Przegląd mediów

październik 2018

Rozmiar urządzeń do pielęgnacji podłóg ma znaczenie

2018-10-28  |  19:16
Przegląd mediów

Żadna nacja nie uwielbia dużych rzeczy jak Amerykanie. Oni wprost uwielbiają tzw. supersize – czy kupują auto, dom, mieszkanie, nawet posiłek musi być wielki. Ale czy większe znaczy lepsze? Czy rozmiar ma znaczenie?

Czy tak jest także w przypadku urządzeń do pielęgnacji podłóg? Coraz więcej osób zarządzających obiektami zdaje sobie sprawę, że mniejsze, kompaktowe maszyny czyszczące zasługują na uznanie.

 

Podczas gdy duże maszyny kosztują nawet 60 000 zł netto w zależności od klasy i marki urządzenia do pielęgnacji podłóg, mniejsze maszyny kosztują od 6000 zł do 20 000 zł netto, co czyni je atrakcyjną opcją dla firm i obiektów o ograniczonych finansach i przestrzeni.

 

Wybór urządzeń do pielęgnacji podłóg

Małe kompaktowe urządzenia do pielęgnacji podłóg myją mniejszą powierzchnię niż jej jeżdżące kuzynki. Według użytkowników mniejsze maszyny są oczywiście łatwiejsze w manewrowaniu w małych i ciasnych przestrzeniach takich jak sale lekcyjne w szkołach czy trudne w utrzymaniu klatki schodowe. W zależności od typu urządzenia mogą dotrzeć do trudno dostępnych miejsc co dla urządzeń do pielęgnacji podłóg, które są duże jest to nie możliwe.

 

Mniejsze maszyny mają także jeden dodatkowy atut, podczas kryzysowych sytuacji jak np. wyciek wody lub punktowe zabrudzenia, potrafią szybko je usunąć. Podczas takiej sytuacji łatwiej, szybciej i wygodniej jest użyć małej maszyny niż samojezdnej jednostki.

Ważny głos dystrybutorów

Głosy wśród dystrybutorów i osób zarządzających obiektami są podzielone, lecz większość z nich zgadza się, że małe urządzenia do pielęgnacji podłóg są bardziej wydajne niż zastosowanie mopa i wiadra. Ogólny proces czyszczenia jest szybszy, a po zakończeniu procesu świetnym efektem jest sucha i pozbawiona smug podłoga.

Żeby nie było tak kolorowo, duża samojezdna maszyna czyszcząca zawiera dwa ogromne zbiorniki na wodę czystą i brudną. Jest o wiele wydajniejsza i może pracować dłużej i na większych przestrzeniach. Czas czyszczenia także ulega skróceniu, co przekłada się na oszczędność pieniędzy i pracy.

 

Wybór urządzeń do pielęgnacji podłóg zależy tylko i wyłącznie do osób zarządzającym danym obiektem lub firmy sprzątającej, która wykonuje usługę na danym terenie. Cieszy fakt, że zaczęto z powrotem doceniać małe urządzenia czyszczące, które dość często były lekceważone przez największych graczy na rynku branży czystości.


Więcej na www.branzaczystosci.pl - Największy Serwis Informacyjny Branży Czystości w Polsce

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.

Informacje z dnia: 28 października

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Globalna pozycja węgla nie jest zagrożona w najbliższych latach. Popyt napędzają państwa azjatyckie, głównie Chiny i Indie

W ubiegłym roku światowe zapotrzebowanie na węgiel spadło o 5 proc. r/r, najmocniej od II wojny światowej. To w dużej mierze efekt globalnego spowolnienia w przemyśle wywołanego przez COVID-19. W tym roku wraz ze stopniowym powrotem gospodarek do normalności Międzynarodowa Agencja Energii spodziewa się wzrostu popytu na czarny surowiec o 2,6 proc., głównie za sprawą państw azjatyckich. – Energetyka światowa jest oparta na węglu i takie państwa jak Chiny, Indie, Indonezja nie odstąpią od tego najtańszego, najbardziej bezpiecznego nośnika energii. Czyli praktycznie świat poza Unią Europejską będzie nadal opierał swoje systemy energetyczne na tym paliwie – mówi Janusz Olszowski, prezes Górniczej Izby Przemysłowo-Handlowej

Farmacja

Od dziś farmaceuci zyskują nowe uprawnienia. Właścicieli aptek czeka szereg wyzwań

16 kwietnia wchodzi w życie większość zapisów nowej ustawy o zawodzie farmaceuty, która rozszerza uprawnienia tego zawodu. Magister farmacji będzie mógł przeprowadzić z pacjentem wywiad farmaceutyczny, doradzić mu w kwestii przyjmowanych leków, przeprowadzić podstawowe nieinwazyjne badania diagnostyczne i przeszkolić w używaniu prostego sprzętu medycznego, np. glukometru. Otwartą kwestią pozostaje to, kto będzie płacił za opiekę farmaceutyczną jako świadczenie – sam pacjent czy może NFZ. Z kolei dla właścicieli aptek wyzwaniem będzie stworzenie miejsca, gdzie takie konsultacje mogą się odbywać, oraz zapewnienie odpowiednich zasobów kadrowych.

Problemy społeczne

W Polsce co roku przeprowadza się ok. 145 transplantacji serca, ale oczekujących jest trzy razy więcej. Problemem często jest brak zgody rodziny zmarłego

W 2020 roku wykonano 145 operacji transplantacji serca i podobna liczba utrzymuje się od kilku lat. Potrzeby są jednak znacznie większe, bo liczba osób oczekujących na przeszczep to 415 – wynika ze statystyk Poltransplantu. Choć większość Polaków zgadza się zostać dawcą narządów po swojej śmierci, rzadko informują o tym bliskich. – Nawet w 10–20 proc. przypadków rodzina nie zgadza się na przeszczep – wskazuje dr n. med. Zygmunt Kaliciński, transplantolog ze Szpitala MSWiA w Warszawie. Problemami są także nieodpowiednie przygotowanie szpitalnych koordynatorów oraz ich częsta rotacja.

Problemy społeczne

Pandemia ograniczyła aktywność fizyczną dzieci o ponad 30 proc. Wśród najmłodszych rośnie problem nieprawidłowej masy ciała i problemów z kręgosłupem

Już od ok. 20 lat poziom kondycji fizycznej dzieci i młodzieży systematycznie spada, a pandemia jeszcze pogłębiła ten problem. Nauka online, zamknięte szkoły, baseny, sale sportowe i boiska spowodowały, że aktywność fizyczna wśród najmłodszych spadła o 33 proc. – wynika z raportu „Aktywność fizyczna i żywienie dzieci w czasie pandemii”. – Możemy mieć przyrost populacji osób otyłych i z nadwagą, prawdopodobnie zwiększy się także częstotliwość występowania wad postawy i bólu  kręgosłupa – wymienia prof. Bartosz Molik, rektor AWF w Warszawie. Na zdrowie i kondycję dzieci przełożenie może mieć także coraz częściej diagnozowany zespół pocovidowy.