Komunikaty PR

Palo Alto Networks rozszerza partnerstwo z Orange

2024-03-07  |  11:00
Kontakt
Monday PR
Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.

Górskiego 9
00-033 Warszawa
biuro|mondaypr.pl| |biuro|mondaypr.pl
+48 224878421
www.mondaypr.pl

W lutym br. Orange Business, Orange Cyberdefense i Palo Alto Networks rozszerzyły partnerstwo dot. zabezpieczenia łączności w sieci. To kolejny etap rozpoczętej w połowie 2023 roku współpracy francuskiego telekomu z Palo Alto Networks. Firmy tworzą platformę Secure Access Service Edge (SASE), która zabezpiecza operacje Orange w zakresie sieci i bezpieczeństwa dzięki wysokiej wydajności, prostocie i Zero Trust Network Access 2.0. O szczegółach współpracy przeczytasz w poniższym artykule.

Globalny telekom i lider rynku cyberbezpieczeństwa rozszerzyły swoje partnerstwo konkretnie dotyczące adaptacji platformy PANW Prisma Secure Access Service Edge (SASE) i integracji jej z Service Provider (SP) Interconnect. Orange Business jest pierwszym dostawcą usług na świecie, który udostępnia to rozwiązanie za pośrednictwem swojej Evolution Platform. Podjęte działania docelowo umożliwią klientom komponowanie listy usług w celu spełnienia zmieniających się wymagań biznesowych. 

Przejście do pracy z dowolnego miejsca, sieci definiowane programowo i szybkie przyjęcie łączności w chmurze umożliwiają globalnym przedsiębiorstwom, takim jak Orange, osiągnięcie nowego poziomu produktywności i wydajności. Wraz ze wzrostem popularności rozproszonej infrastruktury sieciowej, która uwzględnia pracę zdalną i hybrydową, rośnie potencjalna powierzchnia ataku. Rozwój platformowych narzędzi Palo Alto Networks ma na celu zminimalizowanie takich cyber-zagrożeń. 

Pogłębiona współpraca Orange i PANW

Orange, we współpracy z Palo Alto Networks, proponuje łączność w sieci przy użyciu innowacyjnej usługi infrastruktury połączeń SP. Orange Business wykorzystuje swoją globalną sieć operatorską, aby umożliwić sieciom swoich klientów połączenie z platformą PANW – Prisma SASE i z powrotem do internetowej sieci szkieletowej Orange. Ta topologia sieci optymalizuje wykorzystanie sieci, poprawia wydajność i zapewnia kompleksową widoczność ruchu.

Korzystając z zaufanych rozwiązań łączności nowej generacji, Orange Business opracował Evolution Platform. Zadaniem tego narzędzia jest zapewnienie bezpiecznego i w pełni wirtualnego ekosystemu do orkiestracji sieci i chmury. Jednocześnie, firma dąży do dostosowania strategii biznesowej swoich klientów do możliwości całej infrastruktury, aby zachować właściwy poziom cyberbezpieczeństwa. Evolution Platform wykorzystuje szkielet analizy zagrożeń Orange Cyberdefense, uzupełniony o najnowocześniejsze możliwości, w tym wykrywanie i reagowanie.

Napędzanie skali i wzrostu

Tak usprawnione podejście umożliwi klientom Orange i PANW korzystanie z jednej uproszczonej oferty. Obejmuje ona łączność oraz SASE zarządzane przez intuicyjny, wielodostępny portal do zarządzania chmurą. Dodatkowo partnerzy skorzystają ze skalowanej, globalnej infrastruktury sieciowej, aby zapewnić bezpieczne korzyści biznesowe SASE w czasie rzeczywistym. Obejmują one kontrolę wrażliwych danych dla generatywnych przypadków użycia danych AI SASE, Autonomous Digital Experience Management(ADEM) i bezpieczne zarządzanie postawą w czasie rzeczywistym.

Z perspektywy bezpieczeństwa rozwiązanie zapewni kompleksowy dostęp do sieci Zero Trust Network Access(ZTNA) z kompleksowym wglądem w sieć transportową dla oddziałów, chmur i centrów danych. Obejmuje ono uproszczoną łączność z dostawcami usług, umożliwiając płynne wdrażanie chmur publicznych i hybrydowych. Zapewni to klientom ze strategiami wielochmurowymi większą niezawodność sieci.

- Nasze partnerstwo jest wielkim krokiem naprzód w kierunku globalnej transformacji biznesowej z tradycyjnego modelu między dostawcami usług a partnerami. Daje klientom autonomię w budowaniu własnych rozwiązań w oparciu o potrzeby, dzięki płynnemu interfejsowi zapewnianemu przez Evolution Platform i zwiększonej wydajności oferowanej przez SP Interconnect. Liczymy, że już niebawem z takich możliwości będą korzystać także nasi klienci w Europie Środkowo-Wschodniej – podsumowuje Wojciech Gołębiewski, Wiceprezes i Dyrektor Zarządzający w Europie Wschodniej, Palo Alto Networks.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Telekomunikacja Sony o technologiach chmurowych! Biuro prasowe
2024-03-28 | 10:30

Sony o technologiach chmurowych!

Cloudsourcing Storytelling to cykl podcastów przygotowany przez Sony. W każdym odcinku eksperci i twórcy rozmawiają o tym jak wykorzystać technologie chmurowe do szybszej i
Telekomunikacja Startuje pierwsza w Polsce Akademia 5G
2024-03-27 | 01:00

Startuje pierwsza w Polsce Akademia 5G

STARTUJE PIERWSZA W POLSCE AKADEMIA 5G Akademia 5G to pierwszy w Polsce kompleksowy cykl edukacyjny poświęcony automatyzacji przedsiębiorstw z wykorzystaniem technologii 5G. To
Telekomunikacja Program CSR Nexera Heroes z kolejnym rekordem
2024-03-14 | 09:00

Program CSR Nexera Heroes z kolejnym rekordem

220 milionów kroków wystarcza by trzykrotnie okrążyć ziemię. Właśnie taki dystans w 2023 roku przemierzyli pracownicy firmy Nexera, którzy od kilku lat, w ramach

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Regionalne

Start-upy mogą się starać o wsparcie. Trwa nabór do programu rozwoju innowacyjnych pomysłów na biznes

Trwa nabór do „Platform startowych dla nowych pomysłów” finansowany z Funduszy Europejskich dla Polski Wschodniej 2021–2027. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wybrała sześć partnerskich ośrodków innowacji, które będą oferować start-upom bezpłatne programy inkubacji. Platformy pomogą rozwinąć technologicznie produkt i zapewnić mu przewagę konkurencyjną, umożliwią dostęp do najlepszych menedżerów i rynkowych praktyków, ale też finansowanie innowacyjnych przedsięwzięć. Każdy z partnerów przyjmuje zgłoszenia ze wszystkich branż, ale także specjalizuje się w konkretnej dziedzinie. Jest więc oferta m.in. dla sektora motoryzacyjnego, rolno-spożywczego, metalowo-maszynowego czy sporttech.

Transport

Kolej pozostaje piętą achillesową polskich portów. Zarządy liczą na przyspieszenie inwestycji w tym obszarze

Nazywane polskim oknem na Skandynawię oraz będące ważnym węzłem logistycznym między południem i północą Europy Porty Szczecin–Świnoujście dynamicznie się rozwijają. W kwietniu 2024 roku wydano decyzję lokalizacyjną dotycząca terminalu kontenerowego w Świnoujściu, który ma szansę powstać do końca 2028 roku. Zdaniem ekspertów szczególnie ważnym elementem rozwoju portów, podobnie jak w przypadku innych portów w Polsce, jest transport kolejowy i w tym zakresie inwestycje są szczególnie potrzebne. – To nasza pięta achillesowa – przyznaje Rafał Zahorski, pełnomocnik zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście ds. rozwoju.

Polityka

Projekt UE zyskuje wymiar militarny. Wojna w Ukrainie na nowo rozbudziła dyskusję o wspólnej europejskiej armii

Wspólna europejska armia na razie nie istnieje, a w praktyce obronność to wyłączna odpowiedzialność państw członkowskich UE. Jednak wybuch wojny w Ukrainie, tuż za wschodnią granicą, na nowo rozbudził europejską dyskusję o potrzebie posiadania własnego potencjału militarnego. Jak niedawno wskazał wicepremier i minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz, Europa powinna mieć własne siły szybkiego reagowania i powołać komisarza ds. obronności, ponieważ stoi obecnie w obliczu największych wyzwań od czasu zakończenia II wojny światowej. – Musimy zdobyć własną siłę odstraszania i zwiększać wydatki na obronność – podkreśla europoseł Janusz Lewandowski.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.