Komunikaty PR

OKAM podpisał kolejnych 5 umów najmu = 1.500 m2 na Żeraniu

2022-09-30  |  12:30
Biuro prasowe

Na warszawskim Żeraniu, na terenie należącym do OKAM, przybywa najemców. Do grona dotychczasowych dołączyło pięć kolejnych m.in.: sklepMEDICUS.pl i Fresh Group, a także firmy z branży medycznej, eventowej oraz poligraficznej, które przy ul. Jagiellońskiej 88 zajmą łączną powierzchnię ok. 1.500 mkw. Największy wynajęty metraż w ramach jednej z umów przekracza 500 mkw z przeznaczeniem na działalność magazynową, jak i biurową. 

W oparciu o podpisaną umowę najmu część nieruchomości należącej do OKAM będzie zajmować najemca działający w obszarze e-commerce: sklep internetowy sklepMEDICUS.pl, świadczący działalność związaną ze sprzedażą sprzętu rehabilitacyjnego i medycznego. Ten najemca, na cel aranżacji przestrzeni biurowej, jak i magazynowej, zajmie łącznie 522 mkw powierzchni (468 mkw z przeznaczeniem na magazyn oraz 54 mkw na biuro). 

Do grona najemców dołączają także firmy z branży reklamowo-eventowej i targowej, m.in.: agencja reklamowa Fresh Group podpisała kolejną umowę na wykorzystanie 304 mkw. 

Witamy w gronie najemców kolejne firmy z takich branż jak farmaceutyka czy sektor reklamowy. Nowi klienci to dowód na to, że nieruchomość OKAM na Żeraniu dostosowana jest do potrzeb różnych podmiotów. Kompleks ma dobrą lokalizację z szybkim dostępem do ścisłego centrum stolicy, rozbudowaną komunikacją miejską i infrastrukturą drogową. Są tu przestronne parkingi, a przede wszystkim niestandardowe i multifunkcjonalne powierzchnie. Nasza oferta ma liczne atuty także ze względu na jej elastyczność w zakresie czasu trwania umowy. Miejsce dla siebie znajdzie u nas zarówno urząd, NGO, jak i firma z branży produkcyjnej. Mimo, że grono najemców powiększa się w szybkim tempie, wciąż mamy do dyspozycji przestrzeń dla kolejnych podmiotów o dowolnym profilu działalności, gdyż jesteśmy w stanie sprostać ich oczekiwaniom - podkreśla Arie Koren, CEO OKAM City oraz Prezes Zarządu OKAM Capital.   

Należący do OKAM kompleks na Żeraniu obejmuje 62 hektarowy teren, na którym w przeszłości działała Fabryka Samochodów Osobowych. Żerań posiada bliski dostęp do trasy ekspresowej S8, ale także dobry dojazd do centrum Warszawy. Własna bocznica kolejowa to wyróżnik działki - nie ma drugiej takiej lokalizacji w skali stolicy. 

Do listy najemców nieruchomości przy ulicy Jagiellońskiej dołączyła niedawno Fundacja Habitat for Humanity Poland i m.in. dwie firmy specjalizujące się w produkcji artykułów metalowych. Wcześniej powierzchnię wynajął producent frontów meblowych Nesting Polska czy FineTech Construction, warszawska Izba Administracji Skarbowej i operator intermodalny LOCONI Intermodal.  

Na terenie należącym do OKAM nadal dostępna jest przestrzeń do wynajęcia. Na kolejnych najemców czekają hale magazynowe i produkcyjne o powierzchniach od 100 mkw, przestrzenie biurowe w zróżnicowanych metrażach od 20 do 1.000 mkw czy place ekspozycyjne, powierzchnie reklamowe oraz obiekty na plany filmowe, eventy i sesje zdjęciowe.  

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem? Biuro prasowe
2024-07-26 | 11:00

Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem?

Do tej pory Polacy mogli skorzystać z trzech programów dopłat kredytowych: Rodzina na Swoim, Mieszkanie dla Młodych oraz Bezpieczny Kredyt 2%. Na horyzoncie pojawia się program Kredyt
Nieruchomości CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland
2024-07-25 | 12:00

CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland

  Marka CCC kontynuuje współpracę z trzema centrami handlowymi z portfolio Greenman Poland – Nowymi Czyżynami w Krakowie, Nowymi Bielawami w Toruniu i Nową Górną w
Nieruchomości Warsaw office market in the process of adaptation
2024-07-25 | 01:00

Warsaw office market in the process of adaptation

Stable demand, low supply of new offices, and few vacancies—this briefly describes the current situation in the Warsaw market Just under 11 per cent of the office space resources in

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie firmy z szansą na zdobycie azjatyckich rynków. Mogą otrzymać wsparcie na promocję podczas Expo 2025 w Osace

W 2025 roku w japońskiej Osace odbędzie się Wystawa Światowa Expo 2025. Udział w niej, a także towarzyszących imprezie wydarzeniach i targach to dla polskich firm szansa na wzrost rozpoznawalności swoich marek za granicą, a w konsekwencji na rozwój ich potencjału eksportowego. Expo 2025 będzie się koncentrowało na innowacjach służących zrównoważonemu rozwojowi. PARP, który jest partnerem wydarzenia w Polsce, do 26 września br. czeka na wnioski firm zainteresowanych udziałem w wydarzeniu i ekspansją na azjatyckie rynki. W ramach programu mogą one otrzymać wsparcie na udział w targach, na misje wyjazdowe i kampanie promocyjne przed i po zakończeniu Expo. Nabór finansowany jest z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki 2021–2027

Polityka

Rośnie ryzyko wybuchu epidemii w Strefie Gazy. Brakuje czystej wody, kanalizacji i toalet, a w zniszczonej enklawie wykryto polio

W Strefie Gazy brakuje praktycznie wszystkiego – od żywności i wody po podstawowe leki – ale najgorsze może dopiero nadejść – alarmuje Polska Akcja Humanitarna. – Kilka dni temu w wodzie w Strefie Gazy znaleziono polio typu 2. Ta woda jest bardzo zanieczyszczona, infrastruktura wodno-sanitarna na tym terenie tak naprawdę już nie istnieje. Na dodatek od dziewięciu miesięcy dzieci nie są szczepione, ponieważ nie ma warunków, żeby to zrobić, więc istnieje bardzo duże zagrożenie wybuchu epidemii – mówi Magdalena Foremska z PAH. W odpowiedzi na kryzys organizacja uruchomiła duże projekty pomocowe, które mają zapewnić żywność i opiekę medyczną w Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu.

IT i technologie

Gminy potrzebują inwestycji w cyberbezpieczeństwo. Eksperci widzą duże ryzyka wynikające z zaniedbań

Dane gromadzone przez jednostki samorządu terytorialnego mogą być bardzo niebezpiecznym narzędziem w rękach przestępców. Wykradzione mogą posłużyć do fałszowania tożsamości człowieka. Tymczasem poziom inwestycji w cyberbezpieczeństwo jest w gminach niski, a liczba ataków hakerskich na nie stale rośnie. Eksperci czekają na pozytywne skutki rządowego programu Cyberbezpieczny Samorząd. W jego ramach 1,5 mld zł trafi na inwestycje w poprawę bezpieczeństwa cybernetycznego samorządów: zarówno na poziomie sprzętu i oprogramowania, jak i kompetencji oraz procedur.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.