Komunikaty PR

10 nowych umów najmu na działce po byłej FSO w Warszawie

2024-02-28  |  16:30
Biuro prasowe

OKAM zawarł umowy aż z 10 najemcami, którzy zajmą przestrzeń na 62-hektarowej działce dewelopera znajdującej się przy ul. Jagiellońskiej 88 w Warszawie. Kontrakty dotyczą najmu przestrzeni - biurowej, magazynowej oraz placów - obejmującej łącznie ok. 13.200 mkw. Partnerskie firmy OKAM działają w branży magazynowej, usługowej, transportowej i edukacyjnej. Na przestrzeni ok. 25 lat na terenie należącym do OKAM na warszawskiej Pradze Północ powstanie wielofunkcyjna inwestycja F.S.O. PARK. 

Odnawiamy umowy najmu z dotychczasowymi najemcami oraz zawieramy nowe kontrakty. Nie musimy przekonywać partnerów do zalet naszej oferty – lokalizacja, elastyczność we współpracy czy wreszcie zróżnicowanie powierzchni – to te atuty przemawiają do kolejnych firm i organizacji, dołączających do grona naszych partnerów. Pomimo docelowych planów na następne ćwierćwiecze, wieloetapowość projektu F.S.O. PARK pozwoli tym podmiotom działać na naszym terenie przez kolejne lata na atrakcyjnych warunkach - zaznacza Arie Koren, CEO OKAM City. 

Przy ul. Jagiellońskiej 88 działalność prowadzi obecnie ponad 150 firm i organizacji o różnym profilu, w tym szkoły i uczelnie wyższe - np. Wyższa Szkoła Edukacja w Sporcie, NGO - Fundacja Habitat for Humanity Poland, jednostki publiczne jak warszawska Izba Administracji Skarbowej, a także firmy komercyjne w tym: FineTech Construction, LOCONI Intermodal, Nesting Polska. Regularnie z oferty placów czy dostępnych zabudowanych przestrzeni korzystają, ponadto liczne podmioty, pod organizację rozmaitych wydarzeń, w tym także sesji zdjęciowych czy filmowych. W bramie głównej terenu należącego do OKAM działa również EkoCentrum ‘Punkt Zwrotny’, w ramach którego młodzież w sposób interaktywny poszerza swoją wiedzę na temat cyrkularności i zrównoważonego rozwoju w branży modowej. ‘Punkt Zwrotny’ cieszy się dużym zainteresowaniem, czego potwierdzeniem jest ponad 5.000 odwiedzających, którzy spędzili tu czas od otwarcia na jesieni ubiegłego roku. W ostatnim czasie ‘Punkt Zwrotny” nominowany został również w plebiscycie Warszawiaki 2023 w kategorii: Inicjatywa Roku. Jeszcze w tym roku, w budynku dawnej Lakierni, uruchomiona zostanie z kolei ekspozycja ‘Wystawa w fabryce’ z zabytkowymi pojazdami, w tym modelami wyprodukowanymi w byłej Fabryce Samochodów Osobowych.  

Poza elastycznością umów i zróżnicowaniem powierzchni do zalet działki OKAM przy ul. Jagiellońskiej w Warszawie należy także lokalizacja - dostęp do infrastruktury drogowej i komunikacyjnej, w tym bliskość trasy S8, nieodlegle przystanki autobusowe i tramwajowe, ścieżki rowerowe a w przyszłości również stacja metro. Teren, jako jedyny tego typu w stolicy, posiada dodatkowo własną bocznicę kolejową. Jego przestronność daje do dyspozycji najemców nieograniczoną liczbę miejsc parkingowych. 

OKAM zakupił 62 ha teren po byłej FSO w 2021 r., zaś w 2023 r. ogłosił koncepcję Master Planu dla tej nieruchomości. Koncepcja architektoniczna zakłada powstanie na przestrzeni ok. 25 lat inwestycji F.S.O. PARK - wielofunkcyjnego i ekologicznego Miasta Przyszłości. Dostępne będą tutaj nie tylko mieszkania, ale także obiekty biurowe, edukacyjne, handlowe czy kulturowe, wsparte nowoczesnymi i prośrodowiskowymi rozwiązaniami. Projekt obejmie również 10 ha centralny park (docelowo 20 ha zieleni w całej inwestycji). I etap inwestycji przewiduje powstanie ok. 2.000 mieszkań dla ponad 4.600 osób, lokale handlowo-usługowe, szkoły podstawowej dla ponad 650 uczniów oraz fragmentu parku. 

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego? Biuro prasowe
2025-02-21 | 11:50

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?

Inwestowanie w nieruchomości to budowanie majątku na pokolenia, dlatego od zawsze jest ono postrzegane jako pewna i dochodowa forma lokowania kapitału. Nie od dziś wiadomo, że
Nieruchomości Rośnie przekonanie, że ceny nieruchomości mogą spadać. Przynajmniej te ofertowe
2025-01-30 | 06:00

Rośnie przekonanie, że ceny nieruchomości mogą spadać. Przynajmniej te ofertowe

Obniżki cen ofertowych mieszkań w najbliższych miesiącach prognozuje 58 proc. przedstawicieli biur nieruchomości. W przypadku domów w taki scenariusz wierzy prawie 50 proc.
Nieruchomości Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
2024-12-30 | 15:00

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów

Rosnące ceny mieszkań skłaniają wiele osób do wyboru mikroapartamentów jako przystępnej cenowo i funkcjonalnej alternatywy. Koszty ich zakupu i utrzymania są niższe, co czyni

Transmisje online

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Krakowska fabryka Philip Morris przestawia się na produkcję wkładów tytoniowych do nowych podgrzewaczy. Amerykański koncern ogłosił zakończenie inwestycji o wartości blisko 1 mld zł

Koncern Philip Morris International (PMI) zakończył wartą niemal 1 mld zł modernizację fabryki w Krakowie. Nowe linie produkcyjne są w stanie wyprodukować w skali roku do 11 mld sztuk wkładów tytoniowych do podgrzewania, w tym do najnowszego systemu podgrzewania tytoniu, który właśnie trafił do sprzedaży w Polsce. To część globalnego planu firmy dotyczącego stopniowego wygaszania papierosów. W ciągu dekady PMI wprowadził blisko 30 proc. mniej papierosów na rynek. Zgodnie z planami do 2030 roku 2/3 globalnych przychodów PMI ma pochodzić z wyrobów bezdymnych, w tym z tytoniu do podgrzewania.

Transport

Eksperci apelują o przyspieszenie wdrożenia ETCS na polskiej kolei. Można to zrobić taniej i szybciej

Tylko w 2024 roku doszło na polskiej kolei do niemal 200 tzw. zdarzeń SPAD, czyli najczęściej przejechania przez pociąg sygnału „Stój”. Liczba takich incydentów z roku na rok rośnie, co może prowadzić do poważnych zagrożeń. Ograniczeniu konsekwencji ludzkich błędów ma służyć Europejski System Sterowania Ruchem Kolejowym (ETCS). Obecnie jest on wdrożony na zaledwie 1 tys. km linii kolejowych w Polsce, mimo że pierwotne plany zakładały zakończenie wdrożenia do 2023 roku.

Ochrona środowiska

W najbliższych latach wzrośnie zapotrzebowanie na metale i energię. To będzie wpływać na notowania surowców

Początek 2025 roku przyniósł zwyżkę cen niektórych surowców. Podrożało nie tylko złoto, ale także gaz, miedź czy aluminium. Ma to związek m.in. z ogólną niepewnością geopolityczną i gospodarczą, cłami, a także z postępującą elektryfikacją i rosnącym zapotrzebowaniem na energię. Cła i zmiany klimatu będą z kolei najmocniej wpływać na notowania surowców rolnych. Po kilku miesiącach stabilizacji już wzrosły ceny pszenicy i kukurydzy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.