Przegląd mediów

listopad 2020

Victoria Dom: nowy etap osiedla Miasteczko Classic

2020-11-23  |  19:39
Przegląd mediów

Victoria Dom: nowy etap osiedla Miasteczko Classic

 

Victoria Dom rozpoczyna sprzedaż ostatniej puli mieszkań w Miasteczku Classic na warszawskim Tarchominie. To już finalny, XIV etap, budowy tego osiedla. 137 funkcjonalnych mieszkań będzie oddane do użytku w IV kwartale 2022 r.

 

Inwestycja Miasteczko Classic XIV to 5-kondygnacyjny budynek, w którym zaprojektowano mieszkania o  powierzchni od 26 do 95 mkw., w cenach od 221 do 700 tys. zł. Mieszkańcy będą mieli dostęp zarówno do kameralnego, zielonego dziedzińca, jak i pobliskich terenów parkowych. Ten etap wyróżnia bardzo duża liczba mieszkań dwupokojowych.  

 

Funkcjonalność antidotum na pandemię

 

Tarchomin jest osiedlem młodych. To trend, która potwierdzają wyniki sprzedaży od początku tej inwestycji. – W ostatnim czasie klienci są szczególnie zainteresowani mieszkaniami, które można podzielić na strefy pracy i relaksu. Dlatego szybko sprzedają się np. 30-metrowe lokale podzielone na funkcjonalne dwa pomieszczenia i nieco większe, od 47,5 m kw z trzema pokojami. Takich powierzchni szukają przede wszystkim single i młode pary – wyjaśnia Anna Krystecka, dyr. marketingu Victoria Dom. Wśród rodzin z dziećmi najpopularniejsze są powierzchnie od 60 mkw. oraz mieszkania na parterze z ogródkiem, które przed pandemią deweloper sprzedawał w ostatniej kolejności, dziś w pierwszej. Nie brakuje też chętnych na mieszkania z dwoma balkonami.

 

Dobra lokalizacja

 

Kupujący nowe mieszkanie na Tarchominie mogą liczyć na dobry dojazd (m. in. realizowany jest III etap budowy linii tramwajowej na Tarchomin, rozbudowywany jest układ drogowy ulicy Światowida). Rodziny z dziećmi mają coraz bogatszą ofertę edukacyjną z przedszkolami i szkołami (m.in. opracowywana jest koncepcja architektoniczna budynku szkoły podstawowej przy ul. Świderskiej 93). Ci zaś, którzy cenią możliwość zrelaksowania się po pracy, docenią fakt, że niebawem w parku Picassa powstanie tężnia solankowa. Szybki dojazd do stacji Metro Młociny oraz centrów handlowych to równie istotne atuty inwestycji wpływające na komfort codziennego życia.

 

Victoria Dom to deweloper z 22-letnim doświadczeniem, którego filozofią jest maksymalne uproszczenie zakupu mieszkania. Pomaga w tym Dom Kredytowy Victoria specjalizujący się w pośrednictwie w uzyskaniu kredytów hipotecznych. Dotychczas Victoria Dom oddała do użytku ponad 5,2 tys. mieszkań i domów. Ich łączna powierzchnia użytkowa to 310 tys. mkw. Obecnie w trakcie realizacji i w przygotowaniu jest 12,1 tys. mieszkań. Spółka, która prowadzi inwestycje przede wszystkim w Warszawie, w tym roku rozpoczęła również budowę osiedla Viva Piast w Krakowie. Od 4 lat deweloper jest obecny także na rynku niemieckim: w Berlinie i Lipsku. Victoria Dom jest członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich, posiada certyfikat dewelopera poświadczający wiarygodność i fachowość usług. Więcej informacji na stronie: www.victoriadom.pl

 

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.

Informacje z dnia: 23 listopada

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

OFE do całkowitej likwidacji. Każda decyzja w sprawie zgromadzonych tam oszczędności będzie oznaczać utratę części środków

1 czerwca ma zacząć obowiązywać nowa ustawa, która ostatecznie zlikwiduje otwarte fundusze emerytalne. Nastąpi to 28 stycznia 2022 roku, a zgromadzone na nich pieniądze zostaną przetransferowane domyślnie na Indywidualne Konta Emerytalne lub na wniosek posiadacza rachunku w OFE do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Wybór przyszłego emeryta w każdym z tych przypadków będzie oznaczał utratę części środków. Przeniesienie środków do IKE wiąże się z pobraniem 15-proc. opłaty przekształceniowej, z kolei do ZUS – z podatkiem od emerytur i niemożnością dziedziczenia środków. – Te zmiany nastąpią bez konsultacji społecznych – mówi ekonomistka WSB w Poznaniu, dr Edyta Wojtyla.

 

Handel

Allegro chce przejąć część wartego 340 mld zł rynku zakupów firmowych. Na nowej platformie zniżki hurtowe i odroczone płatności cieszą się największym zainteresowaniem

W czasie pandemii duża część wydatków zakupowych Polaków przeniosła się do e-handlu. Do internetowych zakupów przekonały się również firmy. Według szacunków przytaczanych przez Allegro wartość zakupów firmowych w kanale online przekroczyła 340 mld zł w 2020 roku. Znacząca część tego rynku jest do zagospodarowania przez ofertę giganta polskiego e-commerce, w czym ma pomóc uruchomiona na początku lutego nowa platforma Allegro Biznes. Korzyści dla kupujących to m.in. odroczona płatność do 60 dni i rabaty przy dużych zamówieniach oraz cenniki hurtowe. W ofercie są nie tylko produkty odpowiadające na podstawowe, ale jednocześnie szerokie potrzeby wszystkich przedsiębiorców, np. artykuły papiernicze, produkty do sprzątania czy sprzęt IT. Oferta jest również dostosowana do bardzo specyficznych branż, takich jak warsztaty samochodowe, firmy budowlane czy gabinety kosmetyczne.

Handel

Powstaje projekt wspólnej europejskiej chmury. Ma przyspieszyć wdrażanie takich rozwiązań w polskich firmach

Ze względu na pandemię koronawirusa masowa migracja polskich przedsiębiorstw do chmury jest już nieunikniona. Firmy wciąż mają jednak obawy dotyczące tego procesu. Przykładowo 44 proc. z nich wymaga, aby ich centra danych podlegały unijnej legislacji. Odpowiedzią ma być GAIA-X, czyli koncepcja europejskiej infrastruktury chmurowej, w ramach której usługi będą świadczone przez lokalnych dostawców z Europy. Projekt może być motorem napędowym do szybszego wdrażania rozwiązań chmurowych w polskich firmach, chociaż jak pokazują najnowsze dane GUS, obecnie już prawie 40 proc. średnich oraz 60 proc. dużych firm w Polsce korzysta z płatnych rozwiązań cloud computingu.

Handel

Kraje globalnego Południa potrzebują lepszego dostępu do szczepionek na COVID-19. Pandemia jest tam nie tylko problemem zdrowotnym, ale także przyczyną głodu

– Najbardziej dokuczliwym skutkiem rozprzestrzeniania się koronawirusa w krajach globalnego Południa jest nie tyle sam COVID-19, co klęska głodu. W wielu krajach pandemia spowodowała zamknięcie lokalnych gospodarek, masowe bezrobocie, przerwanie łańcuchów dostaw i wzrost cen – wymienia Helena Krajewska z Polskiej Akcji Humanitarnej. Dlatego biedne kraje Afryki, Azji czy Ameryki Południowej pilnie potrzebują szczepień przeciwko COVID-19. W ramach programu COVAX do końca tego roku do najbiedniejszych państw ma trafić co najmniej 1,3 mld dawek. To jednak kropla w morzu potrzeb. Pierwsze szczepionki trafiły w ubiegłym tygodniu do Ghany i Wybrzeża Kości Słoniowej.