Strona główna

listopad 2020

Victoria Dom: nowy etap osiedla Miasteczko Classic

2020-11-23  |  19:39
Strona główna

Victoria Dom: nowy etap osiedla Miasteczko Classic

 

Victoria Dom rozpoczyna sprzedaż ostatniej puli mieszkań w Miasteczku Classic na warszawskim Tarchominie. To już finalny, XIV etap, budowy tego osiedla. 137 funkcjonalnych mieszkań będzie oddane do użytku w IV kwartale 2022 r.

 

Inwestycja Miasteczko Classic XIV to 5-kondygnacyjny budynek, w którym zaprojektowano mieszkania o  powierzchni od 26 do 95 mkw., w cenach od 221 do 700 tys. zł. Mieszkańcy będą mieli dostęp zarówno do kameralnego, zielonego dziedzińca, jak i pobliskich terenów parkowych. Ten etap wyróżnia bardzo duża liczba mieszkań dwupokojowych.  

 

Funkcjonalność antidotum na pandemię

 

Tarchomin jest osiedlem młodych. To trend, która potwierdzają wyniki sprzedaży od początku tej inwestycji. – W ostatnim czasie klienci są szczególnie zainteresowani mieszkaniami, które można podzielić na strefy pracy i relaksu. Dlatego szybko sprzedają się np. 30-metrowe lokale podzielone na funkcjonalne dwa pomieszczenia i nieco większe, od 47,5 m kw z trzema pokojami. Takich powierzchni szukają przede wszystkim single i młode pary – wyjaśnia Anna Krystecka, dyr. marketingu Victoria Dom. Wśród rodzin z dziećmi najpopularniejsze są powierzchnie od 60 mkw. oraz mieszkania na parterze z ogródkiem, które przed pandemią deweloper sprzedawał w ostatniej kolejności, dziś w pierwszej. Nie brakuje też chętnych na mieszkania z dwoma balkonami.

 

Dobra lokalizacja

 

Kupujący nowe mieszkanie na Tarchominie mogą liczyć na dobry dojazd (m. in. realizowany jest III etap budowy linii tramwajowej na Tarchomin, rozbudowywany jest układ drogowy ulicy Światowida). Rodziny z dziećmi mają coraz bogatszą ofertę edukacyjną z przedszkolami i szkołami (m.in. opracowywana jest koncepcja architektoniczna budynku szkoły podstawowej przy ul. Świderskiej 93). Ci zaś, którzy cenią możliwość zrelaksowania się po pracy, docenią fakt, że niebawem w parku Picassa powstanie tężnia solankowa. Szybki dojazd do stacji Metro Młociny oraz centrów handlowych to równie istotne atuty inwestycji wpływające na komfort codziennego życia.

 

Victoria Dom to deweloper z 22-letnim doświadczeniem, którego filozofią jest maksymalne uproszczenie zakupu mieszkania. Pomaga w tym Dom Kredytowy Victoria specjalizujący się w pośrednictwie w uzyskaniu kredytów hipotecznych. Dotychczas Victoria Dom oddała do użytku ponad 5,2 tys. mieszkań i domów. Ich łączna powierzchnia użytkowa to 310 tys. mkw. Obecnie w trakcie realizacji i w przygotowaniu jest 12,1 tys. mieszkań. Spółka, która prowadzi inwestycje przede wszystkim w Warszawie, w tym roku rozpoczęła również budowę osiedla Viva Piast w Krakowie. Od 4 lat deweloper jest obecny także na rynku niemieckim: w Berlinie i Lipsku. Victoria Dom jest członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich, posiada certyfikat dewelopera poświadczający wiarygodność i fachowość usług. Więcej informacji na stronie: www.victoriadom.pl

 

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.

Informacje z dnia: 23 listopada

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Globalna pozycja węgla nie jest zagrożona w najbliższych latach. Popyt napędzają państwa azjatyckie, głównie Chiny i Indie

W ubiegłym roku światowe zapotrzebowanie na węgiel spadło o 5 proc. r/r, najmocniej od II wojny światowej. To w dużej mierze efekt globalnego spowolnienia w przemyśle wywołanego przez COVID-19. W tym roku wraz ze stopniowym powrotem gospodarek do normalności Międzynarodowa Agencja Energii spodziewa się wzrostu popytu na czarny surowiec o 2,6 proc., głównie za sprawą państw azjatyckich. – Energetyka światowa jest oparta na węglu i takie państwa jak Chiny, Indie, Indonezja nie odstąpią od tego najtańszego, najbardziej bezpiecznego nośnika energii. Czyli praktycznie świat poza Unią Europejską będzie nadal opierał swoje systemy energetyczne na tym paliwie – mówi Janusz Olszowski, prezes Górniczej Izby Przemysłowo-Handlowej

Farmacja

Od dziś farmaceuci zyskują nowe uprawnienia. Właścicieli aptek czeka szereg wyzwań

16 kwietnia wchodzi w życie większość zapisów nowej ustawy o zawodzie farmaceuty, która rozszerza uprawnienia tego zawodu. Magister farmacji będzie mógł przeprowadzić z pacjentem wywiad farmaceutyczny, doradzić mu w kwestii przyjmowanych leków, przeprowadzić podstawowe nieinwazyjne badania diagnostyczne i przeszkolić w używaniu prostego sprzętu medycznego, np. glukometru. Otwartą kwestią pozostaje to, kto będzie płacił za opiekę farmaceutyczną jako świadczenie – sam pacjent czy może NFZ. Z kolei dla właścicieli aptek wyzwaniem będzie stworzenie miejsca, gdzie takie konsultacje mogą się odbywać, oraz zapewnienie odpowiednich zasobów kadrowych.

Problemy społeczne

W Polsce co roku przeprowadza się ok. 145 transplantacji serca, ale oczekujących jest trzy razy więcej. Problemem często jest brak zgody rodziny zmarłego

W 2020 roku wykonano 145 operacji transplantacji serca i podobna liczba utrzymuje się od kilku lat. Potrzeby są jednak znacznie większe, bo liczba osób oczekujących na przeszczep to 415 – wynika ze statystyk Poltransplantu. Choć większość Polaków zgadza się zostać dawcą narządów po swojej śmierci, rzadko informują o tym bliskich. – Nawet w 10–20 proc. przypadków rodzina nie zgadza się na przeszczep – wskazuje dr n. med. Zygmunt Kaliciński, transplantolog ze Szpitala MSWiA w Warszawie. Problemami są także nieodpowiednie przygotowanie szpitalnych koordynatorów oraz ich częsta rotacja.

Problemy społeczne

Pandemia ograniczyła aktywność fizyczną dzieci o ponad 30 proc. Wśród najmłodszych rośnie problem nieprawidłowej masy ciała i problemów z kręgosłupem

Już od ok. 20 lat poziom kondycji fizycznej dzieci i młodzieży systematycznie spada, a pandemia jeszcze pogłębiła ten problem. Nauka online, zamknięte szkoły, baseny, sale sportowe i boiska spowodowały, że aktywność fizyczna wśród najmłodszych spadła o 33 proc. – wynika z raportu „Aktywność fizyczna i żywienie dzieci w czasie pandemii”. – Możemy mieć przyrost populacji osób otyłych i z nadwagą, prawdopodobnie zwiększy się także częstotliwość występowania wad postawy i bólu  kręgosłupa – wymienia prof. Bartosz Molik, rektor AWF w Warszawie. Na zdrowie i kondycję dzieci przełożenie może mieć także coraz częściej diagnozowany zespół pocovidowy.