Komunikaty PR

Alides Polska kupuje działkę na warszawskiej Woli

2024-05-09  |  09:15
Biuro prasowe
Kontakt

Krzysztof Król
Ultra Relations

Leśna 18b4
81-549 Gdynia
krzysztof|ultrareltions.com| |krzysztof|ultrareltions.com
728612070
ultrarelations.com

Alides Polska kupuje działkę na warszawskiej Woli    

Link onedrive: https://1drv.ms/f/s!Ak6vnk2kpo84jNd3RNCS5WjRt1oJOA?e=uXi1MM 

Link wetransfer: https://we.tl/t-RnT9cwdxYM

Warszawa, Polska - 2024.05.08 - Alides Polska, spółka zależna renomowanej belgijskiej międzynarodowej firmy deweloperskiej i inwestycyjnej specjalizującej się w nieruchomościach biurowych i mieszkalnych, ogłasza nabycie kolejnej działki położonej na warszawskiej Woli, przy ulicy Jana Kazimierza 68a. 

Znakomita lokalizacja doskonale skomunikowana z miastem

Zakupiona działka o łącznej powierzchni 4 109 metrów kwadratowych znajduje się na warszawskich Odolanach. W odpowiedzi na rosnący popyt na wysokiej jakości zabudowę, obszar ten w ciągu ostatnich dwóch dekad doświadczył dynamicznego wzrostu liczby inwestycji w budownictwie wielorodzinnym. Działka z możliwością realizacji zabudowy mieszkaniowej jest jedną z ostatnich tego typu dostępnych nieruchomości w okolicy. 

Przyszli mieszkańcy mają do dyspozycji różnorodne rodzaje transportu publicznego. Najbliższy przystanek tramwajowy i autobusowy znajduje się w 5-minutowym zasięgu pieszym, zapewniając szybkie połączenia z centrum oraz innymi dzielnicami Warszawy. Do warszawskiego centrum biznesowego, zlokalizowanego wokół Ronda Daszyńskiego, mieszkańcy dojadą tramwajem w zaledwie 12 minut. Dodatkowo najbliższa stacja linii metra M2 "Płocka" znajduje się w 10-minutowym zasięgu, przy wykorzystaniu zarówno linii autobusowych, jak i tramwajowych. 

Jesteśmy niezwykle podekscytowani kolejnym zakupem na tak bardzo konkurencyjnym rynku, jakim jest Warszawa - mówi Luiza Grunwald, Dyrektor Projektu w Alides Polska. Komunikacja z miastem, bliskość wielu udogodnień i wciąż nienasycony popyt na mieszkania idealnie wpisują się w naszą wizję rozwoju.

Belgijskiego dewelopera w zakupie działki wspierała firma doradcza Greenfields, która była również odpowiedzialna za kompleksowe i profesjonalne przygotowanie dokumentów projektowych. To kolejna transakcja Alides Polska, z wykorzystaniem dużego doświadczenia i wysokiej jakości usług Greenfields. Firma doradzała Alides również w grudniu 2022 r. przy zakupie działki przy ul. Karolkowej 53, na której już wkrótce rozpocznie się budowa kameralnego apartamentowca. W realizacji transakcji w zakresie prawnym Alides Polska wspierała Kancelaria Sadkowski I Wspólnicy Sp. k.

 

Zakup zgodny ze strategiczną wizją Alides

Główna strategia Alides koncentruje się na nabywaniu znakomitych lokalizacji o potencjale rozwojowym w dużych miastach. Firma zamierza wykorzystać tę atrakcyjną nieruchomość do realizacji projektu wielorodzinnego budynku mieszkalnego zintegrowanego z lokalami usługowymi, wychodząc naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu na wysokiej jakości zabudowę w okolicy.

Ta inwestycja jest ważnym krokiem dla działalności Alides w Polsce - mówi Rikkert Leeman, prezes zarządu Alides. Intensywnie pracujemy nad rozbudową naszej obecności na polskim rynku. Ten projekt stwarza znakomitą okazję do poszerzenia naszego portfela nieruchomości mieszkalnych i przyczynienia się do rozwoju dynamicznie rozwijającej się dzielnicy Wola.

 

O Alides

Alides jest renomowanym międzynarodowym inwestorem i deweloperem nieruchomości specjalizującym się w nieruchomościach biurowych i mieszkalnych, z silną obecnością w doskonałych lokalizacjach miejskich w Belgii, Polsce i Luksemburgu. Misja firmy jako "Twojego Partnera w Nieruchomościach" wywodzi się z rodzinnych korzeni gandawskiej Grupy Maes (założonej w 1892 roku) i przekłada się na strategię "Upcyclingu Nieruchomości" z naciskiem na jakość, zrównoważony rozwój i innowacje.

O Alides Polska

Alides Polska to spółka zależna belgijskiego dewelopera i inwestora Alides, działająca na polskim rynku od 2017 roku. Firma zrealizowała już kilka znaczących zakupów, wzmacniając swoją pozycję na polskim rynku nieruchomości.:

  • 2017: Współpracując z firmą Revive, Alides nabyło 16 hektarów terenów postoczniowych w Gdańsku. Projekt Stoczni Cesarskiej zakłada ochronę i ekspozycję najcenniejszych historycznych budynków postoczniowych z równoczesnym przystosowaniem ich do nowych funkcji oraz budowę nowych, atrakcyjnych obiektów wielofunkcyjnych.
  • 2021: Zakup budynku biurowego Waterside w Gdańsku stanowił pierwszy samodzielny projekt firmy w Polsce. Planowany w tym miejscu projekt nowej zabudowy mieszkaniowo-usługowej stwarza wyjątkową okazję do integracji nowoczesnej zabudowy miejskiej z historycznym sercem Gdańska.
  • 2022: Alides Polska rozszerzyło swoją obecność w Warszawie, nabywając działkę położoną przy ul. Karolkowej 53 na warszawskiej Woli. Projektowaną inwestycję mieszkaniową obejmującą 114 mieszkań firma planuje wprowadzić na rynek latem tego roku.
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Czy to już koniec spadków cen materiałów budowlanych? Biuro prasowe
2024-05-17 | 10:00

Czy to już koniec spadków cen materiałów budowlanych?

Na rodzimym rynku materiałów budowlanych korekta cenowa wciąż jest obowiązującą tendencją, jednak w kwietniu pojawiły się pierwsze wyraźne symptomy jej wygaszania. Po raz
Nieruchomości W.G Partners dynamicznie zwiększa sprzedaż domów modułowych w I kwartale 2024 r.
2024-05-17 | 01:00

W.G Partners dynamicznie zwiększa sprzedaż domów modułowych w I kwartale 2024 r.

W.G Partners, notowany na NewConnect producent domów w technologii szkieletowej i modułowej odnotowuje skokowy wzrost skali działalności i bardzo dobrą rentowność. W I kwartale firma
Nieruchomości PLGBC i EDG podpisały porozumienie o współpracy
2024-05-17 | 01:00

PLGBC i EDG podpisały porozumienie o współpracy

Współpraca obejmuje podejmowanie wspólnych inicjatyw na rzecz promocji zrównoważonego budownictwa i architektury w Polsce. Organizacje planują także wspólną

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Regionalne

Start-upy mogą się starać o wsparcie. Trwa nabór do programu rozwoju innowacyjnych pomysłów na biznes

Trwa nabór do „Platform startowych dla nowych pomysłów” finansowany z Funduszy Europejskich dla Polski Wschodniej 2021–2027. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wybrała sześć partnerskich ośrodków innowacji, które będą oferować start-upom bezpłatne programy inkubacji. Platformy pomogą rozwinąć technologicznie produkt i zapewnić mu przewagę konkurencyjną, umożliwią dostęp do najlepszych menedżerów i rynkowych praktyków, ale też finansowanie innowacyjnych przedsięwzięć. Każdy z partnerów przyjmuje zgłoszenia ze wszystkich branż, ale także specjalizuje się w konkretnej dziedzinie. Jest więc oferta m.in. dla sektora motoryzacyjnego, rolno-spożywczego, metalowo-maszynowego czy sporttech.

Transport

Kolej pozostaje piętą achillesową polskich portów. Zarządy liczą na przyspieszenie inwestycji w tym obszarze

Nazywane polskim oknem na Skandynawię oraz będące ważnym węzłem logistycznym między południem i północą Europy Porty Szczecin–Świnoujście dynamicznie się rozwijają. W kwietniu 2024 roku wydano decyzję lokalizacyjną dotycząca terminalu kontenerowego w Świnoujściu, który ma szansę powstać do końca 2028 roku. Zdaniem ekspertów szczególnie ważnym elementem rozwoju portów, podobnie jak w przypadku innych portów w Polsce, jest transport kolejowy i w tym zakresie inwestycje są szczególnie potrzebne. – To nasza pięta achillesowa – przyznaje Rafał Zahorski, pełnomocnik zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście ds. rozwoju.

Polityka

Projekt UE zyskuje wymiar militarny. Wojna w Ukrainie na nowo rozbudziła dyskusję o wspólnej europejskiej armii

Wspólna europejska armia na razie nie istnieje, a w praktyce obronność to wyłączna odpowiedzialność państw członkowskich UE. Jednak wybuch wojny w Ukrainie, tuż za wschodnią granicą, na nowo rozbudził europejską dyskusję o potrzebie posiadania własnego potencjału militarnego. Jak niedawno wskazał wicepremier i minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz, Europa powinna mieć własne siły szybkiego reagowania i powołać komisarza ds. obronności, ponieważ stoi obecnie w obliczu największych wyzwań od czasu zakończenia II wojny światowej. – Musimy zdobyć własną siłę odstraszania i zwiększać wydatki na obronność – podkreśla europoseł Janusz Lewandowski.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.