Przegląd mediów

22
kwiecień
Najnowszy wpis

Rok RODO

październik 2018

Rozmiar urządzeń do pielęgnacji podłóg ma znaczenie

2018-10-28  |  19:16
Przegląd mediów

Żadna nacja nie uwielbia dużych rzeczy jak Amerykanie. Oni wprost uwielbiają tzw. supersize – czy kupują auto, dom, mieszkanie, nawet posiłek musi być wielki. Ale czy większe znaczy lepsze? Czy rozmiar ma znaczenie?

Czy tak jest także w przypadku urządzeń do pielęgnacji podłóg? Coraz więcej osób zarządzających obiektami zdaje sobie sprawę, że mniejsze, kompaktowe maszyny czyszczące zasługują na uznanie.

 

Podczas gdy duże maszyny kosztują nawet 60 000 zł netto w zależności od klasy i marki urządzenia do pielęgnacji podłóg, mniejsze maszyny kosztują od 6000 zł do 20 000 zł netto, co czyni je atrakcyjną opcją dla firm i obiektów o ograniczonych finansach i przestrzeni.

 

Wybór urządzeń do pielęgnacji podłóg

Małe kompaktowe urządzenia do pielęgnacji podłóg myją mniejszą powierzchnię niż jej jeżdżące kuzynki. Według użytkowników mniejsze maszyny są oczywiście łatwiejsze w manewrowaniu w małych i ciasnych przestrzeniach takich jak sale lekcyjne w szkołach czy trudne w utrzymaniu klatki schodowe. W zależności od typu urządzenia mogą dotrzeć do trudno dostępnych miejsc co dla urządzeń do pielęgnacji podłóg, które są duże jest to nie możliwe.

 

Mniejsze maszyny mają także jeden dodatkowy atut, podczas kryzysowych sytuacji jak np. wyciek wody lub punktowe zabrudzenia, potrafią szybko je usunąć. Podczas takiej sytuacji łatwiej, szybciej i wygodniej jest użyć małej maszyny niż samojezdnej jednostki.

Ważny głos dystrybutorów

Głosy wśród dystrybutorów i osób zarządzających obiektami są podzielone, lecz większość z nich zgadza się, że małe urządzenia do pielęgnacji podłóg są bardziej wydajne niż zastosowanie mopa i wiadra. Ogólny proces czyszczenia jest szybszy, a po zakończeniu procesu świetnym efektem jest sucha i pozbawiona smug podłoga.

Żeby nie było tak kolorowo, duża samojezdna maszyna czyszcząca zawiera dwa ogromne zbiorniki na wodę czystą i brudną. Jest o wiele wydajniejsza i może pracować dłużej i na większych przestrzeniach. Czas czyszczenia także ulega skróceniu, co przekłada się na oszczędność pieniędzy i pracy.

 

Wybór urządzeń do pielęgnacji podłóg zależy tylko i wyłącznie do osób zarządzającym danym obiektem lub firmy sprzątającej, która wykonuje usługę na danym terenie. Cieszy fakt, że zaczęto z powrotem doceniać małe urządzenia czyszczące, które dość często były lekceważone przez największych graczy na rynku branży czystości.


Więcej na www.branzaczystosci.pl - Największy Serwis Informacyjny Branży Czystości w Polsce

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.

Informacje z dnia: 28 października

Kalendarium

Patronaty medialne

Obsługa konferencji prasowych i innych wydarzeń

Agencja informacyjna Newseria realizując zleconą obsługę wydarzenia przygotowuje pełny zapis konferencji, a także realizuje wywiady z gośćmi i uczestnikami wydarzenia.

> Zobacz pełne informacje o naszej ofercie.

Partner sekcji zdrowie

Farmacja

Liczba niezaszczepionych dzieci wzrosła prawie sześciokrotnie. Resort zdrowia chce edukować Polaków i wzmacniać ich zaufanie do lekarzy

Już ponad 30 tys. rodziców odmówiło poddania dziecka szczepieniom ochronnym. Zdaniem resortu zdrowia to jedna z przyczyn wzrostu zachorowań na odrę, jaki miał miejsce w 2016 i 2018 roku. Rząd obawia się powrotu innych chorób, takich jak błonica i tężec, stąd nacisk na kampanie edukacyjne. Prowadzi je m.in. Główna Inspekcja Sanitarna, a ich celem jest przekonanie Polaków, że szczepienia nie powodują negatywnych skutków ubocznych, mogą natomiast ratować życie i zdrowie

Prawo

Od niedzieli ważna zmiana w przepisach dotyczących zadłużonych lokatorów. Może ona oznaczać problemy dla właścicieli lokali

21 kwietnia wejdzie w życie nowelizacja ustawy o ochronie praw lokatorów oraz Kodeksu postępowania cywilnego. Na zmianę art. 1046 kodeksu powinni zwrócić uwagę zwłaszcza nabywcy lokali w licytacjach komorniczych, ale również wynajmujący mieszkania osobom, które zalegają z czynszem. Zniknie bowiem zapis, że na wniosek komornika gmina powinna w ciągu 6 miesięcy znaleźć dłużnikowi lokal zastępczy. Teraz to będzie mogło trwać znacznie dłużej.

Handel

Jajka są nawet o połowę tańsze niż na Boże Narodzenie. W najbliższych latach ceny mogą jednak znacznie wzrosnąć

Znacznie niższe ceny jaj w porównaniu do końcówki 2018 roku to wynik dużej nadpodaży, bo produkcja rośnie, a konsumpcja pozostaje na stabilnym poziomie. Jeśli zostaną wprowadzone zapowiedzi o wycofywaniu jaj z chowu klatkowego, to w najbliższych latach konsumenci muszą się liczyć z dużymi podwyżkami. Ten rodzaj jaj ze względu na cenę jest dziś najchętniej wybierany. Coraz częściej też kupujemy je na bazarkach. Jeśli decydujemy się na zakup jaj w miejscach poza systemem weterynaryjnym, bierzemy na siebie ryzyko przede wszystkim różnych zakażeń bakteryjnych – podkreśla Mariusz Szymyślik, dyrektor Krajowej Izby Producentów Drobiu i Pasz.

 

Handel

Polacy bardziej niż Niemcy i Brytyjczycy są przywiązani do tradycyjnych sklepów. Mimo to już połowa robi zakupy w sieci

Handel internetowy rozwija się w Polsce bardzo szybko – w tym roku będzie wart już 50 mld zł, a zakupy online robi już 15 mln Polaków. Z drugiej strony polscy konsumenci wyróżniają się na tle innych nacji przywiązaniem do tradycyjnego kanału sprzedaży. 49 proc. chce mieć możliwość przetestowania produktów w fizycznym sklepie przed zakupem – wynika z badań SAP. Polacy oczekują spójnego podejścia marek do klientów we wszystkich kanałach sprzedaży. To dla sprzedawców wyzwanie, w którym wsparciem może być wdrożenie odpowiednich technologii.