Komunikaty PR

Czy nauka języka angielskiego może być prosta i przyjemna?

2024-05-14  |  01:00

Możliwości na rynku jest wiele – od standardowych zajęć szkolnych, dodatkowych zajęć stacjonarnych, po zajęcia online. Trudność jednak pojawia się w momencie wyboru – skąd wiedzieć, które zajęcia będą odpowiednie? Jak ocenić, czy inwestycja w kurs przynosi oczekiwane efekty. Aż w końcu – jak poradzić sobie z niechęcią dziecka, które po prostu angielskiego nie lubi i zajęcia dodatkowe traktuje jak przykry obowiązek?

Żyjemy w czasach ogromu edukacyjnych możliwości. Nigdy wcześniej rodzice nie mieli do wyboru tak wiele alternatyw myśląc o zajęciach dodatkowych dla swoich dzieci. Pod względem rozwoju językowego oferta jest tak szeroka, że wybór najlepszej opcji stanowi wyzwanie samo w sobie. Skąd wiedzieć, które zajęcia dodatkowe będą najlepsze?

Czym kierować się przy wyborze szkoły językowej? 

Wybór odpowiednich zajęć angielskiego dla swojego dziecka może być ogromnym wyzwaniem – z rozmów z innymi rodzicami wiem też, że często dość stresującym. Rodzice chcą, aby ich dzieci polubiły angielski, aby nauka języka była dla nich frajdą, a nie przymusem. Szukają zajęć dodatkowych, które będą inne niż typowe zajęcia szkolne z obowiązkiem siedzenia w ławce. Zależy im, aby dzieci chętnie brały w nich udział – aby nauka angielskiego nie opierała się na mozolnym wkuwaniu słówek i gramatyki. Chcą znaleźć szkołę, która ma skuteczną i przyjazną metodę – aby czas spędzony na zajęciach dodatkowych był dla ich dzieci przyjemnością. Zaznaczają jednocześnie, że zależy im na tym, aby w parze z dobrze spędzonym czasem szły również efekty – rozumiane w postaci dobrze zdanych egzaminów czy ogólnej swobody w porozumiewaniu się po angielsku. W najnowszej kampanii “Szkoła angielskiego z innej bajki" pokazujemy, że połączenie dobrej zabawy i efektów jest możliwe. Zależało nam też na wyciągnięciu esencji z tego, jacy jesteśmy jako szkoła – jakie mamy relacje z uczniami, jaka panuje u nas atmosfera i jak wygląda nasza metoda 12 supermocy. Czujemy, że nasze podejście do nauczania i prowadzenia szkoły jest naprawdę z innej bajki. – mówi Tonia Bochińska, współwłaścicielka szkoły języka angielskiego Early Stage

Podchodząc do wyboru konkretnej szkoły językowej, warto określić cel nauki. Czy ma stanowić ona samo uzupełnienie zajęć w szkole publicznej, czy ma przygotować do konkretnego egzaminu, czy może celem jest wszechstronne przygotowanie językowe, zaplanowane na kilka lat z myślą o długofalowych efektach.

Nauka angielskiego, ale również każdego innego języka to nie jest sprint. Powinna być rozłożona w czasie, aby można było ją komfortowo przetworzyć i przyswoić – nie tylko od sprawdzianu do sprawdzianu, ale na całe życie. Takie podejście poszerza perspektywę nauki, motywacją staje się chęć poczucia swobody w wyrażaniu swoich myśli w innym języku, a nie dobre oceny same w sobie. Moim zdaniem kluczowe jest dbanie o to, aby wzmacniać w dzieciach i młodzieży motywację wewnętrzną – aby chciały same dla siebie uczyć się angielskiego. Aby czuły, że pozwala on na swobodne rozmowy na wakacjach, umożliwia rozumienie sensu piosenek, oglądanie filmów bez napisów czy daje dostęp do zagranicznych książek, które nie zostały jeszcze przetłumaczone. W tym wypadku lektorzy angielskiego i szkoła, do której uczęszczają dzieci odgrywają bardzo ważną rolę w kształtowaniu takiego podejścia do nauki. - dodaje Tonia Bochińska. 

Atmosfera zajęć vs. efekty 

Częstą obawą rodziców – w kontekście dodatkowych zajęć językowych dla swoich dzieci – jest niepewność, czy dobra atmosfera na zajęciach może iść w parze z efektami. Obawa ta jest często spowodowana brakiem lepszych wyników na sprawdzianach, czy zawstydzeniem dziecka przed mówieniem na zagranicznych wakacjach. Czy możliwe do pogodzenia jest połączenie przyjaznej atmosfery i wysokiej przyswajalności języka?

Metoda nauczania odgrywa kluczową rolę, ale musi iść w parze z atmosferą podczas zajęć, na którą wpływają relacje w grupie, między uczniami oraz między uczniami a lektor(k)ami. Klimat zajęć musi sprzyjać otwartości na popełnianie błędów – każdy uczeń powinien wiedzieć, że błędy to nic wielkiego – są tylko informacją, że warto poświęcić jakiemuś tematowi więcej uwagi. Gdy w grupie panują przyjacielskie relacje, a dzieciaki czują się swobodnie – dobra metoda działa cuda. W naszej szkole definiujemy ją jako 12 supermocy, a wśród nich mamy m.in. muzykę, ruch czy spiralność. Różnorodność podczas zajęć to kolejna składowa – przeplatanie aktywności o różnych temperamentach pozwala na utrzymanie maksymalnego skupienia u uczniów. Nauka angielskiego nie może być nudna – skrywa w sobie tak wiele zakamarków, że szkoda ją przedstawiać w monotonny sposób. – podkreśla Tonia Bochińska. 

 

 

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Muzyka pomaga przebodźcowanym dzieciom. Ciekawe badanie z polskich przedszkoli Biuro prasowe
2024-10-31 | 07:00

Muzyka pomaga przebodźcowanym dzieciom. Ciekawe badanie z polskich przedszkoli

Muzyka ma niebagatelne znaczenie już w okresie niemowlęcym! Badania dowodzą, że słuchanie muzyki wspiera rozwój mowy i rozwój poznawczy od pierwszych dni życia. W działaniach
Edukacja Rekordowy sposób na edukację o elektrośmieciach
2024-10-29 | 11:00

Rekordowy sposób na edukację o elektrośmieciach

W Centrum Elektroekologii w Warszawie odbył się w weekend niezwykły Hackathon, w ramach którego młodzi ludzie mieli szansę zaprezentować swoje pomysły na zwiększenie liczby
Edukacja Z Ukrainy do Katowic: historia asystentek międzykulturowych
2024-10-28 | 16:00

Z Ukrainy do Katowic: historia asystentek międzykulturowych

Siostry Oksana Malko i Olga Tabinova to profesjonalne muzyczki i nauczycielki. W swoim rodzinnym mieście w Ukrainie nie tylko grały w orkiestrze, ale też przez kilkanaście lat kształciły

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Ruszyła największa elektrownia gazowa w Polsce. Dostarczy energię dla ok. 3 mln gospodarstw

PGE Polska Grupa Energetyczna oddała właśnie do eksploatacji największą elektrownię gazową w Polsce i jedną z najnowocześniejszych w Europie. Jednostka o mocy 1366 MW brutto jest zlokalizowana w Gryfinie w Zachodniopomorskiem. Dostarczy do sieci 1,4 GW mocy, dzięki czemu pokryje ok. 5 proc. krajowego zapotrzebowania na energię elektryczną, zapewniając dostawy dla ok. 3 mln gospodarstw. – To bardzo ważna inwestycja z punktu widzenia bezpieczeństwa państwa i namacalny przykład tego, że transformacja energetyczna trwa – mówi wiceminister klimatu i środowiska Miłosz Motyka.

Bankowość

Rosnące ceny energii i usług podbijają inflację. W pierwszej połowie przyszłego roku będzie się utrzymywać około 5-proc. wzrost cen

Wzrost cen w ostatnich miesiącach przyspieszył. To efekt wyższych cen energii oraz usług. I choć listopad i grudzień mogą przynieść wyhamowanie wzrostów, to około 5-proc. poziom prawdopodobnie będzie się utrzymywać przez całą pierwszą połowę 2025 roku. Zdaniem dr. Jakuba Rybackiego z PIE dopiero w drugiej połowie inflacja może spaść do ok. 3,5 proc. To może oznaczać, że pierwsza obniżka stóp procentowych nie nastąpi na początku roku.

Transport

Policja zachęca do kontroli świateł w autach przed zimą. Nieprawidłowe ustawienie grozi wypadkiem i mandatem

Niewłaściwe oświetlenie samochodu może prowadzić do tragicznych w skutkach sytuacji na drogach. To o tyle istotne, że 98 proc. kierowców przyznaje, że bywają oślepiani przez reflektory aut jadących z naprzeciwka – przypominają eksperci Instytutu Transportu Samochodowego. I zachęcają, żeby w ramach przygotowania samochodu do zimy sprawdzić ustawienie i moc świateł. W najbliższych tygodniach będzie to możliwe bezpłatnie w wybranych punktach.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.