Strona główna

listopad 2017

Włoskie maszyny na targach przemysłowych Warsaw Industry Week 2017

2017-11-09  |  15:24

W dniach 14-16 listopada 2017 w Centrum Targowo-Kongresowym Ptak Warsaw Expo w podwarszawskim Nadarzynie odbędą się II Międzynarodowe Targi Innowacyjnych Rozwiązań Przemysłowych Warsaw Industry Week.

Na stoisku firma DI-ZET zaprezentuje szereg rozwiązań w zakresie pakowania w zakładach produkcyjnych i magazynach logistycznych. Zaprezentowane zostaną m.in. zaklejarki kartonów i owijarki poziome włoskich producentów Comarme S.r.l i GG Macchine S.r.l.

Firma GG Macchine S.r.l. jest wiodącym producentem owijarek poziomych pakujących w folię stretch. Od 1998 roku firma wyprodukowała ponad 1000 owijarek poziomych, które wyróżniają się na rynku pod względem wytrzymałości, jakości i łatwości obsługi. Dzięki analizom potrzeb klientów, niepowtarzalnemu wzornictwu i zaawansowanej budowie maszyny GG Macchine można stosować do wielu różnych sektorów produktowych.

Firma Comarme S.r.l. to wiodący na świecie producent zaklejarek kartonów za pomocą różnych rodzajów taśm klejących. Zakres produktowy obejmuje maszyny w wersji automatycznej i półautomatycznej.

Pokazane będą m.in. rozwiązania w pakowaniu produktów w automatycznej linii pakującej, zaklejanie taśmą klejącą kartonów i wiązanie taśmą PP, PE i PET, zabezpieczanie palet folią stretch na owijarkach, wiązanie i pęczkowanie kabli i wiązek kablowych, pakowanie produktów i towarów folią stretch na owijarkach poziomych i inne rozwiązania w pakowaniu produktów niestandardowych. 

Na rynku polskim dystrybutorem maszyn i rozwiązań firm GG Macchine i Comarme jest firma DI-ZET Sp.J., od 25 lat dostawca maszyny i materiałów pakujących. ​​

Zapraszamy na stoisko 38 hala E Ptak Warsaw Expo

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.

Informacje z dnia: 9 listopada

Kalendarium

Telekomunikacja

Ponad 80 proc. młodych firm jest zainteresowanych współpracą z korporacjami. To dla nich szansa na dostęp do nowych technologii i działań marketingowych

Wsparcie mentoringowe i pomoc w komercjalizacji nowych rozwiązań to główne potrzeby młodych przedsiębiorstw. Rozwój może umożliwić im współpraca z korporacjami i dużym biznesem, a – jak wynika z badań Fundacji StartUp Poland – ponad 80 proc. start-upów jest otwartych na takie rozwiązanie. Naprzeciw potrzebom w tym zakresie wychodzi zainicjowany przez UPC Polska program THINK BIG, który wspiera młode firmy rozwijające swój biznes w oparciu o nowe technologie. W tegorocznej, już szóstej edycji zostaną wyłonione najlepsze rozwiązania, które wspierają cyfrową transformację.

Ochrona środowiska

Europejska gospodarka traci na smogu setki miliardów euro rocznie. Innowacje w energetyce pomogłyby zaoszczędzić 180 mld w ciągu 7 lat

Smog – zgodnie z szacunkami Komisji Europejskiej – odpowiada za ok. 10 proc. przedwczesnych zgonów na świecie i kosztuje unijną gospodarkę nawet 475 mld euro rocznie. Wdrożenie innowacyjnych technologii w energetyce może przynieść nawet 183 mld euro oszczędności w ciągu nadchodzących 7 lat. Są wśród nich niskoemisyjne systemy grzewcze, tzw. generacja rozproszona, elektromobilność i niskoemisyjny transport czy wykorzystanie odpadów jako surowca do produkcji energii. – To na nich będzie się opierała ewolucja systemu energetycznego, która pozwoli nam zrealizować cele w obszarze jakości powietrza – podkreśla Marcin Lewenstein, dyrektor ds. innowacji w InnoEnergy.

Finanse

Polski rynek ubezpieczeń nadrabia zaległości wobec bardziej rozwiniętych krajów. Pomaga w tym proces łączenia się firm w duże grupy

Polska to rynek z dużym potencjałem, ale również z dużym niedoubezpieczeniem – ocenia Anna Włodarczyk-Moczkowska, prezes Gothaer TU S.A. Z danych Polskiej Izby Ubezpieczeń wynika, że pod względem wartości składki przypisanej brutto Polska plasuje się dopiero na 14. pozycji w Europie i wciąż ma do nadgonienia duży dystans względem Wielkiej Brytanii czy Niemiec. Rodzimy rynek ubezpieczeniowy jest też w fazie dynamicznych zmian, a wiodącymi trendami są wszechobecna cyfryzacja i konsolidacja. W trakcie tego procesu jest też TU Gothaer, które lada moment pojawi się na rynku pod nowym brandem – Wiener Towarzystwo Ubezpieczeń SA Vienna Insurance Group.

Finanse

80 proc. dużych firm angażuje się społecznie. Dla wielu staje się to ważnym elementem strategii

Duże firmy angażują się w działania społecznej odpowiedzialności biznesu. Robi to już 80 proc. z nich. CSR zwiększa zaufanie do przedsiębiorstwa – 83 proc. przedstawicieli pokolenia Y uznaje, że sukces firmy powinien wykraczać poza wyniki finansowe. Zdecydowana większość uważa, że największe firmy mają odpowiedni potencjał, by rozwiązywać problemy gospodarcze i społeczne. Przykładem takiego przedsiębiorstwa, jest Benefit Systems. Firma jako pierwsza spółka publiczna z regionu Europy Środkowo-Wschodniej otrzymała tytuł B Corporation przyznawany organizacjom, które w strategie działalności trwale wpisują zasady społecznej odpowiedzialności biznesu.