OKAM z atrakcyjną ofertą powierzchni komercyjnej do wynajęcia na Żeraniu
Na terenie działki na warszawskim Żeraniu, OKAM zorganizował spotkanie dla agentów komercyjnych, podczas którego przedstawił ofertę najmu istniejącej powierzchni komercyjnej. Na 62 ha terenów zakupionych przez dewelopera w 2021 r., znajdują się atrakcyjne powierzchnie do wynajęcia. Wśród nich przestrzenie biurowe, magazynowe i produkcyjne, place i miejsca na reklamę, a także na organizację różnego rodzaju wydarzeń.
Na terenie zlokalizowanym przy ul. Jagiellońskiej 88 do wynajęcia przez firmy czy organizacje są m.in. przestrzenie biurowe, o metrażach od 20 do 1.000 mkw. Dostępne są również hale magazynowe i produkcyjne od 100 mkw, a także utwardzane place, powierzchnie reklamowe oraz obiekty i pomieszczenia z przeznaczeniem na eventy, sesje zdjęciowe czy plany filmowe. Na dzień dzisiejszy do wynajęcia znajduje się ok. 5.000 mkw powierzchni biurowej i usługowej oraz ok. 65.000 mkw przestrzeni magazynowych a także ok. 27.000 mkw. powierzchni otwartej w postaci placów. OKAM oferuje elastyczny okres najmu w ramach umów. Teren posiada też rozbudowane parkingi do wykorzystania przez najemców.
Całkowita powierzchnia w projekcie to łącznie 14.000 mkw powierzchni biurowej i usługowej oraz 170.000 mkw przestrzeni magazynowych a także 200.000 mkw powierzchni otwartej w postaci placów.
W tym momencie dysponujemy na Żeraniu zabudowaniami oraz przestrzeniami, które chcemy zagospodarować i wynająć. Odpowiednie przygotowanie i wieloetapowa realizacja inwestycji, którą docelowo mamy w planach na tym terenie, to kwestia najbliższych kilkunastu lat. Dziś oferujemy kolejnym firmom i podmiotom z różnych branż atrakcyjną przestrzeń i wielofunkcyjną infrastrukturę, które - jesteśmy przekonani - spełnią ich oczekiwania - podkreśla Arie Koren, CEO OKAM City oraz Członek Zarządu OKAM Capital. W celu przedstawienia szczegółów oferty OKAM zorganizował 19 maja spotkanie dla agentów komercyjnych.
Teren na Żeraniu charakteryzuje bliskość centrum miasta - zarówno autem, jak i komunikacją miejską, a także bezpośredni dostęp do trasy S8. Przystanki autobusowe i tramwajowe, a także ścieżki rowerowe zlokalizowane są w odległości ok. 250 m od wjazdu na kompleks.
Obecnie na tym terenie działalność prowadzą firmy transportowe i produkcyjne. Nie tak dawno do grona najemców dołączyła Izba Administracji Skarbowej w Warszawie, która zajmuje powierzchnię biurową o wielkości ponad 640 mkw. oraz plac o powierzchni 2.000 mkw.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ślepe pozwy pomogą walczyć z hejtem w internecie. Spodziewana lawina wniosków może sparaliżować sądy
Wprowadzenie instytucji tzw. ślepego pozwu pozwoli skuteczniej ścigać za naruszenie dóbr osobistych popełnione przez anonimowych internautów. Przepisy pozwolą na złożenie pozwu w sytuacji, gdy poszkodowany nie zna danych identyfikujących hejtera. Krajowa Rada Sądownictwa i Sąd Najwyższy ostrzegają, że nowelizacja może doprowadzić do znacznego przeciążenia sądów, a krótkie terminy na identyfikację sprawcy mogą skutkować wzrostem odszkodowań za przewlekłość postępowania.
Ochrona środowiska
Nowy obowiązek segregowania odpadów budowlanych i rozbiórkowych. Firmy mogą go jednak scedować na wyspecjalizowane przedsiębiorstwa
1 stycznia weszła w życie ustawa zmieniająca przepisy o odpadach, która nakłada na wytwórców odpadów budowlanych i rozbiórkowych obowiązek ich segregacji i zapewnienia dalszego ich zagospodarowania. To efekt implementacji unijnej dyrektywy. Ostateczną treść przepisów branża poznała w ostatnich tygodniach 2024 roku. Nie jest wciąż jasne, czy w przypadku budów dopuszczona będzie frakcja odpadów zmieszanych, których nie da się posegregować. Następnym krokiem będą prawdopodobnie poziomy recyklingu odpadów budowlanych, jakie przedsiębiorcy będą musieli zapewnić. Nowe obowiązki nie dotyczą osób fizycznych.
Handel
T. Bocheński: Współpraca z Donaldem Trumpem może być bardzo trudna. Interes amerykański będzie stawiany na pierwszym miejscu
– Współpraca na linii Unia Europejska – USA w ciągu czterech najbliższych lat rządów Donalda Trumpa może być trudna – ocenia europoseł Tobiasz Bocheński. Polski Instytut Spraw Międzynarodowych ostrzega, że potencjalne zmiany w polityce USA, w tym zwiększenie ceł, mogą dotknąć wszystkich partnerów Stanów Zjednoczonych. Dużą niewiadomą jest również kwestia wsparcia dla Ukrainy i ewentualnego zakończenia wojny. Polityka nowego prezydenta może mieć kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa całej Europy.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.