OKAM podpisał kolejnych 5 umów najmu = 1.500 m2 na Żeraniu
Na warszawskim Żeraniu, na terenie należącym do OKAM, przybywa najemców. Do grona dotychczasowych dołączyło pięć kolejnych m.in.: sklepMEDICUS.pl i Fresh Group, a także firmy z branży medycznej, eventowej oraz poligraficznej, które przy ul. Jagiellońskiej 88 zajmą łączną powierzchnię ok. 1.500 mkw. Największy wynajęty metraż w ramach jednej z umów przekracza 500 mkw z przeznaczeniem na działalność magazynową, jak i biurową.
W oparciu o podpisaną umowę najmu część nieruchomości należącej do OKAM będzie zajmować najemca działający w obszarze e-commerce: sklep internetowy sklepMEDICUS.pl, świadczący działalność związaną ze sprzedażą sprzętu rehabilitacyjnego i medycznego. Ten najemca, na cel aranżacji przestrzeni biurowej, jak i magazynowej, zajmie łącznie 522 mkw powierzchni (468 mkw z przeznaczeniem na magazyn oraz 54 mkw na biuro).
Do grona najemców dołączają także firmy z branży reklamowo-eventowej i targowej, m.in.: agencja reklamowa Fresh Group podpisała kolejną umowę na wykorzystanie 304 mkw.
Witamy w gronie najemców kolejne firmy z takich branż jak farmaceutyka czy sektor reklamowy. Nowi klienci to dowód na to, że nieruchomość OKAM na Żeraniu dostosowana jest do potrzeb różnych podmiotów. Kompleks ma dobrą lokalizację z szybkim dostępem do ścisłego centrum stolicy, rozbudowaną komunikacją miejską i infrastrukturą drogową. Są tu przestronne parkingi, a przede wszystkim niestandardowe i multifunkcjonalne powierzchnie. Nasza oferta ma liczne atuty także ze względu na jej elastyczność w zakresie czasu trwania umowy. Miejsce dla siebie znajdzie u nas zarówno urząd, NGO, jak i firma z branży produkcyjnej. Mimo, że grono najemców powiększa się w szybkim tempie, wciąż mamy do dyspozycji przestrzeń dla kolejnych podmiotów o dowolnym profilu działalności, gdyż jesteśmy w stanie sprostać ich oczekiwaniom - podkreśla Arie Koren, CEO OKAM City oraz Prezes Zarządu OKAM Capital.
Należący do OKAM kompleks na Żeraniu obejmuje 62 hektarowy teren, na którym w przeszłości działała Fabryka Samochodów Osobowych. Żerań posiada bliski dostęp do trasy ekspresowej S8, ale także dobry dojazd do centrum Warszawy. Własna bocznica kolejowa to wyróżnik działki - nie ma drugiej takiej lokalizacji w skali stolicy.
Do listy najemców nieruchomości przy ulicy Jagiellońskiej dołączyła niedawno Fundacja Habitat for Humanity Poland i m.in. dwie firmy specjalizujące się w produkcji artykułów metalowych. Wcześniej powierzchnię wynajął producent frontów meblowych Nesting Polska czy FineTech Construction, warszawska Izba Administracji Skarbowej i operator intermodalny LOCONI Intermodal.
Na terenie należącym do OKAM nadal dostępna jest przestrzeń do wynajęcia. Na kolejnych najemców czekają hale magazynowe i produkcyjne o powierzchniach od 100 mkw, przestrzenie biurowe w zróżnicowanych metrażach od 20 do 1.000 mkw czy place ekspozycyjne, powierzchnie reklamowe oraz obiekty na plany filmowe, eventy i sesje zdjęciowe.
Oaza spokoju i ukojenie zmysłów autorstwa pracowni Tremend
Tarasy II – kolejna inwestycja SGI
"Rośnie" pierwszy w Polsce apartamentowiec z drewna CLT
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Prąd z największej prywatnej inwestycji energetycznej w Polsce popłynie w 2027 roku. Polenergia dostała właśnie potężny zastrzyk finansowania
Polenergia S.A. i Bank Gospodarstwa Krajowego podpisały umowę pożyczki ze środków Krajowego Planu Odbudowy (KPO) na budowę morskich farm wiatrowych. Finansowanie wyniesie 750 mln zł i zostanie wykorzystane do budowy dwóch farm o łącznej mocy 1440 MW. Największa prywatna grupa energetyczna w Polsce realizuje ten projekt z norweskim Equinorem. Prace związane z budową fundamentów turbin na Bałtyku mają się rozpocząć w 2026 roku. Projekty offshorowe będą jednym z filarów nowej strategii Polenergii, nad którą spółka właśnie pracuje.
Przemysł
Polskie firmy przemysłowe bardziej otwarte na technologie. Sztuczną inteligencję wdrażają z ostrożnością [DEPESZA]
Innowacje cyfrowe w przemyśle, choć wiążą się z kosztami i wyzwaniami, są jednak postrzegane przez firmy jako szansa. To podejście przekłada się na większą otwartość do ich wdrażania i chęć inwestowania. Ponad 90 proc. firm przemysłowych w Polsce, które wprowadziły co najmniej jedno rozwiązanie Przemysłu 4.0, dostrzega wyraźną poprawę efektywności procesów produkcyjnych – wynika z nowego raportu Autodesk. Choć duża jest wśród nich świadomość narzędzi opartych na sztucznej inteligencji, na razie tylko 14 proc. wykorzystuje je w swojej działalności.
Prawo
Przez „wrzutkę legislacyjną” saszetki nikotynowe mogły zniknąć z rynku. Przedsiębiorcy domagają się konsultowania nowych przepisów
Coraz popularniejsze na rynku saszetki z nikotyną do tej pory funkcjonują poza systemem fiskalnym i zdrowotnym. Nie są objęte akcyzą ani zakazem sprzedaży osobom niepełnoletnim. Dlatego też sami producenci od dawna apelują do rządu o objęcie ich regulacjami, w tym podatkiem akcyzowym, żeby uporządkować rosnący rynek i zabezpieczyć wpływy budżetowe państwa. Ministerstwo Zdrowia do projektu ustawy porządkującej rynek e-papierosów bez zapowiedzi dodało regulację dotyczącą saszetek nikotynowych, która jednak w praktyce mogła zlikwidować tę kategorię wyrobów na rynku. Przedsiębiorcy nie kryją rozczarowania sposobem, w jaki wprowadzane są zmiany w przepisach regulujących rynek.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.