperci podkreślają, że w całym systemie gospodarki odpadami w Polsce potrzebnych jest więcej takich instalacji, żeby rozwiązać problem zalewu śmieci, z którym borykają się gminy.

Prawo

Blisko połowa pracowników padła ofiarą mobbingu. Tylko co czwarta firma stara się temu przeciwdziałać

Ponad 60 proc. Polaków doświadczyło nieodpowiedniego traktowania przez przełożonego, a blisko połowa padła ofiarą przemocy słownej. 46 proc. deklaruje, że było mobbingowanych w miejscy pracy – wynika z raportu „Bezpieczeństwo pracy w Polsce”. Zagrożenia psychospołeczne, w tym również mobbing, mają negatywny wpływ na pracowników i ich efektywność. Wiąże się z nimi co trzecia nieobecność w pracy. Mają one także przełożenie na całą firmę, a jedynie 26 proc. pracowników podkreśla, że ich organizacja podejmuje działania na rzecz przeciwdziałania mobbingowi.

CES Las Vegas 2020

Farmacja

W Europie dostępny jest nowy lek wydłużający życie pacjentów z rzadką i ciężką chorobą płuc. W Polsce nadal czeka na refundację

Tętnicze nadciśnienie płucne to rzadka choroba, która atakuje głównie ludzi młodych. Rocznie rozpoznaje się ją u około 120 osób, w Polsce cierpi na nią szacunkowo ok. tysiąca pacjentów. Nieleczone TNP prowadzi do szybkiej śmierci w ciągu 2–3 lat, dlatego bardzo ważne jest szybkie rozpoznanie i właściwa terapia. Stosowanie refundowanych leków, które są podawane dożylnie lub pozajelitowo, nie jest dla pacjentów komfortowe. W Europie został już jednak zarejestrowany nowy lek podawany doustnie, w tabletkach, który pozwala wydłużyć życie chorych i umożliwia im powrót do normalnej aktywności zawodowej. W Polsce wciąż jednak czeka na refundację.

Transport

Liczba chętnych do zdawania na prawo jazdy najniższa od lat. Ludzie coraz chętniej przesiadają się do komunikacji zbiorowej

Spada liczba chętnych do zdawania egzaminów na prawo jazdy. Jeśli utrzyma się dotychczasowa dynamika, ten rok zamknie się liczbą około 360–370 tys. wydanych uprawnień do kierowania pojazdami, podczas gdy w ubiegłym roku było ich prawie 418 tys. Będzie to pierwszy tak duży spadek od lat. Trend jest w dużej mierze efektem urbanizacji, wzrostu popularności komunikacji zbiorowej i nowoczesnych form komunikacji, opartych na sharing economy, takich jak współdzielone samochody, rowery czy hulajnogi na minuty.​ Spadek liczby kursantów to jednak problem dla WORD-ów i szkół jazdy, bo oznacza mniejsze wpływy i konieczność ograniczania kosztów działalności.