Przegląd mediów

październik 2018

Rozmiar urządzeń do pielęgnacji podłóg ma znaczenie

2018-10-28  |  19:16
Przegląd mediów

Żadna nacja nie uwielbia dużych rzeczy jak Amerykanie. Oni wprost uwielbiają tzw. supersize – czy kupują auto, dom, mieszkanie, nawet posiłek musi być wielki. Ale czy większe znaczy lepsze? Czy rozmiar ma znaczenie?

Czy tak jest także w przypadku urządzeń do pielęgnacji podłóg? Coraz więcej osób zarządzających obiektami zdaje sobie sprawę, że mniejsze, kompaktowe maszyny czyszczące zasługują na uznanie.

 

Podczas gdy duże maszyny kosztują nawet 60 000 zł netto w zależności od klasy i marki urządzenia do pielęgnacji podłóg, mniejsze maszyny kosztują od 6000 zł do 20 000 zł netto, co czyni je atrakcyjną opcją dla firm i obiektów o ograniczonych finansach i przestrzeni.

 

Wybór urządzeń do pielęgnacji podłóg

Małe kompaktowe urządzenia do pielęgnacji podłóg myją mniejszą powierzchnię niż jej jeżdżące kuzynki. Według użytkowników mniejsze maszyny są oczywiście łatwiejsze w manewrowaniu w małych i ciasnych przestrzeniach takich jak sale lekcyjne w szkołach czy trudne w utrzymaniu klatki schodowe. W zależności od typu urządzenia mogą dotrzeć do trudno dostępnych miejsc co dla urządzeń do pielęgnacji podłóg, które są duże jest to nie możliwe.

 

Mniejsze maszyny mają także jeden dodatkowy atut, podczas kryzysowych sytuacji jak np. wyciek wody lub punktowe zabrudzenia, potrafią szybko je usunąć. Podczas takiej sytuacji łatwiej, szybciej i wygodniej jest użyć małej maszyny niż samojezdnej jednostki.

Ważny głos dystrybutorów

Głosy wśród dystrybutorów i osób zarządzających obiektami są podzielone, lecz większość z nich zgadza się, że małe urządzenia do pielęgnacji podłóg są bardziej wydajne niż zastosowanie mopa i wiadra. Ogólny proces czyszczenia jest szybszy, a po zakończeniu procesu świetnym efektem jest sucha i pozbawiona smug podłoga.

Żeby nie było tak kolorowo, duża samojezdna maszyna czyszcząca zawiera dwa ogromne zbiorniki na wodę czystą i brudną. Jest o wiele wydajniejsza i może pracować dłużej i na większych przestrzeniach. Czas czyszczenia także ulega skróceniu, co przekłada się na oszczędność pieniędzy i pracy.

 

Wybór urządzeń do pielęgnacji podłóg zależy tylko i wyłącznie do osób zarządzającym danym obiektem lub firmy sprzątającej, która wykonuje usługę na danym terenie. Cieszy fakt, że zaczęto z powrotem doceniać małe urządzenia czyszczące, które dość często były lekceważone przez największych graczy na rynku branży czystości.


Więcej na www.branzaczystosci.pl - Największy Serwis Informacyjny Branży Czystości w Polsce

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Komunikaty PR”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy (media)

Informacje z dnia: 28 października

Kalendarium

CES 2019

Konsument

Dziś startuje usługa Twój e-PIT. Urząd skarbowy wypełni deklaracje za podatników

15 lutego startuje usługa Twój e-PIT, w ramach której urząd skarbowy wypełni deklaracje PIT-37 i PIT-38 zamiast podatników. Może skorzystać z niej nawet 20 mln osób. W tym celu należy się zalogować w systemie i sprawdzić, czy dane w automatycznie wygenerowanym formularzu są poprawne. Jeśli nie, można je uaktualnić, uzupełniając deklarację m.in. o ulgi i odliczenia. Jeśli podatnik nie wprowadzi zmian, zeznanie roczne w zaproponowanej formie zostanie złożone do 30 kwietnia. W przyszłym roku podobna intuicyjna usługa zostanie uruchomiona również dla przedsiębiorców – zapowiada minister finansów Teresa Czerwińska.

Transport

Procedowane w UE zmiany mogą oznaczać koniec dominacji polskiej branży transportowej. Zagrożonych jest wiele miejsc pracy

Proponowane przez Unię Europejską nowe przepisy o zabezpieczeniu społecznym, w połączeniu z Pakietem mobilności czy zmianami w zakresie dostępu do zawodu i rynku mogą oznaczać katastrofę dla polskich firm przewozowych. Ich sytuację może pogorszyć także twardy brexit. W konsekwencji kilkadziesiąt tysięcy firm ograniczy swoją działalność lub upadnie, a to oznacza likwidację wielu miejsc pracy – ostrzega Maciej Wroński, prezes Związku Pracodawców „Transport i Logistyka Polska”.

Przemysł

W ciągu pięciu lat światowa sprzedaż robotów dla przemysłu wzrośnie dziesięciokrotnie. W Polsce ich wykorzystanie wciąż niewielkie

Popyt na roboty współpracujące, zaprojektowane do pracy z ludźmi, zwiększy się przynajmniej dziesięciokrotnie w ciągu nadchodzących pięciu lat. W Polsce ten wzrost będzie jeszcze większy, bo pod względem wykorzystania robotów w przemyśle na razie odstajemy od sąsiadów – prognozuje Enrico Krog Iversen, dyrektor generalny OnRobot. Dla polskich firm wykorzystanie robotów może być odpowiedzią na niedobory kadr i rosnące płace, a dodatkowo pozwoli zwiększyć wydajność i obniżyć koszty. Zakres możliwości robotów stale się poszerza, więc mogą być wykorzystywane w coraz większej liczbie gałęzi przemysłu.

Media i PR

Najgorsze w historii wyniki dla szukających pracy w branży PR. W 2018 roku pojawiło się dla nich jedynie 1,1 tys. ogłoszeń

Tylko nieco ponad 1,1 tys. ofert pracy dla PR-owców pojawiło się w 2018 roku. To najgorszy wynik od kiedy prowadzone są badania, czyli od 2008 roku – wynika z danych PRoto.pl. Z analizy ubiegłorocznych ogłoszeń wynika, że w agencjach PR zmienia się profil stanowisk, na które poszukiwano pracowników. Choć na najwięcej ofert pracy mogą liczyć konsultanci i asystenci, do których skierowane jest mniej więcej co trzecie ogłoszenie, coraz częściej poszukiwani są też specjaliści. Na pracę mogą liczyć osoby, które mają już kilkuletnie doświadczenie. Najwięcej ofert pracy w firmach dotyczyło branż IT i nowych technologii.