Komunikaty PR

Coraz pełniej na Żeraniu: OKAM podpisał kolejne 4 umowy najmu

2022-07-21  |  13:00
Biuro prasowe

Nowi klienci OKAM, dysponującym na warszawskim Żeraniu przestrzenią na nieruchomości przy ul. Jagiellońskiej 88, zajmą odpowiednio powierzchnię magazynową o wielkości 1.106 mkw, teren magazynowo-produkcyjny o rozmiarze 422 mkw, 157 mkw oraz 1.293 mkw w hali przeznaczonej także na działalność magazynowo-produkcyjną. 

Jednym z przyszłych najemców jest Fundacja Habitat for Humanity Poland, która realizuje projekty mające na celu zapewnienie godnego miejsca do życia osobom niezamożnym, które nie dysponują przestrzenią do zamieszkania lub mieszkają poniżej dopuszczalnych standardów. Organizacja m.in. remontuje domy i mieszkania przy zaangażowaniu wspieranych rodzin, a także wsparciu Partnerów ze świata biznesu, oferujących fundusze, materiały budowlane, doposażenie czy pracę wolontariacką swoich pracowników. Na Żeraniu Fundacja zajmie powierzchnię magazynową o wielkości 1.106 mkw. 

Do grona najemców dołączają również dwie firmy specjalizujące się w produkcji artykułów metalowych, jedna z nich wynajęła powierzchnię magazynowo-produkcyjną o wielkości 422 mkw, zaś druga zajmie podobną przestrzeń wynoszącą 157 mkw. W ostatnich dniach OKAM podpisał również umowę najmu z firmą SeaFinder na 1.293 mkw. 

Dzięki swojemu zróżnicowaniu przestrzennemu czy atrakcyjnemu umiejscowieniu terenu nasza oferta na Żeraniu dostosowana jest do potrzeb różnych najemców. Dlatego miejsce dla swojej działalności znajdują tu zarówno firmy produkcyjne, jak i urzędy czy NGO. W ostatnim czasie sfinalizowaliśmy kilka nowych umów najmu - w ten sposób przy ul. Jagiellońskiej mamy zagospodarowaną już znaczną część przestrzeni - wciąż jednak jest tu miejsce na siedzibę czy aktywność biznesową dla organizacji i przedsiębiorstw o różnym profilu - podkreśla Arie Koren, CEO OKAM City oraz Prezes Zarządu OKAM Capital.   

Cały kompleks na Żeraniu obejmuje 62 hektarowy teren, na którym kiedyś działała Fabryka Samochodów Osobowych (FSO). Znajduje się tu całościowo: 14.000 mkw powierzchni biurowej i usługowej, 170.000 mkw przestrzeni magazynowych, a także 200.000 mkw powierzchni otwartej w postaci placów i parkingów. Żerań posiada bliski dostęp do trasy ekspresowej S8, ale także dobry dojazd do centrum Warszawy – m.in. dzięki komunikacji miejskiej. Przystanki autobusowe i tramwajowe, ale także ścieżki rowerowe umiejscowione są w niedalekiej odległości od wjazdu na teren kompleksu. Wyróżnikiem działki OKAM na Żeraniu jest także to, że jako jedyna lokalizacja w polskiej stolicy dysponuje ona własną bocznicą kolejową. 

Na terenie należącym do OKAM przy ul. Jagiellońskiej 88 znajduje się nadal przestrzeń do wynajęcia - w tym hale magazynowe i produkcyjne od 100 mkw, przestrzenie biurowe o metrażach od 20 do 1.000 mkw czy place ekspozycyjne, powierzchnie reklamowe oraz obiekty na plany filmowe, eventy czy sesje zdjęciowe. Zainteresowane najmem podmioty do dyspozycji mają jeszcze niemal 64.000 mkw przestrzeni magazynowych, blisko 5.000 mkw powierzchni biurowej i usługowej, a także około 27.000 mkw powierzchni otwartej w postaci placów.  

Niedawno do najemców na tym terenie dołączyła warszawska Izba Administracji Skarbowej (powierzchnia biurowa o wielkości ponad 640 mkw oraz plac o powierzchni 2.000 mkw), operator intermoderalny LOCONI Intermodal (niemal 2.000 mkw przestrzeni biurowo-magazynowych i blisko 80.000 mkw powierzchni pod transport na terenie kolejowego terminalu kontenerowego), FineTech Construction (1.185 mkw powierzchni, w tym 72 mkw w budynku z powierzchnią magazynową) czy producent frontów meblowych Nesting Polska (hala nr 2 o powierzchni magazynowej blisko 500 mkw.) 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia? Biuro prasowe
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Nieruchomości Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie
Nieruchomości Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?
2025-02-21 | 11:50

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?

Inwestowanie w nieruchomości to budowanie majątku na pokolenia, dlatego od zawsze jest ono postrzegane jako pewna i dochodowa forma lokowania kapitału. Nie od dziś wiadomo, że

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Polityka

J. Scheuring-Wielgus: Napięcia geopolityczne wymagają silniejszego zjednoczenia państw Europy. To lekcja z II wojny światowej

Parlament Europejski podczas specjalnej sesji w Strasburgu uczcił 80. rocznicę zakończenia II wojny światowej. – Jesteśmy zdeterminowani, by stanąć razem i powiedzieć jasno i stanowczo: nigdy więcej – podkreśliła przewodnicząca PE Roberta Metsola. Zarówno kombatanci, których obecność uświetniła uroczystość, jak i europosłowie podkreślali, że projekt utworzenia europejskiej wspólnoty był odpowiedzią na ówczesne zagrożenia dla pokoju, o który nieustannie trzeba wspólnie dbać.

Ochrona środowiska

Budownictwo modułowe coraz popularniejsze w samorządach. Teraz rozwój sektora jest napędzany przez KPO

Rozwój budownictwa modułowego jest coraz bardziej zauważalny w inwestycjach samorządowych. Wpływa na to przede wszystkim szybsze tempo prowadzonych prac w porównaniu z tymi, w których wykorzystywane są tradycyjne technologie budowlane. Istotną kwestią jest również spełnianie warunków środowiskowych, w tym wysoka efektywność energetyczna budynków, która ma wpływ na możliwość uzyskania dofinansowania z Krajowego Planu Odbudowy. Samorządowcy mają już niewiele czasu na finalizację dotowanych inwestycji. Termin upływa 31 sierpnia 2026 roku.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.