Coraz pełniej na Żeraniu: OKAM podpisał kolejne 4 umowy najmu
Nowi klienci OKAM, dysponującym na warszawskim Żeraniu przestrzenią na nieruchomości przy ul. Jagiellońskiej 88, zajmą odpowiednio powierzchnię magazynową o wielkości 1.106 mkw, teren magazynowo-produkcyjny o rozmiarze 422 mkw, 157 mkw oraz 1.293 mkw w hali przeznaczonej także na działalność magazynowo-produkcyjną.
Jednym z przyszłych najemców jest Fundacja Habitat for Humanity Poland, która realizuje projekty mające na celu zapewnienie godnego miejsca do życia osobom niezamożnym, które nie dysponują przestrzenią do zamieszkania lub mieszkają poniżej dopuszczalnych standardów. Organizacja m.in. remontuje domy i mieszkania przy zaangażowaniu wspieranych rodzin, a także wsparciu Partnerów ze świata biznesu, oferujących fundusze, materiały budowlane, doposażenie czy pracę wolontariacką swoich pracowników. Na Żeraniu Fundacja zajmie powierzchnię magazynową o wielkości 1.106 mkw.
Do grona najemców dołączają również dwie firmy specjalizujące się w produkcji artykułów metalowych, jedna z nich wynajęła powierzchnię magazynowo-produkcyjną o wielkości 422 mkw, zaś druga zajmie podobną przestrzeń wynoszącą 157 mkw. W ostatnich dniach OKAM podpisał również umowę najmu z firmą SeaFinder na 1.293 mkw.
Dzięki swojemu zróżnicowaniu przestrzennemu czy atrakcyjnemu umiejscowieniu terenu nasza oferta na Żeraniu dostosowana jest do potrzeb różnych najemców. Dlatego miejsce dla swojej działalności znajdują tu zarówno firmy produkcyjne, jak i urzędy czy NGO. W ostatnim czasie sfinalizowaliśmy kilka nowych umów najmu - w ten sposób przy ul. Jagiellońskiej mamy zagospodarowaną już znaczną część przestrzeni - wciąż jednak jest tu miejsce na siedzibę czy aktywność biznesową dla organizacji i przedsiębiorstw o różnym profilu - podkreśla Arie Koren, CEO OKAM City oraz Prezes Zarządu OKAM Capital.
Cały kompleks na Żeraniu obejmuje 62 hektarowy teren, na którym kiedyś działała Fabryka Samochodów Osobowych (FSO). Znajduje się tu całościowo: 14.000 mkw powierzchni biurowej i usługowej, 170.000 mkw przestrzeni magazynowych, a także 200.000 mkw powierzchni otwartej w postaci placów i parkingów. Żerań posiada bliski dostęp do trasy ekspresowej S8, ale także dobry dojazd do centrum Warszawy – m.in. dzięki komunikacji miejskiej. Przystanki autobusowe i tramwajowe, ale także ścieżki rowerowe umiejscowione są w niedalekiej odległości od wjazdu na teren kompleksu. Wyróżnikiem działki OKAM na Żeraniu jest także to, że jako jedyna lokalizacja w polskiej stolicy dysponuje ona własną bocznicą kolejową.
Na terenie należącym do OKAM przy ul. Jagiellońskiej 88 znajduje się nadal przestrzeń do wynajęcia - w tym hale magazynowe i produkcyjne od 100 mkw, przestrzenie biurowe o metrażach od 20 do 1.000 mkw czy place ekspozycyjne, powierzchnie reklamowe oraz obiekty na plany filmowe, eventy czy sesje zdjęciowe. Zainteresowane najmem podmioty do dyspozycji mają jeszcze niemal 64.000 mkw przestrzeni magazynowych, blisko 5.000 mkw powierzchni biurowej i usługowej, a także około 27.000 mkw powierzchni otwartej w postaci placów.
Niedawno do najemców na tym terenie dołączyła warszawska Izba Administracji Skarbowej (powierzchnia biurowa o wielkości ponad 640 mkw oraz plac o powierzchni 2.000 mkw), operator intermoderalny LOCONI Intermodal (niemal 2.000 mkw przestrzeni biurowo-magazynowych i blisko 80.000 mkw powierzchni pod transport na terenie kolejowego terminalu kontenerowego), FineTech Construction (1.185 mkw powierzchni, w tym 72 mkw w budynku z powierzchnią magazynową) czy producent frontów meblowych Nesting Polska (hala nr 2 o powierzchni magazynowej blisko 500 mkw.)

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?

Rośnie przekonanie, że ceny nieruchomości mogą spadać. Przynajmniej te ofertowe

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Transmisje online
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Krakowska fabryka Philip Morris przestawia się na produkcję wkładów tytoniowych do nowych podgrzewaczy. Amerykański koncern ogłosił zakończenie inwestycji o wartości blisko 1 mld zł
Koncern Philip Morris International (PMI) zakończył wartą niemal 1 mld zł modernizację fabryki w Krakowie. Nowe linie produkcyjne są w stanie wyprodukować w skali roku do 11 mld sztuk wkładów tytoniowych do podgrzewania, w tym do najnowszego systemu podgrzewania tytoniu, który właśnie trafił do sprzedaży w Polsce. To część globalnego planu firmy dotyczącego stopniowego wygaszania papierosów. W ciągu dekady PMI wprowadził blisko 30 proc. mniej papierosów na rynek. Zgodnie z planami do 2030 roku 2/3 globalnych przychodów PMI ma pochodzić z wyrobów bezdymnych, w tym z tytoniu do podgrzewania.
Transport
Eksperci apelują o przyspieszenie wdrożenia ETCS na polskiej kolei. Można to zrobić taniej i szybciej

Tylko w 2024 roku doszło na polskiej kolei do niemal 200 tzw. zdarzeń SPAD, czyli najczęściej przejechania przez pociąg sygnału „Stój”. Liczba takich incydentów z roku na rok rośnie, co może prowadzić do poważnych zagrożeń. Ograniczeniu konsekwencji ludzkich błędów ma służyć Europejski System Sterowania Ruchem Kolejowym (ETCS). Obecnie jest on wdrożony na zaledwie 1 tys. km linii kolejowych w Polsce, mimo że pierwotne plany zakładały zakończenie wdrożenia do 2023 roku.
Ochrona środowiska
W najbliższych latach wzrośnie zapotrzebowanie na metale i energię. To będzie wpływać na notowania surowców

Początek 2025 roku przyniósł zwyżkę cen niektórych surowców. Podrożało nie tylko złoto, ale także gaz, miedź czy aluminium. Ma to związek m.in. z ogólną niepewnością geopolityczną i gospodarczą, cłami, a także z postępującą elektryfikacją i rosnącym zapotrzebowaniem na energię. Cła i zmiany klimatu będą z kolei najmocniej wpływać na notowania surowców rolnych. Po kilku miesiącach stabilizacji już wzrosły ceny pszenicy i kukurydzy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.