Przegląd mediów

lipiec 2021

Przystanek Tarchomin – trzeci etap inwestycji Victorii Dom już w sprzedaży

2021-07-16  |  14:15
Przegląd mediów

Przystanek Tarchomin – trzeci etap realizowanej przez Victorię Dom inwestycji  powstającej przy ul. Winorośli na warszawskim Tarchominie to aż 103 lokale o metrażach od 26 do 88 m2  zlokalizowane w 9-kondygnacyjnym budynku. Mieszkanie kupimy tu już od 263 tys. zł.

Tarchomin to dzielnica od lat ciesząca się ogromną popularnością wśród kupujących mieszkania w Warszawie. Jeszcze kilka lat temu uważana za noclegownię stolicy, dziś, za sprawą coraz bogatszej infrastruktury, uchodzi za samowystarczalne „miasteczko w mieście”. To tu swojego miejsca na ziemi szukają młodzi ludzie, dla których ważna jest odpowiednia korelacja jakości do ceny, dobra lokalizacja pozwalająca na realizację pasji i korzystne połączenie komunikacyjne z innymi częściami miasta. To wszystko gwarantuje kolejny etap osiedla Przystanek Tarchomin.

Dlaczego warto zamieszkać na Tarchominie?

Dziś to z pewnością dzielnica młodych – z myślą o nich powstają kolejne osiedla, rozwija się komunikacja miejska, zaplecze edukacyjne, kulturalne i handlowe. Mieszkańcy doceniają bliskość Galerii Północnej czy Galerii Młociny, dobry dojazd (m.in. realizowany jest III etap budowy linii tramwajowej na Tarchomin), możliwość szybkiego dotarcia do stacji Metra Młociny. Rodziny z dziećmi mogą liczyć na coraz bogatszą ofertę edukacyjną z przedszkolami i szkołami, tych zaś, którzy cenią możliwość zrelaksowania się po pracy, zainteresuje wielość terenów zielonych. To wszystko atuty tej lokalizacji wpływające na komfort codziennego życia. To także powody, dla których deweloperzy właśnie tutaj planują swoje kolejne inwestycje. – Doceniamy Tarchomin i budujemy tu, bo tę lokalizację cenią nasi klienci – mówi Ewa Rathe-Głowacka z Victorii Dom. – Osiedle Przystanek Tarchomin to nie pierwsza nasza inwestycja na Tarchominie, wiemy więc, jak prężnie rozwija się ta część Warszawy i jakie są jej rzeczywiste potrzeby. Jeszcze kilka lat temu największym problemem szybko zmieniającego się Tarchomina była komunikacja. Dziś sytuacja diametralnie się zmieniła i np. osiedle Przystanek Tarchomin ma dogodne połączenia komunikacyjne z innymi częściami miasta, a niebawem będzie ono jeszcze lepsze za sprawą powstającej pętli tramwajowej Winnica – dodaje Ewa Rathe-Głowacka.

Przystanek Tarchomin – zielona enklawa na mapie miasta

W skład inwestycji wchodzą mieszkania: 1-,2-,3- i 4-pokojowe o metrażach 26 do 88 m2. Każde ma balkon lub taras. Budynek stanowi kontynuację młodego, bezpiecznego osiedla, którego największą zaletą jest bliskość terenów zielonych, w tym Parku Leśnego. – Wiemy, jak bardzo pandemia zmieniła podejście Polaków do mieszkań, jak bardzo potrzebna im jest gwarancja, że nic nie ograniczy ich kontaktu z przyrodą, możliwości korzystania z jej dobrodziejstw. Dlatego, po pierwsze, wybieramy lokalizacje, które umożliwiają im obcowanie z naturą, uprawianie sportów na zewnątrz, po drugie gwarantujemy balkony lub ogródki, które mogą stanowić dla mieszkańców ich osobisty kawałek zieleni – mówi E. Rathe-Głowacka.

Lokalizacja sprzyja aktywnym formom spędzania czasu na świeżym powietrzu dzięki licznym ścieżkom rowerowym, czy trasom biegowym. To doskonałe miejsce dla tych, którzy poszukują łagodnego mikroklimatu w wielkim, dynamicznie rozwijającym się mieście.

Doskonała lokalizacja dla młodych 

W pobliżu osiedla Przystanek Tarchomin znajdują się placówki edukacyjne – do 2022 r. ma tu powstać kilka nowych szkół podstawowych, co z pewnością docenią rodziny z dziećmi. Bogate zaplecze handlowo-usługowe, w tym Galeria Północna oraz Galeria Młociny sprawiają, że nie tylko codzienne sprawunki, ale i większe zakupy nie stanowią tu trudności. Lokalne władze i deweloperzy dbają też o potrzeby najmłodszych – dużo tu placów zabaw, boisk, miejsc do uprawiania sportów. To także doskonała lokalizacja dla studentów – mieszkania wciąż, w porównaniu z innymi dzielnicami Warszawy, nie są drogie, także jeśli chodzi o wynajem, a możliwość szybkiego dotarcia na uczelnie jest niezwykle istotna. – Dlatego Przystanek Tarchomin to także doskonały pomysł na ulokowanie wolnych środków – podkreśla Ewa Rathe-Głowacka. – Za mieszkanie 2-pokojowe zapłacimy tu od 323 tys. zł, miejsce postojowe to koszt 31 tys. zł. To bardzo atrakcyjne warunki, które pozwalają myśleć o szybkim zwrocie z inwestycji – dodaje Ewa Rathe-Głowacka.

Planowany czas oddania 3 etapu to 2 kwartał 2023r.

 

Victoria Dom to deweloper z 23-letnim doświadczeniem, którego filozofią jest maksymalne uproszczenie zakupu mieszkania. Pomaga w tym Dom Kredytowy Victoria. Victoria Dom oddała do użytku ponad 6,4 tys. mieszkań i domów. Obecnie w różnych fazach realizacji i przygotowania jest ponad 12 tys. mieszkań. Spółka, która prowadzi inwestycje przede wszystkim w Warszawie, w ubiegłym roku rozpoczęła również budowę osiedla Viva Piast w Krakowie. Od 5 lat deweloper jest obecny także na rynku niemieckim – w Berlinie, a od roku w Lipsku.

Victoria Dom jest członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich, posiada certyfikat dewelopera poświadczający wiarygodność i fachowość usług. Victoria Dom była wielokrotnie nagradzana.  Ostatnio została wyróżniona m.in. nagrodą Deweloper Roku „Gazety Finansowej”, Diamentem Forbesa, a Osiedle Ursus Factory uznane przez użytkowników obido.pl za Inwestycję Roku 2020 w Warszawie. Więcej informacji na stronie: www.victoriadom.pl

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.

Informacje z dnia: 16 lipca

Więcej ważnych informacji

Złote Spinacze 2021

Finanse

Wdrożenie systemu teleopieki w Polsce wymagałoby przeszkolenia nowej grupy zawodowej zajmującej się telemedycyną. W tej chwili brakuje takich pracowników

Projekt Polskiego Ładu przewiduje dofinansowanie opasek bezpieczeństwa dla seniorów, które miałyby zapewnić im stały kontakt z lekarzem i zdalną opiekę medyczną. Nie wiadomo jednak, jak ten system ma funkcjonować w praktyce. W Polsce telemedycyna dopiero raczkuje, a oprócz wyspecjalizowanych programów i urządzeń, które nie będą zbyt skomplikowane w codziennej obsłudze, niezbędny jest wykwalifikowany personel. – Wymaga to w zasadzie stworzenia zupełnie nowej grupy zawodowej. Dużym wyzwaniem będzie także przygotowanie personelu pielęgniarskiego do pracy z systemami teleopieki – mówi Jacek Gleba, prezes MDT Medical.

 

Konsument

Od pięciu lat rośnie liczba osób głodujących lub zagrożonych głodem. Pandemia przyspieszyła ten proces

Ponad 40 milionów ludzi na świecie znajduje się na skraju głodu, a więcej niż pół miliona już głoduje, przy czym koronawirus spowodował wyraźny przyrost osób zagrożonych głodem. Główną przyczyną są zmiany klimatu i spowodowane nimi kataklizmy, a także konflikty zbrojne. W efekcie po pandemii wirusowej światu może grozić pandemia głodu. Bez natychmiastowej pomocy organizacji humanitarnych, które zapewnią najbiedniejszym obszarom, głównie w Afryce, dostęp do żywności, nieuchronna stanie się kolejna fala imigracji.

Motoryzacja

Rekordowa sprzedaż ciągników rolniczych w Polsce. Mimo że ich ceny rosną

Kryzys spowodowany przez pandemię COVID-19 nie wpłynął negatywnie na rynek maszyn rolniczych. Ciągniki rolnicze osiągają rekordy sprzedaży. – W Polsce są coraz większe gospodarstwa, co za tym idzie rolnicy potrzebują mocniejszych ciągników, ale również wymieniają park maszynowy, żeby móc szybciej i sprawniej obsługiwać swoje pola – mówi Tomasz Rybak, ekspert z firmy Martin & Jacob.

Problemy społeczne

Polacy wypoczywają z telefonem w ręku. Co czwarta osoba odczuwa presję odpowiadania na służbowe maile i telefony podczas urlopu

Przynajmniej dwutygodniowy urlop jest jednym z najlepszych sposobów zwiększania satysfakcji i efektywności pracowników. Tymczasem w Polsce – jak wynika z najnowszego badania Hays – 39 proc. specjalistów i menedżerów nie pamięta, kiedy ostatnio tyle wypoczywało, a co trzeci pozostaje online nawet w trakcie wakacji. Badania Tax Care pokazały z kolei, że aż 46 proc. menedżerów na urlopie wciąż wykonuje swoje obowiązki i zarządza zespołami. Randstad wskazuje natomiast, że 27 proc. Polaków odczuwa presję, aby podczas urlopu odpowiadać na służbowe maile i telefony. Warto je jednak wyłączyć, bo nieefektywny wypoczynek może mieć poważniejsze konsekwencje: od problemów z pamięcią i koncentracją po wypalenie zawodowe.