Komunikaty PR

Firma Sony wprowadza na rynek Portable Data Transmitter

2024-02-23  |  08:30
Biuro prasowe

Firma Sony ogłosiła wprowadzenie na rynek nowego, dedykowanego, przenośnego nadajnika PDT-FP1, który umożliwia przesyłanie materiałów wideo i zdjęć z dużą szybkością i niskimi opóźnieniami przez sieci 5G. Po podłączeniu do kamery*[1], urządzenie służące do komunikacji bezprzewodowej będzie wykorzystywane w sytuacjach, w których wymagana jest szybkość od momentu rejestracji obrazu do jego dostarczenia, transmisji i dystrybucji, takich jak np. fotografowanie zdarzenia czy produkcja transmisji wideo. Zapewnia ono szybką, stabilną i mobilną transmisję danych o niskim opóźnieniu w sieciach 5G, na zewnątrz lub w pomieszczeniach, gdzie połączenie Wi-Fi jest niedostępne, umożliwiając wydajne i proste przepływy pracy.

Do przesyłania danych urządzenie wykorzystuje unikalną strukturę anteny obsługującą szereg krajowych, międzynarodowych i autonomicznych sieci 5G*[2] . Posiada 6,1-calowy wyświetlacz OLED i wentylator chłodzący zapewniający stabilną pracę. Jest wyposażone w wejście HDMI, port LAN, port USB Type-C®, złącze ładowania USB Type-C i otwór na śrubę do montażu na kamerze.   

Zastosowania PDT-FP1 są wielorakie dzięki jego potężnym możliwościom łączności:

  • Przesyłanie i dostarczanie multimediów przy użyciu PDT-FP1 jako modemu służącego do wysyłania  treści do dowolnego miejsca docelowego FTP. Można go również używać w połączeniu z aplikacją Sony Creators' Cloud for Enterprise do przesyłania multimediów z kompatybilnych kamer Sony do PDT-FP1, a następnie dostarczania ich do serwisów Sony Cloud*[3] , takich jak Ci Media Cloud i C3 Portal, przy użyciu bezpiecznych, solidnych i niezawodnych mechanizmów przesyłania. Pozwala to na uwolnienie multimediów z kamery, dzięki czemu można je przeglądać i przesyłać, gdy kamera jest spakowana lub używana.
     
  • Strumieniowanie na żywo z dowolnej, podłączonej kamery przy użyciu RTMP. W przypadku dystrybucji wideo, PDT-FP1 umożliwi bezpośrednie przesyłanie strumieniowe z kompatybilnej kamery*1 do kanału YouTube™ za pośrednictwem strumieniowania opartego na USB i stabilnych sieci bezprzewodowych 5G, uwalniając operatorów od ograniczeń spowodowanych lokalizacją miejsca rejestracji obrazu lub transmisji.
     
  • Monitorowanie sieci: dedykowana aplikacja Network Visualiser umożliwia użytkownikom wizualizację stanu sieci i warunków komunikacji podczas nagrywania - zapewniając, że treści są dostarczane do właściwych  adresatów.

 

Główne cechy

1. Szybka komunikacja z małymi opóźnieniami, nawet za granicą*2

  • Dzięki unikalnej strukturze anteny, która optymalizuje komunikację, PDT-FP1 obsługuje szeroki zakres pasm*2 , takich jak krajowe i międzynarodowe sieci 5G sub6/mm Wave*[4], samodzielne sieci 5G i lokalne sieci 5G, realizując szybką komunikację o niskim opóźnieniu.
  • Oprócz fizycznej karty nano SIM, PDT-FP1 obsługuje również kartę eSIM dla funkcji dual SIM. Możliwe jest również automatyczne wybieranie*[5] linii*[6] , z którą łatwo się połączyć w zależności od warunków sieciowych, oraz przełączanie kart SIM w celu przesyłania danych.
     

2. Wentylator chłodzący i struktura kanałów zapewniająca stabilną, ciągłą komunikację

  • Pomimo smukłej obudowy, PDT-FP1 ma strukturę opartą na kanałach, która skutecznie rozprasza wewnętrzne ciepło, dodatkowo wspierając stabilną i ciągłą komunikację. Można wybrać różne tryby pracy, automatyczny, priorytet chłodzenia i priorytet ciszy, aby jak najlepiej dostosować się do każdego środowiska lokalizacji.
     

3. Prosty transfer danych dzięki połączeniu z kamerami Sony*2

Funkcja "Połączenie przewodowe kamery" upraszcza i skraca czas konfiguracji.

  • Wyświetlacz OLED o przekątnej 6,1 cala może jednocześnie wyświetlać jakość komunikacji i stan transmisji plików*[7] . Status transferu można monitorować podczas pracy, aby nie tracić okazji do dobrych ujęć.
  • Model PDT-FP1 jest wyposażony w port LAN, złącze USB Type-C® i złącze HDMI Type-A do połączenia kamer*2 . Ponadto, przy użyciu złącza ładowania typu C i zewnętrznego źródła zasilania, PDT-FP1 może być używany do jednoczesnego przesyłania strumieniowego i przesyłania danych.
  • Kształt urządzenia został zaprojektowany tak, aby dobrze pasował do kamery, a oprócz otworu na śrubę do mocowania, posiada również otwór na pasek do mocowania akcesoriów i kabli.
  • Wbudowana pamięć 8 GB (RAM)/256 GB (ROM) i obsługa microSDXC do 1 TB umożliwia szybkie przetwarzanie i przechowywanie dużych ilości danych.

 

Ceny i dostępność

PDT-FP1 będzie dostępny w wybranych krajach Europy (Niemcy/Wielka Brytania/Francja/Hiszpania/Dania/Norwegia/Szwecja/Finlandia) od maja 2024 roku w cenie około 1300 euro.  

 


[1] Lista kompatybilnych kamer zostanie opublikowana w odpowiednim czasie. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie produktu. pro.sony/fp1

[2] Sprawdź stronę produktu dla kompatybilnych sieci: pro.sony/fp1

[3] Kompatybilne usługi będą ogłaszane sekwencyjnie. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie produktu. pro.sony/fp1

[4] PDT-FP1 obsługuje n257, a czas obsługi pasma mm Wave w Europie zależy od regionu i operatora.

[5] Do automatycznego przełączania karty SIM wymagane są odpowiednie ustawienia.

[6]Wymaga umowy z innym operatorem. Ponadto Sony nie gwarantuje szybkości połączenia lub komunikacji we wszystkich środowiskach.

[7] Oprócz Transfer & Tagging, docelowe aplikacje obejmują aplikację mobilną Creators' Cloud Creators' App i rozwiązanie do produkcji wideo w chmurze Creators' App for Enterprise.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Telekomunikacja Sony o technologiach chmurowych! Biuro prasowe
2024-03-28 | 10:30

Sony o technologiach chmurowych!

Cloudsourcing Storytelling to cykl podcastów przygotowany przez Sony. W każdym odcinku eksperci i twórcy rozmawiają o tym jak wykorzystać technologie chmurowe do szybszej i
Telekomunikacja Startuje pierwsza w Polsce Akademia 5G
2024-03-27 | 01:00

Startuje pierwsza w Polsce Akademia 5G

STARTUJE PIERWSZA W POLSCE AKADEMIA 5G Akademia 5G to pierwszy w Polsce kompleksowy cykl edukacyjny poświęcony automatyzacji przedsiębiorstw z wykorzystaniem technologii 5G. To
Telekomunikacja Program CSR Nexera Heroes z kolejnym rekordem
2024-03-14 | 09:00

Program CSR Nexera Heroes z kolejnym rekordem

220 milionów kroków wystarcza by trzykrotnie okrążyć ziemię. Właśnie taki dystans w 2023 roku przemierzyli pracownicy firmy Nexera, którzy od kilku lat, w ramach

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Regionalne

Start-upy mogą się starać o wsparcie. Trwa nabór do programu rozwoju innowacyjnych pomysłów na biznes

Trwa nabór do „Platform startowych dla nowych pomysłów” finansowany z Funduszy Europejskich dla Polski Wschodniej 2021–2027. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wybrała sześć partnerskich ośrodków innowacji, które będą oferować start-upom bezpłatne programy inkubacji. Platformy pomogą rozwinąć technologicznie produkt i zapewnić mu przewagę konkurencyjną, umożliwią dostęp do najlepszych menedżerów i rynkowych praktyków, ale też finansowanie innowacyjnych przedsięwzięć. Każdy z partnerów przyjmuje zgłoszenia ze wszystkich branż, ale także specjalizuje się w konkretnej dziedzinie. Jest więc oferta m.in. dla sektora motoryzacyjnego, rolno-spożywczego, metalowo-maszynowego czy sporttech.

Transport

Kolej pozostaje piętą achillesową polskich portów. Zarządy liczą na przyspieszenie inwestycji w tym obszarze

Nazywane polskim oknem na Skandynawię oraz będące ważnym węzłem logistycznym między południem i północą Europy Porty Szczecin–Świnoujście dynamicznie się rozwijają. W kwietniu 2024 roku wydano decyzję lokalizacyjną dotycząca terminalu kontenerowego w Świnoujściu, który ma szansę powstać do końca 2028 roku. Zdaniem ekspertów szczególnie ważnym elementem rozwoju portów, podobnie jak w przypadku innych portów w Polsce, jest transport kolejowy i w tym zakresie inwestycje są szczególnie potrzebne. – To nasza pięta achillesowa – przyznaje Rafał Zahorski, pełnomocnik zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście ds. rozwoju.

Polityka

Projekt UE zyskuje wymiar militarny. Wojna w Ukrainie na nowo rozbudziła dyskusję o wspólnej europejskiej armii

Wspólna europejska armia na razie nie istnieje, a w praktyce obronność to wyłączna odpowiedzialność państw członkowskich UE. Jednak wybuch wojny w Ukrainie, tuż za wschodnią granicą, na nowo rozbudził europejską dyskusję o potrzebie posiadania własnego potencjału militarnego. Jak niedawno wskazał wicepremier i minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz, Europa powinna mieć własne siły szybkiego reagowania i powołać komisarza ds. obronności, ponieważ stoi obecnie w obliczu największych wyzwań od czasu zakończenia II wojny światowej. – Musimy zdobyć własną siłę odstraszania i zwiększać wydatki na obronność – podkreśla europoseł Janusz Lewandowski.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.