Komunikaty PR

Zakup czy budowa domu? Jak wybrać, oszczędzając czas.

2024-04-04  |  09:00

Decydując się na własny dom, mamy świadomość wagi tej decyzji, ponieważ często traktujemy taką nieruchomość jako już docelową, gdzie osiądziemy na dłużej. Coraz więcej firm deweloperskich posiada w swojej ofercie właśnie domy. Często kupno takiego lokalu może być lepszym rozwiązaniem, niż zakup działki, budowanie metodą gospodarczą, czy koordynowanie zewnętrznego wykonawcy. O opinię w tej kwestii poprosiliśmy Tomasza Pietrzyńskiego, członka zarządu spółki More Place, która realizuje Osiedle Przy Jeziorach przy ulicy Golęczewskiej w Poznaniu. 

Mieszkanie, zwłaszcza w dobrej lokalizacji, zawsze można wynająć lub sprzedać z zyskiem. Wystarczy być umiarkowanie zorientowanym na rynku mieszkaniowym. Natomiast dom zdecydowanie częściej staje się miejscem docelowym i z pewnością transakcja ma większą wagę. Warto podkreślić, że często nabywca zostaje w nim na długie lata, a cztery kąty wypełniają się najbliższymi przyjaciółmi, czy rodziną. Zatem jak wybrać dobrze? Postawić na sprawdzonego, zaufanego dewelopera, który ma na swoim koncie wybudowane osiedla składające się z domów? A może lepiej poświęcić więcej czasu, kupić działkę i po prostu zlecić budowę od fundamentów wykonawcy? – Rozwiązaniem coraz częściej wybieranym przez klientów jest jednak zakup domu z oferty firmy deweloperskiej. Wynika to między innymi z faktu, że oferta tychże firm znacznie poszerzyła się i każdy znajdzie przestrzeń oraz lokalizację idealne dla siebie. Kiedyś klienci „budowali się” sami, ponieważ nie było domów spełniających ich oczekiwania. Dziś rynek pierwotny się rozwinął, więc taka opinia traci na ważności – opisuje Tomasz Pietrzyński z firmy More Place. – Rynek jest na tyle szeroki, że można wybrać zabudowę szeregową, bliźniaczą, czy domy wolnostojące, w różnych lokalizacjach, standardach, czy nawet wykończone pod klucz. Firma More Place posiada w swojej ofercie lokale w zabudowie bliźniaczej na Osiedlu Przy Jeziorach w Poznaniu, o powierzchni  110,44 lub 111,74 mkw. Klienci bardzo pozytywnie reagują na naszą propozycję. W zakończonych do tej pory etapach zrealizowaliśmy 44 lokale w ramach 22 domów w zabudowie bliźniaczej. Większość z nich znalazła już swoich właścicieli, a w sprzedaży został ostatni lokal o powierzchni około 112,84 mkw. W ostatnim czasie wprowadziliśmy do sprzedaży osiem kolejnych domów – informuje Tomasz Pietrzyński.

O tak dużym zainteresowaniu nowymi domami od dewelopera decyduje kilka czynników. Jeden z nich to na pewno oszczędność czasu. Poszukiwanie działki pod budowę samo w sobie może być uciążliwe, zwłaszcza, że takich nieruchomości po prostu brakuje. Często ich ceny w granicach miasta są bardzo wysokie. Koszty budowy też rosną. W ostatnim czasie zdarzały się takie sytuacje, że indywidualni inwestorzy nie dokończyli budowy z uwagi na to, że nie spinał się budżet. A to finalnie może stanowić spory problem. – Poszukując nowego miejsca do życia i wybierając dom, powinniśmy się czuć komfortowo i bezpiecznie, by to miejsce w przyszłości kojarzyło nam się z radością. Wybierając lokal bliźniaczy na Osiedlu Przy Jeziorach, nabywca ma gwarancję niezmienności ceny zgodnie z ustawą deweloperską i oddaje całość procesu realizacji w ręce fachowców z długoletnim doświadczeniem. Oprócz lokalu, w cenie jest działka idealna na zaaranżowanie dużego ogrodu, miejsca postojowe na auta. Ponadto oferujemy szeroki pakiet opcji dodatkowych, co oznacza, że lokal można dostosować do nawet najbardziej wymagających domowników – opowiada Tomasz Pietrzyński z firmy More Place. 
Warto podkreślić, że lokale bliźniacze cechują się klasycznym układem pomieszczeń, zarówno na parterze, jak i piętrze. Salon, osobna kuchnia, toaleta oraz jeden lub dwa pokoje, w zależności od wariantu projektu wypełniają parter. Natomiast na piętrze są dostępne dwa pokoje, oddzielna garderoba, toaleta oraz dodatkowe pomieszczenie np. na pralnio-suszarnię. Taki projekt spełnia oczekiwania nabywców, którzy jednocześnie nie czują potrzeby, by budować podobny dom własnymi siłami lub z ekipą budowlaną. – Cieszymy się dobrą marką, dziękujemy klientom za zaufanie. Odwdzięczamy się solidnym budownictwem i wsparciem dla nabywcy na każdym etapie. Na nasze domy obowiązuje rękojmia – podkreśla Tomasz Pietrzyński. Podsumowując, zakup domu od dewelopera to dobre rozwiązanie, szczególnie, kiedy mamy sprecyzowane oczekiwania i chcemy czuć spokój w związku z budową. Taka decyzja to komfort i wybór nowoczesnych rozwiązań. Między innymi dlatego Osiedle Przy Jeziorach w Poznaniu cieszy się taką popularnością oraz renomą. 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Czy to już koniec spadków cen materiałów budowlanych? Biuro prasowe
2024-05-17 | 10:00

Czy to już koniec spadków cen materiałów budowlanych?

Na rodzimym rynku materiałów budowlanych korekta cenowa wciąż jest obowiązującą tendencją, jednak w kwietniu pojawiły się pierwsze wyraźne symptomy jej wygaszania. Po raz
Nieruchomości OKAM zakończył dialog o etapie I planowanej inwestycji F.S.O. PARK
2024-05-16 | 18:00

OKAM zakończył dialog o etapie I planowanej inwestycji F.S.O. PARK

15 maja br. zakończył się dialog poświęcony etapowi I planowanej przez OKAM warszawskiej inwestycji F.S.O. PARK. Odbyło się 6 spotkań, w których wzięło udział łącznie 109
Nieruchomości Siedziba główna AXI IMMO pozostaje w Spektrum Tower
2024-05-16 | 12:00

Siedziba główna AXI IMMO pozostaje w Spektrum Tower

AXI IMMO, największa polska firma doradcza na rynku nieruchomości komercyjnych, zdecydowała się na przedłużenie dotychczasowej umowy najmu oraz dobranie nowej powierzchni pod rozwijające

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Regionalne

Start-upy mogą się starać o wsparcie. Trwa nabór do programu rozwoju innowacyjnych pomysłów na biznes

Trwa nabór do „Platform startowych dla nowych pomysłów” finansowany z Funduszy Europejskich dla Polski Wschodniej 2021–2027. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wybrała sześć partnerskich ośrodków innowacji, które będą oferować start-upom bezpłatne programy inkubacji. Platformy pomogą rozwinąć technologicznie produkt i zapewnić mu przewagę konkurencyjną, umożliwią dostęp do najlepszych menedżerów i rynkowych praktyków, ale też finansowanie innowacyjnych przedsięwzięć. Każdy z partnerów przyjmuje zgłoszenia ze wszystkich branż, ale także specjalizuje się w konkretnej dziedzinie. Jest więc oferta m.in. dla sektora motoryzacyjnego, rolno-spożywczego, metalowo-maszynowego czy sporttech.

Transport

Kolej pozostaje piętą achillesową polskich portów. Zarządy liczą na przyspieszenie inwestycji w tym obszarze

Nazywane polskim oknem na Skandynawię oraz będące ważnym węzłem logistycznym między południem i północą Europy Porty Szczecin–Świnoujście dynamicznie się rozwijają. W kwietniu 2024 roku wydano decyzję lokalizacyjną dotycząca terminalu kontenerowego w Świnoujściu, który ma szansę powstać do końca 2028 roku. Zdaniem ekspertów szczególnie ważnym elementem rozwoju portów, podobnie jak w przypadku innych portów w Polsce, jest transport kolejowy i w tym zakresie inwestycje są szczególnie potrzebne. – To nasza pięta achillesowa – przyznaje Rafał Zahorski, pełnomocnik zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście ds. rozwoju.

Polityka

Projekt UE zyskuje wymiar militarny. Wojna w Ukrainie na nowo rozbudziła dyskusję o wspólnej europejskiej armii

Wspólna europejska armia na razie nie istnieje, a w praktyce obronność to wyłączna odpowiedzialność państw członkowskich UE. Jednak wybuch wojny w Ukrainie, tuż za wschodnią granicą, na nowo rozbudził europejską dyskusję o potrzebie posiadania własnego potencjału militarnego. Jak niedawno wskazał wicepremier i minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz, Europa powinna mieć własne siły szybkiego reagowania i powołać komisarza ds. obronności, ponieważ stoi obecnie w obliczu największych wyzwań od czasu zakończenia II wojny światowej. – Musimy zdobyć własną siłę odstraszania i zwiększać wydatki na obronność – podkreśla europoseł Janusz Lewandowski.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.