Komunikaty PR

Inwestowanie w mieszkania w czasach pandemii. Czy to dobry pomysł?

2020-04-14  |  13:00
Kontakt
PR Manager
Publicon Sp. z o.o.



m.hliwa|publicon.pl| |m.hliwa|publicon.pl
691274042
Do pobrania pdf ( 0.12 MB )

W obecnym momencie coraz więcej osób zastanawia się nad możliwościami zabezpieczenia swoich oszczędności. Pojawia się również pytanie o perspektywy dla inwestowania. Czy jest to sprzyjający okres na zakup nieruchomości?

Dla kredytobiorców to wbrew pozorom całkiem sprzyjający czas. Stopy procentowe są obniżone, a ci, którzy wskutek obecnej sytuacji nie są w stanie spłacać rat, mogą starać się o ich odroczenie. Z kolei osoby, które mają zgromadzony kapitał i chcą oszczędzać, stoją przed trudnymi decyzjami. Niektóre lokaty terminowe (na 3, 6, 12 i 24 miesiące) są oprocentowane nawet na 0,01 proc. 

Co ze złotówką?

W obliczu niepewności poszukujemy sposobów, które będą alternatywą dla tak nisko oprocentowanych lokat. Chodzi przede wszystkim o inwestycję, która będzie pewna i z czasem nie straci na wartości. Ludzie obawiają się, że złotówka osłabi się względem innych walut, co jeszcze bardziej skłania ku inwestowaniu w dobra trwałe. 

W ostatnim czasie otrzymujemy dużo telefonów od klientów i potencjalnych zainteresowanych. Chcą wiedzieć, jak zachowa się rynek nieruchomości w czasach pandemii. To naturalne, że w trudnych czasach poszukujemy jak najbardziej bezpiecznych sposobów na ulokowanie kapitału – mówi Tomasz Bednarek z biura sprzedaży wrocławskiego dewelopera WPBM „Mój Dom” S.A. – Obecnie nic nie wskazuje na to, by ceny nieruchomości miały spaść. Stopy procentowe są bardzo niskie, co sprzyja nabywcom.

Zakup na przyszłość

Nieruchomości stają się dziś znacznie pewniejszym sposobem na ulokowanie kapitału niż lokata w banku. Nawet jeśli przez pewien czas będzie nam trudniej znaleźć najemców – z czym trzeba się liczyć – choćby do momentu, gdy uczelnie nie zaczną znów funkcjonować w dotychczasowym rytmie – możemy potraktować tę transakcję jako zakup na przyszłość. 

Rynek nieruchomości w ujęciu długoterminowym zawsze stanowi bezpieczną formę lokowania kapitału. Także teraz, w obliczu dzisiejszej bardzo niepewnej sytuacji gospodarczej jest jedną z korzystniejszych opcji dla inwestorów. Dane historyczne pokazują bowiem, że rynek nieruchomości jest bardziej odporny na kryzysy, więc nawet jeśli ceny spadną, to po jakimś czasie, zgodnie z cyklem koniunkturalnym, po ustąpieniu kryzysu – z powrotem zaczną rosnąć. Istotny jest jednak odpowiedni dobór nieruchomości, który powinien być uzależniony od charakteru i czasu, na jaki chcemy ulokować kapitał. W ujęciu długoterminowym zakup ziemi stanowi także korzystną opcję – tłumaczy Anna Karaś, Starszy analityk ds. rynku nieruchomości w urban.one.

Dla osób z kapitałem wciąż brak rentownych alternatyw

Eksperci są zgodni w swoich opiniach. Twierdzą, że mieszkania mogą być jednymi z bezpieczniejszych sposobów na lokowanie kapitału.

Warto obecnie obserwować rynek nieruchomości. Inwestowanie jest tu wciąż opłacalne i przyszłościowe. W dobie niepewności i nieopłacalności lokat trzeba szukać sprawdzonych i bezpiecznych rozwiązań, które od lat są stosowane z powodzeniem.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Publicon Sp. z o.o.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Finanse Prognozy inwestycyjne Generali Investments TFI na 2025 rok Biuro prasowe
2025-01-22 | 10:00

Prognozy inwestycyjne Generali Investments TFI na 2025 rok

CZYNNIKI MAKROEKONOMICZNE Jaki będzie 2025 rok? Ten rok globalnie ma być rokiem dwóch trójek. Tempo wzrostu światowej gospodarki wg prognoz Generali Investments TFI S.A.
Finanse 5 rad dla przedsiębiorców na 2025 r. od lidera finansowania pozabankowego
2024-12-31 | 11:00

5 rad dla przedsiębiorców na 2025 r. od lidera finansowania pozabankowego

fot. IBI Polska Rok 2024 przyniósł przedsiębiorcom wyzwania związane z wysokimi stopami procentowymi i trudniejszym dostępem do kredytów bankowych. W takich warunkach
Finanse Ubezpieczenia na życie jako inwestycja w pracowników
2024-12-29 | 18:00

Ubezpieczenia na życie jako inwestycja w pracowników

Jednym z najbardziej wartościowych świadczeń pozapłacowych jest ubezpieczenie na życie, które nie tylko wspiera zatrudnionych w trudnych chwilach, ale także buduje wizerunek

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Ślepe pozwy pomogą walczyć z hejtem w internecie. Spodziewana lawina wniosków może sparaliżować sądy

Wprowadzenie instytucji tzw. ślepego pozwu pozwoli skuteczniej ścigać za naruszenie dóbr osobistych popełnione przez anonimowych internautów. Przepisy pozwolą na złożenie pozwu w sytuacji, gdy poszkodowany nie zna danych identyfikujących hejtera. Krajowa Rada Sądownictwa i Sąd Najwyższy ostrzegają, że nowelizacja może doprowadzić do znacznego przeciążenia sądów, a krótkie terminy na identyfikację sprawcy mogą skutkować wzrostem odszkodowań za przewlekłość postępowania.

Ochrona środowiska

Nowy obowiązek segregowania odpadów budowlanych i rozbiórkowych. Firmy mogą go jednak scedować na wyspecjalizowane przedsiębiorstwa

1 stycznia weszła w życie ustawa zmieniająca przepisy o odpadach, która nakłada na wytwórców odpadów budowlanych i rozbiórkowych obowiązek ich segregacji i zapewnienia dalszego ich zagospodarowania. To efekt implementacji unijnej dyrektywy. Ostateczną treść przepisów branża poznała w ostatnich tygodniach 2024 roku. Nie jest wciąż jasne, czy w przypadku budów dopuszczona będzie frakcja odpadów zmieszanych, których nie da się posegregować. Następnym krokiem będą prawdopodobnie poziomy recyklingu odpadów budowlanych, jakie przedsiębiorcy będą musieli zapewnić. Nowe obowiązki nie dotyczą osób fizycznych.

Handel

T. Bocheński: Współpraca z Donaldem Trumpem może być bardzo trudna. Interes amerykański będzie stawiany na pierwszym miejscu

Współpraca na linii Unia Europejska – USA w ciągu czterech najbliższych lat rządów Donalda Trumpa może być trudna – ocenia europoseł Tobiasz Bocheński. Polski Instytut Spraw Międzynarodowych ostrzega, że potencjalne zmiany w polityce USA, w tym zwiększenie ceł, mogą dotknąć wszystkich partnerów Stanów Zjednoczonych. Dużą niewiadomą jest również kwestia wsparcia dla Ukrainy i ewentualnego zakończenia wojny. Polityka nowego prezydenta może mieć kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa całej Europy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.