Komunikaty PR

Od Kolonii po Kalkutę. Maszyny PROMOTECH na światowych targach

2024-04-30  |  13:00
Biuro prasowe
Kontakt
Ida Szwaczko
Masz-Media Ida Marzenna Szwaczko

Waszyngtona 18/213
15-269 Białystok
maszmedia|wp.pl | |maszmedia|wp.pl
693400464
www.maszmedia.pl
Do pobrania targi ( 0.02 MB )

Były niemieckie Eisenwarenmesse, targi w Chorwacji i wystawy w Indiach. Kolejne już w maju - Metal Show & TIB w Rumunii i targi w Szwecji. Dobra koniunktura na rynku globalnym wpływa na wzrost zainteresowania produktami PROMOTECHU na imprezach targowych.

 

Białostocki producent i eksporter specjalistycznych narzędzi do obróbki metali oraz automatów spawalniczych jest w samym środku sezonu targowego. I – zdaniem zarządu - jest to inwestycja nie do przecenienia.

- Udział w targach branżowych to najefektywniejsza forma  docierania do nowych klientów, budowy wizerunku firmy oraz obsługi naszych
partnerów – mówi Bohdan Zaleski, współwłaściciel i wiceprezes ds. handlu spółki. – Podam prosty przykład - ze względów czysto organizacyjnych nie jesteśmy w stanie zaprosić do odwiedzenia naszej siedziby nawet połowy nowych klientów, z którymi spotykamy się na targach. I z drugiej strony - by odwiedzić naszych partnerów handlowych, musielibyśmy podróżować non stop przez kilka miesięcy. To nierealne. Dlatego, pomimo rozwoju internetu, branżowe imprezy targowe są tak ważne i potrzebne.

W marcu PROMOTECH wziął udział w Eisenwarenmesse 2024 w Kolonii – wiodącej w skali światowej imprezie w segmencie elektronarzędzi. Głównym celem firmy była promocja wiertarek, przenośnych ukosowarek, a także coraz szerszej oferty wyrobów zasilanych bateryjnie.

- Uczestnictwo w tych targach było też okazją do uświadomienia naszym klientom faktu, że jesteśmy jedyną firmą z Polski, która należy do elitarnego zrzeszenia producentów urządzeń zasilanych bateryjnie pod egidą CAS Metabo – podkreśla Zbigniew Kopciewski, dyrektor handlowy PROMOTECHU.

I to właśnie modele bateryjne cieszyły się największym zainteresowaniem podczas targów. Dużą uwagę zwiedzających przyciągał puncher hydrauliczny PRO-110 HP oraz urządzenia zasilane bezprzewodowo. Możliwości bateryjnej wiertarki PRO 36 oraz nowej, zasilanej akumulatorowo, kompaktowej ukosowarki BM-6 były demonstrowane podczas pokazów na żywo.

- Jak zwykle, udział w targach był świetną okazją, aby spotkać się z naszymi obecnymi dystrybutorami z różnych stron świata – mówi Zbigniew Kopciewski. - Nawiązaliśmy też liczne kontakty z nowymi firmami, m.in. z Hiszpanii, Szwecji, Turcji, Czech i Korei Południowej.

 

PROMOTECH India w Kalkucie i w Chennai 

Za pośrednictwem swojej spółki-córki PROMOTECH India, firma wzięła też udział w dwóch imprezach targowych na rynku indyjskim, na których promowała swoje maszyny do mechanizacji cięcia, ukosowania i spawania. Podczas marcowej wystawy WeldTech w Kalkucie zaprezentowano najnowsze produkty w zakresie automatyzacji spawania, w tym bateryjne urządzenia, objęte systemem CAS. Z kolei kwietniowe targi IMTOF 2024 w Chennai stanowiły doskonałą okazję do poszukiwania i budowy relacji biznesowych, zwłaszcza na wschodnim wybrzeżu Indii. Firma pokazała tam szeroki wybór wiertarek, wózki spawalnicze - Mini Spider, Gecko i Rail Bull, a także najnowsze ukosowarki - ABM-30 oraz BM-25 - maszynę do ręcznego ukosowania, zapewniającą znakomitą ergonomię pracy operatora, dzięki wielosiowym nastawom uchwytu przedniego i niskiej wadze.

Jak podkreśla Zbigniew Kopciewski - efektem targów w Indiach są nie tylko liczne zapytania o najnowsze modele maszyn, ale również o bestsellery wśród ukoswarek do blach - SBM-500 i ABM-50 oraz krawędziarki do rur PRO-40 PBS.

 

Półportal spawalniczy hitem targów w Chorwacji

Z kolei w odbywających się co dwa lata, kwietniowych targach BIAM & Welding w Zavarivanje, chorwacki dystrybutor PROMOTECHU - Juzni Prolaz, prezentował kompleksową ofertę firmy, obejmującą maszyny do ukosowania blach i rur, wózki spawalnicze oraz duże automaty spawalnicze. Na miejscu uczestnicy mieli m.in. okazję obejrzenia na żywo pracy półportalu spawalniczego WA 2000 HD, umożliwiającego automatyczne spawanie podłużne z systemem śledzenia złącza dla belek konstrukcyjnych typu H, I, T, L, HKS, HSQ i stożkowych.

- To właśnie nasz Welding Arm WA 2000 HD, z automatycznym modułem obrotu palnika spawalniczego cieszył się największym zainteresowaniem – mówi Sebastian Kowalczyk, kierownik działu marketingu. - Automatyczne spawanie podłużne z systemem śledzenia złącza przyczynia się do poprawy jakości spoin, skrócenia czasu produkcji oraz zwiększenia efektywności procesu spawania, co ma kluczowe znaczenie w dzisiejszych wymagających środowiskach przemysłowych.

 

W maju – Rumunia i Szwecja

Do ważniejszych majowych imprez branżowych należą targi w Szwecji - Elmia Welding and Automation 2024, a także Metal Show & TIB Bucharest w Rumunii. W Bukareszcie ofertę PROMOTECHU w zakresie automatyzacji cięcia i spawania zaprezentuje dystrybutor firmy – ELECTROCONEX.

- Rumunia to teraz, podobnie jak Polska, jedna z największych spawalni europejskich, dlatego intensywnie wspieramy działania naszego dystrybutora na tym rynku - mówi Zbigniew Kopciewski.

Jak podkreśla przedstawiciel firmy, obecnie najważniejszym celem ekspansji targowej są kraje z dobrze rozwiniętym przemysłem konstrukcji metalowych i przemysłem stoczniowym - głównie z dostępem do morza. 

Ale PROMOTECH nie zaniedbuje również rynku krajowego – w marcu, we współpracy z firmą ZALCO, pokazał całą gamę swoich wiertarek, wózków i ukosowarek podczas targów STOM w Kielcach.

- Kieleckie targi w ostatnich latach wyrosły na najważniejszą imprezę wystawienniczą w Polsce – tam trzeba być – mówi Bohdan Zaleski. - Targi spełniły nasze oczekiwania. Pomimo trudnej sytuacji gospodarczej w wielu branżach przemysłu, zainteresowanie naszymi urządzeniami było duże. Teraz pozostaje nam intensywna praca z dealerami i klientami końcowymi.

 

 

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł Rewolucja w AI i ML dla wymagających środowisk Biuro prasowe
2024-05-18 | 09:00

Rewolucja w AI i ML dla wymagających środowisk

Integracja sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego zapoczątkowała falę transformacji w wielu branżach, a ich zastosowanie gwałtownie rośnie. Przewiduje się, że globalny wzrost
Przemysł Po raz kolejny TOPBUILDER dla marki WIŚNIOWSKI
2024-05-15 | 01:00

Po raz kolejny TOPBUILDER dla marki WIŚNIOWSKI

Brama ogrodzeniowa składana WIŚNIOWSKI zdobyła tytuł TOPBuilder 2024 w kategorii „Innowacja”. To pierwsza na rynku brama składana z napędem ze znakowaniem CE. Jak każdego
Przemysł APA Group publikuje Raport CSR za 2023
2024-05-15 | 01:00

APA Group publikuje Raport CSR za 2023

APA Group publikuje Raport CSR za 2023 APA Group, wiodąca firma w dziedzinie inteligentnej automatyki i rozwiązań transformacji cyfrowej, prezentuje publikację interaktywnego Raportu

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Forum Sektora Kosmicznego 4 czerwca 2024

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

IT i technologie

Polskie samorządy chcą wdrażać rozwiązania z użyciem sztucznej inteligencji. Wyzwaniem jest brak świadomości, jak zacząć i gdzie można ją zastosować

Robotyzacja i sztuczna inteligencja w biznesie zapoczątkowały już nowy etap rewolucji technologicznej, która nie ominie też sektora publicznego i samorządowego. Jej wdrożenie w urzędach może przynieść duże korzyści m.in. w postaci skrócenia czasu obsługi mieszkańców i odciążenia pracowników administracji, którzy będą w stanie poświęcić więcej czasu na bardziej wymagające zadania. Samorządy są mocno zainteresowane takimi rozwiązaniami, ale barierą wciąż pozostaje m.in. brak świadomości i wiedzy, jak rozpocząć proces ich wdrażania. – Drugą barierą jest strach przed tym, czy roboty zastąpią pracowników, którzy zostaną zwolnieni – podkreśla Tomasz Tybor, dyrektor ds. inteligentnej automatyzacji w Betacom.

Konsument

Organizacje społeczne przestrzegają przed wycofywaniem się z Zielonego Ładu. Koszty poniesie i rolnictwo, i całe społeczeństwo

W ubiegłym tygodniu 140 organizacji społecznych z całej Europy, również z Polski, wystosowało apel do unijnych instytucji przestrzegający przed skutkami odchodzenia od Zielonego Ładu. W ostatnich miesiącach Komisja Europejska zaczęła łagodzić niektóre wymogi, do czego przyczyniły się protesty rolników w krajach członkowskich. – Zielony Ład to nie tylko jest kwestia rolnictwa, ale sprawa nas wszystkich – przekonują ekolodzy. W ich opinii, jeśli nie zostaną podjęte konkretne działania, koszty zaniechań i zmiany klimatu zapłacą wszyscy – zarówno rolnicy, jak i społeczeństwo.

Transport

Polska walczy o utrzymanie pozycji hubu logistycznego w Europie. Będzie to możliwe dzięki inwestycjom w infrastrukturę transportową

Polska stała się już hubem logistyczno-transportowym w środkowej części Europy. Mamy  też dominującą pozycję w tranzycie Wschód – Zachód. Aby utrzymać tę pozycję, konieczne są jednak kolejne inwestycje. Będzie miało to kluczowe znaczenie już po zakończeniu wojny w Ukrainie. Zamknięcie tego etapu wojny i odbudowy Ukrainy, przy dofinansowaniu infrastruktury w Polsce, to duża szansa, aby nasz transport mógł faktycznie się stać pewnym ogniwem łączącym Zachód z Ukrainą – ocenia Przemysław Sekieta, dyrektor Działu Handlowego w Grupie SKAT.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.