Przegląd mediów

Podłoga skrojona na miarę

2020-05-25  |  13:47
Przegląd mediów

 

Make to Order (MTO) – tym określeniem oznacza się produkty tworzone na indywidualne zamówienie. W przeciwieństwie do produkcji Make to Stock (MTS), w której wyroby powstają na zapas, ideą stojącą za produktami MTO jest indywidualność, wyjątkowość i niepowtarzalność. Ich produkcja rozpoczyna się w momencie złożenia zamówienia, a inwestor do efektu finalnego ma całkowitą kontrolę nas produktem. Dzięki temu każdy może stworzyć wyrób na miarę własnych potrzeb i upodobań.

 

Przykładem marki, która od lat funkcjonuje w ramach idei MTO jest Chapel Parket. Dębowe podłogi sygnowane tym brandem powstają od podstaw – inwestor już na początku decyduje o wszystkich cechach, począwszy od rodzaju użytego materiału (lity/warstwowy), elementu (klepki/deski/kasetony) przez kolor, selekcję drewna, kolekcję, na mikrofazie i sposobie wykończenia skończywszy. Jednym słowem – podłoga, niczym garnitur u krawca, skrojona na miarę.

 

Atutem takiego rozwiązania jest nie tylko poczucie kontroli nad produktem, ale również świadomość posiadania wyrobu unikalnego. Liczba możliwości jest imponująca, a granicą własna wyobraźnia.

 

Jak to wygląda w praktyce w przypadku Chapel Parket? Marka stała się synonimem stylizowanych podłóg, które choć powstają z zupełnie nowego surowca, dzięki specyficznym metodom obróbki przywodzą na myśl wiekowe drewno. Marka słynie również z realizacji nietypowych zamówień takich jak: wielobarwne podłogi (inwestor może zamówić deski w kilku kolorach), klepki w ponadstandardowych rozmiarach, indywidualne wzory kasetonów (Muzeum Czartoryskich w Krakowie) czy dębowy podjazd dla wózków osób niepełnosprawnych. Zamówienia spoza regularnego cennika są czasochłonne i wymagają więcej pracy, jednak efekty są imponujące i mówią same za siebie.

 

Możliwości marki Chapel Parket: ponad 50 kolorów, 4 selekcje drewna, deski w szerokości od 85 mm do 385 mm, 3 rodzaje klepek i 10 wzorów kasetonów, 6 sposobów wykończenia drewna. Łącznie pozwala to stworzyć ponad 60 tysięcy różnorodnych produktów.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.

Informacje z dnia: 25 maja

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Firma

Wydatki państwowych spółek kluczowe dla wychodzenia z recesji. Pomogą napędzić inwestycje sektora prywatnego

Spółki Skarbu Państwa mogą przyczynić się do szybszego wychodzenia Polski z recesji. Ich plany inwestycyjne są bowiem długoterminowe i bardziej odporne na wahania koniunktury niż sektora prywatnego. Tylko w ubiegłym roku państwowe spółki notowane na GPW przeznaczyły 37 mld zł na inwestycje. Utrzymanie przez nie wysokich nakładów może napędzić także inwestycje firm prywatnych, które w niepewnych czasach związanych z rozwojem pandemii bardzo ostrożnie planują kolejne kroki.

Finanse

Co czwarta faktura wystawiona przez małe i średnie firmy opłacana jest po terminie. Co dwudziesta nie jest regulowana w ogóle

Mikrofirmy, a także małe i średnie przedsiębiorstwa mają problem z odzyskiwaniem należności od kontrahentów. 26 proc. faktur jest płaconych po terminie, a 6 proc. należności w ogóle nie udaje się odzyskać. Przedsiębiorcom brakuje wiedzy i umiejętności windykacyjnych, obawiają się także utraty klienta, jeśli rozpoczną starania o odzyskanie należności. Rozwiązaniem może być zlecenie windykacji firmie zewnętrznej, obecnie możliwe również poprzez platformę internetową.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Bankowość

Kredyty ratalne m.in. na zakup sprzętu RTV, AGD i mebli coraz popularniejsze. W sierpniu banki udzieliły ich o 10 proc. więcej niż przed rokiem

Sierpniowe statystyki Biura Informacji Kredytowej pokazały spadki sprzedaży kredytów gotówkowych, mieszkaniowych oraz udzielanych w ramach limitu na karcie kredytowej. Wyraźny wzrost odnotowały za to kredyty ratalne. – W porównaniu z danymi z ubiegłego roku w sierpniu zaobserwowaliśmy niemal 10-proc. wzrost udzielonych kredytów ratalnych, a wartościowo był to niemal 15-proc. wzrost – precyzuje Sławomir Grzybek z Biura Informacji Kredytowej. Od początku roku do końca sierpnia liczba udzielanych kredytów ratalnych była większa o 0,7 proc. w ujęciu rocznym.

Problemy społeczne

Wsparcie w opiece domowej nad osobami przewlekle chorymi może ograniczyć ich pobyt w szpitalu. Bezpłatny program we Wrocławiu cieszy się ogromnym zainteresowaniem

Program opieki domowej – uruchomiony przez Urząd Miasta we Wrocławiu – to pomoc dla pacjentów nieuleczalnie i przewlekle chorych oraz ich opiekunów. Jego głównym elementem jest edukacja dotycząca kwestii pielęgnacji, rehabilitacji, diety oraz niwelowania skutków zmęczenia fizycznego i psychicznego. W efekcie ma ograniczyć czas spędzony w szpitalu przez chorego. To szczególnie istotne w trakcie pandemii i zwiększonego ryzyka zakażenia koronawirusem, który dla osób przewlekle chorych jest szczególnie groźny.