Przegląd mediów

7
maj
listopad 2020

Ruszyła sprzedaż 5. etapu Miasteczka Nova Ochota

2020-11-16  |  12:33
Przegląd mediów

 

 

 

Ruszyła sprzedaż 5. etapu Miasteczka Nova Ochota

 

Victoria Dom rozpoczęła piąty etap cieszącej się dużym zainteresowaniem kupujących inwestycji Miasteczko Nova Ochota. W 6-kondygnacyjnym budynku powstanie 80 funkcjonalnych mieszkań, do których będzie można wprowadzić się w IV kwartale 2022 r. Deweloper, za pośrednictwem Domu Kredytowego Victoria, przygotował dla klientów szybką ścieżkę dotarcia do atrakcyjnych kredytów.    

 

Miasteczko Nova Ochota zostało zaprojektowane jako nowoczesne, samowystarczalne osiedle praktycznie w środku miasta. Odpowiada ono na różnorodne potrzeby wymagających nabywców. Dogodne rozwiązania dla siebie znajdą tu zarówno ci, którzy chcą przede wszystkim zapewnić wygodę swoim rodzinom i aktywnie spędzać czas po pracy oraz ci, którzy najbardziej cenią sobie bezproblemowe, szybkie dotarcie do pracy i możliwość zrobienia zakupów blisko domu. – W swoich inwestycjach zawsze staramy się wychodzić naprzeciw rozmaitym wymaganiom klientów. Wiemy, jak bardzo się one zmieniają w zależności od etapu życia, dlatego chcemy, by bez względu na to, na jakim właśnie ktoś jest, znalazł u nas wszystko, czego potrzebuje – mówi Anna Krystecka, dyrektor marketingu Victoria Dom.

 

Przemyślana przestrzeń

 

Na obecnym, 5. etapie inwestycji deweloper zaplanował nowoczesne przedszkole z placem zabaw zlokalizowane na parterze budynku, co z pewnością będzie doskonałym rozwiązaniem dla rodzin z małymi dziećmi.  Najmłodsi znajdą tu opiekę i komfortowe warunki w najbliższym sąsiedztwie własnego mieszkania. Dziecko w przedszkolu zwykle oznacza dla rodziców logistyczne wyzwanie związane z codziennym dowożeniem i odbieraniem pociechy – wyjaśnia Anna Krystecka. Sprawne, codzienne funkcjonowanie zapewniają też punkty usługowe zlokalizowane w dolnej kondygnacji budynku – kawiarnia, klub fitness, sklep spożywczy itp. Deweloper ma w ofercie Miasteczka powierzchnie usługowe w metrażach od 29 m2 do 233 m2.. Możliwość wyboru pomieszczeń umożliwia dopasowanie przestrzeni do prowadzonej działalności, np. na piekarnię lub salon kosmetyczno-fryzjerski. Na wcześniejszym etapie inwestycji powstał już kort tenisowy, który będzie służył wszystkim mieszkańcom, dla których aktywność fizyczna stanowi istotny element życia. Niewątpliwym atutem Miasteczka Nova Ochota jest dla tej grupy także sąsiedztwo terenów zielonych – parków Szczęśliwickiego i Cietrzewia, w których można uprawiać wszelkie formy ruchu: biegać, jeździć na rowerze oraz grać w piłkę. Zieleni nie zabraknie też tym, którzy postanowią pozostać na osiedlu – między budynkami zaprojektowano funkcjonalne skwerki, a centralnym punktem jest placyk z fontanną, która nie tylko będzie cieszyć oczy, ale może też być miejscem relaksu i wytchnienia w upalne dni.

 

 

Doskonała lokalizacja

 

Poza funkcjonalnością, ważnym atutem osiedla jest lokalizacja na styku trzech dzielnic (Ochoty, Rakowa i Włoch), praktycznie w centrum miasta. Takie ulokowanie osiedla zapewnia mieszkańcom dogodny dojazd do innych dzielnic stolicy. Stacja kolejki WKD znajduje się w odległości zaledwie trzech minut pieszo od Miasteczka, co gwarantuje możliwość dotarcia do różnych miejsc w stolicy bez marnowania czasu w korkach. – Miasteczko Nova Ochota to także doskonały wybór dla tych, którzy chcą mieć blisko do pracy bez konieczności korzystania z własnego auta lub komunikacji miejskiej. Z wielu lokalizacji, ale przede wszystkim z zagłębia biurowego przy Łopuszańskiej, można tu dotrzeć na rowerze, hulajnodze lub po prostu spacerem. To cenna możliwość połączenia przyjemnego (ruch) z pożytecznym (praca) – dodaje A. Krystecka. 

 

Funkcjonalność mieszkań

 

Pandemia zmieniła podejście klientów do przestrzeni. Z obserwacji dewelopera wynika, że klienci są dziś zainteresowani większymi lokalami, ok. 60 m2, a przy mniejszych metrażach zwracają baczniejszą uwagę na rozkład mieszkania. Niepodważalnym walorem wszystkich inwestycji Victoria Dom jest funkcjonalność mieszkań – projektujemy je tak, by nawet przy najmniejszych metrażach było wygodnie. Pamiętamy też o tym, jak istotne jest posiadanie własnego „kawałka ziemi” szczególnie, gdy mamy ograniczoną możliwość przemieszczania się. Stąd wszystkie mieszkania w Miasteczku Nova Ochota mają balkony – jeden bądź dwa, ogródki lub tarasy – mówi Anna Krystecka.  

 

Poszczególne etapy osiedla oddawane są zgodnie z planem. Łącznie powstanie 680 lokali. Dostępne są metraże od 28 m2 do 75 m2, a ceny mieszkań zaczynają się już od 289 tys. zł.

 

Deweloper oferuje bezpłatne doradztwo i pomoc ekspertów Domu Kredytowego Victoria przy formalnościach kredytowych. – Klient z naszą pomocą ma większe szanse na kredyt na bardziej atrakcyjnych warunkach niż osoba, która samodzielnie składa wniosek o kredyt mieszkaniowy. Przyspieszamy też procedurę. Nasz klient w praktyce już w dwa, trzy tygodnie wie, czy kredyt zostanie mu przyznany. Zawsze przedstawiamy przy tym oferty kilku banków i oferujemy bezpłatną pomoc naszych ekspertów na każdym etapie – wyjaśnia Agata Antosiewicz, dyrektor działu kredytowego w Domu Kredytowym Victoria.

 

Victoria Dom to deweloper z ponad 20-letnim doświadczeniem, którego filozofią jest, by zakup mieszkania był prosty i szybki. Dzięki współpracy z ekspertami z różnych dziedzin i koncentracji na potrzebach klientów, wsłuchiwaniu się w ich oczekiwania, ten cel udaje się osiągać od lat i przekazywać drugiemu już pokoleniu klucze do ich wymarzonego „M”. Dotąd Victoria Dom oddała do użytku ponad 5 tys. mieszkań i domów. Ich łączna powierzchnia użytkowa to 310 tys. m2. Obecnie w trakcie realizacji i w przygotowaniu jest 12,1 tys. m2 powierzchni mieszkalnej. Spółka prowadzi inwestycje w Warszawie, a w tym roku rozpoczęła budowę osiedla Viva Piast w Krakowie. Od czterech lat deweloper jest obecny także na rynku niemieckim: w Berlinie i Lipsku. Victoria Dom jest członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich, posiada certyfikat dewelopera poświadczający wiarygodność i fachowość usług. Więcej informacji na stronie: www.victoriadom.pl

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.

Informacje z dnia: 16 listopada

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Niemal połowa firm hazardowych na rynku online działa nielegalnie. Głównym powodem są wysokie podatki i restrykcyjne przepisy [DEPESZA]

– Restrykcyjne zapisy polskiej ustawy o grach hazardowych zwiększają atrakcyjność oferty nielegalnych operatorów – podkreśla Katarzyna Mikołajczyk, prezes Stowarzyszenia Graj Legalnie. Z raportu EY wynika, że w Polsce średnia efektywna stawka opodatkowania w latach 2010–2019 wynosiła ok. 33 proc. przychodów, a w ubiegłym roku było to blisko 40 proc. To zniechęca operatorów zagranicznych do wchodzenia oficjalnie na polski rynek i starania się o krajową licencję. Część z nich decyduje się na działalność w szarej strefie, która stanowi niemal połowę rynku hazardu online. 

Finanse

Praca zdalna znacząco zwiększyła sprzedaż sprzętu komputerowego. Firmy najczęściej wybierały nowe laptopy

Po ponad roku od wybuchu pandemii COVID-19 blisko jedna trzecia Polaków nadal pracuje zdalnie. Koronawirus wymusił jednak nie tylko przeniesienie pracowników do domu, lecz także konieczność wyposażenia ich w sprzęt i narzędzia do pracy w cyfrowym środowisku. Jak wynika z badania NielsenIQ przeprowadzonego na zlecenie Dell Technologies Polska, co druga firma współpracująca z producentem musiała kupić w tym okresie dodatkowy sprzęt. Prawie 9 na 10 przedsiębiorstw podczas ostatnich zakupów postawiło na nowe laptopy, a sprzedaż tych urządzeń rok do roku wzrosła o 70 proc. W nadchodzących miesiącach ten trend się utrzyma, polskie firmy zamierzają się skupić na dalszym upowszechnianiu pracy zdalnej i migracji swoich pracowników z komputerów stacjonarnych na laptopy.

Regionalne - Śląskie

Gminy górnicze także chcą rozmów z rządem o transformacji Śląska. Jedną z głównych kwestii jest zagospodarowanie terenów po kopalniach

Przedstawiciele gmin górniczych oraz branży okołogórniczej chcą w rozmowach prowadzonych z rządem zwrócić uwagę na takie kwestie jak zagospodarowanie terenów pogórniczych, wsparcie dla samorządów, które utracą część dochodów podatkowych, tworzenie nowych miejsc pracy oraz przebranżawianie firm z sektora górniczego. – Trzeba stworzyć tym przedsiębiorstwom warunki prawne i finansowe do zmiany profilu i uruchomienia działalności w sektorze np. czystej energii, który będzie wspierany finansowo przez Unię Europejską – mówi Piotr Kuczera, prezydent Rybnika i przewodniczący Śląskiego Związku Gmin i Powiatów. Jak podkreśla, transformacja górnictwa będzie ogromnym przedsięwzięciem dla całego regionu i nie można przy tym zapominać o kwestiach społecznych.

Farmacja

„Superbiałko” laktoferyna ma właściwości przeciwwirusowe. Jest szczególnie ważne dla kobiet w ciąży

Regulowanie aktywności układu odpornościowego, działanie przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe, przeciwgrzybicze oraz przeciwpasożytnicze, wsparcie metabolizmu żelaza czy też działanie prebiotyczne, sprzyjające rozwojowi właściwej flory jelitowej – to tylko część długiej listy funkcji, jaką spełnia w organizmie laktoferyna. Z przeprowadzonych dotychczasowych badań in vitro wynika, że ma ona działanie przeciwwirusowe względem SARS-CoV, czyli koronawirusa podobnego do SARS-CoV-2 wywołującego COVID-19. Lekarze podkreślają, że laktoferyna i jej suplementacja jest szczególnie ważna dla kobiet w ciąży, ponieważ zmniejsza ryzyko anemii i porodu przedwczesnego, przez co wpływa na prawidłowy przebieg ciąży i rozwój dziecka.