Komunikaty PR

OKAM zaprasza na Spacer po FSO z okazji 376. “Urodzin Pragi”

2024-02-13  |  14:15
Biuro prasowe

17 lutego w godz. 12:00-14:30, OKAM zaprasza na wydarzenie, w ramach którego będzie można zwiedzić działkę po dawnej Fabryce Samochodów Osobowych przy ul. Jagiellońskiej 88 w Warszawie, a także dowiedzieć się więcej o planach firmy związanych z projektem F.S.O. PARK. Chętni będą mieli również okazję zapoznać się z działalnością EkoCentrum “Punkt Zwrotny” oraz zobaczyć miejsce, w którym już wkrótce ruszy ekspozycja zabytkowych aut “Wystawa w fabryce’. Bezpłatne wydarzenie odbędzie się w ramach 376. Urodzin Pragi. 

Z wielką przyjemnością dołączamy do tegorocznych “Urodzin Pragi” i otwieramy nasze drzwi dla wszystkich chętnych - mieszkańców Pragi Północ, warszawiaków, gości z innych miast - każdego, kto zechce do nas dołączyć. Będzie to niepowtarzalna okazja, aby powrócić do przeszłości i zwiedzić najważniejsze zakątki dawnej FSO, ale także wyjść w przyszłość - przedstawimy plany OKAM związane z tym terenem, zaprezentujemy działające już EkoCentrum “Punkt Zwrotny”, a także uchylimy rąbka tajemnicy wokół ekspozycji zabytkowych samochodów “Wystawy w fabryce” - mówi Anna Watkowska, Członkini Zarządu OKAM City oraz Liderka Projektu F.S.O. PARK. 

Program wydarzenia 

17 lutego br. (sobota) 

godz. 12:00-14:30 

ul. Jagiellońska 88, Praga Północ, Warszawa 

  • Spotkanie o godz. 12:00 pod bramą główną dawnego zakładu FSO 

  • Spacer po terenie dawnej Fabryki: Spawalnia, Montownia, Tłocznia 

  • Zwiedzanie Lakierni - „Wystawa w fabryce”  

  • Wizyta w EkoCentrum „Punkt Zwrotny” 

  • Prezentacja projektu F.S.O. PARK  

  • Zakończenie planowane ok. 14.30 

Produkcja aut w Fabryce Samochodów Osobowych zakończyła się w 2011 r. OKAM zakupił teren po dawnej FSO w 2021 r. We wrześniu 2023 r. firma ogłosiła koncepcję Master Planu dla tego terenu. Koncepcja architektoniczna dla F.S.O. PARK zakłada stworzenie wielofunkcyjnego i ekologicznego Miasta Przyszłości, uwzględniającego nowoczesne rozwiązania technologiczne oraz zrównoważony rozwój. Ma być to miejsce charakteryzujące się wysoką jakością życia, łączące funkcję mieszkaniową, handlową, edukacyjną, biurową czy rekreacyjną. Aż 20 ha stanowić będą tereny zielone, z czego 10 ha - centralny park, zastosowany zostanie również szereg rozwiązań prośrodowiskowych. Inwestycja F.S.O. PARK, na działce o powierzchni 62 ha, ma powstać na przestrzeni około 25 lat.  

Od września 2023 ubr. na terenie inwestycji działa EkoCentrum „Punkt Zwrotny”, w którym przede wszystkim uczniowie ze szkół mogą bezpłatnie, poprzez interaktywne warsztaty, rozwijać swoją wiedzę na temat ekologii, klimatu i zrównoważonej mody. Trwają też przygotowania do uruchomienia w tym roku ekspozycji zabytkowych aut “Wystawa w fabryce”, która obejmie ok. 200-300 różnych modeli samochodów, w tym wyprodukowane w dawnej FSO: Warszawy, Syrenki, Fiaty 125p i Polonezy. 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem? Biuro prasowe
2024-07-26 | 11:00

Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem?

Do tej pory Polacy mogli skorzystać z trzech programów dopłat kredytowych: Rodzina na Swoim, Mieszkanie dla Młodych oraz Bezpieczny Kredyt 2%. Na horyzoncie pojawia się program Kredyt
Nieruchomości CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland
2024-07-25 | 12:00

CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland

  Marka CCC kontynuuje współpracę z trzema centrami handlowymi z portfolio Greenman Poland – Nowymi Czyżynami w Krakowie, Nowymi Bielawami w Toruniu i Nową Górną w
Nieruchomości Warsaw office market in the process of adaptation
2024-07-25 | 01:00

Warsaw office market in the process of adaptation

Stable demand, low supply of new offices, and few vacancies—this briefly describes the current situation in the Warsaw market Just under 11 per cent of the office space resources in

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie firmy z szansą na zdobycie azjatyckich rynków. Mogą otrzymać wsparcie na promocję podczas Expo 2025 w Osace

W 2025 roku w japońskiej Osace odbędzie się Wystawa Światowa Expo 2025. Udział w niej, a także towarzyszących imprezie wydarzeniach i targach to dla polskich firm szansa na wzrost rozpoznawalności swoich marek za granicą, a w konsekwencji na rozwój ich potencjału eksportowego. Expo 2025 będzie się koncentrowało na innowacjach służących zrównoważonemu rozwojowi. PARP, który jest partnerem wydarzenia w Polsce, do 26 września br. czeka na wnioski firm zainteresowanych udziałem w wydarzeniu i ekspansją na azjatyckie rynki. W ramach programu mogą one otrzymać wsparcie na udział w targach, na misje wyjazdowe i kampanie promocyjne przed i po zakończeniu Expo. Nabór finansowany jest z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki 2021–2027

Polityka

Rośnie ryzyko wybuchu epidemii w Strefie Gazy. Brakuje czystej wody, kanalizacji i toalet, a w zniszczonej enklawie wykryto polio

W Strefie Gazy brakuje praktycznie wszystkiego – od żywności i wody po podstawowe leki – ale najgorsze może dopiero nadejść – alarmuje Polska Akcja Humanitarna. – Kilka dni temu w wodzie w Strefie Gazy znaleziono polio typu 2. Ta woda jest bardzo zanieczyszczona, infrastruktura wodno-sanitarna na tym terenie tak naprawdę już nie istnieje. Na dodatek od dziewięciu miesięcy dzieci nie są szczepione, ponieważ nie ma warunków, żeby to zrobić, więc istnieje bardzo duże zagrożenie wybuchu epidemii – mówi Magdalena Foremska z PAH. W odpowiedzi na kryzys organizacja uruchomiła duże projekty pomocowe, które mają zapewnić żywność i opiekę medyczną w Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu.

IT i technologie

Gminy potrzebują inwestycji w cyberbezpieczeństwo. Eksperci widzą duże ryzyka wynikające z zaniedbań

Dane gromadzone przez jednostki samorządu terytorialnego mogą być bardzo niebezpiecznym narzędziem w rękach przestępców. Wykradzione mogą posłużyć do fałszowania tożsamości człowieka. Tymczasem poziom inwestycji w cyberbezpieczeństwo jest w gminach niski, a liczba ataków hakerskich na nie stale rośnie. Eksperci czekają na pozytywne skutki rządowego programu Cyberbezpieczny Samorząd. W jego ramach 1,5 mld zł trafi na inwestycje w poprawę bezpieczeństwa cybernetycznego samorządów: zarówno na poziomie sprzętu i oprogramowania, jak i kompetencji oraz procedur.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.