Przegląd mediów

październik 2018

Uciążliwe pluskwy – jak się ich pozbyć

2018-10-24  |  07:51
Przegląd mediów

Można je znaleźć od salonu, salę konferencyjną w biurze czy w sypialni – mówimy o domowych szkodnikach, jakimi są pluskwy. Nie martw się, pluskwy można znaleźć nawet w pięciogwiazdkowych hotelach, szpitalach oraz co najbardziej prawdopodobne w domach studenckich. Pluskwy są dość małe co wiąże się z tym, że mogą być przenoszone w torbach, plecakach, pudełkach czy ubraniach.

 

Kim są?

Są to małe, płaskie, owalne, bezskrzydłe owady, które mają kilka milimetrów długości. Tak samo, jak znienawidzone komary żywią się krwią, ale co ważne nie przenoszą chorób. Są dość trudne do wykrycia ze względu na ich małe rozmiary i ogromną zdolność na przetrwanie długich okresów bez pożywienia. Pluskwy bardzo szybko mogą stać się poważnym problemem, który szybko rozprzestrzeni się po wszystkich pomieszczeniach, jeżeli ich szybko nie wykryjemy.

 

Pluskwy dostają się do naszych mieszkań lub domów za pomocą przedmiotów codziennego użytku, jakie zostaną przyniesione do nas nawet w odwiedzinach przez rodzinę czy gości. Nawet środki transportu publicznego mogą się stać przypadkowo nieświadomym przewoźnikiem tych małych szkodników. Dziwnie to może zabrzmieć, ale nigdzie nie jesteśmy bezpieczni.

 

Jak wykryć uciążliwe pluskwy?

Przede wszystkim sprawdź pomieszczenie, co do którego masz podejrzenie, że właśnie tam mogły zadomowić się pluskwy. Sprawdź, czy na łóżku, czy meblach nie ma brązowych lub czarnych plam. Co więcej, należy dokładnie sprawdzić miejsca, które pluskwy lubią najbardziej, czyli materac, listwy podłogowe, meble czy nawet pod tapetą.

Bagaże i torby stawiaj z dala od łóżka czy kanapy, najbezpieczniejsze miejsce znajduje się w sanitariatach. Jeżeli jesteś w podróży dokładnie sprawdzaj bagaż podczas pakowania. Jeżeli wrócisz do domu połóż całą suszącą się odzież z bagażu w suszarce na co najmniej 25 minut w najwyższym miejscu.

 

Co zrobić, gdy zobaczymy, że są w naszym domu?

Na początku sprawdź gdzie jest źródło tych małych uciążliwych szkodników i zakres ich inwazji na Twoje mieszkanie. Potraktuj to jako dość poważny problem i zwróć się do specjalistów w zakresie usuwania pluskiew, jeżeli chcesz mieć pewność, że problem został rozwiązany. Na rynku jest wiele doświadczonych firm w zakresie usuwania właśnie takich małych żyjątek.

 

 

 

Jak przeciwdziałać inwazji szkodników?

Przede wszystkim pluskwy nie mają nic wspólnego z utrzymaniem czystości. Możemy mieć najbardziej czysty dom w okolicy – pluskwy można znaleźć w renomowanych hotelach i mogą w każdej chwili rozprzestrzenić się na inne obszary.Najlepszą ochroną przed pluskwami jest prewencja. Czyli zapobieganie.

 

  • Sprawdź miejsca, w których pluskwy chowają się w ciągu dnia, w tym szwy materaców i za listwami, zagłówkami, gniazdkami elektrycznymi czy nawet ramami zdjęć.
  • Pluskwy mogą się chować w plecakach, więc okresowo sprawdzaj plecaki i torby.
    Wyprać potencjalnie zainfekowane przedmioty jak pościel w najwyższej możliwej temperaturze.
  • Plamy krwi na pościeli czy dziwna wysypka na naszej skórze to może być oznaka, że pluskwy się u nas zadomowiły.
  • Zachowuj porządek w pokoju, tak aby te małe stworzenia nie miały zbyt dużo miejsc, aby się schować.
  • Nie kładź plecaków i toreb na łóżku.

 

Nadal nas zaskakują, swoją odpornością, hartem ducha i obecnością w większej liczbie miejsc niż sobie wyobrażamy. Nie pozwól, aby twoje mieszkanie lub dom było miejscem gdzie pluskwy mają idealne warunki do egzystencji. Pamiętaj, aby korzystać ze specjalistów podczas zwalczania domowych szkodników.


Więcej na www.branzaczystosci.pl - Największy Serwis Informacyjny Branży Czystości w Polsce

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.

Informacje z dnia: 24 października

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W transporcie ubywa pasażerów, ale przybywa gapowiczów. Długi za jazdę bez ważnego biletu przekraczają już 144 mln zł

Z powodu pandemii średni spadek przychodów ze sprzedaży biletów – zarówno w komunikacji miejskiej, jak i na kolei – szacuje się na ponad 80 proc. Z publicznego transportu wciąż nie korzysta tylu pasażerów, co wcześniej, za to pojawia się coraz więcej gapowiczów. W Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor figuruje ich już ponad 115 tys. z łącznym długiem 144,3 mln zł, a rekordzista z Pomorza ma do zapłaty ponad 219 tys. zł. Niższe wpływy z biletów, a z drugiej strony wzrost kosztów związany z zaostrzonymi procedurami bezpieczeństwa powodują, że przewoźnicy są coraz bardziej zniecierpliwieni i zdeterminowani w odzyskiwaniu długów.

Bankowość

Prof. Marian Noga: Banki w Polsce są w bardzo złej kondycji. Upadek choćby jednego z nich wywołałby efekt domina

Zysk sektora bankowego w pierwszych miesiącach br. spadł o ponad 40 proc. Rekordowo niskie stopy procentowe, odpływ kapitału z rynku bankowego, znaczny wzrost ryzyka kredytowego i upadłości banków, które może wywołać falę domina – to główne zagrożenia, którym sektor będzie musiał stawić czoła w nadchodzących miesiącach. Jak ocenia prof. Marian Noga z wrocławskiej WSB, efektem będzie dalsze zaostrzanie polityki kredytowej, co ograniczy dostępność finansowania w gospodarce, a banki uciekną w inne produkty inwestycyjne. – Niedługo Rada Polityki Pieniężnej będzie musiała podnieść stopy procentowe, żeby wzmocnić złotego i przeciwdziałać rosnącej inflacji, dzięki czemu banki zaczną powoli odrabiać straty związane z kredytowaniem gospodarki – dodaje.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Konsument

Tegoroczne wakacje pod znakiem ścisłych restrykcji. Na kolonie i obozy wyjedzie 80 proc. mniej uczniów [DEPESZA]

Około 240 tys. dzieci i młodzieży wyjedzie w tym roku na letnie kolonie i obozy. Te upłyną jednak pod znakiem ścisłych restrykcji. Dzieci muszą być przygotowane na stosowanie się do zasad higieny, a na organizatorów zostały nałożone dodatkowe wymogi. – Z kolei rodzice w tym roku poza organizacją i logistyką powinni bardziej skupić się na kwestiach zdrowia i pomyśleć o dodatkowym ubezpieczeniu dla dzieci – podkreślają przedstawiciele ERGO Hestii. Przyda się ono np. w razie nagłej choroby lub nieszczęśliwego wypadku.

Surowce

Polska zacieśnia współpracę z USA w sektorze energetyki. Kluczowy atom i dostawy skroplonego gazu

Dostawy skroplonego gazu to kluczowy obszar polsko-amerykańskiej współpracy w sektorze energetyki. PGNiG, które stawia na dywersyfikację dostaw i uniezależnianie się od rosyjskiego surowca, sukcesywnie zwiększa wolumen zakupu LNG od Amerykanów. Do 2024 roku będzie to ponad 9 mld m3 rocznie. Kolejnym perspektywicznym obszarem współpracy jest też energetyka jądrowa. – Pojawiają się kolejne zapowiedzi Amerykanów, którzy są zainteresowani uczestnictwem w polskim projekcie atomowym – mówi ekspert ds. energetyki Mateusz Kubiak.