„Kawa z prądem” na terenie F.S.O. PARK
W pobliżu Bramy Głównej F.S.O. PARK powstanie stacja do ładowania samochodów elektrycznych EV z 14 stanowiskami, która stanowić będzie kolejny prośrodowiskowy element - po EkoCentrum “Punkt Zwrotny” - na terenie działki OKAM przy ul. Jagiellońskiej 88 na Pradze Północ w Warszawie. Uzupełnieniem stacji będzie kawiarnia, w której będzie można nie tylko napić się pysznej kawy, zjeść coś dobrego, ale również popracować czy odbyć dłuższe spotkanie w większym gronie, nawet on-line, podczas oczekiwania na ładujący się pojazd elektryczny. Otwarcie konceptu pod roboczą nazwą „Kawa z prądem” planowane jest w 2024 r.
W obrębie ok. 3 km od terenu po dawnej Fabryce Samochodów Osobowych przy ul. Jagiellońskiej 88 brakuje kawiarni i restauracji, a jednocześnie na 62 ha działce, należącej do OKAM, swoją działalność prowadzi ponad 140 firm i organizacji, które są także często odwiedzane przez klientów czy kontrahentów. W budynku biurowym dawnego Zarządu FSO mieszczą się także trzy uczelnie: Wyższa Szkoła Edukacji w Sporcie, Wyższa Szkoła Bankowa i Prywatne Liceum Sportowe. Przez tę część Pragi Północ przejeżdża codziennie tysiące aut.
Aby jeszcze bardziej ułatwić obecnym i przyszłym najemcom oraz okolicznym mieszkańcom życie, a także zadbać o środowisko naturalne, postanowiono połączyć kawiarnię ze stacją ładowania pojazdów elektrycznych. Lokal będzie liczył ok. 93 mkw. powierzchni i usytuowany zostanie w prawej części Budynku Bramy Głównej F.S.O. PARK, obecnie poszukiwany jest partner biznesowy. Tuż obok kawiarni stworzona zostanie nowoczesna, wciąż jedna z nielicznych w stolicy, stacja do ładowania samochodów elektrycznych EV, z 14 stanowiskami.
- Powstanie stacji do ładowania aut elektrycznych to kolejny ekologiczny krok na terenie planowanej przez nas inwestycji F.S.O. PARK. We wrześniu br. otworzyliśmy w Budynku Bramy Głównej EkoCentrum “Punkt Zwrotny”. Jednocześnie w okolicy brakowało miejsca do społecznej integracji dla tysięcy osób, które tu pracują, uczą się czy odwiedzają tę okolicę, stąd pomysł na stworzenie przestrzeni pod kawiarnię, w której będą mogli spotykać się nie tylko Ci, którzy będą chcieli podładować swoje auto, ale również Ci, którzy przy pysznej kawie będą chcieli spotkać się, porozmawiać, odbyć biznesowe spotkanie czy po prostu miło spędzić ze sobą czas. W końcu F.S.O. PARK to “Miejsce, które łączy” - mówi Anna Watkowska, Członkini Zarządu OKAM City i Liderka Projektu F.S.O. PARK.
Inwestycja F.S.O. PARK realizowana będzie przez OKAM przez ok. 25 lat, na działce o wielkości 62 ha zlokalizowanej na Pradze Północ w Warszawie. Koncepcja architektoniczna zakłada stworzenie wielofunkcyjnego i ekologicznego Miasta Przyszłości, uwzględniającego nowoczesne rozwiązania
technologiczne oraz zrównoważony rozwój. F.S.O. PARK będzie miejscem charakteryzującym się wysoką jakością życia, łączącym funkcję mieszkaniową, biurową, usługowo-handlową, edukacyjną, kulturową czy rekreacyjną. Aż 20 ha stanowić będą tereny zielone, z czego 10 ha - centralny park. Zastosowany zostanie również szereg rozwiązań ekologicznych, w tym panele fotowoltaiczne, kolektory słoneczne, pompy ciepła i ogniwa fotowoltaiczne z perowskitu, a także system całkowitej retencji wody opadowej oraz wewnętrzna sieć niskotemperaturowa.
Doradca podatkowy na Mieszkaniowym Dniu Otwartym Grupy Murapol w Gdańsku
Nowoczesne mieszkania z widokiem na park do odbioru jeszcze w listopadzie
Otwarty! Nowy salon marki REJS k. Poznania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Akcesja Ukrainy będzie dużym wyzwaniem dla unijnego rolnictwa. Obie strony czeka kilka lat przygotowań
Ukraina ze względu na wielkość terytorium i żyzne grunty jest rolniczą potęgą. Jej przystąpienie do Unii Europejskiej może być wyzwaniem dla całego europejskiego rolnictwa. Pokazały to ostatnie lata, kiedy zwolnienie z ceł ukraińskich produktów zdestabilizowało sytuację rynków rolnych w części krajów. Ukraińskie rolnictwo wciąż nie spełnia unijnych wymagań. Komisja Europejska oceniła gotowość branży rolnej na 2 w sześciopunktowej skali.
Zdrowie
Ochrona zdrowia w Polsce ma być bardziej oparta na jakości. Obowiązująca od roku ustawa zostanie zmieniona
Od października placówki ochrony zdrowia mogą się ubiegać o akredytację na nowych zasadach. Nowe standardy zostały określone we wrześniowym obwieszczeniu resortu zdrowia i dotyczą m.in. kontroli zakażeń, sposobu postępowania z pacjentem w stanach nagłych czy opinii pacjentów z okresu hospitalizacji. Standardy akredytacyjne to uzupełnienie obowiązującej od stycznia br. ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta, która jest istotna dla całego systemu, jednak zdaniem resortu zdrowia wymaga poprawek.
Konsument
Media społecznościowe pełne treści reklamowych od influencerów. Konieczne lepsze ich dopasowanie do odbiorców
Ponad 60 proc. konsumentów kupiło produkt na podstawie rekomendacji lub promocji przez twórców internetowych. 74 proc. uważa, że treściom przekazywanym przez influencerów można zaufać – wynika z badania EY Future Consumer Index. W Polsce na influencer marketing może trafiać ok. 240–250 mln zł rocznie, a marki widzą ogromny potencjał w takiej współpracy. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się mikroinfluencerzy, czyli osoby posiadające od kilku do kilkudziesięciu tysięcy followersów, ale o silnym zaangażowaniu.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.