Komunikaty PR

Inwestowanie w mieszkania w czasach pandemii. Czy to dobry pomysł?

2020-04-14  |  13:00
Kontakt
PR Manager
Publicon Sp. z o.o.



m.hliwa|publicon.pl| |m.hliwa|publicon.pl
691274042
Do pobrania pdf ( 0.12 MB )

W obecnym momencie coraz więcej osób zastanawia się nad możliwościami zabezpieczenia swoich oszczędności. Pojawia się również pytanie o perspektywy dla inwestowania. Czy jest to sprzyjający okres na zakup nieruchomości?

Dla kredytobiorców to wbrew pozorom całkiem sprzyjający czas. Stopy procentowe są obniżone, a ci, którzy wskutek obecnej sytuacji nie są w stanie spłacać rat, mogą starać się o ich odroczenie. Z kolei osoby, które mają zgromadzony kapitał i chcą oszczędzać, stoją przed trudnymi decyzjami. Niektóre lokaty terminowe (na 3, 6, 12 i 24 miesiące) są oprocentowane nawet na 0,01 proc. 

Co ze złotówką?

W obliczu niepewności poszukujemy sposobów, które będą alternatywą dla tak nisko oprocentowanych lokat. Chodzi przede wszystkim o inwestycję, która będzie pewna i z czasem nie straci na wartości. Ludzie obawiają się, że złotówka osłabi się względem innych walut, co jeszcze bardziej skłania ku inwestowaniu w dobra trwałe. 

W ostatnim czasie otrzymujemy dużo telefonów od klientów i potencjalnych zainteresowanych. Chcą wiedzieć, jak zachowa się rynek nieruchomości w czasach pandemii. To naturalne, że w trudnych czasach poszukujemy jak najbardziej bezpiecznych sposobów na ulokowanie kapitału – mówi Tomasz Bednarek z biura sprzedaży wrocławskiego dewelopera WPBM „Mój Dom” S.A. – Obecnie nic nie wskazuje na to, by ceny nieruchomości miały spaść. Stopy procentowe są bardzo niskie, co sprzyja nabywcom.

Zakup na przyszłość

Nieruchomości stają się dziś znacznie pewniejszym sposobem na ulokowanie kapitału niż lokata w banku. Nawet jeśli przez pewien czas będzie nam trudniej znaleźć najemców – z czym trzeba się liczyć – choćby do momentu, gdy uczelnie nie zaczną znów funkcjonować w dotychczasowym rytmie – możemy potraktować tę transakcję jako zakup na przyszłość. 

Rynek nieruchomości w ujęciu długoterminowym zawsze stanowi bezpieczną formę lokowania kapitału. Także teraz, w obliczu dzisiejszej bardzo niepewnej sytuacji gospodarczej jest jedną z korzystniejszych opcji dla inwestorów. Dane historyczne pokazują bowiem, że rynek nieruchomości jest bardziej odporny na kryzysy, więc nawet jeśli ceny spadną, to po jakimś czasie, zgodnie z cyklem koniunkturalnym, po ustąpieniu kryzysu – z powrotem zaczną rosnąć. Istotny jest jednak odpowiedni dobór nieruchomości, który powinien być uzależniony od charakteru i czasu, na jaki chcemy ulokować kapitał. W ujęciu długoterminowym zakup ziemi stanowi także korzystną opcję – tłumaczy Anna Karaś, Starszy analityk ds. rynku nieruchomości w urban.one.

Dla osób z kapitałem wciąż brak rentownych alternatyw

Eksperci są zgodni w swoich opiniach. Twierdzą, że mieszkania mogą być jednymi z bezpieczniejszych sposobów na lokowanie kapitału.

Warto obecnie obserwować rynek nieruchomości. Inwestowanie jest tu wciąż opłacalne i przyszłościowe. W dobie niepewności i nieopłacalności lokat trzeba szukać sprawdzonych i bezpiecznych rozwiązań, które od lat są stosowane z powodzeniem.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Publicon Sp. z o.o.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Finanse BRAK ZDJĘCIA
2025-03-24 | 13:30

Walletto Fintech Poland i rozwój polskiego ekosystemu fintech

Polska scena fintechowa dynamicznie się rozwija, a lokalne firmy technologii finansowej coraz śmielej wkraczają na rynki międzynarodowe. Współpraca Walletto Fintech Poland z Fintech Poland otwiera nowe możliwości
Finanse Obawiasz się bessy na giełdzie? Sprawdź, co łączy największe krachy w historii
2025-03-19 | 10:00

Obawiasz się bessy na giełdzie? Sprawdź, co łączy największe krachy w historii

Giełdę określa się często mianem barometru gospodarki, gdyż w dużej mierze oddaje kondycję najważniejszych spółek i ogólne nastroje na rynku. Tym samym, indeksy
Finanse Siła kobiet w biznesie: Anna Górecka-Kuczmowska na czele finansów i księgowości w Thompson&Stein
2025-03-11 | 06:00

Siła kobiet w biznesie: Anna Górecka-Kuczmowska na czele finansów i księgowości w Thompson&Stein

Anna Górecka-Kuczmowska, z wieloletnim doświadczeniem w branży finansowej, dołączyła do zespołu Thompson&Stein jako Head of Finance and Accounting CEE. Na nowym

Transmisje online

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Firmy z branży drzewnej i meblarskiej muszą się przygotować na rygorystyczne wymogi. Konieczne będzie dokumentowanie pochodzenia drewna

Unijne rozporządzenie przeciw wylesianiu (EUDR) obejmie ok. 120 tys. polskich firm działających w branży drzewnej, meblarskiej i sektorach pokrewnych. Chociaż wdrożenie nowych przepisów zostało odroczone o rok, eksperci podkreślają, że przedsiębiorcy powinni się przygotowywać do nich już teraz, żeby uniknąć problemów za kilka–kilkanaście miesięcy, ponieważ rozbudowane wymogi EUDR oznaczają m.in. konieczność ścisłego monitorowania łańcucha dostaw, dokumentowania pochodzenia surowców i zapewnienia zgodności z przepisami krajów ich pochodzenia.

Bankowość

Cyfrowa transformacja wymaga od liderów biznesu nowych kompetencji. Wśród nich kluczowe są otwartość na zmianę i empatia

Empatia, elastyczność i gotowość do eksperymentowania to dziś kluczowe cechy skutecznego przywództwa – szczególnie w świecie zdominowanym przez technologię i sztuczną inteligencję. Transformacja cyfrowa stawia przed liderami wiele nowych wyzwań i wymusza nowy model zarządzania – oparty na zaufaniu, adaptacyjności i rozumieniu potrzeb zespołu. Od 15 lat kobiety na kierowniczych stanowiskach w rozwijaniu kompetencji liderskich wspiera Program Santander W50. Uczestniczki z kilkunastu krajów zdobywają wiedzę i narzędzia do zarządzania zmianą, które pozwalają im skuteczniej funkcjonować w dynamicznym otoczeniu rynkowym.

Media i PR

Temat deregulacji dominuje media tradycyjne i społecznościowe. Więcej pozytywnej narracji niż negatywnych uwag

Od 10 lutego do 10 marca 2025 roku liczba publikacji medialnych na ten temat była o niemal 20 proc. większa niż w całym 2024 roku – wynika z danych IMM. Temat interesuje nie tylko biznes, ale i przeciętnych Polaków – 15 tys. wpisów w mediach społecznościowych miało prawie milion interakcji. Większość materiałów ma wydźwięk neutralny, ale te pozytywne dominują nad negatywnymi. To jeden z głównych tematów w trwającej kampanii wyborczej.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.