Przegląd mediów

październik 2018

Uciążliwe pluskwy – jak się ich pozbyć

2018-10-24  |  07:51
Przegląd mediów

Można je znaleźć od salonu, salę konferencyjną w biurze czy w sypialni – mówimy o domowych szkodnikach, jakimi są pluskwy. Nie martw się, pluskwy można znaleźć nawet w pięciogwiazdkowych hotelach, szpitalach oraz co najbardziej prawdopodobne w domach studenckich. Pluskwy są dość małe co wiąże się z tym, że mogą być przenoszone w torbach, plecakach, pudełkach czy ubraniach.

 

Kim są?

Są to małe, płaskie, owalne, bezskrzydłe owady, które mają kilka milimetrów długości. Tak samo, jak znienawidzone komary żywią się krwią, ale co ważne nie przenoszą chorób. Są dość trudne do wykrycia ze względu na ich małe rozmiary i ogromną zdolność na przetrwanie długich okresów bez pożywienia. Pluskwy bardzo szybko mogą stać się poważnym problemem, który szybko rozprzestrzeni się po wszystkich pomieszczeniach, jeżeli ich szybko nie wykryjemy.

 

Pluskwy dostają się do naszych mieszkań lub domów za pomocą przedmiotów codziennego użytku, jakie zostaną przyniesione do nas nawet w odwiedzinach przez rodzinę czy gości. Nawet środki transportu publicznego mogą się stać przypadkowo nieświadomym przewoźnikiem tych małych szkodników. Dziwnie to może zabrzmieć, ale nigdzie nie jesteśmy bezpieczni.

 

Jak wykryć uciążliwe pluskwy?

Przede wszystkim sprawdź pomieszczenie, co do którego masz podejrzenie, że właśnie tam mogły zadomowić się pluskwy. Sprawdź, czy na łóżku, czy meblach nie ma brązowych lub czarnych plam. Co więcej, należy dokładnie sprawdzić miejsca, które pluskwy lubią najbardziej, czyli materac, listwy podłogowe, meble czy nawet pod tapetą.

Bagaże i torby stawiaj z dala od łóżka czy kanapy, najbezpieczniejsze miejsce znajduje się w sanitariatach. Jeżeli jesteś w podróży dokładnie sprawdzaj bagaż podczas pakowania. Jeżeli wrócisz do domu połóż całą suszącą się odzież z bagażu w suszarce na co najmniej 25 minut w najwyższym miejscu.

 

Co zrobić, gdy zobaczymy, że są w naszym domu?

Na początku sprawdź gdzie jest źródło tych małych uciążliwych szkodników i zakres ich inwazji na Twoje mieszkanie. Potraktuj to jako dość poważny problem i zwróć się do specjalistów w zakresie usuwania pluskiew, jeżeli chcesz mieć pewność, że problem został rozwiązany. Na rynku jest wiele doświadczonych firm w zakresie usuwania właśnie takich małych żyjątek.

 

 

 

Jak przeciwdziałać inwazji szkodników?

Przede wszystkim pluskwy nie mają nic wspólnego z utrzymaniem czystości. Możemy mieć najbardziej czysty dom w okolicy – pluskwy można znaleźć w renomowanych hotelach i mogą w każdej chwili rozprzestrzenić się na inne obszary.Najlepszą ochroną przed pluskwami jest prewencja. Czyli zapobieganie.

 

  • Sprawdź miejsca, w których pluskwy chowają się w ciągu dnia, w tym szwy materaców i za listwami, zagłówkami, gniazdkami elektrycznymi czy nawet ramami zdjęć.
  • Pluskwy mogą się chować w plecakach, więc okresowo sprawdzaj plecaki i torby.
    Wyprać potencjalnie zainfekowane przedmioty jak pościel w najwyższej możliwej temperaturze.
  • Plamy krwi na pościeli czy dziwna wysypka na naszej skórze to może być oznaka, że pluskwy się u nas zadomowiły.
  • Zachowuj porządek w pokoju, tak aby te małe stworzenia nie miały zbyt dużo miejsc, aby się schować.
  • Nie kładź plecaków i toreb na łóżku.

 

Nadal nas zaskakują, swoją odpornością, hartem ducha i obecnością w większej liczbie miejsc niż sobie wyobrażamy. Nie pozwól, aby twoje mieszkanie lub dom było miejscem gdzie pluskwy mają idealne warunki do egzystencji. Pamiętaj, aby korzystać ze specjalistów podczas zwalczania domowych szkodników.


Więcej na www.branzaczystosci.pl - Największy Serwis Informacyjny Branży Czystości w Polsce

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.

Informacje z dnia: 24 października

Prawo

Od lipca duże firmy dołączą do pracowniczych planów kapitałowych. Ponad 400 przedsiębiorców wybrało inne rozwiązanie

1 lipca przedsiębiorstwa zatrudniające powyżej 250 pracowników zostaną automatycznie włączone do pracowniczych planów kapitałowych (PPK). Na alternatywną wersję, czyli wdrożenie pracowniczego programu emerytalnego (PPE), zdecydowało się dotąd 411 firm. Wśród nich są m.in. spółki Grupy VELUX, które zatrudniają łącznie ponad 1,8 tys. osób. Firma podkreśla, że PPE to rozwiązanie korzystniejsze dla samych pracowników, bo w całości finansowane przez pracodawcę. Od momentu uruchomienia programu w spółkach grupy dołączyło do nich już 75 proc. zatrudnionych.

Finanse

Małym i średnim firmom trudno pozyskać pieniądze na rozwój. Coraz częściej finansują go dzięki emisji obligacji skierowanej do konkretnych inwestorów

Małe i średnie firmy mają często problem z dostępem do finansowania zewnętrznego, ponieważ banki wolą mniej ryzykowne inwestycje, giełda preferuje większe podmioty, a rynek obligacji korporacyjnych wciąż odczuwa skutki afery GetBacku. Alternatywą może być emisja obligacji skierowana do konkretnych inwestorów.

Farmacja

Wcześnie wykryty rak piersi może być uleczalny. W Polsce brakuje jednak dostępu do nowoczesnej terapii i wiedzy na temat tej choroby

Zastosowanie terapii celowanej z wykorzystaniem podwójnej blokady na wczesnym etapie rozwoju HER2-dodatniego raka piersi może doprowadzić do całkowitego wyleczenia. W Polsce refundacji podlega jednak tylko jeden z dwóch wykorzystywanych w tej terapii leków. Eksperci podkreślają, że problemem jest także to, że kobiety, które słyszą diagnozę „wczesny rak piersi”, są pozostawione same sobie, bez dostępu do informacji i wsparcia w pierwszym, bardzo trudnym etapie leczenia. Tego typu wsparcie chcą zaoferować twórcy kampanii „Wylecz raka piersi HER2+”.

Handel

Polska w krótkim terminie nie powinna negatywnie odczuć wznowienia wojny handlowej między USA a Chinami. Sytuacja może nawet sprzyjać rodzimemu eksportowi

Po półrocznym zawieszeniu w maju wybuchła kolejna odsłona bitwy na cła między Stanami Zjednoczonymi a Chinami – prezydent Donald Trump podniósł stawki dla chińskich towarów o wartości 200 mld dol. i zagroził wprowadzeniem kolejnych opłat. Na cenzurowanym znalazł się chiński koncern Huawei, z którym na skutek dekretu Trumpa amerykańscy potentaci zrywają współpracę. Choć Polska znajduje się na peryferiach tego konfliktu, może on skutkować m.in. osłabieniem złotego, co jest korzystne dla eksporterów.