Strona główna

listopad 2020

Ruszyła sprzedaż 5. etapu Miasteczka Nova Ochota

2020-11-16  |  12:33
Strona główna

 

 

 

Ruszyła sprzedaż 5. etapu Miasteczka Nova Ochota

 

Victoria Dom rozpoczęła piąty etap cieszącej się dużym zainteresowaniem kupujących inwestycji Miasteczko Nova Ochota. W 6-kondygnacyjnym budynku powstanie 80 funkcjonalnych mieszkań, do których będzie można wprowadzić się w IV kwartale 2022 r. Deweloper, za pośrednictwem Domu Kredytowego Victoria, przygotował dla klientów szybką ścieżkę dotarcia do atrakcyjnych kredytów.    

 

Miasteczko Nova Ochota zostało zaprojektowane jako nowoczesne, samowystarczalne osiedle praktycznie w środku miasta. Odpowiada ono na różnorodne potrzeby wymagających nabywców. Dogodne rozwiązania dla siebie znajdą tu zarówno ci, którzy chcą przede wszystkim zapewnić wygodę swoim rodzinom i aktywnie spędzać czas po pracy oraz ci, którzy najbardziej cenią sobie bezproblemowe, szybkie dotarcie do pracy i możliwość zrobienia zakupów blisko domu. – W swoich inwestycjach zawsze staramy się wychodzić naprzeciw rozmaitym wymaganiom klientów. Wiemy, jak bardzo się one zmieniają w zależności od etapu życia, dlatego chcemy, by bez względu na to, na jakim właśnie ktoś jest, znalazł u nas wszystko, czego potrzebuje – mówi Anna Krystecka, dyrektor marketingu Victoria Dom.

 

Przemyślana przestrzeń

 

Na obecnym, 5. etapie inwestycji deweloper zaplanował nowoczesne przedszkole z placem zabaw zlokalizowane na parterze budynku, co z pewnością będzie doskonałym rozwiązaniem dla rodzin z małymi dziećmi.  Najmłodsi znajdą tu opiekę i komfortowe warunki w najbliższym sąsiedztwie własnego mieszkania. Dziecko w przedszkolu zwykle oznacza dla rodziców logistyczne wyzwanie związane z codziennym dowożeniem i odbieraniem pociechy – wyjaśnia Anna Krystecka. Sprawne, codzienne funkcjonowanie zapewniają też punkty usługowe zlokalizowane w dolnej kondygnacji budynku – kawiarnia, klub fitness, sklep spożywczy itp. Deweloper ma w ofercie Miasteczka powierzchnie usługowe w metrażach od 29 m2 do 233 m2.. Możliwość wyboru pomieszczeń umożliwia dopasowanie przestrzeni do prowadzonej działalności, np. na piekarnię lub salon kosmetyczno-fryzjerski. Na wcześniejszym etapie inwestycji powstał już kort tenisowy, który będzie służył wszystkim mieszkańcom, dla których aktywność fizyczna stanowi istotny element życia. Niewątpliwym atutem Miasteczka Nova Ochota jest dla tej grupy także sąsiedztwo terenów zielonych – parków Szczęśliwickiego i Cietrzewia, w których można uprawiać wszelkie formy ruchu: biegać, jeździć na rowerze oraz grać w piłkę. Zieleni nie zabraknie też tym, którzy postanowią pozostać na osiedlu – między budynkami zaprojektowano funkcjonalne skwerki, a centralnym punktem jest placyk z fontanną, która nie tylko będzie cieszyć oczy, ale może też być miejscem relaksu i wytchnienia w upalne dni.

 

 

Doskonała lokalizacja

 

Poza funkcjonalnością, ważnym atutem osiedla jest lokalizacja na styku trzech dzielnic (Ochoty, Rakowa i Włoch), praktycznie w centrum miasta. Takie ulokowanie osiedla zapewnia mieszkańcom dogodny dojazd do innych dzielnic stolicy. Stacja kolejki WKD znajduje się w odległości zaledwie trzech minut pieszo od Miasteczka, co gwarantuje możliwość dotarcia do różnych miejsc w stolicy bez marnowania czasu w korkach. – Miasteczko Nova Ochota to także doskonały wybór dla tych, którzy chcą mieć blisko do pracy bez konieczności korzystania z własnego auta lub komunikacji miejskiej. Z wielu lokalizacji, ale przede wszystkim z zagłębia biurowego przy Łopuszańskiej, można tu dotrzeć na rowerze, hulajnodze lub po prostu spacerem. To cenna możliwość połączenia przyjemnego (ruch) z pożytecznym (praca) – dodaje A. Krystecka. 

 

Funkcjonalność mieszkań

 

Pandemia zmieniła podejście klientów do przestrzeni. Z obserwacji dewelopera wynika, że klienci są dziś zainteresowani większymi lokalami, ok. 60 m2, a przy mniejszych metrażach zwracają baczniejszą uwagę na rozkład mieszkania. Niepodważalnym walorem wszystkich inwestycji Victoria Dom jest funkcjonalność mieszkań – projektujemy je tak, by nawet przy najmniejszych metrażach było wygodnie. Pamiętamy też o tym, jak istotne jest posiadanie własnego „kawałka ziemi” szczególnie, gdy mamy ograniczoną możliwość przemieszczania się. Stąd wszystkie mieszkania w Miasteczku Nova Ochota mają balkony – jeden bądź dwa, ogródki lub tarasy – mówi Anna Krystecka.  

 

Poszczególne etapy osiedla oddawane są zgodnie z planem. Łącznie powstanie 680 lokali. Dostępne są metraże od 28 m2 do 75 m2, a ceny mieszkań zaczynają się już od 289 tys. zł.

 

Deweloper oferuje bezpłatne doradztwo i pomoc ekspertów Domu Kredytowego Victoria przy formalnościach kredytowych. – Klient z naszą pomocą ma większe szanse na kredyt na bardziej atrakcyjnych warunkach niż osoba, która samodzielnie składa wniosek o kredyt mieszkaniowy. Przyspieszamy też procedurę. Nasz klient w praktyce już w dwa, trzy tygodnie wie, czy kredyt zostanie mu przyznany. Zawsze przedstawiamy przy tym oferty kilku banków i oferujemy bezpłatną pomoc naszych ekspertów na każdym etapie – wyjaśnia Agata Antosiewicz, dyrektor działu kredytowego w Domu Kredytowym Victoria.

 

Victoria Dom to deweloper z ponad 20-letnim doświadczeniem, którego filozofią jest, by zakup mieszkania był prosty i szybki. Dzięki współpracy z ekspertami z różnych dziedzin i koncentracji na potrzebach klientów, wsłuchiwaniu się w ich oczekiwania, ten cel udaje się osiągać od lat i przekazywać drugiemu już pokoleniu klucze do ich wymarzonego „M”. Dotąd Victoria Dom oddała do użytku ponad 5 tys. mieszkań i domów. Ich łączna powierzchnia użytkowa to 310 tys. m2. Obecnie w trakcie realizacji i w przygotowaniu jest 12,1 tys. m2 powierzchni mieszkalnej. Spółka prowadzi inwestycje w Warszawie, a w tym roku rozpoczęła budowę osiedla Viva Piast w Krakowie. Od czterech lat deweloper jest obecny także na rynku niemieckim: w Berlinie i Lipsku. Victoria Dom jest członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich, posiada certyfikat dewelopera poświadczający wiarygodność i fachowość usług. Więcej informacji na stronie: www.victoriadom.pl

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.

Informacje z dnia: 16 listopada

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Biogen

Aktualne oferty pracy

Specjalista ds. sprzedaży

Aktualnie poszukujemy kandydatów i kandydatek na stanowisko: Specjalista ds. sprzedaży. Ze szczegółami oferty można zapoznać się na tej podstronie.

Farmacja

W wyniku pandemii tysiące chorych na osteoporozę pozostają bez pomocy. Lekarze i pacjenci apelują o proste zmiany umożliwiające diagnostykę i leczenie [DEPESZA]

Na osteoporozę choruje w Polsce aż 2,1 mln osób, a liczba nowych przypadków rośnie. Nieleczona prowadzi do niepełnosprawności i trwałego kalectwa, a nawet śmierci. Tymczasem pandemia COVID-19 spowodowała kilkumiesięczny przestój w diagnostyce i terapii tej choroby. Dane NFZ pokazują, że liczba porad udzielonych w poradniach leczenia osteoporozy spadła w tym roku o ponad 20 proc., a wizyt w gabinetach reumatologów i ortopedów – o 1/3. Lekarze alarmują, że opóźnienia będą mieć nieodwracalne konsekwencje dla tysięcy pacjentów, i apelują do Ministerstwa Zdrowia o wdrożenie prostych rozwiązań, które odciążą system. 

 

Infrastruktura

Firmy budowlane nie odczuwają dużego spowolnienia. Osłabienie koniunktury w budownictwie spodziewane jest w przyszłym roku

Pandemia nie zatrzymała budowlanki. Jak pokazuje listopadowa ankieta PZPB, firmy budowlane mają zapełnione portfele zleceń pozyskanych jeszcze przed pandemią COVID-19, a większość z nich pracuje w tej chwili z 80–90-proc. wydajnością. Ostatnie miesiące przyniosły pewne odbicie zwłaszcza w sektorze mieszkaniowym. Branża budowlana musi jednak przygotować się na skutki kryzysu gospodarczego w następstwie pandemii, choć osłabienie koniunktury pojawi się z pewnym opóźnieniem.

Serwis specjalny

Wyprzedaże u dealerów mają pobudzić sprzedaż aut przed końcem grudnia. Mimo to w całym roku spadki przekroczą 20 proc.

Sprzedaż samochodów osobowych i dostawczych przez pierwsze 10 miesięcy 2020 roku spadła o 26 proc. Po 20 dniach listopada widać większe zainteresowanie klientów – w osobówkach wzrost sięgnął 7 proc., w autach dostawczych – 26,5 proc. r/r. To może być efekt rozpoczętych wyprzedaży roczników 2020. Pod tym względem pandemiczny rok nie będzie znacząco różnił się od poprzednich. Tym bardziej że od 2021 roku wchodzi w życie nowa norma Euro 6d związana z emisją spalin. Przedstawiciele branży podkreślają, że każdy impuls popytowy byłby na wagę złota, np. programy dopłat połączone ze złomowaniem.

 
 

Infrastruktura

Mniejsze miasta dzięki pandemii mogą zahamować odpływ ludności. Nowych mieszkańców przyciągnęłyby inwestycje w czyste środowisko i oferta mieszkań na wynajem

Wyludnianie się małych i średnich miast i ucieczka młodych do większych aglomeracji to zjawisko obserwowane od dawna. Dzięki pandemii i pracy zdalnej okazało się, że nie trzeba mieszkać blisko miejsca pracy, co może okazać się szansą dla mniejszych ośrodków. Ich dużym plusem są też niższe koszty utrzymania. Jeśli lokalne społeczności zaproponują wykształconym ludziom warunki do wygodnego i przyjemnego życia, m.in. czyste środowisko i atrakcyjną ofertę mieszkaniową, będą mogły konkurować z większymi miastami o nowych mieszkańców. To może pomóc samorządom pozyskać wykwalifikowanych pracowników m.in. do pracy w urzędach, szpitalach czy szkołach.