Przegląd mediów

listopad 2020

Victoria Dom: nowy etap osiedla Miasteczko Classic

2020-11-23  |  19:39
Przegląd mediów

Victoria Dom: nowy etap osiedla Miasteczko Classic

 

Victoria Dom rozpoczyna sprzedaż ostatniej puli mieszkań w Miasteczku Classic na warszawskim Tarchominie. To już finalny, XIV etap, budowy tego osiedla. 137 funkcjonalnych mieszkań będzie oddane do użytku w IV kwartale 2022 r.

 

Inwestycja Miasteczko Classic XIV to 5-kondygnacyjny budynek, w którym zaprojektowano mieszkania o  powierzchni od 26 do 95 mkw., w cenach od 221 do 700 tys. zł. Mieszkańcy będą mieli dostęp zarówno do kameralnego, zielonego dziedzińca, jak i pobliskich terenów parkowych. Ten etap wyróżnia bardzo duża liczba mieszkań dwupokojowych.  

 

Funkcjonalność antidotum na pandemię

 

Tarchomin jest osiedlem młodych. To trend, która potwierdzają wyniki sprzedaży od początku tej inwestycji. – W ostatnim czasie klienci są szczególnie zainteresowani mieszkaniami, które można podzielić na strefy pracy i relaksu. Dlatego szybko sprzedają się np. 30-metrowe lokale podzielone na funkcjonalne dwa pomieszczenia i nieco większe, od 47,5 m kw z trzema pokojami. Takich powierzchni szukają przede wszystkim single i młode pary – wyjaśnia Anna Krystecka, dyr. marketingu Victoria Dom. Wśród rodzin z dziećmi najpopularniejsze są powierzchnie od 60 mkw. oraz mieszkania na parterze z ogródkiem, które przed pandemią deweloper sprzedawał w ostatniej kolejności, dziś w pierwszej. Nie brakuje też chętnych na mieszkania z dwoma balkonami.

 

Dobra lokalizacja

 

Kupujący nowe mieszkanie na Tarchominie mogą liczyć na dobry dojazd (m. in. realizowany jest III etap budowy linii tramwajowej na Tarchomin, rozbudowywany jest układ drogowy ulicy Światowida). Rodziny z dziećmi mają coraz bogatszą ofertę edukacyjną z przedszkolami i szkołami (m.in. opracowywana jest koncepcja architektoniczna budynku szkoły podstawowej przy ul. Świderskiej 93). Ci zaś, którzy cenią możliwość zrelaksowania się po pracy, docenią fakt, że niebawem w parku Picassa powstanie tężnia solankowa. Szybki dojazd do stacji Metro Młociny oraz centrów handlowych to równie istotne atuty inwestycji wpływające na komfort codziennego życia.

 

Victoria Dom to deweloper z 22-letnim doświadczeniem, którego filozofią jest maksymalne uproszczenie zakupu mieszkania. Pomaga w tym Dom Kredytowy Victoria specjalizujący się w pośrednictwie w uzyskaniu kredytów hipotecznych. Dotychczas Victoria Dom oddała do użytku ponad 5,2 tys. mieszkań i domów. Ich łączna powierzchnia użytkowa to 310 tys. mkw. Obecnie w trakcie realizacji i w przygotowaniu jest 12,1 tys. mieszkań. Spółka, która prowadzi inwestycje przede wszystkim w Warszawie, w tym roku rozpoczęła również budowę osiedla Viva Piast w Krakowie. Od 4 lat deweloper jest obecny także na rynku niemieckim: w Berlinie i Lipsku. Victoria Dom jest członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich, posiada certyfikat dewelopera poświadczający wiarygodność i fachowość usług. Więcej informacji na stronie: www.victoriadom.pl

 

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.

Informacje z dnia: 23 listopada

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

W czasie pandemii coraz więcej osób inwestuje w kryptowaluty. Mimo rosnącego zainteresowania posiada je tylko 1,5 proc. ludzi na świecie

Bitcoin i inne cyfrowe waluty stają się coraz popularniejszym sposobem lokaty kapitału. Lockdown sprawił, że przy nadmiarze wolnego czasu i w poszukiwaniu bardziej zyskownych inwestycji więcej osób szuka alternatywy dla tradycyjnych lokat, akcji czy obligacji. Od początku pandemii liczba kupujących i sprzedających kryptowaluty w aplikacji Revolut wzrosła trzykrotnie. Wciąż jednak znikoma część ludzi na świecie posiada te cyfrowe aktywa, a inwestorzy działający na tradycyjnym rynku często niewiele wiedzą o tym, jak je nabywać i przechowywać. – W Stanach Zjednoczonych istnieje fundusz inwestycyjny, za pośrednictwem którego każdy Amerykanin może nabyć bitcoiny czy ethery. W Europie tego brakuje – mówi Marcin Wituś, prezes Geco.one.

Prawo

Fundacja Batorego: Centralizacja szpitali merytorycznie nieuzasadniona. Rolę samorządów trzeba wręcz wzmocnić

Rządowe plany centralizacji szpitali są merytorycznie nieuzasadnione – ocenili eksperci Fundacji Batorego, którzy wskazują, że system szpitalnictwa w Polsce wymaga gruntownej reformy, ale rola samorządów powinna wręcz zostać wzmocniona, dzięki czemu władza centralna mogłaby skupić się na lepszym przygotowaniu do wyzwań o takiej skali jak np. kolejna pandemia. Kształt reformy, nad którą pracuje specjalny zespół przy Ministerstwie Zdrowia, ma być znany do końca maja, ale samorządy już teraz są przeciwne zmianom, wskazując, że centralizacja szpitali wywoła jeszcze większy chaos, a jakość świadczonych przez nie usług medycznych spadnie.

Transport

Rynek general aviation zyskuje w pandemii na przekór spadkom w ruchu lotniczym. Prywatne loty coraz atrakcyjniejszą alternatywą dla zamożnych klientów

Według Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej w ubiegłym roku całkowita liczba operacji na polskich lotniskach spadła o 56,4 proc. Mimo trudnego okresu dla branży lotniczej dobrą passę ma jednak rynek general aviation. W ubiegłym roku „małe lotnictwo” zanotowało w Polsce wzrost o 6,6 proc. To głównie efekt pandemii i wstrzymania ruchu międzynarodowego, przez co dla wielu zamożnych klientów prywatne loty stały się jedyną opcją przemieszczania się, np. w celach służbowych. Prognozy zakładają jednak, że ruch GA czeka szybki rozwój także po pandemii COVID-19, napędzany m.in. rozwojem turystyki premium i podróżami służbowymi, a także infrastruktury lotniczej w całym kraju.

Problemy społeczne

Aplikacje pomagają walczyć ze stresem i wyciszyć emocje. Globalny rynek takich rozwiązań może rosnąć ponad 40 proc. rocznie

Stres związany z pandemią nasilił zainteresowanie rozwiązaniami pozwalającymi go rozładować i uspokoić emocje. Ogromną popularnością cieszą się aplikacje z kategorii health & wellness czy podcasty na temat medytacji. Ich użytkownicy podkreślają nie tylko ich znaczenie dla wyciszenia się, lecz także dla lepszej koncentracji i większej efektywności w pracy. To dlatego wsparcie w obszarze zdrowia psychicznego coraz częściej oferują także pracodawcy w ramach benefitów pozapłacowych. Sposobów na rozładowanie stresu szukają także uczniowie, a szczególnie maturzyści.