Przegląd mediów

lipiec 2014

Rejestr firm działających na rynku pośrednictwa finansowego

2014-07-24  |  11:40

21 lipca br. został wydany przez serwis FranczyzaBanku.pl katalog, który jest swoistym rejestrem firm, integrującym trzy sektory: bankowy, pośrednictwa finansowego i pożyczkowy. Partnerem wydania jest Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce.

To pierwsze tego typu przedsięwzięcie, które ma na celu integrację wszystkich graczy obecnych na rynku consumer finance. Z jednej strony, dostawców produktów i usług finansowych, z drugiej- podmioty zajmujące się ich sprzedażą.

- Zaprosiliśmy do współpracy kilkadziesiąt podmiotów finansowych. W wyniku kooperacji stworzyliśmy wartościowy katalog, który jest zarazem potwierdzeniem, iż jesteśmy ważnym graczem na rynku consumer finance. Jestem przekonany, że katalog firm będzie skutecznym narzędziem komunikacji z rynkiem - podkreśla Maciej Makowski, właściciel serwisu FranczyzaBanku.pl

Zdajemy sobie sprawę, że rynek consumer finance stale się rozwija, w związku z tym w katalogu firm pojawiają się nowe Instytucje Finansowe. Cenimy sobie trwałe relacje z Użytkownikami, ponieważ wiemy jak ważny jest dostęp do cennych kontaktów biznesowych, a co ważniejsze do aktualnych danych. Dlatego też, wdrożyliśmy w ramach usługi bezpłatną opcję aktualizacji, która gwarantuje stały dostęp do najnowszych informacji – dodaje Maciej Makowski.

Osoby, który zakupiły starsze wydania nie muszą się martwić, że informacje w nich zawarte będą przestarzałe. W przypadku dodania do katalogu nowego wpisu lub zmiany istniejących wpisów, każdorazowo jest wysyłane najnowsze wydanie do osób, które zakupiły poprzednie wersje z aktualizacją.

 

Pobierz katalog firm [PDF]

 

Źródło: serwis FranczyzaBanku.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.

Informacje z dnia: 24 lipca

Medium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Aktualne oferty pracy

Specjalista ds. sprzedaży

Aktualnie poszukujemy kandydatów i kandydatek na stanowisko: Specjalista ds. sprzedaży. Ze szczegółami oferty można zapoznać się na tej podstronie.

Konsument

Ruch w serwisach samochodowych może być większy. By uniknąć kolejek, na wymianę opon można umówić się online

W tym roku warsztaty spodziewają się zwiększonego ruchu ze względu na to, że wiele osób przesiadło się do własnego auta w związku z ryzykiem zakażenia. Dlatego też serwisy samochodowe apelują, by nie zwlekać z wymianą do pierwszych przymrozków lub śniegów, a na wizytę umówić się online lub telefonicznie, by uniknąć kolejek. W Polsce większość kierowców opowiada się za wprowadzeniem obowiązkowej wymiany opon na letnie i zimowe – wynika z badań przytaczanych przez Polski Związek Przemysłu Oponiarskiego. Mimo to w praktyce wielu z nich zapomina lub bagatelizuje sezonową wymianę opon.

Handel

Pandemia zmusiła 1/3 Polaków do sięgnięcia po oszczędności. Prawie co piąty nie miał odłożonej poduszki finansowej

W tej chwili ok. 50 proc. Polaków ma oszczędności, które uznają za wystarczające i które zapewniają im poczucie bezpieczeństwa. Jednak tylko 14 proc. deklaruje, że odkłada teraz więcej niż przed pandemią. Prawie 1/3 badanych podkreśla, że stać ich na oszczędzanie jedynie mniejszych kwot. Trudniejsza sytuacja zmusiła prawie co trzeciego do sięgnięcia po zaskórniaki, aby móc zapewnić sobie bieżące utrzymanie i pokryć wszystkie wydatki – wynika z cyklicznego badania „Barometr Providenta” przeprowadzonego z okazji przypadającego na 31 października Światowego Dnia Oszczędzania.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Polityka

Rząd proponuje tarczę branżową dla najbardziej poszkodowanych sektorów. Pomoc w listopadzie będzie kosztować ponad 1,8 mld zł

Mocny wzrost liczby zakażeń rodzi obawy o konieczność wprowadzania kolejnych restrykcji. To wiąże się z ograniczaniem działalności firm, a co za tym idzie, również ich problemami finansowymi, które ponownie będą oznaczać konieczność uruchomienia publicznego wsparcia. We wtorek rząd zapowiedział tarczę branżową, czyli zestaw zwolnień i świadczeń, które w listopadzie będą przysługiwać firmom z najbardziej poszkodowanych branż. Według Jana Zygmuntowskiego, ekonomisty z Polskiej Sieci Ekonomii, dla ratowania miejsc pracy rząd nie powinien wahać się przed powiększaniem długu. – Nadwyżki budżetowe można budować, ale w środku boomu – mówi ekspert.

 

Edukacja

Nieumiejętne przeniesienie szkoleń do online’u może obniżyć ich jakość. Nowe narzędzia i funkcjonalności dają jednak ogromne możliwości

Ograniczenia wynikające z pandemii koronawirusa i wprowadzana na dużą skalę praca zdalna spowodowały wzrost zainteresowania webinariami. – Nieumiejętne przeniesienie szkoleń do online’u może jednak obniżyć ich jakość, co wiąże się z wieloma zagrożeniami – mówi Norbert Grzybek, trener biznesu i konsultant. Coraz więcej firm zdaje sobie z tego sprawę, dlatego na rynku pojawiają się coraz nowsze narzędzia, funkcjonalności i możliwości technologiczne, które urozmaicają webinaria i poprawiają ich skuteczność. – Szkolenia z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości są już testowane i robią naprawdę duże wrażenie. To obiecujący kierunek rozwoju produktów online w branży szkoleniowej – dodaje ekspert.