Przegląd mediów

październik 2018

Uciążliwe pluskwy – jak się ich pozbyć

2018-10-24  |  07:51
Przegląd mediów

Można je znaleźć od salonu, salę konferencyjną w biurze czy w sypialni – mówimy o domowych szkodnikach, jakimi są pluskwy. Nie martw się, pluskwy można znaleźć nawet w pięciogwiazdkowych hotelach, szpitalach oraz co najbardziej prawdopodobne w domach studenckich. Pluskwy są dość małe co wiąże się z tym, że mogą być przenoszone w torbach, plecakach, pudełkach czy ubraniach.

 

Kim są?

Są to małe, płaskie, owalne, bezskrzydłe owady, które mają kilka milimetrów długości. Tak samo, jak znienawidzone komary żywią się krwią, ale co ważne nie przenoszą chorób. Są dość trudne do wykrycia ze względu na ich małe rozmiary i ogromną zdolność na przetrwanie długich okresów bez pożywienia. Pluskwy bardzo szybko mogą stać się poważnym problemem, który szybko rozprzestrzeni się po wszystkich pomieszczeniach, jeżeli ich szybko nie wykryjemy.

 

Pluskwy dostają się do naszych mieszkań lub domów za pomocą przedmiotów codziennego użytku, jakie zostaną przyniesione do nas nawet w odwiedzinach przez rodzinę czy gości. Nawet środki transportu publicznego mogą się stać przypadkowo nieświadomym przewoźnikiem tych małych szkodników. Dziwnie to może zabrzmieć, ale nigdzie nie jesteśmy bezpieczni.

 

Jak wykryć uciążliwe pluskwy?

Przede wszystkim sprawdź pomieszczenie, co do którego masz podejrzenie, że właśnie tam mogły zadomowić się pluskwy. Sprawdź, czy na łóżku, czy meblach nie ma brązowych lub czarnych plam. Co więcej, należy dokładnie sprawdzić miejsca, które pluskwy lubią najbardziej, czyli materac, listwy podłogowe, meble czy nawet pod tapetą.

Bagaże i torby stawiaj z dala od łóżka czy kanapy, najbezpieczniejsze miejsce znajduje się w sanitariatach. Jeżeli jesteś w podróży dokładnie sprawdzaj bagaż podczas pakowania. Jeżeli wrócisz do domu połóż całą suszącą się odzież z bagażu w suszarce na co najmniej 25 minut w najwyższym miejscu.

 

Co zrobić, gdy zobaczymy, że są w naszym domu?

Na początku sprawdź gdzie jest źródło tych małych uciążliwych szkodników i zakres ich inwazji na Twoje mieszkanie. Potraktuj to jako dość poważny problem i zwróć się do specjalistów w zakresie usuwania pluskiew, jeżeli chcesz mieć pewność, że problem został rozwiązany. Na rynku jest wiele doświadczonych firm w zakresie usuwania właśnie takich małych żyjątek.

 

 

 

Jak przeciwdziałać inwazji szkodników?

Przede wszystkim pluskwy nie mają nic wspólnego z utrzymaniem czystości. Możemy mieć najbardziej czysty dom w okolicy – pluskwy można znaleźć w renomowanych hotelach i mogą w każdej chwili rozprzestrzenić się na inne obszary.Najlepszą ochroną przed pluskwami jest prewencja. Czyli zapobieganie.

 

  • Sprawdź miejsca, w których pluskwy chowają się w ciągu dnia, w tym szwy materaców i za listwami, zagłówkami, gniazdkami elektrycznymi czy nawet ramami zdjęć.
  • Pluskwy mogą się chować w plecakach, więc okresowo sprawdzaj plecaki i torby.
    Wyprać potencjalnie zainfekowane przedmioty jak pościel w najwyższej możliwej temperaturze.
  • Plamy krwi na pościeli czy dziwna wysypka na naszej skórze to może być oznaka, że pluskwy się u nas zadomowiły.
  • Zachowuj porządek w pokoju, tak aby te małe stworzenia nie miały zbyt dużo miejsc, aby się schować.
  • Nie kładź plecaków i toreb na łóżku.

 

Nadal nas zaskakują, swoją odpornością, hartem ducha i obecnością w większej liczbie miejsc niż sobie wyobrażamy. Nie pozwól, aby twoje mieszkanie lub dom było miejscem gdzie pluskwy mają idealne warunki do egzystencji. Pamiętaj, aby korzystać ze specjalistów podczas zwalczania domowych szkodników.


Więcej na www.branzaczystosci.pl - Największy Serwis Informacyjny Branży Czystości w Polsce

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.

Informacje z dnia: 24 października

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Wypłaty za odwołane wycieczki pochłonęły 225 mln zł z Turystycznego Funduszu Zwrotów. Zgłoszono ok. 90 tys. wniosków

– Ze wsparcia Turystycznego Funduszu Zwrotów w rozliczeniach z klientami skorzystało prawie 300 touroperatorów i przedsiębiorstw turystycznych – informuje Marek Niechciał z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Po zwrot pieniędzy za odwołane wycieczki zgłosiło się ok. 90 tys. Polaków, ale ze względu na to, że podpisywane przez nich umowy dotyczyły zwykle kilku osób, lista beneficjentów jest kilkukrotnie większa. Do końca marca wykorzystano łącznie 225 z zaplanowanych 300 mln zł środków zgromadzonych w TFZ. Kolejną formą wsparcia dla branży jest też działający od początku tego roku Turystyczny Fundusz Pomocowy, który stanowi zabezpieczenie na wypadek kolejnych nadzwyczajnych okoliczności. Na jego koncie jest 2 mln zł składek.

Prawo

Samorządy krytykują Krajowy Plan Odbudowy. Chcą większego udziału w dysponowaniu unijnymi środkami

Samorządy oceniają, że władze lokalne i regionalne zostały pominięte w pracach nad Krajowym Planem Odbudowy. Dokument pomija też ich rolę w dysponowaniu unijnymi środkami – pieniądze mają być dzielone centralnie i według mało klarownych, nieprecyzyjnych kryteriów. Dlatego samorządy domagają się wprowadzenia jasnych zasad i większego udziału w podziale funduszy. Na uwzględnienie ich postulatów rząd ma stosunkowo niewiele czasu, bo ostateczną wersję KPO musi przekazać Komisji Europejskiej do końca kwietnia.

Farmacja

Naukowcy ostrzegają przed kolejnymi groźnymi wirusami odzwierzęcymi. Już teraz stanowią przyczynę wielu nowo pojawiających się chorób

Naukowcy z Kanady i USA przygotowali zestawienie prawie 900 najgroźniejszych wirusów odzwierzęcych. O części z nich już wiadomo, że są niebezpieczne dla ludzi i mogą prowadzić do poważnych chorób. Wśród nich jest SARS-CoV-2, sklasyfikowany na drugiej pozycji miedzy wirusem Lassa a ebolą. Zoonozy już dziś stanowią ok. 70 proc. nowo pojawiających się chorób, a w przyszłości może być ich coraz więcej. Eksperci ostrzegają, że to w dużej mierze efekt działalności człowieka, m.in. masowego stosowania antybiotyków w hodowli zwierząt i rolnictwie czy degradacji środowiska naturalnego.

Konsument

Treści i reklamy audio zyskują na znaczeniu. Przyszłością rynku będą reklamy interaktywne

W ubiegłym roku wydatki na reklamę poza internetem wzrosły jedynie w radiu, które mimo pandemii obroniło swoją pozycję. W I półroczu ub.r. codziennie włączało je ponad 69 proc. Polaków, czyli ok. 21 mln osób. Pandemia przyspieszyła także rozwój podcastów i muzycznych serwisów streamingowych, dzięki czemu zarówno treści, jak i reklama audio zyskują na znaczeniu jako nowy sposób przyciągania uwagi odbiorców i dostarczania angażujących treści. – W nadchodzącym roku reklama audio ma być jednym z najgorętszych trendów na rynku reklamowym – prognozują eksperci. Tym bardziej że testowane są już także technologie umożliwiające odbiorcom interakcję z reklamą.