Przegląd mediów

marzec 2021

Victoria Dom wystartowała z 6. etapem Miasteczka Nova Ochota

2021-03-05  |  11:27
Przegląd mediów

Victoria Dom rozpoczęła 6. etap inwestycji Miasteczka Nova Ochota. Deweloper wystawił do sprzedaży 74 mieszkania w cenie od 285 tys. do 843 tys. Inwestycja została zaprojektowana jako nowoczesne, komfortowe „miasto w mieście” ze wszystkimi atrakcjami i udogodnieniami aglomeracji w osiedlowej skali. Będzie tu m.in. przedszkole, plac zabaw, sklepy i lokale usługowe, kort tenisowy oraz strefy relaksu.

 

Najnowsze „dziecko” Victorii Dom to 5-kondygnacyjny budynek, w którym oferowane są funkcjonalne mieszkania od 27 m2 do 88 m2 z ogródkami (lokale na parterze), balkonami lub tarasami oraz naziemne i podziemne miejsca parkingowe.

 

Najważniejsze to: cena, lokalizacja, funkcjonalność i… potencjał inwestycyjny

 

Klienci przy wyborze mieszkania kierują się przede wszystkim ceną, lokalizacją i funkcjonalnością zaprojektowanych mieszkań. Te oczekiwania potraktowaliśmy priorytetowo już w fazie projektowania. To atuty naszej najnowszej inwestycji – mówi Anna Krystecka, dyrektor marketingu Victorii Dom. W najnowszym raporcie Rynek mieszkaniowy w Warszawie - IVQ 2020” analitycy portalu RynekPierwotny.pl wskazują, że na Ochocie średnie ceny mieszkań w IV kw. 2020 r. wzrosły do 14 299 zł za m2.W sąsiadującym Miasteczku Nova Ochota 6 cena jest znacznie atrakcyjniejsza i wynosi od 8900 zł za m2 – informuje Anna Krystecka. I dodaje, że w Miasteczku funkcjonalne oraz kompaktowe mieszkania spełniają oczekiwania zarówno singli, jak i rodzin. Lokalizacja inwestycji zapewnia jednocześnie bliskość tego wszystkiego, co wzmacnia ochotę na życie. Nowoczesne publiczne przedszkole i plac zabaw z atrakcjami dla najmłodszych to klucz do bezstresowej aktywności zawodowej dla małżeństw z małymi dziećmi. Z kolei osiedlowe sklepy oraz lokale usługowe, w tym m.in. kawiarnie oraz miejsca do uprawiania sportu i relaksu to „niezbędnik” wszystkich osób aktywnych. – Mieszkanie to nadal dobra inwestycja. Analitycy liczą, że za zakupione teraz nowe mieszkanie w stolicy możemy w ciągu 6 lat liczyć na zysk w wysokości ok. 1/3 obecnej wartości – zaznacza Anna Krystecka.

 

Nieoczekiwany efekt pandemii

 

Jednym z ważnych efektów ograniczeń związanych z pandemią jest spektakularne odejście od zamykania się w czterech ścianach własnego „M”. – Nasze doświadczenia z 2020 r. wskazują, że większym zainteresowaniem klientów cieszą się mieszkania z przydomowym ogródkiem lub większym tarasem. Klienci zwracają większą uwagę na układ pomieszczeń i ich funkcjonalność. Przy wyborze lokalizacji znacznie częściej padają także pytania o bliskość terenów zielonychmówi Anna Krystecka. W Miasteczku Nova Ochota, między budynkami zaprojektowano funkcjonalne skwerki, a centralnym punktem jest placyk z fontanną, kortem tenisowycm, placem zabaw. Atutem osiedla jest też bliskość parków Szczęśliwickiego i Cietrzewia – miejsc idealnych dla osób uwielbiających jogging lub spacery.

 

Miasteczko Nova Ochota tworzy spójną i przyjazną przestrzeń. Inwestycja zlokalizowane jest na styku trzech dzielnic (Ochoty, Rakowa i Włoch) i zapewnia dogodny dojazd do innych dzielnic stolicy, w tym kolejką w 15 minut pod Pałac Kultury. Stacja kolejki WKD znajduje się w odległości zaledwie trzech minut pieszo od Miasteczka, co gwarantuje możliwość dotarcia do różnych miejsc w stolicy bez straty czasu na stanie w korkach.

 

Victoria Dom to deweloper z 23-letnim doświadczeniem, którego filozofią jest maksymalne uproszczenie zakupu mieszkania. Pomaga w tym Dom Kredytowy Victoria. Victoria Dom oddała do użytku ponad 6,4 tys. mieszkań i domów. Obecnie w różnych fazach realizacji i przygotowania jest ponad 10 tys. mieszkań. Spółka, która prowadzi inwestycje przede wszystkim w Warszawie, w ubiegłym roku rozpoczęła również budowę osiedla Viva Piast w Krakowie. Od 5 lat deweloper jest obecny także na rynku niemieckim – w Berlinie, a od roku w Lipsku. Victoria Dom jest członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich, posiada certyfikat dewelopera poświadczający wiarygodność i fachowość usług.

 

Więcej informacji na stronie: www.victoriadom.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.

Informacje z dnia: 5 marca

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Lotnictwo

UE nie radzi sobie z przywracaniem ruchu lotniczego. Paszport szczepionkowy może się okazać ratunkiem dla europejskich przewoźników

Trwające w wielu europejskich krajach lockdowny nie sprzyjają zwiększaniu liczby połączeń lotniczych w ruchu regularnym i czarterowym. – Unia Europejska niestety najgorzej sobie radzi w lotnictwie ze względu na to, że jest tak duża niepewność – mówi Artur Tomasik, prezes zarządu Katowice Airport i Związku Regionalnych Portów Lotniczych. W konsekwencji europejskie linie lotnicze przeżywają głęboki kryzys. Ratunkiem może się okazać Cyfrowy Zielony Certyfikat, czyli tzw. paszport szczepionkowy, który umożliwi bezpieczne podróżowanie w sezonie wakacyjnym.

Transport

Przesyłki kurierskie już w tym roku staną się bardziej ekologiczne. DHL powiększy flotę elektryków do blisko 150 aut, a w najbliższych latach do ponad 500

Sektor transportu ma znaczący udział w emisji dwutlenku węgla w Europie. Bez zdecydowanych proekologicznych działań może ona wzrosnąć w branży o 60 proc. do 2050 roku – wynika z szacunków Międzynarodowego Forum Transportu. Dlatego coraz więcej firm logistycznych i kurierskich decyduje się na zielone inwestycje w elektryczne auta dostawcze. Poza aspektem ekologicznym mają one także inne korzyści – są niemal bezgłośne, mogą korzystać z buspasów i pozwalają uniezależnić się od wahań cen na rynku paliw. Na samochody elektryczne stopniowo przesiadają się m.in. kurierzy DHL Parcel. Firma będzie sukcesywnie w kolejnych latach inwestować w zieloną flotę.

Problemy społeczne

Wydłuża się kolejka potrzebujących rehabilitacji postcovidowej. Czas rozpoczęcia zabiegów gra istotną rolę

Na początku kwietnia ruszył w Polsce szeroki program rehabilitacji postcovidowej. Mogą z niego skorzystać wszyscy pacjenci, który przechorowali COVID-19 i borykają się z problemami wydolnościowymi dłużej niż cztery–sześć tygodni. Usługi mogą świadczyć wszystkie placówki, które mają podpisane umowy z NFZ i odpowiednie zasoby kadrowe. – Rehabilitacja jest prowadzona przez trzy tygodnie, a po tym czasie badamy efekty. W większości przypadków następuje poprawa możliwości wysiłkowych, jakości życia pacjenta, zmniejszenie duszności i powrót do codziennej sprawności – mówi prof. Jan Szczegielniak ze Szpitala MSWiA w Głuchołazach, który rozpoczął pierwszy pilotażowy program takiej rehabilitacji.

Transport

Gazy używane w przemyśle i medycynie będą wytwarzane ekologicznie. Producenci rezygnują z paliw kopalnych i sięgają po OZE

Gazy przemysłowe wykorzystywane są w przemyśle chemicznym, rafineryjnym, metalurgicznym i spożywczym, a także w ochronie środowiska czy medycynie. Tlen medyczny podawany jest chociażby w szpitalach pacjentom chorym na COVID-19. Wodór z kolei jest postrzegany jako przyszłość ekologicznego transportu. Proces produkcji gazów przemysłowych jest jednak energochłonny, a przez to i wysoce emisyjny. Dlatego producenci stopniowo przestawiają się na bardziej ekologiczne metody i zamieniają energię z paliw kopalnych na źródła odnawialne. Jednym z przykładów takich inwestycji jest zakład produkcyjny Linde Gaz Polska pod Wrocławiem, który w 100 proc. do produkcji gazów wykorzystuje energię z OZE.