Przegląd mediów

19
sierpień
październik 2018

Rozmiar urządzeń do pielęgnacji podłóg ma znaczenie

2018-10-28  |  19:16
Przegląd mediów

Żadna nacja nie uwielbia dużych rzeczy jak Amerykanie. Oni wprost uwielbiają tzw. supersize – czy kupują auto, dom, mieszkanie, nawet posiłek musi być wielki. Ale czy większe znaczy lepsze? Czy rozmiar ma znaczenie?

Czy tak jest także w przypadku urządzeń do pielęgnacji podłóg? Coraz więcej osób zarządzających obiektami zdaje sobie sprawę, że mniejsze, kompaktowe maszyny czyszczące zasługują na uznanie.

 

Podczas gdy duże maszyny kosztują nawet 60 000 zł netto w zależności od klasy i marki urządzenia do pielęgnacji podłóg, mniejsze maszyny kosztują od 6000 zł do 20 000 zł netto, co czyni je atrakcyjną opcją dla firm i obiektów o ograniczonych finansach i przestrzeni.

 

Wybór urządzeń do pielęgnacji podłóg

Małe kompaktowe urządzenia do pielęgnacji podłóg myją mniejszą powierzchnię niż jej jeżdżące kuzynki. Według użytkowników mniejsze maszyny są oczywiście łatwiejsze w manewrowaniu w małych i ciasnych przestrzeniach takich jak sale lekcyjne w szkołach czy trudne w utrzymaniu klatki schodowe. W zależności od typu urządzenia mogą dotrzeć do trudno dostępnych miejsc co dla urządzeń do pielęgnacji podłóg, które są duże jest to nie możliwe.

 

Mniejsze maszyny mają także jeden dodatkowy atut, podczas kryzysowych sytuacji jak np. wyciek wody lub punktowe zabrudzenia, potrafią szybko je usunąć. Podczas takiej sytuacji łatwiej, szybciej i wygodniej jest użyć małej maszyny niż samojezdnej jednostki.

Ważny głos dystrybutorów

Głosy wśród dystrybutorów i osób zarządzających obiektami są podzielone, lecz większość z nich zgadza się, że małe urządzenia do pielęgnacji podłóg są bardziej wydajne niż zastosowanie mopa i wiadra. Ogólny proces czyszczenia jest szybszy, a po zakończeniu procesu świetnym efektem jest sucha i pozbawiona smug podłoga.

Żeby nie było tak kolorowo, duża samojezdna maszyna czyszcząca zawiera dwa ogromne zbiorniki na wodę czystą i brudną. Jest o wiele wydajniejsza i może pracować dłużej i na większych przestrzeniach. Czas czyszczenia także ulega skróceniu, co przekłada się na oszczędność pieniędzy i pracy.

 

Wybór urządzeń do pielęgnacji podłóg zależy tylko i wyłącznie do osób zarządzającym danym obiektem lub firmy sprzątającej, która wykonuje usługę na danym terenie. Cieszy fakt, że zaczęto z powrotem doceniać małe urządzenia czyszczące, które dość często były lekceważone przez największych graczy na rynku branży czystości.


Więcej na www.branzaczystosci.pl - Największy Serwis Informacyjny Branży Czystości w Polsce

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.

Informacje z dnia: 28 października

Kalendarium

Patronaty Newserii

MSPO - Targi Obronne Zbrojeniowe 2019 - Kielce
XXIX Forum Ekonomiczne - Krynica

Polityka

Baltic Pipe zgodnie z planem w 2022 roku. Pierwsza umowa z amerykańską firmą już podpisana

Projekt Baltic Pipe jest realizowany zgodnie z harmonogramem, a termin 2022 roku zostanie dotrzymany – poinformował pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski. Gaz-System zawarł już pierwszy, wart ponad 0,5 mld zł kontrakt inwestorki w ramach tego projektu. Umowa z amerykańską firmą Solar Turbines jest jednocześnie jednym z największych w Polsce kontraktów w sektorze gazu. Jak podkreśla Naimski, współpraca polsko-amerykańska w sektorze energetycznym się zacieśnia, a stanowiska USA, m.in. w sprawie gazociągu North Stream 2, są zbieżne z polskimi.

Prawo

Nowa matryca VAT ułatwi życie przedsiębiorcom, ale ceny niektórych towarów mogą wzrosnąć

W kwietniu 2020 roku ma wejść w życie nowa matryca stawek VAT. Celem zmian jest uporządkowanie obecnej sytuacji, która powoduje wśród przedsiębiorców kłopoty interpretacyjne. Nowym i korzystnym dla nich rozwiązaniem ma być tzw. wiążąca informacja stawkowa, która ma zapewnić podatnikom większą ochronę na wypadek kontroli organów podatkowych. Będzie można się ubiegać o nią wcześniej, już w listopadzie br. Jednocześnie konsumenci muszą być przygotowani na to, że w przypadku niektórych towarów i usług stawki VAT zostaną podwyższone, co może się wiązać ze wzrostem cen.

IFA 2019 Berlin

Przemysł

Katowice z roku na rok tracą mieszkańców. Miasto chce zahamować ten trend poprzez ulgi i zniżki dla zameldowanych

Tylko w ubiegłym roku stolica aglomeracji śląskiej skurczyła się o 3,2 tys. mieszkańców. Ich liczba ostatni raz przekroczyła 300 tys. ponad siedem lat temu, od tego czasu katowiczan systematycznie ubywa. Przyczyną nie jest już emigracja zarobkowa, lecz rosnące ceny nieruchomości i powroty emerytów w rodzinne strony. Odwrócenie tego trendu to jeden z priorytetów władz miasta, które chcą to robić poprzez inwestycje w infrastrukturę kulturalno-sportową, bazę dydaktyczną i przyciąganie inwestorów. 

Złote Spinacze 2019

Handel

Osoby kupujące w sieci to przeważnie zadowoleni klienci. Doceniają głównie szeroki wybór produktów i szybkie płatności

W skali od 0 do 10 średni poziom satysfakcji klienta kupującego w internecie wynosi 7,8 – wynika z raportu Mobile Institute „Customer Happiness Index”. Kluczowym elementem, który buduje to zadowolenie, a często też warunkuje zakup, jest system płatności. Brak odpowiedniej dla klienta formy płatności może zdecydować o porzuceniu koszyka. Kupujący coraz chętniej dzielą się z innymi swoimi doświadczeniami z zakupów, a opinie innych internautów są często przy wyborze produktu ważniejsze niż samodzielnie wyszukane informacje.